Akordy v ladeni

Harmonické postupy, rytmické grify,...
rastis
Příspěvky: 3005
Registrován: 27 úno 2005 21:23

Re: Akordy v ladeni

Příspěvek od rastis »

nechcem sa zbytocnen hadat, nemam v ruke momentalne ani nestroj, ale...

Fis dur a Cis dur (respektive asi je spravnejsie Des dur ( ? ) ) obsahuju rovnake tony az na H a C (His).

FIs dur - fis gis ais h cis dis eis fis
Cis dur - cis dis eis fis gis ais his cis

no a prave ked pocuvam ten podklad, tak by som povedal, ze ton H je tam nedoskalny a lepsie tam ide ton His (cize C), ten mi tam osobne nevytrca, preto si myslim, ze je to Cis dur a k akordu Cis dur ma to pocitovo taha aj ako ku tonike.

gambler

Re: Akordy v ladeni

Příspěvek od gambler »

Mas pravdu moze to byt aj v tom Cise asi..
Inak to je sranda , vzdy som isiel za nejakym zvukom,ze aby to znelo prirodzene.Do nemoty posuval noty hore-dole, hore-dole ,podvedome som vedel priblizne co chcem no skomponovat v reale ani za svet..A s tou toninou,dominantou,subdominantou to je super jednoduche,sa citim jak keby som cheatoval:D

markuc

Re: Akordy v ladeni

Příspěvek od markuc »

Čtvrtej akord je čistej moll a to je tónika, žádnou zvláštní tenzi tam necítím. Je to fajn udělanej popík .. no vidíš, už se začínáš vyjadřovat jako muzikant, nejdřív to byl hlavní akord a teď už je to tónika, začínám ti rozumět. Akorát ty ukázky ze Soundcloudu jsou pro mě nedostupný ..

filip27
Příspěvky: 13
Registrován: 11 bře 2018 22:56

Re: Akordy v ladeni

Příspěvek od filip27 »

Ono co se týče akordů a harmonie celkově to je celkem složité. Já myslím, že nejlepší je vycházet z písniček, naučit se je a pak trochu analyzovat. Nicméně spíš se ze začátku řídit poslechem než teorií. Tady je takové kratší shrnutí: https://akordiky.cz/akordove-postupy

Odpovědět