idealni masterkeyboard pro reason?

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
bassline

Příspěvek od bassline » 27 bře 2007 13:58

Aha uz rozumiem, no musis byt registrovanym uzivatelom aby si si mohla stiahnut tie novsie podpory...ale ak by si o ne mala zaujem, tak daj vediet cez PM, nejak sa mozme dohodnut :P

Cyril

Příspěvek od Cyril » 27 bře 2007 14:01

Sirael píše:je huste ze nejlip o cme pisou recenze (treba muzikus)
No recenzema v ceskych hudebnich casopisech bych se moc neridil... ty jsou dobry tak na popsani vzhledu a funkci :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

kexik

Příspěvek od kexik » 27 bře 2007 14:15

Sirael píše: kexik zalozila jsem to forum spatne nebo je to jenom zpusob vitani nezneho pohlavi :D ? diky za privitani co mi poradis ty?
jasne ze ide o nezne pohlavie, kociek sem moc nechodi a svojho casu sme na vas hodne polovali. to je zjavne zriedkavy druh, zena, co sa babre s reasonom...
co sa tyka konkretnej rady... ja by som mozno dnes oddelil kontroler (knofliky) od klavesnice... ak chces kvalitnu klavesnicu, v zmysle hratelnosti, tak nebude mat knofliky a cele pole endless knoflikov ponuka behringer skoro zadarmo
http://www.behringer.com/BCR2000/index.cfm?lang=ENG
a podla mna to nejde nijakym rozumnym sposobom znicit (bacha, faderovy bcf je nieco ine, tam su motory, tomu by som neveril, ze to ma dlhu zivotnost)
co sa tyka klavesnice, tam sa musis rozhodnut, ci chces nieco makke, alebo kladivka... kladivka sa nevojdu do tvojej ceny, ale na syntaky (alebo ak nie si klaviristka) tak makka klavesnica bude ok. ten aftertouch nie je imho az taky podstatny, ked mas kontroler, parametre zvuku po spusteni ide riesit aj knobmi. to ale musis niekde vyskusat. tak ako tak, uprednostnil by som byt tebou cestu do predajne, taketo internetove rady su dost scestne. tiez varujem pred cme, chodia nepekne skazky o chovani sa ovladacov, zamrzani not a tak podobne. ono vyrobit dobry midi hardver a urobit nan dobry ovladac su dve veci ktore sa musia doplnat
osobne mam evolution 249c, ale rozhodne ho neodporucujem ani tebe ani nikomu (i ked v podstate staci), ma velmi zle pitchbend koliesko; na druhej strane kazdy system ho rozozna bez ovladacov (aj linux a beos)

Sirael

Příspěvek od Sirael » 27 bře 2007 14:17

nunu dekuji za privitani ja zatim na petkratdrazsi keyboardy urcite nemam a navic nejsem klavesacka takze by to pro mne asi byla skoda penez ;) ale asi mas pravdu ony jsou ty klavesy asi podobne jenom potrebuji zjistit ktere se nejvic hodi pro reason a k mym ucelum :)

cyrile ja si pripravuju bubnovy smycky v redrumu v reasonu dopredu...teda zatim ale mysi je to k uklikani a ruzne softwary ktere meli posilat z pocitacove klavesnice jako midi hodnoty nebo co....proste proto potrebuju klavesy a ty pady mi v tom redrumu nejak pomuzou? jojo nektere ebm pouzvaji i kytary ale to tak nejak planujji ze nejdriv si udelam v reasonu smycky a kytary donahraju do nuenda nebo tak neceho ..snad to bude fungovat

nunu ja vyrustala se dvema starsima bratrama ja se chlapu nebojim :D
girl powered hard beat - az vyrostu bude ze mne trent

kexik

Příspěvek od kexik » 27 bře 2007 14:21

ak chces zadavat bicie z midi kontroleru, pady su ovela lepsie ako klavesy...
klavesy su pomale a vacsinou dost nepresne. ja mam na bicie drum pad na ktory sa bije palickami, ale to je na elektronicke bicie asi zbytocne

bassline

Příspěvek od bassline » 27 bře 2007 14:27

no nechcem kazit radost, pozeral som reason forum a par ludi tam popisuje problemy s ovladacmi CME:

--------
Sometimes, though not very frequently, notes will hang or it will stop responding alltogether. The only way I've found to fix this is to exit reason, unplug and reconnect the device and start Reason again. Very annoying to say the least.
--------
Some problems with the USB driver, especially for Windows. You might experience problems like notes hanging, keyboard not responding etc, especially when using Reason in ReWire apparently. This happens extremely rarely for me, but I really think they should release a new USB driver! You may not have any problems, though. Also if using MIDI rather than USB, there will be absolutely no problems.

No ale ak to prepojis cez MIDI a nie USB tak to vraj fici...a mozno uz vydali nove ovladace pre CME...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 27 bře 2007 14:27

Sirael: jak pisou kexik a cyril, na bici nastroje nebo spousteni ruznych zvuku jsou pady lepsi nez klaviatura (jsou "rychlejsi" v porovnani s dobou, jakou trva zmacknuti klavesy na klaviature) a pokud jsou tlakove citlive, muzes jimi ridit v podstate jakykoliv kontinualni parametr. Samozrejme se bez nich da obejit (muzes si bici namapovat na cerny klapky, ty maji mensi zdvih), ale s nimi je to pohodlnejsi ;)

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 27 bře 2007 14:30

ak klika bicie do redrumu mysou tak su tie pady na dve veci... ale ktovie mozno raz bude chciet aj trosku bubnovat...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 27 bře 2007 14:32

...nebo treba casem zjisti, ze ji reason nestaci.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 27 bře 2007 14:34

Solarfall: pise ze to chce i na live performance. Krom toho klika to mysi, protoze nema pady ;)

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 27 bře 2007 14:38

jasne ... ide vobec do redrumu praskat noty na zivo cez midi?

http://www.muziker.cz/Default.aspx?cont ... od_id:7599

tesne nad tvoj cenovy strop ale ma to podla mna vsetko co ma mat..

bassline

Příspěvek od bassline » 27 bře 2007 14:42

Solarfall píše:... ide vobec do redrumu praskat noty na zivo cez midi?
samozrejme...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 27 bře 2007 14:43

Solarfall ma recht, to je podle me dobra investice i do budoucna... Taky bych je koupil, mit na to penize.

nunu

Příspěvek od nunu » 27 bře 2007 15:13

Jeste jedna malickost,pokud takovou vec kupujes novou,a docela bych to doporucoval,tak v pripade ze se ti neco polame nebo prestane fungovat,muzes to s klidem omlatit prodejcum o hlavu,tedy reklamovat..Coz u starsi yamahy asi tezko pujde...

Sirael

Příspěvek od Sirael » 27 bře 2007 15:28

bassline ok diky s temi aktualizacemi ale podle toho jak to vypada mi tu cme nikdo spis nedoporucuje takze asi nebude treba

Cyril to mas mozna pravdu ale na druhou stranu kdyz clovek nechodi na fora (tohle mi doporucil bracha starsi) tak krome recenzi se o vecech jinde nedozvis - stranky vyrobce to vychvali protoze chce prodat.....

kexik to je pravda ale jak uz jsem psala vyrustala jsem se dvema brachama starsima a to cloveka poznamena a prave jeden mne privedl k reasonu tak tak jsem se k tomu dostala ;) dekuji moc za nazor mozna mas pravdu koupit si zvlast ovladace a klavesnici mne nenapadlo ani jsem se po nich nedivala...zkusim neco vygooglit...

trochu jsem se ztratila s temi pady :D je pravda ze zatim to naklikavam v redrumu mysi a live jsem o tom zatim nepremyslela...to by se pres pady daly treba jako hrat "sola" bubnova nebo tak neco?

Cyril hele je to mozne, ze k tomu dojdu ze mi reason nestaci ale s nicim jinym neumim..videla jsem fruity loops ale reason mi prisel ze ma hezci zvuky a pak z doslechu uz jenom vim o pro logic a videla jsem nuendo ale moc nevim jak to chodi s vstcky

solarall tri stovky navic uz by mne snad nevytrhly...dekuji moc vypada to asi ze to bude ta prava volba dokonce to ma i ten aftertouch :D :twisted: :mrgreen: i kdyz zatim nevim jestli ho pouziju :oops: a m audio snad nebude mit ty problemy co se pisou o cme takze uz je skoda jenom toho designu ale ja vim, design ani barva "nehraje"

nunu to mas pravdu...novou vec muzu v zaruce vratit....tam mne spis lakal jeden kluk ze by mi prodal ty yamahy asi za deset a ze je kupoval za 28 a ze je to super syntak a blablabla ....
girl powered hard beat - az vyrostu bude ze mne trent

Odpovědět