Mountain Lion

Vše o hudbě na počítačích ve znaku jablka
Odpovědět
dendy
Vybavení

Re: Mountain Lion

Příspěvek od dendy » 23 črc 2013 23:16

presiel som si podrobnejsie tie linky co si sem pastoval.. to nieje ta ista vec co sa deje tebe.. tam riesia subtilne rozdiely, ktore udajne niekto pocuje a iny zase nie - okrem toho su tie diskusie plne nezmyslov ako je toto :

"It's because they replaced the Curtis chip in Snow Leopard's drivers with some DSP in Mountain Lion's drivers."

Kde miesaju HW chip internej zvukovky zo SW drivermi .. no proste .. hromada blabolov od ludi co poriadne nerozumeju o com pisu - takze moc relevantne by som hentie diskusie nebral - to moze byt podobny blud jak to s tou sumaciou roznych DAW ..

Tento tvoj problem to je daco ine - ty tam mas daco rozbite - pokazene - a treba prist na to co... Taky mega velky rozdiel ako to robi tebe - tam sa ti jednoznacne do signalu zapletie nejaky EQ ..

Mohol by si nahrat tu skladbu ktora hra v tomto videu :
https://dl.dropboxusercontent.com/u/140 ... ubase6.mp4

aspon 10 sekundovy usek povodnej zdrojovej sklaby ktoru si tam nahraval.. chcel by som si to vypocut u seba na internej zvukovke aj externej a porovnat s tou nahravkou z tvojho videa .. mozno ma daco napadne ..

elektrabel

Příspěvek od elektrabel » 23 črc 2013 23:37

Tady je kousek z té skladby: http://cl.ly/0U2T2N3n3n3y

Abys nejlépe zjistil rozdíl, potřebuješ jeden počítač s 10.6 a druhý s 10.7+
Já si teď udělal pokus, že jsem na ext HDD nainstaloval 10.6.8 a nastartoval z něj ten macmini. Ono to má vyblité barvy na monitoru a nefunguje mu thunderbolt port, ale na ten pokus to stačilo. Pod 10.6 všechno audio funguje jak má. Jakmile jsem zase nabootoval z interního HDD do 10.8.4, tak to bylo špatně. Znovu jsem odinstaloval a nainstaloval driver, pořád stejný stav.
Dokonce když jsem se o tom zmínil kolegovi v práci, tak přiznal, že si všiml rozdílu, když poslouchá hudbu v práci ze sluchátek na macpro s 10.6, a když doma z macmini s 10.7. Požádám ho, ať to ještě prověří na nějaké konkrétní skladbě.

elektrabel

Příspěvek od elektrabel » 23 črc 2013 23:41

A tohle naprosto přesně popisuje ten jev:
"I using my Mac Pro for mastering and I just made one test more with Bias Peak app.
Master that I created few years ago sounds correct on the 10.6.8 and the same master on the 10.8.4 suddenly
on the singers voice have problem with ess. It needs de-esser.
I listened wave files from iTunes on both system and I can say there is difference with the same RME drivers and all the same settings BTW two OS.
They boosted high's and hi-mids definitely.
The kick has no the same lower end level, like on the 10.6.8 "

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 23 črc 2013 23:45

nechapem ale , ako si system vyberie , na ktory port to aplikuje , a na ktory nie ..

elektrabel : a ked posielas zvuk do internej zvukovky na macku .. je "navyskovany" tiez ?

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 24 črc 2013 00:10

10.6 nemam .. ALE .. pustil som si to

- na internej zvukovke
- na externej zvukovke (roland capture duo EX)
- stream po sieti do Airportu (to ide uplne mimo akekolvek audio drivery v pocitaci - je to digitalny stream cez siet priamo do Audioportu, audioport jackom do mixu a do Presonus Eris E8)
- na ipade na sluchatka
- na ipade stream po sieti do Airportu
- na iphone na sluchatka

vsade to hra +/- rovnako - v podsate ako ta prva verzia z toho videa kde to nieje take vyskove .. takze .. proste hrami to v poriadku, ani interny vystup na sluchatka mi tak nevyskuje.. na vstavanych reprakoch v macbooku na druhu stranu pocut ze to je take vyskovejsie, tie vysky su take upistane ... To zodpoveda tomu ze Mountain Lion naozaj upravuje (orezava basy a pridava stredy a vysky) audio ktore posiela do vstavanych reprakov ... tebe sa asi nieco pokazilo, nejak sa ti domiesali drivery, a OS si mysli aj o externych zvukovkach o tom prvom pare vystupov ze to su vstavane repraky a preto kurvi to audio ...

Otazka je ako to vypnut .. v najhorsom pripade budes musiet preinstalovat OS aj ked to je uz uplny extrem .. skusi by som nasledovne

- preinstaluj OS, pusti si to audio do sluchatiek z intenrej zvukovky, porovnaj (predpolkadam ze to bude OK), potom az nainstaluj drivery na tie tvoje zvukovky (skus najprv len tu steinberg zvukovku), opat si to porovnaj, potom doinstaluj tu Yamahu, zase si to porovnaj.. ja tipujem ze niektory z driverov tych zvukoviek dorobil OSX-u gulas v driveroch ..

elektrabel

Příspěvek od elektrabel » 24 črc 2013 09:46

Pytkin píše:nechapem ale , ako si system vyberie , na ktory port to aplikuje , a na ktory nie ..

elektrabel : a ked posielas zvuk do internej zvukovky na macku .. je "navyskovany" tiez ?
Hraje to tak z interního repráku, do sluchátek i do LCD s reprákama přes HDMI.
Budu muset zkusit format, instalaci čistého OS a pak drivery. A do toho se mi ani trochu nechce. :-/

elektrabel

Příspěvek od elektrabel » 24 črc 2013 23:53

Tak nepomohla ani čistá instalace OS a pak instalace driveru. :(

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 25 črc 2013 00:01

uff tak to je peklo... to je skutocna zahada...

elektrabel

Příspěvek od elektrabel » 31 črc 2013 09:18

Tak jsem udělal ještě jeden pokus. Propojil jsem optikou výstup>vstup, pustil v QTplayeru smyčku a zrovna ji nahrával.
Originál: https://dl.dropboxusercontent.com/u/140 ... at_A10.wav
Nahrávka: https://dl.dropboxusercontent.com/u/140 ... at_A10.m4a

elektrabel

Příspěvek od elektrabel » 22 srp 2013 19:40

Záhada vyřešena, dělalo to tohle kurvítko: /Library/Audio/Plug-Ins/HAL/Hear.plugin

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 22 srp 2013 20:02

no super... a preco si mal to kurvitko zapnute ? zjavne nejde o vec ktoru by mal defaultne zapnutu osx vzdy ...

elektrabel

Příspěvek od elektrabel » 26 srp 2013 09:41

Tenhle plugin se instaluje spolu s nějakým SW (http://hear.en.softonic.com/mac). Já ale žádný takový nemám a ani jsem neměl nainstalovaný. Jedině snad předchozí majitel počítače. Ale já jsem smazal HDD a udělal čistou instalaci. Snad tedy správně. Teď jak je to online, je do děsně zmatené a kdoví jak to funguje.
No a v té největší zoufalosti a bezradnosti jsem si otevřel /Library/Audio/ a odstraňoval jeden soubor za druhým restartoval. A takhle jsem přišel na ten plugin.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 26 srp 2013 10:17

aha .. zaujimave.. no s niecim sa ti to muselo nainstalovat .. ja kukam a mam tam len

iSightAudio.driver
AirPlay.driver
JackRouter.plugin

no kazdopadne super ze ti to fici a som rad ze to nieje ziadna chyba OSX ako takeho :)

btw. ktovie ci ti to tam nedoinstaloval napriklad driver na tu tvoju externu zvukovku :-) to by bolo vtipne :-)

Odpovědět