Jakou zvukovou kartu cca do 5000

Interní a externí zvuková rozhraní
commander

Jakou zvukovou kartu cca do 5000

Příspěvek od commander » 27 bře 2007 23:51

Dobry den,

predem bych rad rekl, ze jiz nekolik dni nedelam nic jineho nez procitam forum. Jsem pred nakupem svych prvnich lepcejsich beden k PC a jsem z toho trosku zmaten.

vybiram mezi Adam A7, Fostex PM1 mk2 a Alesis m1 mk2...

Repro chci na poslouchani pri praci, ne na mastering ani mix. Neznam, neumim, neprovozuji. Kreslim :)

Repra si zajdu poslechnout, horsi je to se zvukovou kartou. Je mi doporucovana e-mu 1212. Problem je, ze jak tak koukam nema mikrofoni vstup, coz potrebuji jelikoz pouzivam VoIP(skype).

Dale ctu ze emu mi neprehraje ani film, o hrach nemluvne. Ne ze bych hral hry, ale kdyby nahodou obcas nekde neco, tak bych byl rad kdyby to slapalo.

Muzete mi prosim poradit kartu, se kterou bude co nejemene problemu, pujde mi do ni blbej obycenej mikrofon za kilo? Vubec nepotrebuju CD plne software, bohate mi staci kdyz to zapojim do beden (resp pres ovladani hlasitosti) prdnu mikrak a pustim vsechno. A to uz radsi neresim, ze se sluchatkama mam taky smulu (resp mpatch2 by to snad resil)

Díky moc za radu

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 27 bře 2007 23:55

ja by som skusil mozno maudio revolution .. ci ako sa vola .. alebo aj terratec robi take daco .. mohlo by to byt slusnejsie ako Creative ale zamerane viac multimedialne ako "hudobnicke" zvukovky ..

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 28 bře 2007 07:29

Já bych pro tyhle účely snad ani nic jiného než cokoli z rodiny SB nevolil - přecijen by to bylo IMHO nejjistější ohledně kompatibility.

P.

delay

Příspěvek od delay » 28 bře 2007 07:45

Samozřejmě potřebuješ multimediální zvukovku. Jelikož to vypadá, že nechceš žádnej šmejd (vzhledem k nákupu monitorů), tak koukej sem: http://www.pctuning.cz/index.php?option ... &Itemid=49
nebo
http://www.pctuning.cz/index.php?option ... &Itemid=49
nebo
http://www.pctuning.cz/index.php?option ... &Itemid=49

Pokud ale chceš maximální poslechovou kvalitu a jde ti hlavně o převodníky, kup klidně tu 1212M --- VIDEO TEDA ROZHODNĚ PODPORUJE bez vyjímek, HRY POUZE NĚKTERÉ --- nebo ESI Julia a na Skype používej onboard zvukovku, nebo si kup nějakou levnou za pár stovek. Akorát budeš muset přepínat ve Win, kterou chceš momentálně použít, nehledě na dvojí kabeláž, což jsou pádné argumenty pro výběr pouze jedné jediné karty.

Ctirad

Re: Jakou zvukovou kartu cca do 5000

Příspěvek od Ctirad » 28 bře 2007 10:29

commander píše:Repra si zajdu poslechnout, horsi je to se zvukovou kartou. Je mi doporucovana e-mu 1212. Problem je, ze jak tak koukam nema mikrofoni vstup, coz potrebuji jelikoz pouzivam VoIP(skype).
Potom asi M-audio revolution 5.1.
Dale ctu ze emu mi neprehraje ani film, o hrach nemluvne.
Tak to je naprostý nesmysl. Film ti přehraje cokoliv a hry taky, akorát ne přes EAX, což je specialita karet creative a někteří lidi tvrdí, že ty efekty ve hrách jsou pak kvalitnější. Se stereo bednama ti to ale může bejt úplně jedno.

delay

Příspěvek od delay » 28 bře 2007 10:44

Ctirad: 1212m VS hry... O EAX nejde. Možná budu trapnej a už asi po třetí se opakuji, nicméně musím, jinak by to bylo zatajování důležitých informací :-). E-MU 1212m rozhodně všechny hry nezvládá. Některé vybaví zvukem kompletně, některé z části (hodněkrát šly videa, menu, ale ostatní zvuky ve hře ne), některé hry nanazvučí vůbec. Většinou jsem musel použít SB. Laboraval jsem s ovladačema atd., ale nic. Na 99% jsem nic neopoměl, tato karta má v tomto směru blbé drivery , Echo Layla 24/96 nazvučí naprosto všechno. To je moje zkušenost.

kexik

Příspěvek od kexik » 28 bře 2007 10:48

m-audio hra v hrach vsetko... samozrejme bez akceleracie 3d zvuku, takze viac cpu o par percent. 3d zvuk imho softverovo pocita directx, takze delay, ak ti nesli vsetky zvuky v hrach, co directx compatibility test? ine drivery?

delay

Příspěvek od delay » 28 bře 2007 11:01

kexik:
Zkoušel jsem je všechny. Prostě to nejde.

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 28 bře 2007 11:10

delay píše:Ctirad: 1212m VS hry... O EAX nejde. Možná budu trapnej a už asi po třetí se opakuji, nicméně musím, jinak by to bylo zatajování důležitých informací :-). E-MU 1212m rozhodně všechny hry nezvládá. Některé vybaví zvukem kompletně, některé z části (hodněkrát šly videa, menu, ale ostatní zvuky ve hře ne), některé hry nanazvučí vůbec.
Hmm, to bude ale spíš bug než vlastnost. Ona mimochodem E-Mu je asi jediná karta, kde by mohl chodit i ten EAX, protože veškerý HW tam je. Pod linuxem se to tváří jako audigy s víc vstupama/výstupama s trošku vymakanějším mixérem a všechny featury týkající se wavetable a efektů fungují :)

delay

Příspěvek od delay » 28 bře 2007 11:21

Ctirad: Můžem no nazývat jakkoli. Kdyby to byl bug, tak by to byla již druhá vadná karta 1212m ze dvou, který jsem měl a v tom případě NEVER MORE!

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 28 bře 2007 11:26

Nemyslel jsem, že je vadná po HW stránce. Myslel jsem, že se tak rozhodně chovat nemá, ať už je to způsobeno chybou ovladače, chybou v některých hrách, které to považují za audigy nebo čímkoliv jiným.

Spíš jde o to, že mezi lidmi je překvapivě celkem rošířený názor, že na hry je potřeba creative a jinde to nefunguje, což obecně není pravda.

delay

Příspěvek od delay » 28 bře 2007 11:31

Ctirad píše:Spíš jde o to, že mezi lidmi je překvapivě celkem rošířený názor, že na hry je potřeba creative a jinde to nefunguje, což obecně není pravda.
Tak to souhlas. Čekal jsem něco podobnýho od Echa ale ejhle. No překvapujou mě... 64-bit drivery pro 7 let starou kartu? není problém :-)

nathanael

Příspěvek od nathanael » 28 bře 2007 11:46

potvrzuji - na 1212m jdou jen některé hry (většina ale ne), filmy jsou v pohodě...ve hrách jde o to, že třeba v San Andreas fungují jen zvuky jako ruchy okolí, cvakání v menu, prostě zvuky obecně, ale hudba z rádia nehraje...když přepnu na onboard, jde všechno ok...

jinak mám dojem, že ta revolution 5.1 umí i EAX...

delay

Příspěvek od delay » 28 bře 2007 11:51

nathanael píše:potvrzuji - na 1212m jdou jen některé hry (většina ale ne), filmy jsou v pohodě...ve hrách jde o to, že třeba v San Andreas fungují jen zvuky jako ruchy okolí, cvakání v menu, prostě zvuky obecně, ale hudba z rádia nehraje...když přepnu na onboard, jde všechno ok...

jinak mám dojem, že ta revolution 5.1 umí i EAX...
Ha... Kdepak bugy. Prostě to nefrčí a finito. Díky za přízpěvek. Můžu je potvrdit, že v pár hrách se chovala přesně jak popisuje Nathanael...
Naposledy upravil(a) delay dne 28 bře 2007 11:56, celkem upraveno 1 x.

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 28 bře 2007 11:55

Bugy jsou to každopádně. Když to nejede před EAX, tak to komplet počítá CPU a pak to sakumprásk pošle do zvukovky. Je proto dost podezřelý, že hrajou některý zvuky a některý ne.

Odpovědět