Zvuková karta pro nulovou latenci

Interní a externí zvuková rozhraní
Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22173
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Zvuková karta pro nulovou latenci

Příspěvek od Pytkin »

hawkens píše:On pise: Jinak tu latenci chci hlavně nato, když budu hrát rychlejší hru na keyboardu, aby to přesně hrálo přesně podle stisku klávesy. - z toho nie je jasne ci to je externy nastroj, alebo len MIDI keyboard. Zislo by sa upresnit. Amorph: ked dopredu nevies tak sa do ludi sa zbytocne nenavazaj, nikomu tym nepomozes skor naopak.
ale ta latencia sa prejavi aj pri externom nastroji , aj midi keyboarde .. TAKZE FAKT BY SI TU NEMUSEL ZAVADZAT LUDI , KED TOMU NEROZUMIES ..

Uživatelský avatar
EXCOM
Příspěvky: 5627
Registrován: 10 črc 2005 10:43

Re: Zvuková karta pro nulovou latenci

Příspěvek od EXCOM »

ach jo.. dalsi odbornik na scene...

Maikl.kom
Příspěvky: 14
Registrován: 03 říj 2012 15:47

Re: Zvuková karta pro nulovou latenci

Příspěvek od Maikl.kom »

No tak teda ta zvukovka Esi Juli mi pomůže s latencí/praskáním ?


Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3346
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Zvuková karta pro nulovou latenci

Příspěvek od pavlii »

Počkej Tome, až mu to ten prob nevyřeší - se těš!! :-D

P.

Maikl.kom
Příspěvky: 14
Registrován: 03 říj 2012 15:47

Re: Zvuková karta pro nulovou latenci

Příspěvek od Maikl.kom »

Když to nepomůže, tak budu hledat dál.

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re: Zvuková karta pro nulovou latenci

Příspěvek od TOM-Thak »

No to je jako kdyby sis chtěl koupit místo analogovýho příjmu televize set top box DVB-T, ale měl bys doma první řadu LCD televize.. obraz ti to sice zlepší.. ale dokud nebudeš chytat multiplex v HD a nekoupíš si pořádnou novou LCD televizi nejlíp s LED podsvícením s panelem od samsungu, tak to prostě nebude ono... částečně to pomůže a někomu to může stačit, ale na velký vyskakování to není.. a buď zjistíš, že ti to stačí.. a nebo došetříš a koupíš si i ten zbytek lepší..

PtJaa
Příspěvky: 6
Registrován: 05 říj 2012 14:20

Re: Zvuková karta pro nulovou latenci

Příspěvek od PtJaa »

Když si nastavím v ASIO4ALL Buffer na 64 samples ( 2 msc), tak si můžu cca 10 min. hrát hudbu jak chci, vše je OK a 100% a po stisku kláves jde z PC zvuk okamžitě jak jsem zvyklý z kláves, potom mi však začne praskat zvuk (klasika). Proto zvýším a hend snížím Buffer a je to zase ok.
Když mi nějaká hudba v FL studiu běží vkuse na 64 samples (2ms) tak praskání začně dřív než když to běží na 512 (asi 12 ms), když ale samples během praskání snížím např. z 512 na 64 nebo na cokoliv, zase to praskat přestane na nějakou dobu přestane.
Program mi ukazuje při praskání je hodně vytížen disk a když to smaples přesnu na nižší nebo vyšší, vytíženost spadne. Takže si asi budu musek k té zvukovce koupit i časem SD disk.
Dobrý den. Podle těchto informací od původního tazatele bych hádal, že problém nijak nesouvisí se zvukovkou, ale s nějakou službou Windows 7 na pozadí, která se spouští po 10 minutách nečinnosti. Pokud by to bylo tím, pak by se koupí nové zvukovky problém nespravil.

Maikle, jestli můžu doporučit zkusit:
1, Máš nainstalovaný nějaký antivirus? (zkusit vypnout)

2, Máš profil spotřeby v Ovládací panely ->Možnosti napájení nastaveno schéma na "vysoký výkon"? Je také možné se v pokročilých nastaveních napájení přímo přesvědčit, že je zakázáno řízení spotřeby u všech sběrnic a procesor má ve všech stavech 100% napájení. Volba "Převést počítač do režimu spánku" by měla být nastavena na "nikdy". U notebooků bývá také dobré vypnout Wi-FI, bluetooth apod. (chápu, že to není tvůj případ).

3, Po kliknutí pravým tlačítkem myši na ikonu "Počítač" a vybrání "Vlastnosti"->"Upřesnit nastavení systému"->"Upřesnit"->tlačítko "Nastavit" v rámci "Výkon"->"Upřesnit" je dobré nastavit u "Optimalizovat výkon pro" volbu "Služby na pozadí".

4, V Ovládací panely -> Nástroje pro správu -> Správa počítače -> Služby a aplikace -> Služby: máš zapnuté následující služby (zkusit vypnout, když to nepomůže tak třeba pak zase zapnout)?
Windows Search
Defragmentace disku
(místo vypínání služeb se téhož dá dosáhnout pohodlněji - viz http://shadowork.net/index.php?2015)

Pokud nic z předchozího nepomůže:
Existuje výborná free utilita pro Win7, LatencyMon. Ukáže, zda nějaký driver nebo program blokuje počítač (a který to je) a způsobuje velké latence.
Další podobná utilita je DPC Latency Checker. V tvém případě je ale nutno nechat jet programy aspoň tebou uvedených 10 minut bez dotyku klávesnice a myši...

Toto byly standartní tipy pro práci s audiem, různě na internetu jsou výrazně podrobnější (např. http://www.native-instruments.com/knowl ... Processing - včetně popisu těch dvou utilit). Pokud jsou zde na fóru předchozí nastavení samozřejmostí, pak se omlouvám za spam.

Pro zjištění, kdo po 10 minutách přistupuje na disk, se dá také s výhodou ve Win7 použít standardní utilita "Sledování prostředků" - popsáno zde: http://extrawindows.cnews.cz/10-tipu-pr ... -windows-7

Maikl.kom
Příspěvky: 14
Registrován: 03 říj 2012 15:47

Re: Zvuková karta pro nulovou latenci

Příspěvek od Maikl.kom »

Děkuju moc za rady, zatím jsem vyzkoušel první 4 tipy a zatím to nepomáhá. Ještě bych chtěl nyní doplnit, že když si nastavím Asio4all na 64 smaples, tak mi to začíná praskat po 7 minutách, stejně tak když to nastavím 128 samples. Když to mám na 512 samples, tak to začíná praskat po 17 minutách, a když to nastavím na 1024 samples tak po 30 min jsem praskání nezaznamenal. Další co jsem zjistil, že aktuální stav mám takový, že když to mám nastaveno na 64 samples, po 7 min. mi ve zvuku začne praskat(cca 30 sec), ale když na praskání tu chvilku nereaguju, normálně to přestane a dalších 7 min. to běží zase bezprobémů a bez praskání. No to mě .... To už ale asi patří do jiného tétmatu můj problém, ne?

Maikl.kom
Příspěvky: 14
Registrován: 03 říj 2012 15:47

Re: Zvuková karta pro nulovou latenci

Příspěvek od Maikl.kom »

Edit: vypadáto, že problém s praksáním vyřešen.

Takže program DPC latency mi ukazoval stabilně 120 - 150 i při onom vždy dočasném praskání. Ostatní postupy nepomohly, ale aspoň mi už nešrotuje disk, když nic nedělám. Dále jsem si nainstaloval nejnovější ASIO4ALL 2.11 (mám integrovanou VIA HD audio) a v kolonce WDM Device list bylo defaultně zaškrnuto VIA HD Audio Front Mic, VIA HD Audio Input, VIA HD Audio Ouput a VIA HD Audio digital out. Vypl jsem tedy Front Mic + Input + digital out a nechal zapnuto pouze Ouput a ejhle, i při hraní s 64 samples (2ms) mi i po 30 min. hraní v kuse nic nepraská. Zkoušel jsem přímo nějakou celou skladbu se zpěvem , efekty + do toho jsem si brnkal na klávesy a skutečně žádný praskot.

Uživatelský avatar
charonme
Příspěvky: 1266
Registrován: 01 říj 2008 09:26

Re: Zvuková karta pro nulovou latenci

Příspěvek od charonme »

asi to tu uz niekde bolo, ale dnes som na to narazil tak to sem musim dat :)
http://www.michalkaszczyszyn.com/en/tut ... tency.html

a este tu su dake data: http://www.gearslutz.com/board/music-co ... -base.html

Odpovědět