Přechod ze zvukovky M-Audio na vyšší úroveň

Interní a externí zvuková rozhraní
Tom Šen

Přechod ze zvukovky M-Audio na vyšší úroveň

Příspěvek od Tom Šen » 08 bře 2013 14:52

Ahoj, totálně mi odešla zvukovka M-Audio 610, údajně to nemá cenu opravovat...Přečetl jsem si tady na fóru další možnosti jak recording řešit...Chtěl bych se rozhodně posunout kvalitativně výš, ale mám z těch možností trochu zmatek. Rozhodně mě zaujal Matuchův názor rozdělení řetězce na převodník a k tomu kvalitní preamp.
Mým cílem je mít kvalitní 2 audio vstupy. Finanční hranice včetně 2 kanál pream je 50t. Můžete mi prosím poradit?
Padla tady taky možnost kupovat tyto hi-end věci přes ebay...To mě zaujalo, nemám s tím ale naprosto zkušenost - dá se předejít nějak tomu, abych nekoupil na takovou dálku před ebay totálně nefunkční věc?

Díky moc, ahoj
Tom

mando

Re: Přechod ze zvukovky M-Audio na vyšší úroveň

Příspěvek od mando » 08 bře 2013 15:26

napriklad aj to API, ale zvukovku budes potrebovat kazdopadne, za tie peniaze uz myslim zozenies aj napr Neve 1073DPD

Vrzalík

Příspěvek od Vrzalík » 08 bře 2013 21:00

Uvažoval bych o kombinaci LavryBlack AD10 + DAV BG1.

pvinci

Příspěvek od pvinci » 09 bře 2013 01:50

lynx hilo - v testech vypadá dost dobře...
BM15A, 1616m, k2500R, triton extreme88, oasys pci, BK-7m, 03R/W, DX7, QS+piano, balíky IK Multimedia a NI, SPL channel one

Fractal

Příspěvek od Fractal » 09 bře 2013 10:45

Podle mě na skok do znatelně vyšší úrovňe si budeš muset jo připlatit, pokud ti ale stačí opravdu jenom 2 vstupy, resp. málo vstupů/výstupů přiklonil bych se tady spíše k all-in-one a šetření na ještě lepší mikrofon nebo monitory a šel bych tady do téhle Yamaha/Steinberg záležitosti: http://www.steinberg.net/en/products/au ... ur28m.html

V testech i v názorech uživatelů Yamaha D-Pre předzesilovače přeskakují RME a směle se dotýkají úrovně Benchmark, Apogee Symphony, UAD Apollo, Prism Sound Orpheus. Taktéž převodníkům není skoro co vytknout.

V tomhle Steinbergďáckém řešení je zahrnut i kvalitní DSP reverb, fajn kompressor a channel strip a hlavně parádní monitorovací a routovací možnosti. Je to o velký kus praktičtější, má to volume kolečko, dva sluchátkové výstupy atp....

Štainberkové mají zpočátku vždy problémy s ovladačema, latencí apod., naštěstí (bo by už asi byli cílem nějakého teroristického útoku) to celkem pravidelně ladí, opravujou a updatujou.

Neaodrazuju tě od Lavry apod., ale zkus si pár hi-end značek porovnat vedle sebe a pak budeš kulit oči kolik z částky si zaplatil jenom za emblém a dobré jméno.

Zase je fakt, že pokud těch 50k za ten převodník utratit chci tak není problém do toho Lynxu nebo Lavry jít že :D

Tom Šen

Příspěvek od Tom Šen » 21 bře 2013 19:19

Ahoj díky všem za radu.
Fractal: díky moc za tip. O té zvukovce jsem vůbec nevěděl. Ta cena a její vlastnosti jsou lákavé...Jdu se na to ještě pořádně mrknout, ahoj

MDudas

Příspěvek od MDudas » 22 bře 2013 00:29

Fractal píše: ...zkus si pár hi-end značek porovnat vedle sebe a pak budeš kulit oči kolik z částky si zaplatil jenom za emblém a dobré jméno.
Fractal, taketo vyroky hranicia s konspiracnymi teoriami. Vies to ?
"Drahe znacky si uctuju za logo a meno" - podla tejto logiky by sa v Porsche topili v peniazoch a Samsung a Creative by isli do bankrotu. V skutocnosti je to skor opacne - masovy produkt si vzdycky najde sposob, ako uctovat "za vzduch" ... a v hi-end platis za maly obrat a vysoke naklady. Prirazka za logo ci emblem - to je iba povera....
(poznam jedinu tvrdu a preukaznu vynimku - Apple. ale tym to trvalo roky a roky a roky)

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 22 bře 2013 08:23

to MDudas: - dejme tomu, ale co tě drží v přesvědčení, že ty vysoké náklady nejsou předražené, když mašina za 10K zní stejně jako mašina za 40K ?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 22 bře 2013 08:32

Filipos: tohle už se řešilo v bajce o lišce a hroznech :wink:

To že "mašina za 10k zní stejně jako za 40k" je jako obecné konstatování hloupost, ani mašina za 10k nezní stejně jako jiná mašina za 10k ... Já vím že je pěkné se takhle utěšovat, ale realita je obvykle jiná ...

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 22 bře 2013 09:10

Ivo já vím, kam míříš, ale propastný rozdíl v cenách jaksi neodpovídá propastným rozdílům ve zvuku. Jsem asi natvrdlý.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 22 bře 2013 09:16

Jaké konkrétní přístroje, které jsi sám v praxi testoval a porovnával, máš na mysli ? (ukázky na internetu ponechme stranou,)

Záleží taky co máš na mysli jako "propastný rozdíl ve zvuku". Jako že jeden mikrofon nebo preamp bude jen škrčet, šumět a znít jako z telefonu a druhý normálně ? I na Behringer mikrofon zachytíš hlas OK ... stejně jako na Neumann U47. Záleží na rozlišovacích schopnostech, kvalitě monitoringu, aplikaci apod. Pro borce v metru se sluchátky na uších bude znít všechno stejně ... Stejně jako Octavia a BMW jsou stejná auta - mají čtyři kola , motor, sedadla, jedou po silnici v běžném provozu dost podobně a oběma dojedeš z místa A na místo B. Propastný rozdíl v ceně nedává pro někoho smysl ... přestože tam propastný rozdíl v kvalitě a jízdních vlastnosech je ... (když v tom ale budeš vozit seno ze zahrady, tak to asi moc nepoznáš).

Záleží na účelu a náplni činnosti ... Když si někdo v ložnici hraje pro zábavu se samply a něco zpívá do vocoderu atd. , tak pro něj špičkový převodník, preamp atd opravdu asi nemá moc smysl. Když člověk nahrává orchestry, sbory, akustické nástroje, nebo profesionální jazz, rock, pop apod. , tam už pak ty rozdíly docela citelné jsou .. nemluvě o kumulaci těch věcí ve stopách, mixu apod. Ale i domácí nadšenec může ocenit rozdíl u spousty věcí a dopřeje si novou radost z práce a lepšího zvuku .. (pokud jsou to aspekty, které jsou pro něj cenné a není liška koukající na hrozny ...)

Já jsem těch všelijakých věcí za ta léta podrobně vyzkoušel desítky a desítky a rozdíly a zjistil že rozdíly a vlastnosti jsou velmi mnohotvárné

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 22 bře 2013 11:30

No právě že se řadím k lidem, kteří zase takový rozdíl neslyší. A hlavně na něm nestaví. Kor když to nejde, když jsou ty věci tak drahé. Proto ani nic nehledám. Možná časem zauvažuju o nějakém preampu za cca 10000,- Ale prozatím jsem spokojený se svým Profire 2626 a Allen Heathem - Spectrum. (Točili na něj i Coldplay svou první desku) Myslím, že je zde daleko větší možností (které člověk musí poznat, a to se vším všudy, aby byl dobrý - a to trvá roky) ovlivňovat zvuk jinak než preampem. Jednoduše význam prerampu, převodníku řadím na jedno z posledních míst. Je dobře že tu jsou lidi, kteří tomu rozumí, ale bylo by jich daleko víc, nebýt těchto cen. To je snad neoddiskutovatelné..

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 22 bře 2013 11:35

Mi konečně vzato evokuje polemika ohledně preampů a převodníků povídku Císařovy nové šaty. :D

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 22 bře 2013 11:52

Opět bych se zeptal - jaké konkrétní přístroje jsi sám osobně testoval , zkoušel a porovnával předtím než jsi došel k tomuto závěru ?

Odpovědět