Kurzweil PC3

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
petermikuláš

Re: Kurzweil PC3

Příspěvek od petermikuláš » 21 bře 2015 22:15

rozmýšľal som či to sem napíšem, ale napíšem:
môjho Kurza mám už vyše roka, ale ešte stále ma neskutočne príjemne prekvapuje, normálne nechápem čoho je tento kláves všetkého zvukovo schopný
napr. dnes ma neskutočne dostali pipe organy v setupoch 130 až 135, je to až neuveriteľné ako sú verné originálu, až ma mrazí
mám kamaráta organistu v kostole a občas sedím pri ňom vedľa toho veľkého píšťalového organu keď hrá a vnímam tie zvuky a kurňa dnes zapnem Kurza, navolím setupy 130-135 a nechápem - normálne origoš náš starý píšťalový orgán v kostole /a to mám ešte zatiaľ dobré uši/
normálne asi nikdy nepochopím ako to mohol ten Ray Kurzweil jedného dňa vytvoriť tieto zvuky a to len na základe matematických rovníc - fakt nechápem

to bude asi tou dvadsiatkou jeho doktorátov, ktoré má .... ale treba uznať, je to mozog

P.S. inak plný súhlas s Keyboarderom, že najväčším obmedzením u Kurzweilu je jeho užívateľ
normálne sa furt nemôžem zbaviť dojmu že som "brzdou" môjho Kurza....ale nevzdávam sa...idem ďalej.....hoci k Rayovi mi ešte pár doktorátov predsa len ešte chýba :lol:

MDudas

Příspěvek od MDudas » 22 bře 2015 01:47

Pavel1 píše:zdravím,přemýšlím o koupi Kurzweil PC3 a zajímalo by mě,jestli jsou zvuky v něm použitelné i na věci jako je Nightwish,Gotthard,Stratovarius atd.
Ono to zalezi... co chces v tej kapele robit ? Ak sa chces presadit ostrymi slakmi (smyccami) cez gitary, tak to asi radsej zober nejakeho Korga. :lol:
Ak chces dotvarat atmosferu a doprevadzat spoluhracov a spevaka, tak Kurzweil je urcite fajn...

MDudas

Příspěvek od MDudas » 22 bře 2015 02:40

petermikuláš píše: napr. dnes ma neskutočne dostali pipe organy v setupoch 130 až 135,..
U mna DLHODOBY BEST OFF !!! :P Velmi kvalitna simulacia... zapinanie registrov, nafuky vzduchu... a este aj presety skupin registrov... parada.
Zneju pekne priestorovo, ale pritom im neprepalili efekty, aby sa to dalo pustit aj do aparatury.

Ale amaterom sa este o kusok viac paci 488-All Stops alebo este lepsie 490-All Stops All Vox... :lol:

P.S. Ray Kurzweil tam neni uz strasne dlho. Neviem, ci sa vobec dotkol serie K2xxx.

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 22 bře 2015 09:32

Presne to je to, že tie náfuky vzduchu do mechov klasického píšťalového organu a zapinanie registrov je tam počuť presne tak, ako keď sa postaví človek niekde na chóruse tesne k organu a vtedy môže počuť ako elektronika spína tie náfuky vzduchu do mechov. Fakt som ešte tak dokonalú simuláciu na žiadnom klávese nepočul.

Re: MDudas: "Ale amaterom sa este o kusok viac paci 488-All Stops alebo este lepsie 490-All Stops All Vox."
Vypočul som si ich oba a zistil som, že zrejme nebudem amatér :lol: :lol: :lol: , sú síce super, ale už také "načančané", ale oveľa viac origoš sú tie setupy 130-135 podľa mňa.

Re: MDudas: " P.S. Ray Kurzweil tam neni uz strasne dlho. Neviem, ci sa vobec dotkol serie K2xxx"
:shock: :shock: :shock:
No, že už nie je vo firme Kurzweil to viem /myslím, že vytvorenie synťákov bola len taká jeho "bokovka" - vyrobil na zakázku a hotovo/, ale doteraz som si myslel, že autorom V.A.S.T. u je Ray Kurzweil a odkedy odišiel tak sa okolo tých synťákov viac menej len tak drobne "štrikuje" či? Mýlil som sa?
Kto viete odpoveď, prosím uveďte ma do obrazu. Ďakujem.
Napr. starý kurzweilista demsky by mohol vedieť.

hubert

Příspěvek od hubert » 22 bře 2015 11:30

Ray Kurzweil bol vo firme az do momentu ked ju kupil Young Chang v roku 1990 ak sa nemylim. A este niekolko rokov posobil na pozicii externeho konzultanta. Vzhladom na to ze K2000 vysiel v roku 91 tak som presvedceny ze cely vyvoj alebo jeho drvivu vacsinu urobil pôvodný tím Kurzweilu....ci sa na to zucastnoval sam Ray to neviem. Ale to že Young Chang a neskor Hyundai moc tomu vyvoju nedali svedčí fakt ako dlho sa okolo K2xxx motali a ze to za tie roky nikam zasadne neposunuli.A to urcite nie z dovodu ze by uz nebolo kam :)

demsky

Příspěvek od demsky » 22 bře 2015 12:47

Nerad sa opakujem ze pocas vyvoja K2000 bol prezidentom Bob Moog a potom do toho vstupil aj young chang. Na sonikmatter bolo interview s sefom hw Halom Chamberlinom ktory hovoril o tom, ako Moogovi extra zalezalo na filtroch, ten 4pass s rezonanciou bol vraj velmi narocny na nadizajnovanie aby znel ako chcel. Hal bol aj pri zrode PC3ky.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

hubert

Příspěvek od hubert » 22 bře 2015 12:59

A ako dlho vyvijal K 2000? Verim ze to nebolo ani rok ani dva....Neviem kto bol kedy v Kurzweily prezidentom a neviem ako sa funckia prezidenta odzrkadli na vyslednom produkte hoci ulohu filtra urcite netreba zpochybnovat :) ale to ze bol Ray Kurzweil konzultantom az do roku 96 je fakt , ktory som niekolko krat zaregistroval na nete v clankoch a rozhovoroch okolo Kurzweilu. Nech uz sefoval vyvojarom ktokolvek, K2000 bola pomerne zasadny pocin v dobe kedy vysla a vdaka VASTu a jeho priam nevycerpatelnym moznostiam tak mali a doteraz maju z coho varit vo firme Kurzweil....skoda len ze toho GUI sa furt nikto nechyta..

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 22 bře 2015 13:18

demsky, ale ja sa nepýtam, kto bol prezidentom spoločnosti počas vývoja k2000, ja sa pýtam kto je autorom V.A.S.T u !
a zatiaľ si ešte dosť pamätám z toho čo je v tomto vlákne popísané takže sa vôbec nemusíš nerád opakovať o prezidentovaní Boba Mooga, to vieme
rovnako aj to, že PC3 stojí na rovnakej VAST ako k2xxx, dokonca vraj trochu okresanej o možnosti používania niektoých algoritmov
takže mne osobne z toho vychádza furt len to, že podstata mašín je rovnaká, samozrejme menia sa možnosti efektovania, layerovania, polyfónie a pod.

ja sa však pýtam, a fakt by ma to zaujímalo: kto je autorom VASTu? Kto ho vymyslel? Ja si totižto myslím, že to bol samotný Ray, ale možno sa mýlim, tak nechcem zostať v omyle

hubertovi ďakujem, hubert dík za odpoveď, presne také vedomosti o funovaní Ray Kurzweila v spoločnosti mám aj ja, preto si doteraz myslím to čo som napísal

ale môžem sa mýliť, takže chcem byť o poznanie bohatší

P.S. Neviem teda ako to je, ale snáď taká základná informácia o tom kto vymyslel VAST nie je tajná, resp. hádam je dostupná, veď ten človek to musí mať patentované

dalen

Příspěvek od dalen » 22 bře 2015 13:38

Nemyslím si, že V.A.S.T. bol dielom jedného človeka. Vytvoril ho tím inžinierov. Konieckoncov priamo v PC3 (master mod) sú napísané mená autorov a na youtube sú videá, na ktorých to osobne vysvetlujú. ;-)
Patent pravdepodobne patrí vlastníkovi Kurzweilu, firme Young Chang.

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 22 bře 2015 15:46

Jo dalen, v master mode je v sekcii about informácia o verzii nainštalovaného OS a k tomu sa zobrazí zoznam 54 ľudí.
Nedá sa vedieť či je to zoznam ľudí ktorý pracovali na danom OS, alebo niečo iné.
A na YT sú videá kde vysvetľujú tí páni vznik VASTu?
Idem teda popozerať na YT.

Som čakal, že sa to bežne vie, len ja mám nedostatky vo vedomostiach, ale zdá sa, že pôvodca VASTu nie je známy.

demsky

Příspěvek od demsky » 22 bře 2015 18:28

Neviem preco ti na tom tak zalezi, ides pisat antologie o Kurzweili? Robilo sa na novom modeli od roku 1989, takze asi 2 roky, a to ajtak tie K1000Px modely a spol boli len odlahcena k250 so zopar extension rom blockmi. Ked do toho vstupil Young-Chang tak sa o dost navysil rozpocet na hw. Ked bol navrhnuty, tak az potom dospeli nejako spolocne pod vedenim Mooga a Chamberlina, myslim, ze oni dvaja boli hlavne mozgy, Kurzweil uz ani nie.

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 22 bře 2015 18:35

tak dík
len ma to zaujímalo
Naposledy upravil(a) petermikuláš dne 22 bře 2015 19:49, celkem upraveno 1 x.

demsky

Příspěvek od demsky » 22 bře 2015 19:16

A co sa tyka UI neviem co je na Kurzweili zle, pride mi celkom logicky, co tam je preboha nezrozumitelne?

anthea_x

Příspěvek od anthea_x » 22 bře 2015 19:38

MDudas píše: Ak sa chces presadit ostrymi slakmi (smyccami) cez gitary, tak to asi radsej zober nejakeho Korga.
Tu Kurzweil zaostáva?

demsky

Příspěvek od demsky » 22 bře 2015 19:50

Robi si 3,14cu recesista :-)

Este pokial si pametam tak pri K1000/1200 uz bol digitalny oscilator, to ich asi napadlo, ze pri hw k2000 to vie ist do brutalu, a Moog mal skusenosti s modularmi, tak preco to nevypeckovat na maximum a dat do toho matematicke FUN operandy, genialni inzinieri i ked aliasing tam bol. Vycitky boli kvoli efektovke Digitech, ale kto mal vtedy lepsiu, Korg M1?

Pravda je, ze editovat efektovku ako KDFX priamo na nastroji je brutal, vyzva :-)))
Naposledy upravil(a) demsky dne 23 bře 2015 09:37, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět