Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Re: Fieldrecording

Příspěvekod Liquid Sound » 26 bře 2012 15:25

Brooklyn / juanita juarez píše:no ale necim bez cvrcku a sumu se ten postsynchron musi udelat, ne? ;] ja myslim, ze matucha to chce spis na naber k temhle ucelum, nez na naber dialogu on-location, nebo se pletu?

Jo postsynchron se dělá studiovejma cajkama, to by už Matouš moh něco vyhrabat :wink:
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct
Liquid Sound
Profesionál

Příspěvekod kexik » 26 bře 2012 15:32

matucha: toto nesumi a prevodniky su v tom asahi-kasei 24bit, i ked to toci do formatu 44.1/16. poznam starsiu verziu kde vrcala este 40gb festplatte ale tato CF verzia uz musi vydrzat na baterky fakt hodne. snad aj dakde vyhrabem dake nahravky cez oktavy mk220 rovno do tej starsej verzie mkI

http://www.fostexinternational.com/docs ... II.shtml#3

gain preampov ale nie je moc velky a blbnu ak ma mikrofon prilis velky odber, co ovsem senn nebude. rozmery to ma jak kabelka hodne praktickej babky cize do vrecka moc nie
kexik

Příspěvekod Magion » 26 bře 2012 15:35

na lovení samplů ( o což matuchovi předpokládán jde) je nízkej šum dost důležitej. Imho co jsem zatím zažil byl to ( kromě větru a celkově nechtěných ruchů) největší problém většiny nahrávek z nahrávadel nižší a střední kategorie ( Microtrack, H4, Marantz PMD 660, 670). A je to otázkka hlavně preampů.
Myslím, že cenově a kvalitativně nejzajémavější řešení, je to co zmínil Standa Ambrahám - samostatnej preamp a převodník SD USBPRE2 a k tomu nějaký už klidně obyčejnější digitální záznammník. Z preampu to tahat už jen digitálně přes převodník SD. Je to trochu kostrbatý v tom, že máš tři věci: pre/převodník, USB napájecí něco....akumulátor pro SD, digitální záznamník.
Myslím, že by se to ale dalo nějak šikovně poskládat - ušít pevnou brašnu, kde to bude kompaktní a je to...
Magion

Příspěvekod kexik » 26 bře 2012 15:48

matucha píše:FR2 LE - zarazilo me, ze neumi na jednu pametovou kartu nahravat ruzny samplerate. Pry je nutne si naformatovat pametovou kartu na danou sr a pak to funguje jenom s ni. Taky ze nejde mazat soubory v rekorderu, smazani je mozny jenom formatovanim. Mozna to nejaky novy firmware poresil a mozna to je pro nekoho ok, ale ja na to koukam a rikam si WTF ;).

a kua kukam ze ste tu uz riesili sikovnejsi variant... btw to s tymi samplerate maju zrejme vsetky fostexy. plus velmi blby soft na presun tych wavov do pc (nenadejaj sa ze staci vybrat kartu a strcit do citacky, wavy su nahrate v nejakom debilnom formate ktory nic neprehra, az ked pouzijes dedikovany soft, ten to preklopi na bezny pcm wav). ale audio kvalite by som dost veril.
kexik

Příspěvekod matucha » 26 bře 2012 16:06

Jo jde mi hlavne o zvukolov. Nahravani dialogu pro film s tyci me vubec nelaka a nezajima (a urcite bych to ani neumel delat dobre). Hledam extenzi studia do mist, kam nedosahne kabel ;).

Koukal jsem taky na SD mixpre, ktery ma vystup na malyho jacka (jako tape send), co by se dalo poslat do sony m10 treba. Takovy reseni by prineslo jeden prenosnej rekorder do kapsy, pripadne rozsiritelnej o robustni predek(preamp) s kvalitnima mkh mikrakama. Maj ho teda i v digitalni verzi, ale tam je AES vystup a sonak ma jenom optiku. Asi by se dal najit rekorder s SPDIFem, kterej by ten AES teoreticky moh nakrmit. Analogovej mixpre stoji myslim okolo $500, co sem koukal na ebay. Ta D verze, ktera analogovej nahradila je za $750 nova.

matucha

Příspěvekod matucha » 26 bře 2012 16:38

Koukam, ze spdif ma Marantz PMD661 a M-Audio MicroTrack II. Mozna este dalsi. Kazdopadne ten marantz asi nebude uplne blbej celkove. Neni ale nejlevnejsi $600, to s mixpre-D dela dohromady $1350 (za novy) a to je ve stejnejch vodach jako 702 z druhy ruky.
matucha

Příspěvekod Tom Šen » 26 bře 2012 19:05

Matucha: ten zepelin to je Rycote?
Jinak, jaké se chystáš používat na natáčení sluchátka?

Když jsem řešil svou koupi recorderu a své fieldrecordings, tak jsem to konzultoval s BjNilsnem (mimochoden vřele doporučuju jeho CD The short night), tak mi říkal, ok ok, ale nezapoměň, že moc důležité jsou sluchátka.

Jinak natáčení rozhovorů v ČT mě taky nikdy moc nebavilo, ale myslím, že je to dost dobrá škola - a je zajímavé, jak se dá během normálního rozhovoru kreativně pracovat...samozřejmě s mikrofonem na tágu, ne na port :-)
Tom Šen

Příspěvekod matucha » 26 bře 2012 20:12

Je to primo od sennheiseru, netusim jestli to je horsi nebo lepsi nez rycote... zahlid jsem to na ebayi a neprelezlo to rozumnou hranici, tak jsem to koupil. http://www.bhphotovideo.com/c/product/4 ... _f_ME.html

Dlouhodobe jsem zvyklej na akg k270... zkusim to s nima a myslim, ze to bude vpoho.
matucha

Příspěvekod matucha » 27 bře 2012 02:03

Rychlozkouska mkh60 odhalila, ze to je fakt prima mikrak ;). Bavi me na muj hlas ;), necekal jsem tak jemny vejsky. Zkusim s tim natocit nejaky VO, mam pocit, ze by to mohlo byt vlastne dost dobry. Prekvapilo me, ze i bez popfiltru tomu vubec nevadi P a B. Prima! Mozna jediny problematicky bude donutit talenty mluvit primo na osu mikraku, jak je to uzky smerove, tak kazdej odklon dela hodne.

Bohuzel teda fyziku clovek neosali a po nandani toho zepelinu se charakter zvuku rozhodne nezlepsi, je tam cejtit ta roura a odrazy. Ne nijak hrozne moc, ale mikrak bez toho je mnohem prirozenejsi. Venku si clovek nevybere, ale prekvapuje me kolikrat vidim, ze to z toho lidi nesundavaj ani uvnitr. Eq to moc nevyresi.
matucha

Příspěvekod matucha » 27 bře 2012 21:33

Ted jsem chvili koukal na marantz pmd661, co ta vec umi/neumi. Viz treba http://transom.org/?p=1774

Jak uz jsem tady psal, tak to je jeden z mala kousku, kterej ma SPDIF in. Vestaveny preampy a vubec zvuk mikrofonnich vstupu mi pride asi o neco lepsi nez u FR2-LE, neni to zly. Druha ruka by ho dokazala zrejme nadelit nekde lehce nad 10k. Vestaveny mikraky to ma zase nic moc, znej jak rozbity sklo (to ale u jinejch nahravadel neni uplne tak moc lepsi, ale prece) a sumej pekne. Cela ta vec je taky dost velka cihla a o kapesnim pouziti nemuze byt vubec rec.

Takze to spis teda dava smysl jako zarizeni, ktery zvladne vpohode nahrat veci z kondenzatorovejch mikraku, pricemz phantom tomu sezere baterky za cca 3 hodiny. 8xAA alkalicky...

Spojeni s mixpre-d pak nedava zdaleka takovej smysl, jak to vypadalo. Nezeby to nefungovalo, ale PMD661 je skoro nanic jako standalone zarizeni bez externich mikraku (velky a nic moc znejici).

M-Audio microtrack (mkII) ma od uzivatelu samy negativni komentare ohledne spolehlivosti. To nestoji za to.
matucha

Příspěvekod Magion » 31 bře 2012 12:24

matucha: jak to vypadá? Rozhodl ses už nějak? (zajímá mě to - taky řeším podobnou věc...)
PMD661 má prý docela slabý sluchátkový výstup, což je kromě velikosti druhý mínus.

O co Tasacam HD-P2?
Magion

Příspěvekod matucha » 31 bře 2012 13:01

Ahoj, porad nic... koukam po 2nd hand SD 702, vsechny kolecka pres levnejsi reseni k ni smerujou. Ale treba mezitim najdu neco jinyho, co me prekvapi cenove.
matucha

Příspěvekod nooly » 31 bře 2012 15:31

matucha píše:prekvapuje me kolikrat vidim, ze to z toho lidi nesundavaj ani uvnitr. Eq to moc nevyresi.

mno pokud delam interier, svenkuju mikrofonem mezi herci a vim, ze zvuk mezi svenky budu potrebovat, tak tam zeppelin taky nechavam (rychlejsi pohyb mikrofonu nesvedci, jak jsi uz asi zjistil). samozrejme, ze pokud to jde, tak ho sundavam ,)
nooly

Příspěvekod matucha » 06 dub 2012 00:12

Jo tomu rozumim (s tim pohybem mikraku).

Docela me pride zajimavej Tascam DR-680, je to teda 8 stopak a preampy/prevodniky rozhodne nejsou toptop, ale uplne blby to taky neni. Z ebaye po vsech dopravach, dph a clech okolo 18tis penez.

recenze/tascam-dr-680-t14957.html

http://www.gearslutz.com/board/remote-p ... ascam.html

Uvidim jestli me pocet kanalu (a s tim spojeny moznosti) zlaka vic nez maximalisticky stereo. Ma to ale i spdif, takze by se do toho dal bodnout nejakej SD mixpre-D nebo usb-pre... Nj moznosti je hafo ;).
matucha

Příspěvekod safa » 08 dub 2012 18:05

matucha píše:Jo jde mi hlavne o zvukolov.

... pro co ty zvuky budou ? Docela jsem se s temahle vecma vyradil (leta se zabyvam nahravani bourky) a M-Sko ma problem ze nedokaze mit tak hezkou stereobazi jako jine techniky, navic smerove mikrofony jsou o dost vic nachylne na vitr (coz je v bourkach docela velkej problem). Me se nejvic na tyhle moje atmosfericky ucely osvedcilo "baffled A-B" se dvema koulema (pouzivam dvojici DPA 4091). Ale samozrejme zalezi na tom k cemu ten material chces... a zda potrebujes monokompatibilitu (coz to M-Sko je)
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
www.soundman.cz | www.audiopro.cz | www.zvukarskaskola.cz
safa
Profesionál

PředchozíDalší

Zpět na Zvuk