Přechod ze zvukovky M-Audio na vyšší úroveň

Interní a externí zvuková rozhraní
Ivo
Moderátor

Re: Přechod ze zvukovky M-Audio na vyšší úroveň

Příspěvek od Ivo » 22 bře 2013 13:01

Filipos: dělat nějaké obecné závěry ze vzorků na netu, je mírně řečeno trošku naivní a mimo mísu ... Reálný a seriozní dojem z jakéhokoliv zařízení můžeš mít pouze když si ho sám vyzkoušíš ve svých podmínkách, na svých aplikacích a srovnáš s jinými zařízeními, která znáš, budeš dále s těmito podklady pracovat (mix atd.) apod. - at už se jedná o mikrofony, preampy, kompresory, převodníky atd. a budeš s tím pracovat nějaký čas na různých věcech a v různých souvislostech - pak možná začneš mít nějakou přibližnou představu o čem to opravdu je a co to všechno umí ...

Poslouchat nějaké vzorky na netu je ok, ale neřekne ti to skoro nic, nemluvě o tom, že nevíš jak to ten člověk doopravdy dělal, jaké jiné věci v řetězci používal, jestli to dělal objektivně atd. Nemluvě o tom že z jednoho zprostředkovaného zazpívání/bouchnutí do bubnu si uděláš o vlastnostech komplexního zařízení asi stejnou reálnou představu jako o charakteru člověka z jeho fotky ...

Vůbec nevadí, že jsi nic z těch věcí neměl v ruce, ale pak bys asi ani neměl vyslovovat nějaké soudy, pokud to mají být aspoň trochu seriozní názory ... A jinými slovy naznačovat že v podstatě všechna kvalitní studia na světě jsou obětí iluze a císařových nových šatů, protože nevědí že to všechno zní v podstatě stejně a lepší věci jsou jen předražené totéž, tak to je revoluční názor :)

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 22 bře 2013 13:04

to Pavli: No pokud na ten nástroj neumíš, tak total shit, pokud ano, tak se to dá poslouchat. To samé je s preampem, pokud neumíš mixovat. Začátečník může být po nějaké chvíli svým koníčkem odrazen a pak hořce lituje, že utratil tisíce za preamp, který prodá za poloviční cenu. Reaguji na to, jak se všude píše, jak se člověk bez dobrého mikráku, preampu a převodníku neobejde. Myslím si že drahé preampy jsou určeny skutečným profesionálům, kteří mají za sebou nejeden výsledek. To je vše..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 22 bře 2013 13:05

delay píše:
Fillippos píše:To Kermitak: Jaký preamp za 10K je špatný. Píšeš, že jich je hodně - můžeš jmenovat některé?
Podle mě věci od ART... Měl sem možnost něco mít a nelíbí se mi jak je marketingově podávána skutečnost s elektronkami, neboť ta lampička uvnitř je uplně na druhý koleji a jedná se o obyč SS obvod, elka přidá asi 1/3 zesílení. Prostě divný.

Měl ses možná zeptat, kterej preamp je za 10k dobrej... ale to se tu řeší stále dokola a v podstatě jich bude tak 5 co mne napadaj :)
Nebo napriklad Goldmike ci takovej ten levnej channel strip od Focusrite, to je to co jsem mel v rukou. Mozna oznaceni "spatny" je moc silny, protoze z toho vyplyva, ze jsou k nicemu, coz vubec neni pravda; spis bych rekl "nedostatecny", protoze na spoustu veci jsou tyhle preampy "ok, tak jakoze dobry no...".
Ale ano, je to samozrejme i o zvuku, proste kdyz ti zazpivam na Goldmike a na GR, tak to proste bude jiny, GR bude plnejsi, samozrejmej, bude tam vsechno, co potrebuju. U Goldmike budou v mym pripade divny usyceny vejsky, se kterejma nic moc neudelam.
Jak psal Amorph - je to proste o obojim.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 22 bře 2013 13:08

Fillippos píše:to Delay: Ano, rozumím. :) Právě že mi zde vadí, jak se začátečníci přesvědčují o tom, jak je drahý kvalitní preamp důležitý. Já se naučil na kytaru, která měla struny 1cm od krku a vzadu na těle měla 15 cm širokou rozklíženinu. Prsty mi málem upadly, ale hrát jsem se naučil (podle toho co mi ostatní řekli).
Ja bych nikdy nerekl, ze jsou tyhle veci nutny, to vubec, levny veci se porad zlepsujou a urcite jsou v mnoha pripadech dostatecny k dosazeni velmi dobrych vysledku. Ale kdyz ma i hobbysta moznost si takovou vec koupit, ma na ni a chce ji, tak proc ne? Proc by jen profik mel mit narok na lepsi zvuk a ulehceny hodiny prace?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 22 bře 2013 13:11

Nemluvě o radosti a potěšení z těchto věcí ...

delay

Příspěvek od delay » 22 bře 2013 13:12

Mám podobnej názor, já třeba nechápu, že nikdo nechce ROLAND MMP-2, kterej už asi měsíc nabízím na MIDI, za 4k dva hodně slušný preampy navíc s AD... Za ty prachy podle mě nic dobrýho nekoupíš, ale to sem nepatří!

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 22 bře 2013 13:13

Ivo, já samozřejmě nejsem úplně hluchý a spousty drobných nuancí slyším, ale třeba se nedivíš že si myslím to co si myslím a jaký mám na vše názor, když vezmu v potaz ceny. Protože když si na netu poslechnu za sebou pre za 2K a pre za 40K, tak si skutečně mohu dovolit říct, vzhledem k propastnému cenovému rozdílu, že znějí stejně. Informaci o tom, že se mixuje s kvalitním preampem rychleji a příjemněji slyším poprvé a popravdě mně zaujala.
Naposledy upravil(a) Fillippos dne 22 bře 2013 13:22, celkem upraveno 1 x.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 22 bře 2013 13:17

Fillippos píše:...Reaguji na to, jak se všude píše, jak se člověk bez dobrého mikráku, preampu a převodníku neobejde...
No dyk taky - "dobrý" neznamená "drahý" (aspoň ne ve všech případech). Dobré je víceméně cokoli, co splňuje požadavky majitele; pokud se ti bude líbit zvuk z ART, GoldMike, Joemeek, DAV, .... preampů, tak se dají označit jako dobré - minimálně z tvého pohledu. Muzika je umění a jako každé umění je závislé na různorodosti názorů. Vzhledem k tomu není nijak nutné, aby bylo všechno "referenční"; preamp zabarvující určitým způsobem zvuk může být fajn. No a je pak dobrý nebo špatný? Když ten zvuk z něj není 100% shodný s akustickým vjemem tvého ucha? Kdo tady má pak pravdu..? 8)

Jako není IMHO třeba nijak tohle hrotit; pokud nepůjde vyloženě o nějaké extrémy, tak je "dobrý zvuk" naprosto nedefinovatelný pojem z hlediska objektivity.

P.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 22 bře 2013 13:18

Fillippos píše:...Informaci o tom, že se mixuje s kvalitním preampem rychleji a příjemněji slyším poprvé a popravdě mně zaujala.
:lol: málo chodíš na Ezone, respektive nečteš moc vláken (asi si víc vybíráš třeba podle názvu či co já vím...). Tohle není první výskyt téhle informace tady.

P.

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 22 bře 2013 13:24

To Pavli: Jj, vybírám podle vláken. Jinak na to není čas..

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 22 bře 2013 13:30

:-D
Ale jinak mě neber moc jako etalon, protože já jsem hodně liberální a s většinovým názorem se to spíš neslučuje 8)

P.

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 22 bře 2013 13:31

pavlii píše:
Fillippos píše:...Reaguji na to, jak se všude píše, jak se člověk bez dobrého mikráku, preampu a převodníku neobejde...
No dyk taky - "dobrý" neznamená "drahý" (aspoň ne ve všech případech).

P.
Kápl jsi na to přesně. Realita tady na diskuzích je ale často jiná. Začátečníkům se zde doporučují dost drahé věci, a diskutéři si ulítávají na tom, kdo co lepšího doporučí. Většinou to jsou furt jedny a ty samé věci dokola. Což má k profesionální radě daleko, si myslím.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 22 bře 2013 13:34

Zase bych tak neglobalizoval a napsal bych spíš "jak-kdy" 8)

P.

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 22 bře 2013 13:37

Napsal jsem "často" :D :D Ale příklad máš hned na začátku tohodle threadu - Fractal: "Podle mě na skok do znatelně vyšší úrovňe si budeš muset jo připlatit."

delay

Příspěvek od delay » 22 bře 2013 13:57

Fillippos píše: Kápl jsi na to přesně. Realita tady na diskuzích je ale často jiná. Začátečníkům se zde doporučují dost drahé věci, a diskutéři si ulítávají na tom, kdo co lepšího doporučí. Většinou to jsou furt jedny a ty samé věci dokola. Což má k profesionální radě daleko, si myslím.
No, moc to nehcápu, pokud se začátečník ptá (a tudíž se snaží získat přehled v podobě informace od někoho zkušenějšího), tak mu dotyčný člověk něco doporučí.. většinou je to výrobek, se kterým má nebo měl možnost pracovat, pak je asi logický že Ivo asi po sté napíše DAV BG-1 s přívlastkem že to je exot, protože to je asi nejlevnější dobrej preamp v jeho sbírce potažmo porfoliu výrobků Velvet. Stejně tak, jako já napíšu, že Focusrite ISA One je naprůměrně vybavenej preamp (který svojí výbavou mimochodem nemá konkurenci v této cenové) přičemž si myslím, že zní fajn. Co chceš, abychom teda psali..? Tom Šen se zeptal na gear v nějaké hodnotě, která přesahuje moje nároky a zkušenoti, držím hubu.

Odpovědět