Klávesy v art rockové kapele

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 573
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od Greyhound90 »

Stardust:" Tady se řeší co s tím, když člověk nemá 200 000 a partu bedňáků k tomu". Ano tohle přesně se tu řeší. Kurzweil jsem slyšel živě. Možná i ten by byl řešení bez party bedňáků. Máte nějaké zkušenosti? Já osobně jsem jej slyšel live hrát a v pohodě se protlačil i mezi dvě kytary.

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od Stan »

@jammix: Taky jsem nepochopil tvoji poznamku o mem blues. Nevim jak jsi prisel na to ze mi neco nesedlo jen jsem se ptal jaky ma to video vztah k tematu vlakna. :wink:

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od MDudas »

A toto je dokaz, ze jammix huli omnoho viac nez Stan... :lol:

Uživatelský avatar
Keyboarder
Příspěvky: 229
Registrován: 04 říj 2009 10:45
Vybavení

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od Keyboarder »

Greyhound90 píše: Kurzweil jsem slyšel živě. Možná i ten by byl řešení bez party bedňáků. Máte nějaké zkušenosti?
Z vlastní 7leté každodenní zkušenosti mohu potvrdit, že Kurzweil zní opravdu jinak, než všechno ostatní – jeho nekompromisní zvuk vyleze z každé kapely v jakémkoliv obsazení. Těch, co mají s Kurzweilem bohaté osobní zkušenosti, je tady celá řada. Ve vlákně KURZWEIL PC3 je k dnešnímu dni k dispozici 149 stránek praktických rad a ukázek. :-)

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od MDudas »

No jo, lenze tiez ma povrch z plastu a tiez ho uz vyrabaju v Cine. :| Tak neviem, ci sa nahodou tiez neradi do kategorie Cina-plastak....
(som si rypol... no...)

anthea_x
Příspěvky: 216
Registrován: 08 kvě 2014 14:22

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od anthea_x »

Ale PC3LE6 v2 nevypadá na plasťák. :-)

jammix
Příspěvky: 815
Registrován: 02 črc 2015 23:10

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od jammix »

padli tu nejake slová že kto huli ten umí alebo kto bol na poriadnom koncerte može sa vyjadrovať .
ja si myslim , že stan vobec nehuli ,. A že dobry zvuk rozozna aj paťročne decko . Medzi nultym a 14 rokom som dobrovolne packal po akustickom klaviri . A ked som si už ako dospelak kupil YDP141 tak letelo z domu v zaruke prveho roku. :D Neviem či tie kurcwajly korgy maju celu anlagovu cestu upravovanu len procesorom riadenymi impulzmi ako KEMPER alebo COSM od boss roland ale skuste či váš syn dcera z toho zvuku je nadšený a pravidelne sa k nemu vracia .. ak ano, natočit by sa mal dať dobry zvuk :wink:
Naposledy upravil(a) jammix dne 03 čer 2016 20:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od MDudas »

jammix píše:... Neviem či tie kurcwajly korgy maju celu anlagovu cestu upravovanu len procesorom riadenymi impulmi ako KEMPER alebo COSM od boss roland ...
Anlagova cesta s impulsami... zase nejaky specialny technicky detail, ktory zaruci super zvuk, live aj v studiu :lol: ... kde sa hrabe aranz a EQ.

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od MDudas »

anthea_x píše:Ale PC3LE6 v2 nevypadá na plasťák. :-)
Aaaa, ty detailista ... dobre, je tam aj trochu hliniku... :wink: A PC3K ma bocnice prave javorove drevo.... drevo-trieska s foliou... :P

Uživatelský avatar
ZFarkas
Příspěvky: 437
Registrován: 21 zář 2015 16:22
Vybavení

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od ZFarkas »

Stardust píše:Se to tu dost zvrhlo (všichni víme proč). Je přece jasný, že Hammond B3 a 2x Leslie s klavinetem navrch bude znít líp než napodobenina Hammondů (už z logiky věci). S tím se nikdo nepře. Tady se řeší co s tím, když člověk nemá 200 000 a partu bedňáků k tomu.

Vše důležité bylo řečeno v prvních přispěvcích, zde jen hlas pro Kurzweil, ale když to člověk umí poladit, je to asi fuk. Cca 95 procent je hráč a aranž (v tomhle stylu). Když je to v cajku, stačí málo.

Přesně o tom to celé je!!! Jediný čemu nerozumím, že zde i jinde tolik lidí vážně tvrdí, že nějaké nové digitály dokážou vlastnostmi zvuku, dynamikou, expresivito apod. rovnocenně nahradit původní akustické nástroje (pokud je imitují ze samplů) nebo že VAST a VA umí nahradit zvukem a výrazem rovnocenně nahradit pure analogy a podobné nesmysly. Není tomu tak a nikdy tomu tak nebylo. Samozřejmě některé nové digitální vzorky - vlny i samply samozřejmě jsou unikátní a nic neimitují (Korgy DW, M1, Roland D50, Yamaha DX7, Nordy Lead apod) - jsou to unikátní nové zvuky naprosto rovnocenné akustickým hudebním nástrojům nebo analogům, nejsou to žádné imitace. Ale už jsem myslím radil, že na ARTROCK bych je dnes jako nejlevnější alternativu opravdu doporučil (M1, D50...) daleko více, než Kurzweily nebo nějaké nové VA / workstationy - tedy imitace těch původních originálů. A k M1 nebo D50 apod nepotřebujete ani rozbít pokladníčku, ani tým bednařů :-)

PS. pro ty, co na předchozí straně nějak pochybují o mé artrock způsobilosti:
1. jsem odkojen sytylově WTony Banksem a R. Wakemanem
2. artrock jsem hrával kdysi se skupinou NUKLEUS, kdo pamatuje, tuším v r. 1979 jsme vyhráli celorepublikový finále soutěže am. kapel v Praze, tehdy se mnou hrál Pavel Fajt, Petr Werner (studio Jalovec, kdo znal, čest jeho památce) a další dodnes profi muzikanti - najděte si ve starých Muzikusech, tehdy nebyl internet :-)

Jo, a dík Pytkin, to je přesně ta Yamaha CP - sakra ale dyť není to vlastně akustický klavír, snímaný elektroakusticky, s analogovým preampem? Vidím v tom kladívka a struny, ne ROM a RAM chinašváby :-)

Uživatelský avatar
Amorph
Moderátor
Příspěvky: 5042
Registrován: 24 lis 2005 22:22

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od Amorph »

ZFarkas: myslite Brnenskou kapelu Nucleus? Ktera vznikla v roce 1981?

Uživatelský avatar
ZFarkas
Příspěvky: 437
Registrován: 21 zář 2015 16:22
Vybavení

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od ZFarkas »

Ano, Nukleus Brno, ale nevznikli jsme dřív? Už je to kurňa let... :-)

Uživatelský avatar
Amorph
Moderátor
Příspěvky: 5042
Registrován: 24 lis 2005 22:22

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od Amorph »

Je zajimave, ze jakozto zakladajici clen nejste v souvislosti s kapelou nikde zmineny (vedle Fajta, Koubka a dalsich), ale na druhou stranu se pise, ze se tam stridala spousta osobnosti:) No a vsude se uvadi rok vzniku 1981. Tak mozna jste pred tim fungovali neoficialne?

Uživatelský avatar
delay
Příspěvky: 5829
Registrován: 20 říj 2005 09:29

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od delay »

Klávesy a piana jsou OUT, teď je doba cimbálu :)

Uživatelský avatar
Stardust
Příspěvky: 508
Registrován: 11 led 2007 13:21
Vybavení

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od Stardust »

Neni to moc k tématu, ale klobouk dolu.

Navíc to vůbec nezní česky. Ani rytmika. (trochu zvláštní kompliment, ale nemůžu si pomoct)

Odpovědět