stretnutie 1.2.2008 u Huberta

Informace o vašich akcích a koncertech
Odpovědět
dano

Příspěvek od dano » 02 úno 2008 14:32

Roland JV1010 - maly killer:

Fajn, tak toto je zas roboene cele len na JV1010. Este v case, ked som nemal ani Motif, ani DAW, ani pluginy. Proste Roland JV1010 + Atari 1040STFM (obcas sa tam mihne nejaky zvuk z Yamaha SY77):

Aelin Uial

Mirror Of The Soul

Return Of The King

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 02 úno 2008 14:43

dano : velmi prijemna hudbicka.. musim si to viac opocuvat

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 02 úno 2008 14:45

dano : wow .. fakt dobre !

dano

Příspěvek od dano » 02 úno 2008 14:59

dakujem :-)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 02 úno 2008 16:26

takze o rozprave o AWM co sme riesili :) je tu opdoved, na ktoru sme si vlastne odpovedali uz aj na stretnuti:

AWM (Advanced Wave Memory) used 12 bit sampling while AWM2 samples are 16 bit.

dano

Příspěvek od dano » 02 úno 2008 16:34

cize je to jasne:-) SY77 ma AWM2... Ale aj Motif ma AWM2. Rozdiel v kvalite zvukov je brutalny. Ale nazov rovnaky...

EXCOM: Ta EX5 ma super drsny zvuk. Pekne si sa s tym pohral.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 02 úno 2008 16:53

pytkin : asi som inak nasiel odpoved na tvoje "naco je mat tolko klavesov"... rozmyslal som nad tym a dnes co som si skusal tie rolandy, tak kazdy klaves ma svoje neopakovatelne caro.. to presne znamena ze je inak inspirativny, cize ta napadju pri kazdom klavese ine veci, ine napady.. je to velka vec si myslim, preto je dobre mat co najviac klavesov :) fakt vcera som to mierne pohopil ked som tam laskoval medzi tymi Rolandami.. velmi sa mi pacila napriklad SH-201, hrozne moc chutny klaves a krasne teply a farebny zvuk z neho leze.. je to prave tou ergonomiou toho klavesa co dava nove moznosti ani nie to co ze ma taku a onaku syntezu.. je to o tom ovladani a to je presne ten rozdiel medzi SW a HW.. pre mna SW nie je inspirativny, je fasa svojimi moznostami ale ta interaktivita s roznymi klavesami dava ten pocit ze sa clovek pokazde realizuje inak.. je to ako u auta, dava to iste ale ten POCIT z jadzy v BMW, MERCEDES, AUDI atd. bude vzdy dajako inak charakteristicky...

aj ta CS6x je uplne uzasna prave v tom Control panely, lebo zvuk ktory hras mozes modulovat, riesit v realnom case co je perfektne ... a to nechcem skusit Prophet'08 lebo to sa tazko zaserem do galot 8)

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 02 úno 2008 17:00

EXCOM píše:pytkin : asi som inak nasiel odpoved na tvoje "naco je mat tolko klavesov"... rozmyslal som nad tym a dnes co som si skusal tie rolandy, tak kazdy klaves ma svoje neopakovatelne caro.. to presne znamena ze je inak inspirativny, cize ta napadju pri kazdom klavese ine veci, ine napady.. je to velka vec si myslim, preto je dobre mat co najviac klavesov :) fakt vcera som to mierne pohopil ked som tam laskoval medzi tymi Rolandami.. velmi sa mi pacila napriklad SH-201, hrozne moc chutny klaves a krasne teply a farebny zvuk z neho leze.. je to prave tou ergonomiou toho klavesa co dava nove moznosti ani nie to co ze ma taku a onaku syntezu.. je to o tom ovladani a to je presne ten rozdiel medzi SW a HW.. pre mna SW nie je inspirativny, je fasa svojimi moznostami ale ta interaktivita s roznymi klavesami dava ten pocit ze sa clovek pokazde realizuje inak.. je to ako u auta, dava to iste ale ten POCIT z jadzy v BMW, MERCEDES, AUDI atd. bude vzdy dajako inak charakteristicky...

aj ta CS6x je uplne uzasna prave v tom Control panely, lebo zvuk ktory hras mozes modulovat, riesit v realnom case co je perfektne ... a to nechcem skusit Prophet'08 lebo to sa tazko zaserem do galot 8)
Uhodil hrebik na hlavicku :) mluvis mi z duse.
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 02 úno 2008 17:09

AP : aku si mal inak cestu naspat domov? vsetko v pohode?

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 02 úno 2008 17:42

Jo luxus za 22:51 vyjezd 2:00 prijezd :) slabe 3 hodky parada :))
A cesta pohoda, prazdny vagon, takze jsem hned za Kutama usnul, na Ostrava-Svinove se vzbudil pro me to bylo 5 minut :)

No domu se mi nechtelo tak jsem zasel kolem 3:00 na akci, vstupne uz nebylo, 3 stage ktere me dostaly, 1. Kombinovana DNB a tekk, 2. Tekk, 3. Tekno, zajimave bylo, ze vsechny hraly skoro to same :))) ale super spousta lidi vevnitr i venku, a skoro open air jarni atmosfera :)

Po Bratislavskem nastartovani pohodove zakonceni, rikal jsem si,
no jenze se mi porad nejak nechtelo spat a akce nekoncila, az kolem 8:00 kdy Korg Electribe live act vrcholil a zdalo se, ze "chlapec se samohrajkou" ani dav 200 lidi to nehodla zabalit, jsem si rekl , ze uz mi neni 20 abych nesel spat pred 10:00 takze konec a jdu domu :) stejne jsem sel spat az kolem 9:00 a vstaval ve 14:00.. divne ze po 24hodinach na nohou a prochozene pulce Bratislavy nejsem vubec unaveny, jeste bych nekam zasel :)

Fakt inspirujici den 1.2/2.2 fajn, ze to tak krasne vyslo.

Mimochodem diky za ukazku boss krabicek, diky za snahu a ochotu dovlect na vyzkouseni sh-101, a samozrejme diky za odvoz ;)

A co vy? V kolik jste to zalomili? prvni (resp. posledni) prispevek nad ranem byl v 6:00, to vam to vydrzelo dlouho :))
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 02 úno 2008 17:45

AP : jasne, mi sme koncili zhruba o 5 rano.. dost dobre to bolo tento krat.. pokecali, vyskusali Rolandy( velka chyba ) a opat kecali... dost plodne to bolo

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 02 úno 2008 18:17

EXCOM: Ta EX5 ma super drsny zvuk. Pekne si sa s tym pohral.
dano : no, ono to bolo tak ze som mal EX5 velmi kratko, takze som ju moc nepoznal, ale mam jednu skladbu co som robil hned ako mi dosla, prestudoval manual a spravil.. hodim ju sem ked ju vyhrabem
Naposledy upravil(a) EXCOM dne 02 úno 2008 18:43, celkem upraveno 5 x.

demsky

Příspěvek od demsky » 02 úno 2008 18:35

ja som bohuzial nemohol dojst, mal som jednu akciu ale nabuduce urcite nejako dotiahnem aj K2000 nech sa s nou pohrate... :) to opojenie z noveho gearu poznam, preto uz radsej neskusam nove synteticke hracky ale radsej investujem mozno do normalnych akustickych nastrojov.

dano

Příspěvek od dano » 02 úno 2008 18:38

demsky: jasne dones osobne som nemal tu cest viac sa pohrat s Kurcom...

Inak ak niekedy budete mat cestu okolo R1 objektu, urcite skocte do On-Boardu a pokochajte sa nielen fakt ze super masinkami. Cela predajna ma zvlastnu charizmu a to je fajn. Proste to nie je len velky obchod s jedinym cielom dosiahnut co najvyssi obrat. A to sa vzdy ceni. Teda aspon u mna...

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 02 úno 2008 18:44

dano : tak tu je ta spominana prva skladbicka

PLAY -> GAUNTLET

tak toto je skladba asi po par dnoch co som mal EX5.. je to tazky experiment co ako funguje, je to spravene vsetko cez MIDI a potom len savnute cez blaster ako wav :) nema to ziadne upravy nic, proste to co som zosamploval je tento EXAMPEL :) nakoniec som tuto skladbu hodil do PlayListu Battle Isle The Andosia War.. takze to malo dajaky ten zmysel tento osvetovy experiment s novou EX5

Odpovědět