Klávesy v art rockové kapele

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Uživatelský avatar
concord
Příspěvky: 810
Registrován: 13 bře 2016 16:45
Vybavení

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od concord »

No na 85 ta el. Yamaha ma slusnu simulaciu piana-preco?
Ubehlo 30 rokov a nastala era DSP workstejsnov.Kdo da silnejsi .,, vykonnejsi procesor-zvukovy ten dosiahne lepsiu kvalitu zvuku.Takto sa vyjadril v jednom prispevku aj samotny pan KURZWEIL.Tak cim vykonnejsi hardware tym realnejsi zvuk.

Uživatelský avatar
ZFarkas
Příspěvky: 437
Registrován: 21 zář 2015 16:22
Vybavení

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od ZFarkas »

ReaktoplazmAR píše:
...keby v tom 85 mali na výber dost možné že by si vybrali práve tie kronosy.. že prečo si to myslím ? .. lebo dnes ked si vybrat možu si vybrali tie kronosy..
To je každého věc, co si vybere, ale já jakožto posluchač prostě na kapelu, která mi předkládá z pohodlnosti jen přeefektované křoví z jednoho velkého mišmaše digitálně zmršených, původně akustických nebo analogových nástrojů (imitací Moogů) a z toho lezoucí přereverbovaný zpěv, nikdy nepůjdu a když už tam náhodou jsem, tak obvykle po pár skladbách obvykle odcházím. Ne jen já sám, ale půlka lidí, co jsem zažil osobně... Mimochodem v té ukázce současné Saga live je klavír od začátku - akorát hraný na nějaký digitál, takže je to slitá koule a snadno lze přeslechnout v tom ostatním background křoví. V té mé ukázce 30 let staré Saga live to není koncertní klavír?? Děkuji 'keyboarder' za upozornění, toho jsem si fakt ani nevšiml, jelikož mi to zní jako skutečný klavír, na rozdíl od toho slitého digiklavíru, asi z Kronosu, na současné Saga livce. Sám jsem překvapen, že je to nějaká el. Yamaha? Je to rok 1985, to byly tuším tak tak první DX-7, ale možná už tehdy nějaké stage grandpiana Yamaha dělala, fakt nevím. Já v tý době používal první e-piano od Yamahy CP-10, po barech bohatě stačilo i na náročnější US popík ala Quincy Jones, Kool+Gang, AlanParsonsProject apod, zvuk to mělo, ehm analogovej, takže určitě lepší, expresivnější v mixu než dnes Krome, FA, MOXF a podobné china plast lowendy, tehdy to byl sice taky lowend, ale Japan a analog s kovovými kontakty, super klávesnice :-)

Kurňa nechápu, jak se může nazvat muzikantem, kdo obecně považuje za muzikálnější a lepší ty studený ostrý digitální imitace a ne jejich přirozeně znějící původní analogové a akustické předlohy. Chápu, že je jiná doba, ani já určitě nežiju stále o 30 let zpět - kromě starých Moogů, kytar, efektů, varhan, klavíru používám i tu nejmodernější techniku - ale neservíruju to ani na vesnický tancovačce, byla by mi hanba. Ty lidi si zaplatili obvykle sice jen malý peníze, fujtabl dokonce za hity ala Šlágr, ale ono i tam je sakra rozdíl, minimálně pro vlastní muzikantský uspokojení a taky pořadatelé nejsou hluší..., jestli jim zahraju Šenkýřku na akustický akordeon, klidně lowend značky Delicia, ale s přirozeným původním výrazem, nebo na imitaci akordeonu na SuperNatural nebo Kurzweilu - to můžu rovnou pustit midi samohrajku přes lepší MIDI knihovnu v PC... To vyjde výrazově asi tak nastejno... OK, praktický příklad:

Možná někdo najde i ukázku imitace hammondů na Kurzweilu nebo Kronosu apod, kde bude zvuk varhan ještě organičtější, přirozenější a expresivnější než třeba v této nové livce, pokud ano, tak výraz a oduševnělá muzika a emotivní zvuk asi fakt spěje ke svýmu konci a nastupují hudební roboti ::-)

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od Stan »

Jen by me zajimalo co ma bluesova kapela ve slozeni bici - basa - varhany, kde varhany hraji prim vzhledem k absenci kytary, spolecneho s Art-rockem. Nebo se to tady zase zvrhlo v egoisticky koutek "ja jsem anal ogovy buh" a vy nicemu nerozumite.

Uživatelský avatar
concord
Příspěvky: 810
Registrován: 13 bře 2016 16:45
Vybavení

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od concord »

Art Rock - spojenie klasickej hudby z rokovou.

Uživatelský avatar
jusuf
Příspěvky: 389
Registrován: 28 kvě 2009 22:20

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od jusuf »

...mimo tému : keď píšem príspevok, a medzitým odošle do tej istej témy niekto iný, môj a nezobrazí... niekedy našťastie... :-)
Mal som takto rozpísané to o tom piáne, že to vyzerá a znie jak elektroakustické piáno... Vyzerá , že by to mohla byť niektorá Yamaha CP-70 (?)

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 573
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od Greyhound90 »

Stan: díky. Zajímalo by mě v jakých hudebních souborech hraje ZFarkas. Používá totiž obraty typu "po barech stačilo.." Tipuji to tak na nějaký taneční orchestr nebo podobné sdužení na tancovačkách. I přes jeho zkušenosti s klávesami, které všechny použil (o takových se mi díky mé hubené peněžence nikdy ani nesnilo) zjevně nikdy art-rock nehrál živě. ad ZFarkas: byl byste tak laskav a poslal nám tedy nějaký Váš live příspěvek kde hrajete se svým hudebním souborem na Vaše klávesy, abychom už konečně věděli, jak to má správně znít? Myslím si totiž, že nad všechny Vaše teoretické litanie, které jste zde uvedl bude lepší konkrétní příklad. Jednou slyšet je někdy lépe než tisíckrát číst. Děkuji předem a moc se těším.

Uživatelský avatar
concord
Příspěvky: 810
Registrován: 13 bře 2016 16:45
Vybavení

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od concord »

ZFarkas v 2016 su workstejsny tak dokonale napr.Forte ,Nord 3 ,RD 800 Roland ze zarucene nepoznat rozdiel ci tam je origos Hamond alebo imitacia C H A P E S ?
Ale to vie kazdy.
Hudba sa zmenila ale ty si ostal verny tej 80.To musis mat vela klavesov ked hras live. Asi tak 10 -20 znaciek.
no a ako to ma teda zniet???

anthea_x
Příspěvky: 216
Registrován: 08 kvě 2014 14:22

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od anthea_x »

Greyhound90 píše:Stan: díky. Zajímalo by mě v jakých hudebních souborech hraje ZFarkas. Používá totiž obraty typu "po barech stačilo.." Tipuji to tak na nějaký taneční orchestr nebo podobné sdužení na tancovačkách. I přes jeho zkušenosti s klávesami, které všechny použil (o takových se mi díky mé hubené peněžence nikdy ani nesnilo) zjevně nikdy art-rock nehrál živě. ad ZFarkas: byl byste tak laskav a poslal nám tedy nějaký Váš live příspěvek kde hrajete se svým hudebním souborem na Vaše klávesy, abychom už konečně věděli, jak to má správně znít? Myslím si totiž, že nad všechny Vaše teoretické litanie, které jste zde uvedl bude lepší konkrétní příklad. Jednou slyšet je někdy lépe než tisíckrát číst. Děkuji předem a moc se těším.
Zabudni. Prečítaj si odpovede na jeho predchádzajúce komentáre, ešte nikomu sa to nepodarilo. Ak by som sa vyjadril k podstate tohto vlákna, tak podľa mňa v druhom príspevku - MDudas, v tretom - dedko a v ôsmom - Keyboarder je napísaná alfa a omega tohto problému . Niekto by si to mal prečítať viackrát za sebou, povedzme aj sto krát, ak to vôbec pochopí.

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 573
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od Greyhound90 »

anthea_x: To byly odpovědi k tématu. Takže trol? OK. Díky za upozornění.

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 573
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od Greyhound90 »

O tom jaký nástroj použít je nesmysl viz GENESIS. Používají KORG. A basta. Určitě za těch x let by si nevybrali špatný nástroj. Takže kecat tady jestli je lepší analog nebo digitál je mimo mísu. Mě zajímá jak se prosadit s klávesama, když bubeník dá kilo na bicí a totéž udělá kytarista s 30W aparátem. Nemám šanci. A to můžu pořád zvukaři říkat: klávesy víc!

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od Pytkin »

CMM : Prekvapuje ma , ze ty nepoznas Yamaha CP70/80 ..

jammix
Příspěvky: 815
Registrován: 02 črc 2015 23:10

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od jammix »

Greyhound90 píše:Prostě bych rád, aby tahle naše muzika zněla živě tak jako ve studiu a našem ..
chcelo sa mi pochvalit tu skladbu dala sa vypočut celá , livko spartakus čo som tam našiel som nedopočuval .
To "stanove blues ma hned očarilo aj ked blues nepovažujem vačšinou za extra zabavu , ten klavesovy nastroj znie skvelo a vidno na chlapikovi že ho baví tá reakcia klapiek so zvukom nástroja .
..
prehovor gitaristov nech idu cez multiefekt , bubenika prehovor na elektrické bicie, a budete zniet rovnako.
to viš :wink:

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 573
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od Greyhound90 »

Stanové blues? O čem mluvíš? Ale díky jammix:-)

jammix
Příspěvky: 815
Registrován: 02 črc 2015 23:10

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od jammix »

myslel som to blues čo stanovi nesadlo ..samozrejme to dal pan Farkas .
pred dvomi rokmi som si kupil virtualny digitalny analog synth , planom bolo ho použit na plochy -PAD sounds pre realne nastroje .. pre nahravanie a už prve pokusy naznačili že to nebude jednoduche zladit . Skušal som ho aj zpojiť do saturovaneho kanala mojho lampoveho zosiku cez gitarovy reprak , to už nebolo márne , bola to aj lepšia zabava než klasika line out do tranzistoraka . Da sa použiť aj klasicky čisty tube kanal ale treba vytaviť koncove elektronky nech je tam ten pliesakjuci bič , .

Uživatelský avatar
Stardust
Příspěvky: 508
Registrován: 11 led 2007 13:21
Vybavení

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od Stardust »

Se to tu dost zvrhlo (všichni víme proč). Je přece jasný, že Hammond B3 a 2x Leslie s klavinetem navrch bude znít líp než napodobenina Hammondů (už z logiky věci). S tím se nikdo nepře. Tady se řeší co s tím, když člověk nemá 200 000 a partu bedňáků k tomu.

Vše důležité bylo řečeno v prvních přispěvcích, zde jen hlas pro Kurzweil, ale když to člověk umí poladit, je to asi fuk. Cca 95 procent je hráč a aranž (v tomhle stylu). Když je to v cajku, stačí málo.

Odpovědět