Akou zvukovkou prehrávať MIDI súbor

Interní a externí zvuková rozhraní
vicsubul

Re: Akou zvukovkou prehrávať MIDI súbor

Příspěvek od vicsubul » 16 čer 2014 10:32

(MDudas) Vidím, že nie si akosi skromný, a ešte si nato aj pyšný a nepoučiteľný! A že ťa dendy skryl, asi to nie je bezdôvodné! Nesmieš sa čudovať, keď budeš mať málo priateľov, ak vôbec nejakých! Čo sa týka môjho veku, mohol by si mi byť synom, ak nie vnukom. S MIDI piesňami sa zaoberám už 15 rokov, teda nejaké informácie sa už na mňa nalepili. Mňa zaujímalo iba to, či sa nevymyslelo medzi tým niečo nového. Ale ako som si všimol, ani Ty o tom nič nevieš, iba povrchové, všeobecné informácie, ktoré poznajú ľudia, čo sa zaujímajú o MIDI a o ktorých sa možno hovorí aj v školách. Ďakujem Ti za tvoju snahu, všetko by bolo v poriadku, iba na tom chovaní musíš niečo zmeniť. Žiaľ, v školách sa to neučí, nato musí prísť každý sám, inak ostane v živote úplne osamotený.

charonme

Příspěvek od charonme » 17 čer 2014 15:55

pomocou coho teraz prehravas tie subory a ako z nich zobrazujes lyrics?

vicsubul

Příspěvek od vicsubul » 17 čer 2014 23:36

charonme píše:pomocou coho teraz prehravas tie subory a ako z nich zobrazujes lyrics?
O tom som tu už písal, že vanBasco Karaoke Player. Skúšal som aj Doblon Karaoke Player, aj nejaké iné, ale som im nedokázal prísť na chuť. :wink:

rastis

Příspěvek od rastis » 18 čer 2014 17:09

vicsubul - Dendy mdudasa nema moc rad, oni si tu vypisuju casto navzajom blbosti...

v kazdom pripade to, co Ti tu mdudas pisal je v podstate pravda. ani neviem, co k tomu viac napisat. snad len tolko, ze GM a GS a podobne standardy su debata k samohrajkam z 90tych rokov. MIDI sa samozrejme pouziva stale, akurat vselijake tie "midipesnicky" budu zniet furt jak zvonenie do telefonu a neviem si predstavit, ako to zmenit.

to co sa pytas v prvom prispevku je naozaj utopia a nie ze zatial, ale navzdy. orchcestralne veci sa robia zo samplov a spravit to seriozne je makacka aj ked su k dispozicii najsamlepsie sample...

urcite sa vo vela veciach vyznas, ale nez sa nezmyselne urazat na fore, tak za ten cas si mohol mat vsetko nastudovane na lepsej urovni, ako pravdepodobne mas teraz (aspon podla prispevkov). nic v zlom, nemam 20, ani 30 rokov, ani nie som bohvieaky expert v tejto problematike a urcite si na Tebe nehonim ego...

vicsubul

Příspěvek od vicsubul » 25 čer 2014 00:05

rastis píše:urcite sa vo vela veciach vyznas, ale nez sa nezmyselne urazat na fore,
Nemyslím, že moja reakcia bola nezmyselná, je to iba zdvihnutým prstom. Neviem nakoľko dovoľujú pravidlá tohto fóra, ale chcel by som povedať jednu skúsenosť. Pred časom, keď vypukla sloboda, a odrazu bolo dovolené podnikať, dali sme sa traja do kopy a začali sme vyrábať drevené okná. V tej dobe ešte neboli materiáli tak prístupné, ako teraz. Každý si zháňal, kde len mohol. Keď sme si napríklad chceli kúpiť v obchode dlabačku, všetci na nás vyvaľovali oči, že ako by nám súkromníkom mohli predať výrobný stroj. Za komunizmu totiž vlastniť výrobný stroj bol trestný čin!

V tej dobe prišiel jeden zákazník, ktorý si objednal okná na celú svoju stavbu s tým, že chce to mať nastriekané špeciálnou farbou, ktorú do republiky zo zahraničia dováža jeden výrobca pri Martine. Tak sme sa za ním vybrali do jeho výrobne. Keď sme vstúpili do jeho dvora, vyšiel z budovy a namiesto pozdravu zavolal na nás: a vy ste kto? My sme sa pozdravili ako sa má, a začali sme hovoriť, že: My sme výrobcovia okien.... Ďalej sme nemohli nič hovoriť, lebo sa veľmi náramne rozrehotal a ešte raz položil otázku: Kto ste??? Tak sme to zopakovali, ale on tak povýšenecky hovoril: Ja som výrobca okien, ale kto ste vy? Pozrite, toto je moja budova, kúpil som si linku na výrobu okien za sedem miliónov, aj tá cesta, po ktorej na ulici jazdia autá, je moja, aj tie budovy na druhej strane cesty. Toto všetko vlastním ja. Ja som výrobca okien!!! A mám aj certifikát!!!

Až keď sa patrične vybúril, bol ochotný vypočuť, kvôli čomu sme ho navštívili. Keď sme doma porozprávali, akého privítania sme sa dočkali, odznela veta: "Po pýche nasleduje pád!" Ani neprešlo veľa času, iba niekoľko mesiacov, keď sme sa dopočuli, že dostal porážku. Ten pyšný človek, ktorý bol taký namyslený a hrdý sám na seba a nato, čo dokázal, nakoniec si nedokázal ani zadok vytrieť. Neskoršie, keď som chodil okolo jeho hrdej výrobne, tak som videl ako to bolo opustené, zarastené. Ó, pyšný človek, kde si? Kde tvoja pýcha a majetok?

Nedá mi na neho si nespomenúť, keď stretnem povýšeneckého a namysleného človeka. Preto dvíham prst, lebo namyslený človek si neuvedomuje, že to, čo možno dosiahol v živote, nie je jeho zásluha. A ten, kto mu to dal, má právo a moc ho hocikedy z tej blaženosti vytrhnúť!

charonme

Příspěvek od charonme » 25 čer 2014 12:19

wow toto je silny pribeh, mozem to preposlat dalej? to je tvoja osobna skusenost alebo prerozpravane?

vicsubul

Příspěvek od vicsubul » 27 čer 2014 10:47

charonme píše:wow toto je silny pribeh, mozem to preposlat dalej? to je tvoja osobna skusenost alebo prerozpravane?
V popise som písal, že to je moja osobná skúsenosť, iba to nie, akým spôsobom skončil, či už zomrel, alebo ešte žije. Iba som počul, že dostal porážku a keď som neskoršie chodil okolo jeho pýchy, teda výrobne, tak som videl to, čo po ňom zostalo. Opustený, zarastený dvor, na ktorom bola kopa sčerneného dreveného materiálu, s ktorým už viditeľne dlhšiu dobu nikto nehýbal. Isté je, že zo svojej pýchy nemal dlho radosť.

Myslým si, že to nie je tajná vec, teda sa o tom rozprávať môže a hlavne na ponaučenie tým, ktorí majú sklon k pýche.

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 27 čer 2014 19:31

myslíš že z tej pýchy dostal porážku ? rád sa bavíš neštastím druhých ? imho pýcha a ješitnost idú ruku v ruke.. mdudas ti celkom pracne poradil presne to čo si chcel a potreboval vedieť, s tým že si z teba popri tom trošku vystrelil.. keby si nebol pyšný a ješitný tak sa spolu s ním na tom zasmeješ a zadakuješ mu.. :palec-:

jackies

Příspěvek od jackies » 27 čer 2014 20:08

já zase čekám další příběhy :wink:
muzikant

jazzym

Příspěvek od jazzym » 27 čer 2014 22:40

ja som si tu žiadnej pychy nevšimol , všimol som si náznak jehovistickeho učenia :wink:

vicsubul

Příspěvek od vicsubul » 06 črc 2014 11:04

ReaktoplazmAR píše:myslíš že z tej pýchy dostal porážku ? rád sa bavíš neštastím druhých ?
Vidno, že si sa zdravotne príliž nevzdelával, inak by si vedel, že náš duševný stav má vplyv aj na naše telesné zdravie!
jazzym píše:ja som si tu žiadnej pychy nevšimol
Žiaľ, je to smutné :(

MDudas

Příspěvek od MDudas » 09 črc 2014 02:19

viscubul, myslel som, ze nebudem reagovat. ale predsa....
Z celej mojej odpovede si si zobral jednu vec a do tej rypes. Pritom tam odpoved na tvoju otazku bola.

Ja sa s tvojimi vyhradami voci pyche 100% STOTOZNUJEM !!! Preco asi som Ti tu poznamku vlastne napisal ??? .... Kritizoval som neprimerane pouzivanie odbornych vyrazov a cudzich slov... Take, co obycajne sluzi na umele vylepsovanie vlastneho image. :roll: Tam kde nie su realne znalosti totiz casto nastupuje naduzivanie cudzich slov... Kazdu chvilu sa tu objavi nejaky nesebakriticky expert.
Takze prosim Ta, neurazaj sa - mal som pocit, ze ide o dalsieho 18 rocneho pubertaka, ktoremu je zatazko napisat - "som amater, poradte". Asi suhlasis, ze namyslena mladez vadi nielen Tebe. Velmi som Ta neodhadol, takze - PARDON !!! Som na tvojej strane. :oops: (a ani Ty si ma vobec neodhadol :wink:)
Ostatne cz PM.

P.S. čo sa týka toho tvojho/mojho veku - ak mas 80, tak mozem byt tvojim vnukom.... :lol:

vicsubul

Příspěvek od vicsubul » 11 črc 2014 15:11

MDudas píše: Velmi som Ta neodhadol, takze - PARDON !!!
Prijímam, je mier! :?

Odpovědět