Klávesy v art rockové kapele

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 573
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od Greyhound90 »

Všem bez rozdílu děkuji za Vaše příspěvky někdy je vidět, že máte podobné zkušenosti jako já a i za to díky. Jen jedno "kacířské video". Saga. Všechno na KORGU. Dokonce tam mají i laciný KORG KRONOS(!!!) co si každý může u nás koupit. (jistě made in China - už slyším jisté příspěvovatele jak to absolutně nejde nazvučit..). A zvuk naprosto parádní. Video zde:

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od MDudas »

Az budes mat v suboji 7 klavesov na 2 gitary ako oni, tiez sa presadis.... 8) :lol:

Uživatelský avatar
ZFarkas
Příspěvky: 437
Registrován: 21 zář 2015 16:22
Vybavení

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od ZFarkas »

K té ukázce Saga - ono je jedna věc, co nyní používají, ať si mají Kronosy a nové špičkové digitály jak libo kdo je libo, ale zvuk kláves mne nechává absolutně chladným, je to background - křoví pro zpěváka a solovou kytaru, nic víc mi to zvukově ani jinak nedá, ve srovnání s kytarou a zpěvem v té ukázce.

Tady je ukázka Saga z roku 1985, tedy o celých 30 let nazpět - místo těch digitálních imitací tam mají originály - MinimoogD, Memorymoog, vlastně celou spoustu Moogů a ve 4:20 dokonce zpěvák hraje piano - samozřejmě koncertní akustické křídlo, takže i těch pár tónů co "uměl" zahrát tím jedním prstem tam prostě je, čitelný, rytmicky i zvukově výrazný, takže o level lepší než kdyby došel libovolný virtuóz zasolovat na imitaci klavíru třeba z toho Kronosu. A z těch Moogů mi na rozdíl od té nové ukázky s imitacema ala Kronos jde mráz po zádech od začátku. Když si k tomu vemete, jak a čím se před 30 lety zvučily koncerty a čím dnes, tak by ty dnešní digitál imitace kláves a syntů měly hrát o 10000% líp snad ne? Ale nevím, já to slyším opačně, z těch starých originálů kláves a ak. klavíru mi je opravdu příjemně a rád si to kdykoli vychutnám, ale z těch digitálních zpatlanin dnešní doby je mi na blití a takovou imitační muziku fakt ani neposlouchám do konce. Chci originál zvuky a jejich 100% kvalitu, ale s moderními přidanými prvky, ne náhražku jako vzdálený background. Proto radím stále dokola - do artrock kapely stejně jako do jakékoli jiné - pokud chceš být leader, neber si tam žádnou digitální směšnou imitaci, ani Kronos ne, ale vem si jakýkoli originál, analog, klavír, analogové varhany, e.piano, vlastně cokoliv, co hraje a je originál. Vždyť to dnes ani není o ceně - levný china šrot bez zvuku stojí klidně 30.000 a za tu cenu můžeš mít vintage lead synt s nějakým originál vintage smyčcovým polysyntem levnější třídy, ale bude to zvuk par excellant, a pokud člověk umí i zahrát... :-)

rastis
Příspěvky: 3005
Registrován: 27 úno 2005 21:23

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od rastis »

vypocul som si staru Sagu, aj novu Sagu. nemozem si pomoct, ale na novom videu znie vsetko lepsie, gitary, basa, bicie, aj klavesy. a nie je to len tym, ze je to lepsie odsnimane alebo ze zhodou okolnosti na tom koncerte lepsie hraju. v roku 1985 to bol urcite dobry zvuk, pouzivali dobre veci a nevidim v tom jediny problem. dnes by tak ale ziadna kapela nechcela zniet a zrovna tie klavesy by tam bol este ten najmensi rozdiel. ich funkcia voci gitare mi prisla na oboch zaznamoch rovnaka a zvukove vyznenie cca obdobne. tych par klavirnych tonov co dal spevak v starom zazname ma na zadok neposadilo, keby tam neboli aj ziadne, nic by sa nestalo a keby ich zahral na hocijakej china-plast-imitaci, tak isto by nenastal ziadny rozdiel.

ak som urazil klavesistov, tak mi je to luto, ale ako posluchac - neklavesista nechapem, co take zvlastne si mam na tom starom zazname vsimat, co by na tom novom zazname nebolo ...

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 573
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od Greyhound90 »

Pánové nebudem se hašteřit. Obě videa zní podle mě skvěle (ZFarkas mi promine). Z toho mi vyplývá jediné: práce zvukaře. Ad ZFarkas: moc bych se divil, kdyby taková superskupina jako je Saga nesáhla po "digitální imitaci" - značce KORG. Má k tomu asi nějaký důvod. Určitě by mohli i dnes používat staré analogy, ale oni to z nějakého důvodu nedělají.. A u nich to určitě není otázka peněz, to je nám všem jasné. Mě se naopak vůbec nelíbí staré bručící analogy. Že se více prosadí v živém hraní pro mě není argument - nechci je. Já vím, je to teď velká móda, ale mě to neoslovilo. Jen můj názor. ZFarkasovi se naopak chce z digitálů zvracet - jeho názor, neberu mu jej. Téma ovšem znělo jinak: jak prosadit klávesy v art rockové kapele mezi agresivními kytarami. Mdudas: sice mají baterii kláves (asi aby nemuseli přednastavovat zvuky, jen si za ty které prostě stoupnou a hrají v určitých skladbách), ale jistě si všimneš, že buď na pouze jedny hraje jeden, maximálně na druhé ve vyhrávkách zpěvák. Takže to vůbec není záležitost počtu kláves.
Naposledy upravil(a) Greyhound90 dne 30 kvě 2016 21:52, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
concord
Příspěvky: 810
Registrován: 13 bře 2016 16:45
Vybavení

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od concord »

No ja v tom novom- Klavesy jasne prehlucuju gitary.Na rovnakej urovni hlasitosti by jasne gitara mala navrch. :D
v starom maju navrch gitary.

Uživatelský avatar
ReaktoplazmAR
Příspěvky: 2413
Registrován: 04 srp 2008 14:25

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

ZFarkas píše: místo těch digitálních imitací tam mají originály - MinimoogD, Memorymoog, vlastně celou spoustu Moogů
mne sa nezdá že by sa snažili tými "kronosmi" imitovat zvuk moogov.. resp. keby v tom 85 mali na výber dost možné že by si vybrali práve tie kronosy.. že prečo si to myslím ? .. lebo dnes ked si vybrat možu si vybrali tie kronosy..

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 573
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od Greyhound90 »

Ale to je záměr. Saga je postavena na klávesách. Kytara dominuje pouze v sólech a roztlkeskávačkách.

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 573
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od Greyhound90 »

ReaktoplazmAR: jasné! :-)

Uživatelský avatar
concord
Příspěvky: 810
Registrován: 13 bře 2016 16:45
Vybavení

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od concord »

Takto ma zniet piano v mixe - je to roland.

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 573
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od Greyhound90 »

concord: sice hezké, ale Robbie Williams má k art rocku asi tak daleko jako náš Michal David :-)

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 573
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od Greyhound90 »

Prostě bych rád, aby tahle naše muzika zněla živě tak jako ve studiu a našem CD:

vasek
Příspěvky: 2264
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od vasek »

Vidím to úplně jednoduše. CMMZfarkas se zasekl v době, kdy byl mladej a nový zvuky už mu nevoní. Na to má každej právo a prakticky každej tomu jednou podlehneme. Co je špatně (kromě toho kolovrátku), je zaměňovat problematiku vkusu s problematikou funkčnosti. Nový klávesy fungují taky a slyšet jsou, jen to zní jinak, než v 80s. V osm- i devadesátkách měly synťáky ostrý hrany, dneska se preferují kulatější a plnější zvuky, to je prostě vývoj, kterej ne každej stráví.

Uživatelský avatar
judik
Příspěvky: 238
Registrován: 08 říj 2007 11:22
Vybavení

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od judik »

vasek: ostrý hrany vs. kulatější, plnější zvuk. Vystihl jsi to dokonale, k tomu není co dodat :)

Uživatelský avatar
Keyboarder
Příspěvky: 229
Registrován: 04 říj 2009 10:45
Vybavení

Re: Klávesy v art rockové kapele

Příspěvek od Keyboarder »

ZFarkas píše: ...a ve 4:20 dokonce zpěvák hraje piano - samozřejmě koncertní akustické křídlo, takže i těch pár tónů co "uměl" zahrát tím jedním prstem tam prostě je
Na žádné koncertní akustické křídlo tam nikdo nehraje! Když už to nepoznáš sluchem, tak se na to video, které jsi tady ty sám dal(!) alespoň pořádně podívej! Jakou hodnotu pak tedy mohou mít tvé komentáře, si asi každý dokáže vyhodnotit sám :-)
ReaktoplazmAR píše: ...keby v tom 85 mali na výber dost možné že by si vybrali práve tie kronosy.. že prečo si to myslím ? .. lebo dnes ked si vybrat možu si vybrali tie kronosy..
Tak nějak to bude...

Odpovědět