Přechod ze zvukovky M-Audio na vyšší úroveň

Interní a externí zvuková rozhraní
Fillippos

Re: Přechod ze zvukovky M-Audio na vyšší úroveň

Příspěvek od Fillippos » 22 bře 2013 12:21

Už jsem v jiném threadu odpovídal. Ale jestli jde o mé ztrapnění, tak žádné. Vše jsem slyšel z netu. Je tam toho dost. Nebo je blind test neobjektivní? Ja myslím že naopak je objektivní na 100%.. Když poslouchám CD nějakého interpreta, zajímám se o to, co mi chce sdělit a jak to zní. Ne jak se to nahrávalo. To je až druhotný zájem. Jediný zvuk co mě trochu oslovil byl API a NEVE 73. Nicméně jsem se sám uklidnil v tom, že mi to za tu cenu ani omylem nestojí. Možná až budu vydělávat těžké prachy za produkci CD a nebudu vědět do čeho ve studiu je investovat. :) Myslíš že bych změnil názor, kdybych slyšel "na vlastní kůži" i jiné preampy?

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 22 bře 2013 12:24

To ze ty nic neslysis neznamena, ze tam ty rozdily nejsou. Ty jsi vlastne stastnej clovek, tak to neres ;)

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 22 bře 2013 12:34

Kurňa, pulhodiny píšu odpověď a pak to někde zmizí, tak znova. Zajímal by mně test preampů přímo v mixu. Myslím že přez splitter by to mohlo jít. Jeden mix dejme tomu čistě z RME preampů a druhý z drahých suprmašinek. Nahrané stopy by se jen obměnily v DAW.. Třeba by se pravda odkryla. Porovnávat pouze samotné zvuky mezi sebou mi příjde zavádějící. Ale nic jiného jsem na netu nenašel..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 22 bře 2013 12:39

Na to neni neni treba delat zadny testy. Kazdej kdo nahraval s preampem od M-audia a pak s nejakym za 50k vi, ze to michani je pak o necem jinym, najednou zjistis, ze nepotrebujes neco dve hodiny opravovat, protoze to je proste ok.
Ale ja bych to neresil az tak z pohledu ceny, proste jsou dobry preampy a spatny preampy. Faktem je, ze v ty hladine 10k je vetsina z kategorie spatny (coz neznamena, ze s tim nemuzes udelat pouzitelnej zvuk, vetsinou jo, ale da to mnohem vic prace a stoji te to vic trhani vlasu) a v hladine 50k naopak.

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 22 bře 2013 12:42

Ok, takže rozdíl není ve výsledku ale v rychlosti a lehkosti práce?

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 22 bře 2013 12:45

Fillippos: tak asi jak kdy, proc ne oboji. Rikal bych tomu mensi sazka na nahodu a vetsi na jistotu;)

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 22 bře 2013 12:47

Jo, asi tak.

P.

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 22 bře 2013 12:47

To Kermitak: Jaký preamp za 10K je špatný. Píšeš, že jich je hodně - můžeš jmenovat některé?

delay

Příspěvek od delay » 22 bře 2013 12:48

Fillippos... tohle je nekonečné téma, samotný náběry se totiž ještě jinak chovaj, když je začneš dynamicky zpracovávat, ekvalizovat a přídáš dozvuk.

Přidám teď jednu zkušenost, koupil jsem si k Vánocům Telecaster od Squier, jeden z těch nejdražších modelů, stojí zlomek toho, co US standard a hraje fakto hodně dobře, ladí, skvěle vypadá... kde je pointa?
Asi v krku nástroje, protože mi vůbec nesedí, je pro mě nepřirozenej, tvrdej a nepoddajnej, nemám rád tehle moderní lak a tak přemýšlím, že bych ho prodal... jenež Telecaster mi fakt sedí a dal bych já těch 20 táců navíc za příjemnej krk s nápisem Fender namísto Squier. Jo dal... No a když je tady TOM má a chce je utratit, tak bych ho nechal...

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 22 bře 2013 12:50

Argument s lehkostí a rychlostí práce mi příjde smysluplný už daleko víc, než tvrdit, jak ten preamp krásně zní. :wink:

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 22 bře 2013 12:53

Možná nejde ani tak o to, jestli "krásně", ale buď aby nic z toho signálu nekrad nebo aby prostě zvuk nabraný přes něj - ať už linkou nebo nějakým mikrofonem - byl takový, jaký chce ten který autor. Je v tom prostě i hodně subjektivních věcí; to je jako s mikrofony a vůbec se vším gearem 8)

P.

delay

Příspěvek od delay » 22 bře 2013 12:53

Fillippos píše:To Kermitak: Jaký preamp za 10K je špatný. Píšeš, že jich je hodně - můžeš jmenovat některé?
Podle mě věci od ART... Měl sem možnost něco mít a nelíbí se mi jak je marketingově podávána skutečnost s elektronkami, neboť ta lampička uvnitř je uplně na druhý koleji a jedná se o obyč SS obvod, elka přidá asi 1/3 zesílení. Prostě divný.

Měl ses možná zeptat, kterej preamp je za 10k dobrej... ale to se tu řeší stále dokola a v podstatě jich bude tak 5 co mne napadaj :)

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 22 bře 2013 12:55

to Delay: Ano, rozumím. :) Právě že mi zde vadí, jak se začátečníci přesvědčují o tom, jak je drahý kvalitní preamp důležitý. Já se naučil na kytaru, která měla struny 1cm od krku a vzadu na těle měla 15 cm širokou rozklíženinu. Prsty mi málem upadly, ale hrát jsem se naučil (podle toho co mi ostatní řekli).

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 22 bře 2013 12:57

No to jo, ale jaký byl kvalitativní výstup z toho nástroje? :-) na preampu za pár kaček se naučí, to ano - ale ten výstup.....?

P.

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 22 bře 2013 12:58

ART, to je jedna firma..

Odpovědět