Kurzweil K2700

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Vla-sta
Vybavení

Re: Kurzweil K2700

Příspěvek od Vla-sta »

Tak bych si to představoval taky, ale prý ne. :mrgreen: :mrgreen: Je nějaký editor K2700 edit, ten si můžeš stáhnout na jeich stránkách a jinak midi...

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Vla-sto...
- K2700 má vstavanú zvukovku (USB audio interface)
- momentálne je na K2700 možné len prehrávanie externého audio (mikrofón, synth, gitara, ...) a priradenie interného efektu
- nahrávanie audio interne nie je možné (ale chceli by sme to všetci)
- audio in/out a MIDI in/out funguje aj cez USB

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

To co píšeš to asi je k tomu audiovstupu, to jsem si neuvědomil a jak je to s vlastním nástrojem? Po připojení přes USB, můžu si volit jednotlivé stopy z bank K2700 a přiřazovat zvuky? Resp. bys nám mohl popsat jak to po připojení přes USB funguje u tvého stroje... vůbec si to nedokážu představit, podle toho co píšeš. Já to chápu tak, že připojíš USB, zapnu Cakewalk a asi přes kontrolery 0 /32 navolím zvuky a asi co píšeš to umí přehrát i stopy co jsou už nahrané. Je to tak?

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

V manuali K2700 od strany 9-27 je to pekne popisane.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

tak, mám to otevřený návod. Přesně jak píšeš. Znamená to tedy, že audio vstup se dá použít i jako zvukovka na nahrávání do PC, ale ne do kláves jak bývalo sampling option. Chápu to správně? Lze směrovat vstupy, výstupy kam chceš .... toto bych rád viděl v praxi, ale vypadá to slibně

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Ano, sampling to momentálne nevie.

nunu

Příspěvek od nunu »

Dokazal by zde nekdo predikovat vyvoj ceny k2700? Vim ze je to slozite, ale verim ze zde jsou lidi co maji zkusenost. Docetl jsem se ze mel byt v evrope za 2700€, no zatim vidim ze je za 3k€. Koketuju i s myslenkou koupit neco slabsiho a k2700 az se trochu vzpamatuje z te uplne novinky... Za spekulace predem dekuji.

Co jsem se dival tak se teda moc ojetych krz nikde moc nevali...

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

K27 nikdy nebude levná, ale PC4-7 umí skoro to stejné

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

1/ K2700 bude mozno lacnejsie ale len istu chvilu - Muziker dava tak raz za rok celkom fajn zlavy
2/ tipujem do par mesiacov update, ktory sposobi zvysenie ceny na urcity cas - kuknite historiu ceny Fortecka, ta riadne lietala.
3/ ako pise Vlasta, K2700 vie teraz tolko ako PC4. Teda okrem padov a zvukovky. Cena PC4 je pod 2k, dokonca menej ako PC4-7. Len ta klaviatura nie kazdemu vyhovuje. Nie je to Fatar, ale da sa na tom hrat.

nunu

Příspěvek od nunu »

Diky, prave tak nejak jsem to myslel. Muzu mit za fer cenu pc3k6 nebo pc4-7 nebo i pc4-8. Sestku nechci kvuli klaviature, vetsi smysl mne dava pc4-7. Jakmile se vyroji k2700 za prijatelnejsi cenu tak si ji vezmu a PC poslu do sveta a snad na ni nebudu prilis tratit. Taky ma PC4 vroubek v podobe aftertouch... I Forte 7 ma fajn cenu, lepsi samply, polovicni polyfonii... A dalsich 128 hlasu mne da asi vic nez o neco paradnejsi zvuk klaviru. Navic se bojim i o to ze by mohli Forte obetovat ve prospech K2700.

Bohuzel jak litalo forte jsem neregistroval, muzete mne prosim napsat kolik tam litalo? Tipnu si 600€.

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Myslim, ze to bolo minimalne 1800-3500EUR

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

S Fortem to bylo tak, že Forte byl původně stage elektrický klavír vyráběný v Německu. Prostě seriozní nástroj za vyšší cenu s dobrou mechanikou . Jenže ta cena byla vyšší a z počátku se špatně prodával ale smlouvy asi byli na vyšší množství, než trh absolvoval. Proto přišli update OS a přibyli funkce jako sequencer a proměnili to ve workstation. Pak díky slevám se ty první serie vyprodali a Kurzweil tvrdil, že další už nebudou. Cena vzrostla a zůstala neuspokojená poptávka tak nechali udělat další serii. Nejnižší cenu si nepamatuji, ale asi tak jak píše Benqo to může být. Dnes K27 je v trochu jiné pozici, má italskou mechaniku, má spoustu výbavy, ale při tom ta cena je srovnatelná s Fortem. Navíc si myslím, že cena K27 oproti PC4 je dobrá, v porovnání se zpracováním, mechanika a.t.d..... a navíc Korg Kronos zatím nemá srovnatelného nástupce
Já to vidím takto:
PC4 - kladívková mechanika má tvrdý aftertouch, takže na synth zvuky je dobré připojit 61-76 masterkeybord
PC4-7 je synth mechanika a na klavír bych připojil materkeybord s Fatarem - za mě ideál volba
K27 - super mechanika, vstup na audio, hliník case.....co víc může člověk chtít

anthea_x

Příspěvek od anthea_x »

Je veľký rozdiel v efektových jednotkách K2700 a PC4 ( PC4-7) ? Vďaka.

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

@Vlasto: teraz to všetko robia v Číne, ako väčšina... Pravdupovediac komu treba 16GB samplov, keď z toho sú väčšina aj tak "len" piána? Človek, ktorý si kúpi Forte/K2700, by už mal trošku aj vedieť programovať zvuky, inak mu stačí stage piano.
Pre mňa by bola voľba K2700 + kúpiť napr. 2GB sample poriadneho piána so všetkými nuansami ako key off, hammer noise a pod. Lebo toto K2700 ani Forte ani PC4 nemajú. Len pedal on/off sample (to som hneď vypol). Teda pokiaľ ide hráčovi o pocit, že hrá na skutočnom piáne...
Ale: myslíte si, že pri live hraní to poslucháč počuje? Hehe, jasne, že nie. Takže stačí pár GB piáno s viacero dynamickými vrstvami a hotovo. KSR a damper rezonancia pekne dotvoria zvuk.
Mám teraz v PC4 asi 1,5GB samplov C7, Italian a tiež Royal Grand aj s tými hammer a key somarinkami, ale počujem to len v slúchatkách, na pódiu s kapelou je to jedno. Opravte ma, ak sa mýlim ;)

@anthea_x: efektová jednotka je tá istá, 32fx units.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

anthea_x píše:
15 úno 2022 11:41
Je veľký rozdiel v efektových jednotkách K2700 a PC4 ( PC4-7) ? Vďaka.
Podle mě, pokud by byl zvukový rozdíl mezi K27 a PC4, tak tam bude jediný rozdíl. Levnější a dražší převodník, jinak OS je stejný a tam jsou naprogramované stejné efekty. maximálně ještě může být rozdíl v jiné interpretaci hry díky jiné klávesnici, to se dá srovnat citlivostí

Odpovědět