Chci se dozvedet pravdu o MACu (bez prikras)

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Odpovědět
Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 07 lis 2007 13:10

Hmm, to se obávám, že bez nainstalování stáda developerských knihoven to asi nezkompiluje. Takže nic. Leda najít někde binárku.

velvet

Příspěvek od velvet » 07 lis 2007 13:18

Poshook píše:ked to vezmem z pohladu audio aplikacii, tak je na tom podpora WINXP vyrazne lepsie
pokud by tohle mělo být zobecnění, tak to imho není pravda.

Co se týče Spectral analyseru - může to tak být, nevím, nehádám se. Jednak je nějaký součástí Logicu a pak mám Elemental Audio Inspector XL (dnes asi Roger Nichols Digital nebo jak). Jo, musel jsem zaplatit, ale cena byla přijatelná.

Já nejsem (téměř) vůbec přívržencem něčeho "zadarmo" (ať už jsou to pluginy a tp.). Free pluginy mne nikdy nijak moc nezajímaly. MYslím, že takhle situaci chápe většina lidí na Macu: něco chceš, tak za to zaplať...
mi to vyhovuje
-------------------------------------
http://www.markvelvet.com

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 lis 2007 13:22

velvet : suhlasim s tvojim nazorom .. poshook bol ale na PC zvyknuty proste pouzivat aj free veci .. a na OSX ma proste vyrazne mensi vyber ..

velvet

Příspěvek od velvet » 07 lis 2007 13:24

PS- a convolucny reverb... Ja jaksi automaticky pocitam, ze Mac + DAW = Logic a ten má Spacedesigner.
Jasně, můžu mít Kjůbejs (mám) a tam by se nějaký hodil. Ale Kjůbejs jsem za posl. 4 roky na Macu otevřel cca 3x...

PT HD v tomhle směru vynechávám...

kexik

Příspěvek od kexik » 07 lis 2007 13:26

nechapem preco ignorovat free softver, ked existuje a ponuka pozadovanu kvalitu... ovsem hodne casto licencia neumoznuje komercne pouzitie

Poshook

Příspěvek od Poshook » 07 lis 2007 13:27

kexik píše:poshook: chcu skompilovat zdrojak, no :)
v podstate napisanim hentoho rozbalis tar, presunies sa do adresara, ktory vznikol rozbalenim a skopilujes zdrojak podla instrukcii v subore install
asi by to slo cele urobit tak, ze hentie styri riadky si nakopirujes do novovytvoreneho applescriptu? so skriptami som nikdy na osx nerobil
no ved, o tom hovorim, ak je nieco dobre tak to stoji prachy alebo je s tym daky problem... :)

velvet

Příspěvek od velvet » 07 lis 2007 13:31

Pytkin píše:velvet : suhlasim s tvojim nazorom .. poshook bol ale na PC zvyknuty proste pouzivat aj free veci .. a na OSX ma proste vyrazne mensi vyber ..
tak to asi určitě mnohemmenší.

Je to trochu OT, jen si myslím, že když budu mluvit konkrétně o DAW, tak mně osobně jsou spousty freeware pluginů k ničemu - nepoužívám je (až na 2-3 speciální utilitky) a nezajímají mne. Myslím, že firmy co pluginy vyvíjí, do vývoje cpou peníze ne bez důvodu (např. aby procesování pluginem nezpůsobilo aliasing) a v mnoha směrech jim free-ware nemůžou konkurovat (resp. v tom hlavním, což je zvuk ;) )
ALE- jak jsem řekl, já toho moc nepotřebuju.

A dovedu si představit, že na compu se dá dělat miliony jinejch věcí, než nahrávat/míchat/mastrovat a k nim se hodí freeware utilitky, a že těch je na Mac mnohem míň než na Win...

kexik

Příspěvek od kexik » 07 lis 2007 13:35

velvet: nemas celkom dobru predstavu o tom... cpou prachy = platia ludi. v sw audiu ide ciste o dusevnu cinnost. tie najlepsie free pluginy vznikli ako diplomova alebo doktorandska praca ludi co studuju signal processing, a ktori potom najdu zamestnanie v tych komercnych firmach. netreba ziadne nakladne vybavenie, staci pocitac a programovacie prostredie
imho trebars simulanalog NEMA komercnu obdobu v rovnakej kvalite

velvet

Příspěvek od velvet » 07 lis 2007 13:36

kexik píše:nechapem preco ignorovat free softver, ked existuje a ponuka pozadovanu kvalitu... ovsem hodne casto licencia neumoznuje komercne pouzitie
ovsem hodne casto licencia neumoznuje komercne pouzitie samo vysvetlujuce :wink:

kexik

Příspěvek od kexik » 07 lis 2007 13:44

velvet: lenze to trebars pre poshooka nie je argument. pre mna uz vobec nie, ja robim aj pre druhych ludi zasadne zadarmo

velvet

Příspěvek od velvet » 07 lis 2007 13:45

kexik píše:velvet: nemas celkom dobru predstavu o tom... cpou prachy = platia ludi. v sw audiu ide ciste o dusevnu cinnost. tie najlepsie free pluginy vznikli ako diplomova alebo doktorandska praca ludi co studuju signal processing, a ktori potom najdu zamestnanie v tych komercnych firmach. netreba ziadne nakladne vybavenie, staci pocitac a programovacie prostredie
imho trebars simulanalog NEMA komercnu obdobu v rovnakej kvalite
o tomhle mám vcelku povědomí.
přesto/právě proto si myslím to co myslím

mně Simulanalog guit suite nijak nenadchnul
ale to v podstatě žádný takový (guit/amp-fx) plugin

velvet

Příspěvek od velvet » 07 lis 2007 13:48

kexik píše:velvet: lenze to trebars pre poshooka nie je argument. pre mna uz vobec nie, ja robim aj pre druhych ludi zasadne zadarmo
Pán je rentiér?
Nebo že by nějaká charita? :D

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 07 lis 2007 13:51

velvet píše:ovsem hodne casto licencia neumoznuje komercne pouzitie samo vysvetlujuce :wink:
Podle mě licence nic takového zakazovat nemůže. Ta upravuje akorát šíření samotného licencovaného díla a případných odvozených produktů. Nijak ale nemůže kecat do toho, co člověk dělá nebo nedělá s těmi daty, které tím produktem protečou.

velvet

Příspěvek od velvet » 07 lis 2007 13:56

já jen doufám, že se kluci za mojí poznámku o charitě neurazili,
byl to vtip

kexik

Příspěvek od kexik » 07 lis 2007 13:56

velvet píše:
kexik píše:velvet: lenze to trebars pre poshooka nie je argument. pre mna uz vobec nie, ja robim aj pre druhych ludi zasadne zadarmo
Pán je rentiér?
Nebo že by nějaká charita? :D
vobec nie... ked robis zadarmo, robis to ciste pre svoje potesenie a vtedy mas samozrejme plne pravo sam si vytycit jednak terminy, jednak to s kym a s cim budes pracovat a ako. ale to uz je celkom mimo topic
ostatne minimalne polovica ezone su hobbysti

Odpovědět