Zvukova karta vylucne pre VSTi a externe synths

Interní a externí zvuková rozhraní
Odpovědět
greezmen

Příspěvek od greezmen »

Ta esi julia je teraz na midi za 1500 ceskych myslim.

nunu

Příspěvek od nunu »

Jasne, kdyz nebudes ocekavat ze to bude jako ultradraha digi je to v pohode. Jenom bych jeste rekl ze neni ani tak dulezity vlastni cip jako cely komplexni navrh a filozofie s jakou to bylo vyrabeno a kam to smerovalo. Tim chci rict to, ze karta s papirove horsim cipem muze podat drasticky lepsi vysledky. Za sebe, kdybych byl v podobne situaci, bral bych tu EMU.

dano
Vybavení

Příspěvek od dano »

nunu: myslim si ze este dolezitejsie ako to co pises je talent a schopnosti autora hudby... uz som pocul veci robene na uplnych sitoch a skoro ma vystrelo aka to bola pecka:)

pises, ze keby si bol v podobnej situacii ako ja, tak beries emu. a v akej si situacii?

nunu

Příspěvek od nunu »

No, kdyz potrebuju neco nahrat, valim to pres digital. Prehravam rovnez pres externi dac. Pokud bych potreboval dostat nejake analogove vstupy, tak bud pres krz nebo nejakou jinou kartu, ale zatim nepotrebuju.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

dano : ja by som to na tvojom mieste neriesil a ostal pri ap2496..

fova

Příspěvek od fova »

dano píše:fova: zatial mozem porovnavat len na zaklade informacii od majitelov na tomto fore a na zaklade recenzii ktore som si precital. a z toho co som sa dozvedel si myslim, ze vymenit Audiophile2496 za EMU1212, alebo Audiophile129 sa rozhodne oplati. Cokolvek co posunie zvuk dopredu a zaroven ta neoberie o prachy na dieta je len pozitivne...

mimochodom ty mas 192. kolko ma ta karta analogovych vstupov? lebo na tomto obrazku mi stale vychadza divny pocet:

Obrázek
A192 ma dva analogove vstupy IN R a IN L, ale ponekud neobvykle ma dva pary vystupu: MAIN OUT R, MAIN OUT L, CTRL ROOM L a CTRL ROOM R.
Prijde mi to jako vynikajici reseni, protoze na MAIN OUT mam pichnute monitory a na CTRL ROOM sluchatkovy zesilovac. Odpada tak nutnost mit mixacek se sluchatkovym vystupem nebo nejaky externi regulator hlasitosti s pripojkou na sluchatka.
Naposledy upravil(a) fova dne 10 úno 2008 17:29, celkem upraveno 1 x.

kexik

Příspěvek od kexik »

Pytkin píše:dano : ja by som to na tvojom mieste neriesil a ostal pri ap2496..
amen...
nejaky pseudoupgrade pre teba nema vyznam. inu kartu by si potreboval len keby si chcel tocit viac kanalov, ale to pri syntakoch nemusis

fova

Příspěvek od fova »

+1 Amen ;-)

Ctirad

Příspěvek od Ctirad »

fova píše:Priznavam, ze jsem ty karty doma nemel a mam to pouze vyctene od lidi, co je meli a z technickych specifikaci vyrobcu.
Pokud dokazes, ze pisu nesmysly, jsem ochoten zmenit nazor.
Nevím proč a komu bych měl co dokazavat. Já měl jak Audiophile 2496, tak e-mu1212m, deltu 1010LT a nyní e-mu 1616m, takže vím jak ty karty zní. Mimo to mám technické vzdělání, takže když vidím vnitřnosti a k tomu třeba ještě měření z RMAA, tak ti můžu dát docela slušný kvalifikovaný odhad, jak to bude hrát.
Vim, ze lide se shoduji v tom, ze mezi 2496 a 1212m je slysitelny zvukovy rozdil ve prospech 1212m. Je ten rozdil tak velky, aby ospravedlnil nakup nove karty?
Z takovouhle logikou dojdeš k tomu, že všem musí stačit onboardovka, PC bedničky a elektret za tisícovku :-D

Ctirad

Příspěvek od Ctirad »

nunu píše:Hele, jen tak mimochodem si neodpustim jedno male prirovnani. kdyz do favorita namontuju kola z ferari, bude mit ten favorit jizdni vlastnosti toho ferari?????? Zaver si kazdy soudny clovek udela sam.
A ty máš teda ferrari nebo jezdíš favoritem, protože jsi na ferrari ještě nenašetřil? :-D :-D :-D
To je naprosto trefne prirovnani k tomu, dam li cip ktery se dava do digi na kartu ktera stoji jen zlomek ceny te prvni. Vic to nema smysl rozebirat.
Zrovna v případě digi to ale není o kvalitě jako o předraženosti, protože protools. Pochybuju, že digi 3 je kvalitnější karta, než ty mnou jmenované.

nunu

Příspěvek od nunu »

Rekneme ze je to takove hezci bawo -)))

No, myslel jsem DigiHD, ale to neni rozhodujici. Rozhodujici je pro mne to, ze to jde mnohem lepe nez umi digi3 a obavam se ze emu na ni nedosahne. Nezkousel jsem, uz ji nemam. A o predrazenosti si muzem vypravet hodiny a nikam to nepovede, je to proste slusnejsi karta a lidi tu cenu akceptujou.

rastis

Příspěvek od rastis »

dano píše:...Cize ide mi len o to, aby nahraty Motif do PC nebol pruser......
vies co podla mna ako amatera bol pruser ? ked som si nahraval a solichal svoje blbosti do kazetaku. to bolo fakt zle. dnes mam Deltu 44 + 66 a som velmi spokojny, nic mi nechyba, nic mi neprekaza...

teda nie zeby som neveril, ked tu citam, ze E-Mu ma lepsi zvuk... verim tomu, ale je mi to jedno. dokazem investovat do veci, ktore mi urobia lepsiu sluzbu alebo vacsiu radost, ako zvukovka...

2aoid

Příspěvek od 2aoid »

a co mackie onyx satellite? má s ní někdo z vás osobní zkušenost? nebo alespon nějaké info či pocity o které by se mohl podělit?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

dano : rastis dobre pise .. 10 litrov radsej investuj to lepsich reprakov .. alebo ci ja viem coho .. dalsi syntak kup .. alebo barsco ine .. Resp. ta EMU1212 nebude snad zly vyber .. okolo 4litre je dobra cena .. na to co vsetko v nej je (a k nej) .. Ale je tam stale ta neistota s drivermi a je tam kopa veci ktore nepotrebujes (alebo mozno ich budes pouzivat ?) .. Ale 10 litrov davat za kartu .. na to sa vyser ..

EXCOM

Příspěvek od EXCOM »

dano : odloz si na cestu na stretnutie v Prahe :)

Odpovědět