KORG KRONOS

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Uživatelský avatar
ZFarkas
Příspěvky: 437
Registrován: 21 zář 2015 16:22
Vybavení

Re: KORG KRONOS

Příspěvek od ZFarkas »

No já nevím.. Podle mne Korg byl odjakživa známý super zvuky syntezátorů a současně tím, že má nejhorší "klavíry", proto v minulosti skoro všichni používali pod nějakým Korgem nějaké e-piano nebo živý klavír a zatím jsem nenašel důkaz, že by tomu tak nemuselo být dodnes. Live eventy už opět začaly a nemůžu si pomoct - v žádném mixu ani s lampovou kytarou a uřvaným bicmenem jsem se opět neztratil s klavírem na XP-30 doladěným z Pop piana na kartě SR-JV 02-Piano. A v klidnějším mixu při hraní na Dexibell Vivo Steinway platinum LIVE preset mám stejný pocit ze hry jako na velmi dobře sejmutý natural klavír. Tam jsem zavrhnul jinak zvukově taky perfektní varianty klavírů Japan grand, Italian grand, Bosendorfer i French grand, prostě Steinway je 2x větší bomba co se týče expresivity, dynamiky, výrazu, každý tón se dá zahrát tisícem výrazů úplně stejnou reakcí na úhoz jako u skutečného klavíru. Toto mi chybí na Fantomu, Kronosu ale i Nordu (Stage a Electro, nevím jak to nové Nord Piano - možná už má taky neořezané 15sec multisamply, full polyphony a veškerý interní procesing v kvalitě 24bit/48kHz stejně jako Dexibell)


Uživatelský avatar
petermikuláš
Příspěvky: 358
Registrován: 04 led 2014 00:48
Vybavení

Re: KORG KRONOS

Příspěvek od petermikuláš »

Vlasťo mne to ako nástupca Kronosa moc nepripadá.

Skôr ako vylepšený Krome.

Vla-sta
Příspěvky: 939
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: KORG KRONOS

Příspěvek od Vla-sta »

No asi tak, něco mezi. Nedokáži zařadit. Prostě lepší plasťák, kde zařadili věci z Kronose a tím by se dal očekávat i v brzké chvíli nástupce Kronose. Každopádně uživatelé starších Korgů s tím nebudou mít problém, oni jsou zvyklí na málo tlačítek... :mrgreen:

Takto ho ale uvádějí, podle mě to odpovídá nástupci Kronosu: "Nejoslnivější a nejrozsáhlejší sbírka zvuků, jaké kdy byly do syntetizátoru Korg vloženy

NAUTILUS posouvá hranice toho, čeho je syntezátor výkonu a pracovní stanice schopen. Díky síle devíti syntéz, které vytvářejí nový přístup ke zvukům, bohaté vzorkování, nahrávání zvuku, efekty a výkon zpracování, prostě neexistuje žádný jiný syntezátor, který by poskytoval více zvukového prozkoumání, s pracovním tokem, který vás tam dostane rychleji než kdy dříve. Korg strávil roky zdokonalováním všech našich digitálních, analogových, zpracovatelských a hardwarových technologií a jejich dodáváním způsobem, který pomáhá hudebníkovi spojit se s jejich nástrojem. Výsledkem je neuvěřitelně silný a jedinečný NAUTILUS."

Načítá tyto samply: AIFF, WAV, SoundFont 2.0, and AKAI S1000/3000 format samples

Tady za dvě hodiny:

Uživatelský avatar
Benqo
Příspěvky: 738
Registrován: 09 bře 2016 09:59
Vybavení

Re: KORG KRONOS

Příspěvek od Benqo »

Nautilus je len odlahcena verzia Kronosa. To iste ako Montage-MODX, ci Forte-PC4.
Drevene boky na 88 su pekne, ale tie mensie verzie ich maju hnusne siroke.

Vla-sta
Příspěvky: 939
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: KORG KRONOS

Příspěvek od Vla-sta »

jestli jsem dobře rozuměl, tak ve videu Piano SHACK vrchní a spodní část je hliník. Takže se nejedná o plastovou příšeru. Nástroj je vyrobený v Japonsku, přepínače jsou gumové. Zajímavé je, že tam zaznělo, že el. piana jsou nově nasamplované, zvukový procesor je z Kronosu. Klávesnice nemá aftertouch. Zvukově se mi nelíbí tak jako Kronos, ale není to špatný nástroj. Ano jedná se o odlehčenou verzi Kronosu, jen to nebylo z počátku tak zjevné

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3831
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: KORG KRONOS

Příspěvek od MDudas »

Masina ako male delo, a klavesnica bez aftertouch? Kam ten svet speje...

Vla-sta
Příspěvky: 939
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: KORG KRONOS

Příspěvek od Vla-sta »

"Masina ako male delo, a klavesnica bez aftertouch? Kam ten svet speje..." - Taky si říkám. Celý je to pro mě těžko pochopitelný. Hliník + práce v Japonsku a ve finále to pohnojej klávesnicí...Ono jde o to, že nástroj Aftertouch ani nepodporuje, takže si nepomůžeš ani externí klávesnicí. Prostě klasika u střední třídy

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3584
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: KORG KRONOS

Příspěvek od pavlii »

No tak je to holt zacílený asi na "statický" hráče, který by AT stejně nijak nevyužili a vystačej si s normální dynamikou :-D

P.

pap66
Příspěvky: 17
Registrován: 26 úno 2012 14:28

Re: KORG KRONOS

Příspěvek od pap66 »

Pozrel som sa do programovania Nautilusu.....a bolo mi z toho špatne....
Tie viacfunkčné čudlíky ...neviem si to predstaviť keď hráš naživo,ale možno doma v izbe sa s tým pohrá človek.Ja som čakal už od Korgu dačo iné s jednoduhším ovládaním,alebo aj toto má byť štúdiový nástroj????.....
P.

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3831
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: KORG KRONOS

Příspěvek od MDudas »

pap66: "alebo aj toto má byť štúdiový nástroj???" - jasne, podla ovladania o tom nie je pochyb. Ale je to hobby kategoria, cize ani do studia to nie je. :P

Vlasta: "Ono jde o to, že nástroj Aftertouch ani nepodporuje, takže si nepomůžeš ani externí klávesnicí." - toto mame odkial?
Tomu sa mi nechce verit. V dnesnej dobe ? Aftertouch je jeden zo zakladnych kontrolerov. Ked maju cely multi-engine hotovy a de-facto ho iba upravuju na iny model, ze by vypustili z modulacie prave aftertouch ? Vysoko nepravdepodobne. Podla mna je to zase len dalsie setrenie na strane HW.

Uživatelský avatar
Benqo
Příspěvky: 738
Registrován: 09 bře 2016 09:59
Vybavení

Re: KORG KRONOS

Příspěvek od Benqo »

AT sú len štandardné MIDI dáta, nedáva to logiku, aby to softwarovo nefungovalo...

Uživatelský avatar
concord
Příspěvky: 810
Registrován: 13 bře 2016 16:45
Vybavení

Re: KORG KRONOS

Příspěvek od concord »

MDudas píše:
11 lis 2020 04:00
Masina ako male delo, a klavesnica bez aftertouch? Kam ten svet speje...
:mrgreen: co si cakal?
Treba niekde predca usetrit. tak si to odniesla klaviatura. Musim uznat ze **zase** odkukali od Kurzweilu.
Ked nemas AT controler - nemas ani MIDI. :idea:

biscuit
Příspěvky: 10618
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: KORG KRONOS

Příspěvek od biscuit »

MDudas píše:
11 lis 2020 04:00
Masina ako male delo, a klavesnica bez aftertouch? Kam ten svet speje...
svet speje k mpe apod., ale zajima to vubec lidi, ktere zajimaji tyhle stroje?

Vla-sta
Příspěvky: 939
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: KORG KRONOS

Příspěvek od Vla-sta »

No, levný nástroj to ale nebude https://m.thomann.de/cz/korg_nautilus_61.htm

Odpovědět