Kurzweil PC3

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
markuc

Re: Kurzweil PC3

Příspěvek od markuc »

MDudas - díky za tip, nainstalováno a sere mě to hned od začátku - taková blbost - proč někde jasně nevidím, jestli se soft spojil s Kurzweilem ? Ale možná jsem hnidopich ..

Mimochodem, to mě vede k dalšímu nápadu, jak trochu provětrat komunitu :D - malá anketa, anketní otázka :

Editujete Kurzweila prostřednictvím editoru nebo z panelu ?

Ten člověk z videí ze stránek, kromě toho, že brilantně hraje, je taky pekelně rychlej a vůbec mu ta editace z panelu dost jde ..

Ale z prvního i druhýho dojmu mě struktura menu připadá dost logická, podobně dobře udělaný menu měly snad jen Ensoniqy ..

Při mých mizivých zkušenostech se ale můžu mýlit ..

MDudas

Příspěvek od MDudas »

"taková blbost - proč někde jasně nevidím, jestli se soft spojil s Kurzweilem ? Ale možná jsem hnidopich .. "
Tak toto je uplne neskodna smiesna prkotina. Az najdes skutocny bug, uvidis.

Este jedna dolezita info na zaciatok - kvoli bugom a nejasnostiam som mal snahu pocas editovania cez ST editor a kontrolovat veci cez display na PC3 - teda "paralelne" editovane editor+panel. Bacha, robi to strasnu zlobu. Ak chces editovat program/setup v ST editore, nesmies byt v editovacom rezime na paneli. :!:

Ta struktura je logicka, len ten display je strasne maly ... :) A postupnym spoznavanim sa veci zacnu komplikovat. Az potom po par rokoch sa zase vyjasnia. :wink:

markuc

Příspěvek od markuc »

"Az potom po par rokoch sa zase vyjasnia."

No to je pěkná perspektiva, je mi 53, tak v šedesáti bych to moh mít v malíčku .. :D

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

Markuc ja pouzivam na editaciu displej. Ano je maly a ako vidis na tom videu - no problem.
Na druhej strane netreba sa hnat hned vsetko pochopit. Treba si to vychutnat.
Cim viacej veci sa naucis, tym skor zistis ze vlastne nic si sa nenaucil. :mrgreen:

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Markuc, ja som si napr. vytlačil z manuálu jednotlivé obrazovky v Program mode (na jeden papier). Som vizuálny človek a potrebujem mať prehľad o veciach vcelku. To mi pomohlo pochopiť jednotlivé súvislosti vo VAST ;)
Editora sa nechytám, len keď chcem niečo skontrolovať...

markuc

Příspěvek od markuc »

ok, díky za reakce, je to pro mě velmi poučné .. v každým případě - první dojem člověka nepolíbeného V.A.S.T.em - luxus, ten nástroj budí velmi luxusní dojem, tím, jak je udělanej a samozřejmě jak hraje. Začnu pomalu prodávat ty zbytečnosti, co mám z minula, nějak cítím, že na tomhle půjde leccos ..

petermikuláš
Vybavení

Příspěvek od petermikuláš »

Markuc, ahoj ja používam na editáciu tiež displej. Je síce malý, ale dá sa v tom jednoducho naučiť fungovať. Je to podľa mňa zmysluplne navrhnuté. Editor nepoužívam vôbec.

Presne ako píšeš, rovnako jeden môj priateľ, je aj tu na audiozone, akonáhle prešiel na Kurza, popredával kopu toho čo mal, lebo v Kurzovi našiel všetko čo kedy potreboval k hudbe.

Inak vo V.A.S.T.e je naozaj možné urobiť čokoľvek. Tuto vyrobil KeyboarderLS zvuk Hammondu na svojej PC3ke a porovnávali to s kamarátom s origo Hammondom. No naprogramoval to perfektne vo VASTe, veď posúď sám: Alebo ja sám mám dokupované zvuky od chalanov od Vás z Prahy od Art of Sound a naprogramovali také analógy, že naozaj maximálne verne. Chalani sú úplne super profíci vo VASTe.

A francúz Barb naprogramoval vo VASTe také FM zvuky, že razom som mal doma plnú DX7, SY77 a pod.

Je to skrátka hlavička ten Kurzweil :palec+:

petermikuláš
Vybavení

Tu je jedna z ukážok analógov od chalanov z Art of Sound: (napr. od 2:22 Moog Bass, alebo od 6:07 ARP, alebo od 7?:11 Prophet Pad)
alebo od Barba Cobalt FM synthesizer: alebo: alebo: Skrátka Kurz je chameleon !!!!

Keyboarder

Příspěvek od Keyboarder »

K tomu editoru:
Já jsem se při editaci přes editor tolikrát tak vytočil, že jsem jej už úplně zavrhl. A editor PC3K pro iPad je pro mne doslova katastrofa :evil: :evil: :evil:
Do tajů V.A.S.T. jsem díky tomu tedy zatím hlouběji nepronikl, ale zase jsem schopen si základní úpravy setupů, efektů apod. udělat na počkání třeba na zkoušce během minuty. :) Kdybych byl závislý jen na editoru, asi by to možné nebylo...
A ještě jedna poznámka: Kurzweil je nástroj, u nějž zvuky, které si připravím doma na sluchátka, znějí na zkoušce i na vystoupení s jakoukoliv kapelou stejně :palec+: :palec+: :palec+: takže potřeba jejich dodatečné úpravy je vlastně minimální. Spíš se jedná jen o "kosmetické" upravení hlasitosti jednotlivých zón, intenzity efektů apod.
Máte i vy ostatní kurzweiláci stejnou zkušenost? :)
Naposledy upravil(a) Keyboarder dne 30 led 2019 17:56, celkem upraveno 2 x.
Kurzweil PC3K7+KORE64, Yamaha MODX6, Roland Combo VR09, iPad (Sunrizer, Sampletank, Korg iPolysix, Korg Module, Yamaha Synthesizer), Yamaha PSR740, PSR-S750

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Ono závisí od toho, aké slúchatka, aký odposluch a aké repráky sú...
Najprv som mal strašne výškové slúchatka, potom basové (tie od Kurzweilu) a zvuk bol iný. Teraz mám za pár EUR KZ ES4 (nezabite ma) a zvuk je veľmi fajn a vyrovnaný :mrgreen:

Bern

Příspěvek od Bern »

Jsem tu nový. Mám PC3 verze 2.21. Mám otázku. Je možné vložit do PC3 samply pomocí softwaru Kurzfiler ?
viz.

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Ahoj, do PC3 sample nenatiahneš. Iba do PC3K.

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Ak si kupil PC3 s tym, ze chces ladovat sample, tak si kupil nespravne. PC3 je Rompler so syntezou. :|

Rozsirujuca karta Kore64 ma celkom slusnu sadu "modernejsich" samplov - s tym sa da zabavit.
V zasade je ale PC3 tak komplexny nastroj, ze na sample casom mozno zabudnes (zapomenes). Zistis, ze Ta ovela viac bavi experimentovat s VA zvukmi, pripadne so zvukovymi efektami, na to trosku riffy ... a mas miliony moznosti.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Takový hloupý dotaz, mám už roky K2661, dlouho jsem ale nehrál (rodičovské povinnosti) , udělal za tu dobu Korejský majitel nějaký vážnější krok od doby K2661 ku predu? Nebo to jsou stále jen klavíry co je zajímá?

petermikuláš
Vybavení

Nazdar Vla-sta, no podľa môjho skromného názoru ( mám K2661, K2600 aj PC3K7) ani moc nie (chalani čo máte Forte, nekamenujte ma :) ). Ja to myslím skôr so zreteľom na ovládanie, uživateľské prostredie, syntézu a synthi zvuky. Piána a pod. sú samozrejme vo Forte neporovnateľne kvalitnejšie, ale to je hlavne mega vyššou pamäťou a samplami, ktoré sú vo Forte. Ale čo sa týka VASTU, alebo hlavne uživateľského rozhrania, tak sa nič nezmenilo, displej je furt viac menej rovnaký, ovládanie takisto. A čo sa týka možností VASTu tak v sériách od PC3 je oproti sérii K2000, K25000 a K2600 algoritmovo obmedzená. Samozrejme od série PC3K (nedám na ňu nikdy dopustiť!) je moderné ukladanie, naťahovanie dát a pripojenie k PC všetko cez USB port. Samozrejme vyššia polyfónia, dva mara čipy, viac zvukov, nahraté sample ti zostávajú v mašine aj po vypnutí stroja a pod.

Takže mašiny sú to furt podľa mňa úplne TOP, ale v konkurencii Korg, Roland a Yamaha, Kórejský majiteľ domnievam sa v súčasnosti trocha zaostáva. Keď sa pozrieme na Kronos 2 či Montage ako idú s dobou soudruzi v Hyundai mám pocit, že len ťažia z toho čo už Ray Kurzweil kedysi dávno vytvoril. Iste VASTu nie je čo vytknúť a ani čo vylepšovať, ale ostatné veci by mali ísť trošku viac s dobou si myslím.

Odpovědět