Kurzweil K2700

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Stardust
Vybavení

Re: Kurzweil K2700

Příspěvek od Stardust »

Hmm...

a)vybral bych si v první řadě s nejlepší klaviaturou (pokudse nepletu, má K2700 fatar TP40L, která je velmi dobrá)
b) Korg mi zněl nejhůř, jinak všechno fajn nástroje

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Podle mě to sice je krátká ukázka, ale vcelku vystihl charakter jednotlivých nástrojů. Nemá smysl pitvat jednotlivé zvuky když si můžeš načíst další, např. u Rolanda, Kurzweilu. Korg Nautilus je očesananej Kronos, ale jsou věci co má hezké a životem dýchajicí. Yamaha je svojská. Každý z těch nadtrojů má něco

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

Stardust píše:
08 bře 2022 20:51
Hmm...

a)vybral bych si v první řadě s nejlepší klaviaturou (pokudse nepletu, má K2700 fatar TP40L, která je velmi dobrá)
b) Korg mi zněl nejhůř, jinak všechno fajn nástroje
K2700 suverénne najlepší zvuk piana, Roland znie nejako divne ako hračkárske piano a áno ten Korg je cele zle.

pipe

Příspěvek od pipe »

Vla-sta píše:
13 úno 2022 14:09

Když už je tu ta řeč o K26 x K27
Ahoj Vlasto, už dlouho jsem tu nebyl - kdysi jsi mně něco posílal mailem pro K2600, tak ještě jednou dík. Až najdu čas, poslechnu si celý toto video se „soubojem“ K2600 vs K2700. Co mě ale už teď zaráží je, že hned první zvuk klavíru (akordy v hluboké poloze) je podle mě lepší na K2600 než na K2700. Na K2600 je tento sound temnější, má hutnější základ a je sytější, já ho vnímám jako věrnější nápodobu reálného akustického klavíru, koncertního křídla. Jakmile dá hráč ruce nahoru a hraje tu samou hudbu na K2700, je zvuk světlejší, oproti K2600 jakoby nějak odfiltrovaný a umělý, za mne oproti K2600 trochu sterilní. Kdybych ho slyšel jen na K2700, bral bych ho, ale takhle mám výhrady. Co myslíš, to by se asi dalo na K2700 programově upravit, že? Anebo ne? Asi je to ode mne blbá otázka, když tu zřejmě ještě K2700 nikdo z nás nemá. Ale soudím, že tento předváděný zvuk je na obou nástrojích základním presetem a jestli ano, tak bych čekal, že preset klavíru na nástroji o 20 let mladším by měl být lepší než na tom starším, a ono to tak není... Ale říkám, nevěřím, že by to nešlo nějak upravit. I když na druhou stranu to může být základní rozdíl v obou samplech a už se s tím proto moc zázraků nenadělá, leda pořídit na K2700 úplně nový klavírní sampl. Ale jak to, že na K2600 je ten sampl lepší, když tam je oproti K2700 na samply směšně malá paměť? :roll: Možná by ale stačilo na K2700 přidat basy a bylo by to fifty-fifty, nevím.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Neber to vážně, časem jsem zjistil že se jedná jen o přeportované zvuky z K26 serie pro K27 pro zastánce K26. Samozřejmě je problém že K26 nebyli vůbec tak slabé. Třeba přehrávání samplu umí po přepnutí jít do 196KHZ, takže se dá uklohnit zvuk i z jednoho samplu. To třeba serie PC a K27 neumějí

pipe

Příspěvek od pipe »

On to teda na tom videu není ani u K2600 čistý zvuk klasického křídla, slyším tam takový rockový nádech, resp. ostřejší barvu, což je jistě záměr. Chtělo by to sednout si k nástroji a pohrabat se v tom.

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

V tom videu je ten istý zvuk - originál v K2600 a pretransformovaný do K2700. Zvuk je iný pravdepodobne preto, lebo VAST v K2600 má niektoré veci inak ako K2700 a opačne.
Takže tvoja poznámka "tak bych čekal, že preset klavíru na nástroji o 20 let mladším by měl být lepší než na tom starším" nemá opodstatnenie, keďže porovnáva rovnaké sample, len v rôznych nástrojoch. Samozrejme, K2700 má nové sample (čo sa týka akustických pián, e.pián, a pod.).
Pozri toto (K2700 má trošku lepšie sample ako PC4...):

pipe

Příspěvek od pipe »

Pokud byl do K2700 výrobcem nahrán klavírní zvuk, který zní jako simulace akustického klavíru tak dobře (neříkám stejně) jako mnou zmíněný sampl v K2600, pak názor, že moje poznámka „nemá opodstatnění“, přijímám. Obě videa jsem prolétl a zvuky těch testovaných Kurzweilů se mi zdají být v podstatě totožné. Mezi K2700 a PC4 bych se asi rozhodoval hlavně podle ceny a váhy, ve zvuku podle mě rozdíl prakticky nebude. Připadá mi to jako obdoba marketingové situace u Yamahy (Montage vs MODX). Já stejně kvalitu nápodoby akustických nástrojů na synthech posuzuju ne podle klavíru, který už dnes dovede nasamplovat každý, ale na smyčcích, tam se láme chleba. Z velké japonské trojky výrobců klávesového hardwaru (Yamaha, Korg, Roland) jsem opravdu dobré klasické smyčce zatím slyšel jen u Kronose. Jak je na tom s klasickými štrajchy Kurzweil (nemyslím statické plochy a la Pink Floyd, ale orchestrální a komorní smyčce), to si nejsem jistý. Určitě ne hůř, než Yamaha, ale na Kronose možná stačit nebude. Ale to jsou takové moje specifické pohledy, většina lidí bude mít jiná kritéria a Kurzweil je dobrý v tom, že vyhoví na populární i vážnou hudbu, to se mi na něm líbí.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

“ Z velké japonské trojky výrobců klávesového hardwaru (Yamaha, Korg, Roland) jsem opravdu dobré klasické smyčce zatím slyšel jen u Kronose.” Samozřejmě máš pravdu a to stejné platí i pro dechy a cimbál. Krásně to napsal borec na FC : všechny ty nástroje hraji dobře, ale Yamaha hraje jako Yamaha, Roland restauruje jen svoje starý zvuky, Kurzweil řeší jen piana. To je ten problém

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Tak to je celkom trefne... :P

demsky
Vybavení

Příspěvek od demsky »

Orchestralne ja mam tieto, http://www.kurzweilworld.com/epic-orchestra.html su tam vyborne slaky (take talianske, velmi emotivne na styl Morriconeho), masivna brass section (nieco ako titulna skladba k Barbar Conan), ako pozeram na titulnej strane, na tento rok sa chysta aj balik Performance Orchestra aj pre K2700, takze v podstate staci si kupit tieto, potom komplet pack od Barba a je to, mas tam skoro vsetko a mozes si vyskladat aj neuveritelne masivne setupy, polyfonia to zvladne.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Ano, pokud koupíš zvuky, je to lepší. Ale pro Kronose je větší výběr a jsou tam použité i 24 bitové zvuky. Právě tyto neexistují ve verzi pro 16 bitové stroje. Dotazoval jsem se třeba na cimbál a s transformací na 16 bitové stroje nepočítají

Odpovědět