Kurzweil K2700

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
nunu
Příspěvky: 1614
Registrován: 23 úno 2003 18:56

Re: Kurzweil K2700

Příspěvek od nunu »

Zkousel tady nekdo vysamplovat nejaky nastroj? Zajimalo by mne jak jste postupovali, zda sampl na kazdy ton nebo sampl na oktavu nebo sampl co tri tony... Jeste ten syntak nemam, zitra ho budu teprve platit a pak nejakych par dni doprava, ale asi budu chtit mit nejake zvuky z VSTI v masine. Zhruba si dokazu predstavit co to obnasi, co si ale predstavit nedokazu je kolik casu zabere zasmyckovani. Doporucite mne nejaky soft k tomu vhodny?

Uživatelský avatar
Stardust
Příspěvky: 508
Registrován: 11 led 2007 13:21
Vybavení

Re: Kurzweil K2700

Příspěvek od Stardust »

Máme tu na fóru odborníka přinejmenším světového formátu (bez ironie), tak mu jen ušetřim chvilku.

Hodně mi pomohlo toto video a jeho pokračování
Zde odkaz na kurzfiler:
https://kurzfiler.sourceforge.io/

A Benqo doporučil vyzkoušet pro lepší looping toto. Ale nestihl jsem vyzkoušet na nástroji:

https://www-bjoernbojahr-de.translate.g ... x_tr_hl=en

Uživatelský avatar
Stardust
Příspěvky: 508
Registrován: 11 led 2007 13:21
Vybavení

Re: Kurzweil K2700

Příspěvek od Stardust »

Přiznám se, že moje úspěchy se samplingem na Kurzweilu jsou zatím střídavé. Neni to úplně jednoduché. Nejvíc mi chybí funkce crossfade při vytváření loopů. Ale možná to dělám špatně, jsem zvědavý na tvoje zkušenosti.

Uživatelský avatar
Benqo
Příspěvky: 741
Registrován: 09 bře 2016 09:59
Vybavení

Re: Kurzweil K2700

Příspěvek od Benqo »

A aky syntak si kupil? Len pre istotu, ze sme v spravnom vlakne... 😉

Vla-sta
Příspěvky: 941
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Kurzweil K2700

Příspěvek od Vla-sta »

Taky jsem to zkoušel, docela dobře funguje 2-3 samply na oktávu, pokud je to dobře nahrané tak to většinou funguje. Pokud nepotřebuješ celý rozsah tak ti stačí i jeden sampl, tam je ale důležitý aby byl někde uprostřed toho co chceš použít. Někdy je potřeba si dost pohrát s rozsahem aby přechody nervali uši. Tady je výhodný to nahrát ve stereu a pro levý a pravý kanál mít jiné spojovací body a i samply jinak umístit. Zasmyčkování ale také není tak snadné aby nebylo slyšel lupání.

Ve finále je to hodně práce s nejistým výsledkem. Já to dělám přímo na klávesách

Já jinak loni načítal AKAI CD s různými nástroji jako je Yamaha CS-1X, AN-1X.....a.t.d....jenže je tam vždy tak pět sad zvuků, velmi často 3 zvuky na klávesnici a použití nevidím moc dobře

Uživatelský avatar
Benqo
Příspěvky: 741
Registrován: 09 bře 2016 09:59
Vybavení

Re: Kurzweil K2700

Příspěvek od Benqo »

Počkajte, chlapci.
Nech @nunu najprv napíše, aký nástroj kúpil a potom sa prehoďme do správneho vlákna.

Súhlas?

Uživatelský avatar
demsky
Příspěvky: 2916
Registrován: 10 bře 2007 21:43
Vybavení

Re: Kurzweil K2700

Příspěvek od demsky »

Ja som tiez este nesamploval na Kurzweili nikdy, doteraz som vzdy vychadzal zo samplov v ROM a z nativnych oscilatorov, ale kedysi davno som vela samploval ci uz svoje, alebo pozicane syntaky do pocitaca a nasledne cez Awave robil z toho SoundFonty2. Zvacsa som urobil 3 dynamicke vrstvy (najslabsi uhoz klavesou ako to slo, potom klasicke mezzoforte a nakoniec najsilnejsi co to dalo) a rozpetie asi tak C1, potom G1, C2, G2, C3, G3 atd... Na editovanie samplov som pouzival klasicky SoundForge, mal tam specialny nastroj na crossfade looping, takze najst idealne pointy na loop nebol problem, pripadne zadany loop vedel upravit aby ho tam nebolo pocut. Pocul som aj to, ze napriklad K2500 mala este este lepsi algoritmus na idealne loopovanie samplov (spominal to kedysi Bjorn Lynne, ktory vela samploval), ale nikdy som to neskusal, ved naco, ked som bol spokojny so SoundForgom.

nunu
Příspěvky: 1614
Registrován: 23 úno 2003 18:56

Re: Kurzweil K2700

Příspěvek od nunu »

No, jasne ze jsem setril a bude to PC4. Jestli cena za k2700 klesne tak ji vezmu pozdeji a PC4 prodam. Chtel jsem napsat vcera, ale dosla baterka a uz jsem nemel silu napojit notas na adapter a napsat. Mozna to pujde i nakroutit z internich samplu. kazdopadne si ale myslim ze ten sampling bude stejny, nebo velmi podobny pro celou rodinu krz tak kdyz uz jsem to zacal tady tak mozna jestli k tomu jeste nekdo neco napise tak bych to asi ani nepresouval. Urcite do toho nastroje budu ladovat i nejake specificke rify, steky atd, ale tam to bude jako bici, co klapka to nejaky jiny zvuk.

Trochu jsem smejdil po netu a jsem uplne prekvapeny co nekteri dokazou vytahnout z nahravky. To bych taky potreboval umet, vyzral bych si z toho nejake specialni veci co neumim udelat... Neco z toho urcite seberu...

Uživatelský avatar
Benqo
Příspěvky: 741
Registrován: 09 bře 2016 09:59
Vybavení

Re: Kurzweil K2700

Příspěvek od Benqo »

Na samplovanie je dobré Avawe, Chicken Sys Translator, Extreme sample converter. Dá sa to aj v DAW, stačí nastaviť intervaly tónov a dynamické úrovne.
Mne sa osvedčilo samplovať po malých terciách, teda C - Es - Fis - A (hehe, Es-Fis nie je ako terminus technicus malá tercia, ale snáď to nik nezistí...)
Dynamika ako kto potrebuje, ja mávam 6 dynamických vrstiev.

Keďže robím so samplami veľmi málo, používam lowcost riešenia. Na nájdenie looppointov používam Viena Soundfont Editor, prípadne Polyphone, je to tam jednoduché a prehľadné, aj keď nie ideálne na stereo sample. To, čo postol Stardust, som ešte neskúšal, ale vyzerá to fajn.

Uživatelský avatar
demsky
Příspěvky: 2916
Registrován: 10 bře 2007 21:43
Vybavení

Re: Kurzweil K2700

Příspěvek od demsky »

Awave alebo ChickenSys Translator na samplovanie? Ved to nema ziadny sample editor, len jednoduchy preview waveformy samplu, tam sa skor uz vytvaraju samotne instrumenty (v pripade krz programy). Ale Awave je super, ja som v nom vytvoril snad tisic soundfontov a paradne sa v tom robi, Chickensys Translator som pouzival cisto na konvertovanie hocicoho do krz formatu, kedze to vedel robit velmi dobre a cely batch naraz. Na samplovanie som pouzival uz spominany SoundForge, v ktorom som bol ako doma od roku 1998, hovoril som mu aj ziletka, lebo mal dokonale prehladne piktogramy, oznacovanie casti samplu so shiftom a kurzormi robil snad na bit presne a ten crossfade looping tool bol super. Teraz ich tusim kupili od Sony nemecka firma Magix Software (ktora vyraba tusim aj nejaky "detsky" daw), no ja som uz presiel na Mac, no a na Macu ten posledny Sound Forge Pro (este od Sony) bol nieco strasne, vkuse to mrzlo, nemalo to crossfade looping tool a tak celkovo sa mi zdalo, ze to nema ani polovicu toho, co mal stary SF 4.5, takze momentalne ja som presiel na Adobe Audition a Logic, tam je zatial vsetko co som potreboval okrem toho crossfade loopingu :)

Ja osobne som uz totalne lenivy samplovat, ale viem si predstavit ze niekto to moze potrebovat aj na K2700, hlavne ked hraje v nejakej kapele, ktora hraje cover skladby, kde sa vyzaduje identicky sound ako pri originali.

Uživatelský avatar
Benqo
Příspěvky: 741
Registrován: 09 bře 2016 09:59
Vybavení

Re: Kurzweil K2700

Příspěvek od Benqo »

Máš pravdu, zmiešal som dve rôzne veci. Hoci Awave tiež vie upravovať sample.

Uživatelský avatar
demsky
Příspěvky: 2916
Registrován: 10 bře 2007 21:43
Vybavení

Re: Kurzweil K2700

Příspěvek od demsky »

Urcite vie, ale kto by to v tom robil, pametam si akurat to, ze pri zobrazeni waveformy sampla su tam nejake jednoduche gadgety ako cut, paste, copy, alebo process, cize myslis asi to, ze da sa sampel prehnat nejakym pluginom.

Este co sa tyka tematiky piano samplov, mozem napisat moj nezaujaty postoj, kedze je to pravda, zacnem od zaciatku, ze co som za poslednych 10-20 rokov chodil na hudobne festivaly alebo koncerty, tak takmer vzdy tam mal klavesak/pianista nejaky cerveny Nord Stage, v pomere s Kurzweilom v pomere asi 1:10, kazdopadne ked uz ma niekto Nord alebo Kurzweil, tak uz sa da predpokladat, ze je to kvalitny klavesak, kedze tie klavesy maju v podstate aj taky imidz. V porovnani zvuku s realnym pianom, som este nikdy nepocul, aby sa niekto stazoval na Kurzweil alebo Nord piana, diskusie o rozdielnosti su v pohode, ale aby niekto lamentoval na to, ze je diametralne odlisne ked sa nahrava z kvalitneho piana a zo spickoveho digitalneho ako je Kurzweil alebo Nord, tak to som este nepocul.

Napriklad ja osobne povazujem za top piano to trojmetrove kridlo Fazioli, jeho zvuk sa mi paci omnoho viac nez Steinway alebo Yamaha, ako hudobnu referenciu jeho pouzitia som si zobral ako priklad skladbu A song for you (Herbie Hancock s Christinou Aguilera), tak som si nacvicil zaciatok tej skladby na Kurzweili Forte (nahraval som ho na prvom piano programe German Grand), potom som to nahral do audiosuboru a porovnaval to v Auditione, aj cez spektralny analyzer. No a s vysledkom som bol celkom spokojny, ked si zoberieme, ze to Fazioli grand piano stoji nove cca 170-tisic eur, tak urcite nemam nad cim lamentovat, este by mozno stalo za to, to porovnat s tym samplovanym Fazioli pianom od Imperfect samples, ale ten ma tusim az 100 GB, takze to je uz velky rozdiel oproti Kurzweili co sa tyka velkosti samplov.

Ale tak vo vseobecnosti Kurzweil piana su podla mna uplne v pohode na vacsinu aplikacii. Co sa tyka K2700, som velmi zvedavy na jeho predajnost, vidim ze uz pomaly prichadza do eshopov, tak uvidime o rok, aka bude jeho predajnost, ja osobne mu ako vzdy drzim palce, ale ako som pisal minule momentalny trend je kupovat si specializovane masinky a nie jeden velky workstation, ktory "vsetko zvladne", skratka ked si do K2700 pripojite do tej zvukovej karty gitaru s tym, ze chcete ju nazivo efektovat cez KDFX efekty, tak musite pocitat s tym, ze sucasne na tom hrat, alebo pustat nieco zo sekvencera nebudete, alebo nieco krutit. Takisto su tam pady na nahravanie bicich, ale ked budete do nich tukat pri live performance, tak asi velmi tazko budete zaroven hrat na klaves, jedine ze budete sediet za K2700 dvaja, ked budete pouzivat nastroj iba sam, tak tie pady postradaju zmysel, kedze to iste moze nahrat aj nazivo z klaves s dynamikou (tie bicie) a takto by som mohol pokracovat dalej a dalej, skratka z mojho pohladu mat specializovane masinky na gitaru, bicie atd je omnoho lepsie.

Uživatelský avatar
Stardust
Příspěvky: 508
Registrován: 11 led 2007 13:21
Vybavení

Re: Kurzweil K2700

Příspěvek od Stardust »

Vě většině věcí souhlasim.

Jen k tomu samplingu: nevím, jak je to se samplingem piána (jedna věc je jak to jde ven, jiná je perspektiva hráče, který už může mít konkrétního samplu plné zuby), ale třebas Barb nabízí zajímavé vzorky samplovaných vintage synťáků pro Kurz, které pro někoho asi fungují líp než vestavěný KVA. Sám taky sampluju hlavně monofonní synťáky, které mi z nástroje nelezou podle představy, možná jen proto, že to neumim.

Doufám, že úspech PC4 potažmo 2700 pomůže nakopnout další vývoj.

Uživatelský avatar
demsky
Příspěvky: 2916
Registrován: 10 bře 2007 21:43
Vybavení

Re: Kurzweil K2700

Příspěvek od demsky »

Ano Barb obcas pouziva vzorky nasamplovanych analogovych syntakov, samozrejme, ze niektore specificke zvuky je velmi tazko namodelovat cez klasicke KVA oscilatory a tusim niekolko nasamplovanych waveforiem z analogovych syntakov bolo aj v Kore64 expanznom boarde, nikdy som sa v tom velmi nevrtal, ale vsimol som si akurat, ze vdaka tomu je jeho paleta programov neuveritelne siroka. Ved este na starsich K2000/2500/2600 nastrojoch boli take packy ze analog series, kde boli tiez nasamplovane syntaky ako Arp2600, alebo Elka, dokonca som natrafil aj na nasamplovany Korg Z1, ale nejak sa mi nezadarilo nikdy z toho nic pouzit.

Ono je to aj tazke emulovat, kedze treba si uvedomit, ze polyfonicke analogove syntaky maju zvacsa 2-3 oscilatory, a 1-2 filtre, ale na hlas, takze ked ma nejaky analogovy syntak 8 hlasov, tak nam to vychadza na slusnu modulacnu matricu a vdaka analogovym obvodom sa kazdy hlas moze spravat inak, co v sumarnom analogovom mixe dava uplne iny vysledok ako digital, skratka nestaci dobre namodelovat jeden hlas, ktory sa bude akoze podobat na dany syntak, kedze v digitalnom nastroji je mix hlasov digitalny, tam uz tazko nasimulovat analogove obvody.

Vla-sta
Příspěvky: 941
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Kurzweil K2700

Příspěvek od Vla-sta »

Srovnávačka Yamaha x Roland x KORG x Kurzweil

Odpovědět