BIOTECH-STUDIO

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
Odpovědět
ECSON WALDES
Profesionál

Re: BIOTECH-STUDIO

Příspěvek od ECSON WALDES » 17 bře 2010 00:31

Obrázek

Do studia dorazil treti masteringovej Focusrite !!! : ) model Focusrite BLUE 330 - jestli se neco da oznacit za Rolls Royce tak je to tenhle spickovej compressor. Mam z nej ohromnou radost. Byla to sice vetsi investice ale sehnal jsem ho ve fantastickym stavu, to se mi podarilo i u modelu 315 EQ a 230 comp. I tenhle nebyl nikdy zasroubovanej do racku a vypada jako by vyjel z fabriky ! Mam rad kdyz jsou masiny opticky i technicky v super stavu.

Tenhle BLUE 330 ma na vstupu i vystupu transformatory (pozdejsi serie MKII transformatory neobsahuje), ty umej kdyz se lehce vybudi vstup jemnou saturací dodat zvuku krasnej harmonickej charakter, soucasne ale umi tenhle compressor i cistej hladkej ton. Ta kombinace dvou charakteru a kvalita zvuku se mi moc libi. Absolutne me nadchlo ale predevsim jeho VCA ktery je neuveritelne rychly, uzasne podporuje transienty bubnu a nemeni (nezakulatuje) dynamiku coz bejva v nekterejch situacich nevyhoda pomalejsich compressoru. Tyhle rychly compressory jak 230 tak 330 umi bejt pekne radikalni. Ve srovnani s elektronkovejma compressorama ktery na mastering pouzivam jako treba Thermionic Culture Phoenix MV, nebo multiband Tube-Tech SMC2B, jsou tyhle dva Focusrite compressory o hodne rychlejsi a umoznujou dodat zvuku potrebnej uder, coz se mi skvele osvedcuje hlavne na kytarovou muziku a zivy bubny, pokud je to potreba, dynamika ma pak silnejsi kontury bubnu a vse zni pocitove zaostrenej. Hodne mi imponuje taky design, ohromnej predni panel kterej ma tloustku 1.2 cm (!) ma efektni tvar reliefu a krasnou metalickou temnou modrou barvu, je to maly umelecky dilo : ) Focusrite si dal velkou praci aby tahle BLUE serie vypadala hodne impresivne, byly to taky jejich vlajkovy lode. Moc hezky. Presny krokovy potenciometry, tak jako i zlaceny konektory jsou u techto masin samozrejmost. No ohromnou radost mi delaji ! : )

BLUE 330 ted mam zapojenou v retezci a tesim se cim me postupem casu jeste prekvapi, ale uz ted jsou moje dojmy naprosto nadseny !: )

Wohma

Příspěvek od Wohma » 17 bře 2010 00:50

Jirko, to uz prestava byt sranda :D Jestli takhle budes pokracovat, tak pulka uzivatelu eZone pukne zavisti :P

Mimochodem kolik to cca vazi? Strejda Google mi rozumnou odpoved nedal... Uz jen ten predni panel musi byt tezkej jak krava :)

kyvaa

Příspěvek od kyvaa » 17 bře 2010 08:34

Tak přeju hodně radosti s novým kouskem. Možná jsi to už psal, ale co za KRK je ten na fotce?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 17 bře 2010 08:52

Držím palce ať tě to nezklame. Vypadá to pěkně, modré atd, ale co jsem viděl, dlouhodobé reakce uživatelů většinou nějak moc nadšené nejsou ... lidi se toho dost zbavují ... proto je snadné to všude docela levně koupit ...
Třeba by ty firmy mohly začít vyrábět ty věci ve variantě jenom čisté přední panely (ještě krásnější a úchvatnější než ve stock variantě). Možná by to svůj účel splnilo (jako třeba atrapy bezpečnostních kamer) a své uživatele by to jistě našlo :mrgreen:

Ty Tubetechy vypadají pěkně, rád bych si ten jejich multiband někdy vyzkoušel ...

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 17 bře 2010 11:51

Wohma píše: Mimochodem kolik to cca vazi? Strejda Google mi rozumnou odpoved nedal... Uz jen ten predni panel musi byt tezkej jak krava :)
Na baliku ze statu je napsano 15 KG, je to hlubokej cvalik, s nicim u nej nesetrili : ) Tloustka ramu je slusna, ten predek je masiv hlinik, ostatni je zelezo.

kyvaa píše:Tak přeju hodně radosti s novým kouskem. Možná jsi to už psal, ale co za KRK je ten na fotce?
Diky : ) Na fotce jsou KRK Exposé E8B. uzasna bedna musim rict, koupil jsem je minulej rok u Disk.cz .Vedle nich je jeste malej mini model KRK V4.

Ivo píše:Držím palce ať tě to nezklame. Vypadá to pěkně, modré atd, ale co jsem viděl, dlouhodobé reakce uživatelů většinou nějak moc nadšené nejsou ... lidi se toho dost zbavují ... proto je snadné to všude docela levně koupit ...
Třeba by ty firmy mohly začít vyrábět ty věci ve variantě jenom čisté přední panely (ještě krásnější a úchvatnější než ve stock variantě). Možná by to svůj účel splnilo (jako třeba atrapy bezpečnostních a kamer) a své uživatele jistě našlo :mrgreen:

Ty Tubetechy vypadají pěkně, rád bych si ten jejich multiband někdy vyzkoušel ...
Diky za nazory Ivo, ale neboj me radost ani duveru v tyhle masiny nepokazis : ))) Ale jo, prokouk jsi me a vsechny kdo je pouzivaji, koupil jsem tyhle Focusrajty jen jako krasny zaslepky, cejtim z tveho tonu miris timhle smerem :mrgreen: ten dojem ze to je jako nejaky nezajimavy, nebo jak to pises, se ti ale bohuzel obhajit nepodari. Ja bych nejakej druhoradej kousek nekoupil, i kdyz koukam sis dal praci navodit patricnej pocit : )

Kazdopadne ze by se jich nekdo zbavoval neregistruju, nejsou bezne v nabidkach jako napr SSL compressory, Millennia, Avalon a pod. Studia vi proc si je drzi. Samozrejme techniku studia menej v urcitejch cyklech, ale tyhle BLUE platej za velky drzaky. Kazdopadne neni to zrovna levnej outboard, cenu si pevne drzi a maji svuj stalej respekt. Amici jim rikaji Big Gun : ) Novej stal v prepoctu 8000 EUR ! Malo co je ted tak precizni mechanicky a zvukove. Hodne sleduju jaky ma kdo masiny a v jakejch studiich, to predne. Snad se neurazis, ze tvuj nazor pro me nema valnou vahu, ja preferuju nazor lidi z velkejch studii po svete ktera udavaji smer a ktera tyhle BLUE cvaliky pouzivaji a maji s nima primou zkusenost. Jsou to napr studia jako Sterling Sound ti vlastni ohromnej pocet modelu 315 a 330 mkI i mkII. Kdyby jsi Focusrite BLUE radu nekdy slysel, verim bys ses rychle nezaujate nadchnul. Zadna masina neni samo pro kazdyho, me ale tyhle Focurite kousky presne sedly a vyjadruji muj nazor na zvuk a jsem s nima i pri sve nemale narocnosti vic nez spokojeny ! : )

pro priklad par studii s Focusrite BLUE ktera maji skvely reference a velky kredity:
- Sterling Sound - http://www.sterling-sound.com/
- Timeless Mastering - http://www.timelessmastering.com/
- Lacquer Channel - http://www.lacquerchannel.com/
- Bohus Sound - http://www.bohussound.com/
- Magic Garden - http://www.magicgardenmastering.com/
atd atd..

mala kolaz pro tebe pro ziskani predstavy kde a kdo je pouziva .c) (fotka je zobrazena zmensena, ma 1200x1700)

Obrázek

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 17 bře 2010 12:14

Jirko, to ses nemusel kvůli mně tak vysilovat :mrgreen: Nikdo ti nic nebere :) Enjoy ...

Pravda ale je, že obvykle trvá tak pár měsíců (nebo i let) všestranného používání než se člověk dobere nějakého jasného názoru na konkrétní přístroj. Tys za dva dny zvládl zjistit, že to (všechno) kompletně vyjadřuje tvůj náročný názor na zvuk. To smekám ... :wink:

Jinak pro mě osobně (neuraž se) jsou názory "velkých studií" naprosto nepodstatné, jediné co má pro mě váhu je vlastní dlouhodobé zkoušení, testování a porovnávání s mnoha jinými přístroji v nejrůznějších situacích... pak člověk možná k něčemu reálnému dojde ...

(jinak pár masteringů ze zmíněných "velkých studií" vč. Sterling jsem tu už měl. Nějaké lokální kapely si to tam nechaly s velkými nadějemi dělat. Pak byli rádi že jsme to tu udělali znovu .... takže bych to zase tak jednostranně neglorifikoval a bral to trošku s rezervou ...)

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 17 bře 2010 12:35

Muj nazor znas : )

mimochodem zajimavy je ze prave ty kterej kousky meni jako ponozky, napise vetu jakou jsi napsal. U me se masiny drzej hodne dlouho, vybiram peclive a davam jim cas. Nejsem ten kdo by je z rozmaru prodaval po prvotnim vzruseni neob z potreby mit stale novou hracku. Ani nedelam to ze bych tu na zacatku nejakej kus do nebes prechvalil a v okmziku koupeni novyho bych ho zadupal. To delas casto, vis o cem mluvim. Reagovat jsem tu na eZone ale na to duvod nemel.

Nicmene konkretne Blue 230 kterou jsem koupil prvni z tehle BLUE mam ve studiu pul roku a protoze je to skvelej VCA compressor a charakter zvuku kterej umi mi hodne sedi, tak BLUE 330 na sebe nemohla dlouho cekat. Nevim taky co je zvlastniho ze sem napisu ze dorazil novej kousek a mam z nej radost ? Ivo ? : )

Taky mi prijde skoda, ze tema ktery by nas melo teroticky spis spojovat nas uspesne rozdeluje. Kdykoliv v tom figurujes. Docela zvlastni. Taky skoda ze si davas praci napsat prvni reakci prave tak jak jsi ji napsal. Tvoje nazory jsou tvoje nazory. Ja mam svoji hlavu a svoje masiny za kterejma si stojim ! : )

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 17 bře 2010 13:03

ECSON WALDES píše:
mimochodem zajimavy je ze prave ty kterej kousky meni jako ponozky
Jirko, Jirko ... :wink: (mimochodem mám tu z 80% stejné věci jako před lety a nehodlám na tom nic měnit ...)
ECSON WALDES píše: U me se masiny drzej hodne dlouho, vybiram peclive a davam jim cas.
Zatím máš studio rok a půl ? :wink:

Důležité že se ti to líbí ... měj se pěkně a užívej si to :wink:
Naposledy upravil(a) Ivo dne 17 bře 2010 13:12, celkem upraveno 1 x.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 17 bře 2010 13:11

Peknej kousek, gratuluju. Jinak koukam ze Avocet furt jede, kdy ho nahradi Lake? ;)

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 17 bře 2010 13:19

99% uzivatelu gearu bude hajit to, co si koupi .Funguje to jako takovy nejaky psychologicky aspekt oduvodneni koupe...jsou to jen veci ktere maji slouzit, mit z nich radost.. kazdemu se muze libit neco jineho..Jirko ty se vzdycky chovas jak kdyby ti nekdo slapl na kuri oko, vzdyt o nic nejde... jestli jsi s tim spokojen bud , a uzivej, ale ja bych si to, treba taky nekoupil (a to jsem tu 23Oku mohl mit urcite levneji nez ty, protoze Donxx cos to od nej kupoval je muj dobrej kamos...). Hlavni je ze jsi spokojeny ty ne? prece te nemusi zajimat, co si o tom mysli nekdo jiny...
preju at slouzi...
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

Wohma

Příspěvek od Wohma » 17 bře 2010 14:04

Rika se tomu "honeymoon effect" :D Celkem vystizne pojmenovani.

Coal

Příspěvek od Coal » 17 bře 2010 14:20

Ecsone nenech si zkazit radost.Myslim ze sem Ivo ani Carloff sve prispevky nemuseli psat.Kazdopadne pekny fotky a stejne pekny povidani.Cau

kexik

Příspěvek od kexik » 17 bře 2010 14:28

ja si aj tak myslim ze v tejto hiend triede neni ziadny vyrobok ktory by bol uplna slapa do blata. nanajvys sa da meditovat nad cenovou vyhodnostou a nuansach vo zvuku ale plus minus je to na jedno brdo rovnako kvalitne, priznajte si to konecne ;)

Wohma

Příspěvek od Wohma » 17 bře 2010 14:40

Mne spis prisla zajimava Ivova poznamka o tom, ze na ten focusrite nejsou jednoznacne recenze a nazory. Pohybuju se spis v kytarovem vybaveni, tam ale plati, ze ani ten nejdrazsi a "nejlepsi" aparat, krabicka ci kytara zdaleka nesedne vsem. Ale nerad bych Ecsonovi zasiral thread, pokud by to chtel nekdo probrat, tak prosim zalozte tema. Diky :D

rastis

Příspěvek od rastis » 17 bře 2010 14:47

Wohma píše:..."nejlepsi" aparat, krabicka ci kytara zdaleka nesedne vsem...
"nejlepsi" aparat realne pozna a pouziva spravidla 1 zo 100 diskutujucich a najvacsi odbornici su ti, co videli najviac ukazok na YT - to na margo toho, ako co sadne/nesadne vsetkym :) ale sem to nepatri, OK :)

Odpovědět