K2500,piano,contemporary,orchestral,KDFX a 128 RAM

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
nunu

K2500,piano,contemporary,orchestral,KDFX a 128 RAM

Příspěvek od nunu » 19 bře 2006 09:21

Tak se mi konecne dostal domu muj K2500 kde jsem si do nej nechal nainstalovat KDFX modul,boardy a samo ze novy operacni system.Kdyz jsem ho mel predtim jen v zakladu,byl jsem s nim spokojeny,zvukove to bylo vic nez velmi dobre,bylo to vyborne ale nyni po namontovani KDFX modulu to je jednoznacne masakr.To se absolutne neda srovnat.Navic mi pribyly i rozsirujici boardy,takze mam zhruba 500 zvuku v masine a to nepocitam presetove tam jich bude taky pozehnane.

Zvuky kde totalne vyhrava krz na cele care jsou piana,stringy a organy.To je neskutecne co ta masina vyvadi.Dale jsou tam nadherne basy,kytary a spoustu dalsiho.V podstate muzu cestne prohlasit,ze mi v tuto chvili nechybi asi nic.Nic zakladniho.Nyni pro svoje pouziti vidim ze RAMka na samply je pro mne asi zbytecne velka,myslim ze ji nebudu velmi vyuzivat.Nemam duvod.Dalo by se rict ze si plne vystacim s VAST.

Jedina vec co mne trapi je KDFX modul,Pronikonout do nej bude asi hodne,ale hooodne velka drina,obavam se,ze to nezvladnu.Alespon ne bez cizi pomoci.Poprve v zivote se mi stalo,ze nektere zvuky jsou natolik tluste a mohutne ze by vubec nevadilo je ztencit...Myslim ze malokdo si to dokaze predstavit co tim myslim.

Doufam ze se to tu nestrhne v zadnou flame,ja uz to nehodlam resit.Protoze ten kdo by propagoval na bigbit cokoli jineho musi byt budto hluchy nebo srovnaval na PC bednickach za dve kila ze supermarketu.Neberu nejake jine zanry,tam muzou byt vhodnejsi zcela jine nastroje,ale na muziku kterou mam ja rad je to ta nejlepsi masina jakou si muzu predstavit.

Je to opravdovy masakr.

Tudy

Re: K2500,piano,contemporary,orchestral,KDFX a 128 RAM

Příspěvek od Tudy » 19 bře 2006 10:25

nunu píše:...V podstate muzu cestne prohlasit,ze mi v tuto chvili nechybi asi nic....
A co Juno-strings? :P

Jinak blahopřeju k úspěšnému upgradu.

Mimochodem, někde tu "někdo" :) tvrdil, že Korg Triton má zvukově navrch oproti K2500.
Jakožto majitel TR-Racku a občasný uživatel Tritonu (máme ho v kapele) jsem přesvědčen, že K2500 přecejen nad stříbrnými Korgy vede.
Jako, neměnil bych (bo bych se z programování K2500 zbláznil), ale zvuk mi přijde lepší u Kurwhaizla :)
Ovšem, je to otázka osobního názoru
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

nunu

Příspěvek od nunu » 19 bře 2006 10:35

TUDYmu: Nejspis te budu potrebovat,budto dorazim ja nebo se nejak domluvime.Promyslim si co bych chtel trosku poresit a kdybys nasel nekdy chvilku bylo by to super.Tady uz verejne nebudu resit nic.Jeste ze mame maily a PM.Ku skode vsech dalsich kteri by se mohli neco dozvedet.

Tudy

Příspěvek od Tudy » 19 bře 2006 10:47

Nunu: no problem :)
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

Poshook

Příspěvek od Poshook » 19 bře 2006 11:29

nunu píše:A vidim ze frajer VSTIckar Poshook edituje prispevky...Klidne se bez vycpat,ja nejsem zadna jednicka,ale asi tak petistovka.Ale ty mas nejspis nejaky mindrak.

Snazil jsem se jenom pomoct tim,ze muzu srovnat masinu v zakladu a stroj plne vybaveny.Jsi vetsi blbec nez jsem cekal,tobe jde o jednicky mi o zvuk.Nasrat. Kvuli te editaci jsem se nasral jeste vic.Nemas li co kurva rict,nebo nemliuvis li k tematu,bez si plkat do smetiste nebo do nejakeho chatu a neztasirej to svyma radoby vtipnyma kecama.A nebo delej si co chces,mi to je jedno.jak rychle to zaclo,tak rychle to skonci.
vies nunu, prave ze dnes som mal vazne chut sa nieco noveho v tomto smere (K2500) dozvediet a vsetko, co si v uvode napisal, malo zmysel a rad som si to precital a tesil sa na dalsie prispevky.

nie som kurzweilista a nemam ani vyhraneny vztah k nejakej znacke (a poznam ich osobnou skusenostou pomerne dost), takze som na tento thread neprisiel s tym, ze budem kritizovat alebo vychvalovat nejaku znacku, len som si chcel precitat nove informacie.

nepacilo sa mi len, ze si hned v uvode odpisal tych, co maju iny nazor a vkus hlupou narazkou, ktora sa inak vobec nehodila k zaujimavemu uvodu...

na tvoje invektivy reagovat nebudem

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 19 bře 2006 11:33

hosi .. tie vase osobne invektivy som zmazal .. nikomu to nepomoze ani hre to nepomaha ..

poshook : trosku nadhlad !

Poshook

Příspěvek od Poshook » 19 bře 2006 11:36

Pytkin píše:hosi .. tie vase osobne invektivy som zmazal .. nikomu to nepomoze ani hre to nepomaha ..

poshook : trosku nadhlad !
no problem :)

nunu

Příspěvek od nunu » 19 bře 2006 12:13

No jo,taky jsem se nechal unest,nekdy vybuchnu prilis rychle.A pak mne to trebas mrzi...Mozna az nekdy budu mis doma sve PC kde mam zvukarnu,nahodim par programu (program je u krz samostatny zvuk,setup je navrstveny,nazonovany atd) aby si dokazali udelat usudek ti,kteri nemaji moznost si tu masinu osahat zblizka.Napraskam to do wavu ve 24bitech primo z digitalu kvuli co nejmensimu ovlivneni.neni duvod abych to mrsil opetovnym DA a AD prevodem.Ti kteri nmaji trochu slusnou zvukarnu si udelaji priblizny usudek o tom,jak ta masina v realu asi tak zni.Myslim ze to bude ta nejlepsi reklama a zviditelneni toho nastroje v cechach a na slovensku a zpristupneni dalsim lidem.Nedelam to v zadnem pripade aby jste si sedli na prdel ze nejaky debil si koupil syntak,ale proto,ze cim vice bude uzivatelu,tim lehceji se daji resit jakekoliv nesnaze a nekteri najdou to co hledali,nebo nenajdou a budou vedet ze kurzweil se nemusi tesit vubec jejich pozornosti.

Tim bych i porosil o malou vypomoc,mate li nekdo nejake midi na kterych by bylo mozno demonstrovat klaviry,stringy nebo co ja vim co vsecko,poslete mi je prosim na mail nunu@seznam.cz

v ramci moznosti bych nahral prave ty midiny a vystavil nejlepe tam kde by byly ty ukazky.Aby si kdokoliv mohl stahnout jak zvukovou ukazku,tak i zdroj ze ktereho byla porizena.

Myslim si ze je to dost ferovy pristup a ze se nedockam toho,co jsme predvedli na zacatku.

TAKZE VZHURU DO BEZVEDOMI A POSILEJTE MIDINY -))

nunu

Příspěvek od nunu » 19 bře 2006 12:39

Naposledy se jenom kratce vyjadrim k tomu kvuli cemu to zaclo tak spatne.Pytkine prosim o dodatecne smazani i tohoto prispevku.

Interne je mocne medium,ale chybi mu intonace a taky to,ze se lide na druhe strane neznaji.Nekteri mne trebas znaji trosku vice a vi jak se vyjadruju a jak to myslim.Prave proto ze se nezname,vyznelo to mozna ze jsem odepsal lidi kteri maji neco jineho.OMYL.Maji jine PRIORITY nez mam ja.ja potrebuju zvuky ktere mi sedi,ktere hrajou ve vsech oktavach a ktere jsou zaplatitelne.Neresim trebas vahu,stari a spoustu dalsich veci.Mnozi z vas si natahnou stopy do nejakeho softu,prozenou dalsima pluginama,efektama a co ja vim cim vsim jeste a dostanou neco podobneho treba co ja dostanu hned z vystupu.To ze mam masinu ted v takovem vybaveni,je to taky tim ze jsem na to dlouho,ale docela doost dlouho setril.Chtel jsem to mit...Proto jsem nejdriv koupil zaklad a ten postupne asi rok a pul vybavoval.Bohuzel k me skode,protoze kdybych si tenkrat pujcil prachy a koupil vybavenou masinu,vyslo by mne to levneji nez kdyz jsem to do ni cpal zrovna kdyz byla nejaka tisicovka k mani...

dano

Příspěvek od dano » 19 bře 2006 12:40

NUNU: Zaujima ma len jedna vec. Kolko mas vlastne rokov?

nunu

Příspěvek od nunu » 19 bře 2006 12:44

36...

dano

Příspěvek od dano » 19 bře 2006 12:46

NUNU: dakujem za info

Poshook

Příspěvek od Poshook » 19 bře 2006 12:56

to nunu) ak mas akekolvek projekty, ktore by si mohol dat k pocuvnutiu, urcite by to pomohlo. rad by som to naozaj pocul v multirezime s efektami - proste nieco upecene.
s K2500 som mal tu cest u nas v predajni (zakladna vybava) a pravdu povediac, nebolo to zle, ale nic, co by ma ohromilo (Dano vtedy tiez pracoval u nas a tiez skusal)

dano

Příspěvek od dano » 19 bře 2006 13:11

Ja som sa uz vyjadril v nejakom threade, ze mna Kurz nikdy prilis nenadchol (skusal som ten v predajni a potom este kamosovu K2000). Ked uz amerika, tak Ensoniq, ked budem mat par korun navyse, tak urcite kupim (ak sa podari) nejaky MR Rack.

Nunu na tvoj vek som sa pytal preto, lebo tie tvopje prispevky mi pripadaju take milo zapalene pre vec, ako keby si mal 17-19 rokov (vtedy som viedol siahodlhe diskusie s Forrom a inymi fanatikmi o tom, ktory filter je maksi). Preto ma to fakt prekvapilo ze mas 36 (cakal by som ze budes viac nad vecou). Ale neber to teraz prosim v zlom.

nunu

Příspěvek od nunu » 19 bře 2006 13:37

Dostal jsem ji teprve vcera,takze nemam absolutne nic.ono stejne asi zivy kontakt nic nenahradi...Je s podivem ze K-2500 nevoni midi delane na jinych klaviaturach.nejspise nevysilaly nejake parametry ktere k2500 potrebuje k tvorbe zvuku a vysledny zvuk stoji za uplne houby.Aby jste nerekli ze jsem sketa,tak vam dam neco at se muzete potrhat smichy...Ovsem neco k tomu reknu.bylo to v dobe kdy jsem dones kurcka a teprve se s nim snazil szit.Vedel jsem mene nez vim ted,vznikalo to na jiz hotovou midinu ktera se musela prekopavat,prakticky tam je prekopana vetsina.Nemejste se te uvodni kytare,je strasne zahrana a i ta basa se tam vubec nehodi...Navic tam jeste chybi kila co jsou dohravane,rval jsem tam nejaky jemny stringo vokal,no bylo to docela schudne -))) Vsechno je to kurzweil,pouze ty kytara je sampl.Obrazek si z toho udelat ale stejne nejde,je to jenom mp3.prave proto bych nahral nejake veci a nechal v rozumnem formatu.Protoze to je nebe a dudy -)))Zanikaji ty nuance ktere tam jsou,zvuk se stava nekonkretni,je rozplizly...

Takze krz v zakladu bude na http://cathedrala.webzdarma.cz/zaklad.mp3

Hlavne to berte s rezervou,kdysi se mi to sice i libilo,dneska uz ne.Dneska je to zvukove fuuj.Ale jelikoz jsem na stary TEAM hodne zatizeny (moje ztracene mladi -))),udelam ji do dustojnejsiho kabatku -)))Nekdy -))

Odpovědět