idealni masterkeyboard pro reason?

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Sirael

idealni masterkeyboard pro reason?

Příspěvek od Sirael » 27 bře 2007 12:46

Ja vim ze zacinajicich midi hudebniku je tu spousty a vybaveni taky tak, ale uz jsem to tu prozkoumala dostatecne a obecne se doporucuji bud

stare syntetizery / nebo nektera m audia ediroly korgy... / nebo cme o kterych se mluvi hodne

ja budu strucna a pujdu k veci. naucila jsem se trochu delat v reasonu chci delat hlavne industrial/ebm/ambient jake byste poradili masterkeyboardy? cenove vychazi asi nejlepe cme (v teto cenove relaci jine klavesy aftertouch nemaji) ale hodne lidi na ne nadava a navic si nejsem jista jestli cme budou mit od propellerheads primo podporu pro reason takze aby mi to chodilo. takze je druha moznost - ozelet aftertouch (vyuzivate ho? myslim ze je to prakticke a zrovna na ten ambient....) a koupit nejaka m audia nebo neco podobneho - v tom pripade budu vdecna za rady a zkusenosti co byste si poridli. pak jsem nasla i treti nazor a to je koupit si stary syntak (mam ted moznost koupit yamahu cs2) a pouzivat to jako midi. lisi se to v necem? nejradsi bych 61 klaves, dynamiku klaves (jeste radsi i aftertouch), a krome klasickeho pitch bendu i nejake knoby, mozna i fadery (pady moc nevim na co) a to vse tak kolem 8 tisic CZK. bylo by fajn aby si to rozumelo s reasonem a ja pres to treba mohla hrat casem i nejake live performance. diky za zkusenosti moc tomu nerozumim a navic nejsem technicky typ :oops: dekuju

bassline

Příspěvek od bassline » 27 bře 2007 13:04

Ahoj, ohladom podpory CME kontrolerov pre Reason by som nemal obavu, mrkni sem :wink: :

http://www.propellerheads.se/products/r ... otesupport

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 27 bře 2007 13:23

keby dnes idem kupovat masterkeyboard tak si kupim m-audio axiom...
pohladaj si po nete dake recenzie

kexik

Příspěvek od kexik » 27 bře 2007 13:23

ajeee, dama :)
VITAJ NA EZONE

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 27 bře 2007 13:25

Sirael: neporadim ti konkretni kus, protoze to tady udela spousta lidi a stejne nakonec nebudes vedet co vybrat ;) Ale pokud to budes chtit pouzivat na live performance, myslim ze by stalo za to se soustredit na dostatek ruznych kontroleru, na to, aby ty otocne byly "nekonecne" a nejake integrovane pady taky nemusi byt k zahozeni. Celkem se mi libi Axiom od M-Audia a nove Ediroly PCR-(300, 500, 800) - maji aftertouch, ale zas nemaji nekonecne potaky a pady. Nicmene s Edirolem mam dobrou zkusenost, jejich klaviatury mi osobne prijdou nejprijemnejsi (ale nejsem klavesak ;)

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 27 bře 2007 13:34

Jen tak mimochodem (asi kvůlivá ceně) - tohle nevypadá na oko špatně (IMHO):
http://www.cme-pro.com/products-list/pr ... ground.jpg

Sirael

Příspěvek od Sirael » 27 bře 2007 13:42

bassline na to uz jsem taky koukala ale nejak se mi to nedarilo stahnout...ty mas s cme nejake zkusenosti? :)

solarfall dekuji neco jsem nasla na muzikusu za recenzi a vypada to celkem dobre volitelny aftertouch a tak ackoliv na m audia se tady taky celkem nadavalo na klavesnici hlavne...a navic designove vypada dost krehce ale jeslti to hraje dobre....

kexik zalozila jsem to forum spatne nebo je to jenom zpusob vitani nezneho pohlavi :D ? diky za privitani co mi poradis ty?
girl powered hard beat - az vyrostu bude ze mne trent

Cyril

Příspěvek od Cyril » 27 bře 2007 13:46

Sirael: kexik me predbehl, vitej mezi nami a at se ti tu libi! My si tu zen vazime :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Sirael

Příspěvek od Sirael » 27 bře 2007 13:47

Kermitaku diky ja taky nejsem klavesacka hraju na kytaru ale na ty se neda delat ebm anebo to neumim :D axiomy uz doporucoval solarfall a je asi pravda ze u m audia bych se o komunikaci s reasonem asi bat nemusea....jenom se mi moc nelibi designove a pady...to je jenom ke spousteni jednorazovejch zvuku nebo se to pouziva jeste i jinak ?

pavlii ten uz v sobe ma taky nejakou zvukovku a je to napul syntetizer myslim a stoji asi 13 to uz je pro mne moc :(

bassline

Příspěvek od bassline » 27 bře 2007 13:49

Sirael píše:bassline na to uz jsem taky koukala ale nejak se mi to nedarilo stahnout...ty mas s cme nejake zkusenosti? :)

Nerozumiem, co sa ti nedarilo stiahnut ?...podla toho co tam pisu tak by reason s CME nemal mat ziaden problem, proste pripojis kontroler a reason si ho sam zdetekuje...s CME skusenosti nemam, pouzivam Edirol..

Sirael

Příspěvek od Sirael » 27 bře 2007 13:49

cyrile diky uz jsem se bala ze je to tu jenom pro muze :D

ale podle rad to vypada ze pro variantu koupit tu starou yamahu cs2 tu neni nikdo, takze ji asi vypustim.....

nunu

Příspěvek od nunu » 27 bře 2007 13:50

Myslim si,ze vsechny ty hracky jsou na podobne mechanicke urovni.Pokud do nich budes mlatit denodenne nekolik mnoho hodin,za chvili se rozpadnou.Pokud se k nim budes chovat alespon trochu slusne,neco vydrzi,ale urcite ne tolik jako mastry za petkrat vetsi cenu.

A vitam te tu taky -)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 27 bře 2007 13:50

Sirael: Axiom ma ty pady na bubnovani prstama, tlakove citlivy, je to skvely na "nahravani" bicich, dost o nem sam uvazuju... mimochodem ebm kytary pouziva hodne, ne?
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Sirael

Příspěvek od Sirael » 27 bře 2007 13:52

bassline zkousela jsem si to stahnout z tech stranek a chtelo to po ne nejaka registracni cisla reasonu a podobne ale mozna jsem to delala spatne :oops: s cme se trochu prave bojim ze tu lidi nadavaji na citlivost dynamiky a tech faderu a knobu....mne se libej cme i retro designove a celkem jsem byla i rozhodnuta ale cim vic o nich ctu tim min jsem si jista....je huste ze nejlip o cme pisou recenze (treba muzikus) ale uzivatele je bud miluji nebo zatracuji asi je to kus od kusu ale jak poznam ten spravny

nunu

Příspěvek od nunu » 27 bře 2007 13:53

Je to i pro zenske,ale ony se tady povetsinou tech drsnaku boji -)))

Odpovědět