Kurzweil PC3

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Benqo
Vybavení

Re: Kurzweil PC3

Příspěvek od Benqo »

Ved totok, ze krabicku na to potrebujem. A este to napajkovat na plosak, co mne ako neelektrikarovi trva niekedy straaasne dlho :(

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Az sa toto zverejni, komunita Ta bude milovat a YCRD nenavidiet. :D

Vies zistit, co chce ten ribbon na vstupe a co dava na vystupe ? 3 vystupy t.j. nejake odpory pre kazdu zonu, ci ako?

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Az to budes mat vyriesene, mozes prejst na toto. Platim v hotovosti. :wink:

https://www.gme.sk/modul-s-dvoma-analogovymi-joystickmi

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Az sa toto zverejni, komunita Ta bude milovat a YCRD nenavidiet.
Preco, sak pomaham im predat ribbona :)
Vies zistit, co chce ten ribbon na vstupe a co dava na vystupe ? 3 vystupy t.j. nejake odpory pre kazdu zonu, ci ako?
Tutok je straaasne popisana nejaka teoria: https://modularsynthesis.com/cvs/cvs3.htm
Ked budem mat cas, tak zverejnim moju schemu aj kod.
Az to budes mat vyriesene, mozes prejst na toto. Platim v hotovosti.
https://www.gme.sk/modul-s-dvoma-analogovymi-joystickmi
Vyriesene to uz mam, len to prehodim na mensie Arduino + par kozmetickych uprav. A hlavne ta krabicka.
Tie joysticky su super, je to celkom jednoduche, ALE!!!: nevies mi zohnat niekde zvysny cas v nejakej stvrtej dimenzii na taketo aktivitky? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

EDIT: Inak ten joystick je to, co som spominal - Fantom sa chvali motion padom a pritom je to len omalovanka s trapnou fuknciou prelinania zvukov, nic viac. Na Kurzovi sa s takym joystickom daju robit divy ;)

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Akykolvek MIDI CC kontroler je len tak dobry, ako je dobry soundware. :wink:
Aj Motion Pad je urcite super, ked sa dobre pouzije. Kedze ale japonci su techno-maniaci, ich usi vsetko rozlisuju strasne hrubo. Varia zvuk sposobom "ryza-alebo-chilly". Nieco ako prijemny, prirodzene znejuci zvuk, je pre nich tazko uchopitelna vec. (cest vynimkam)

A co sa tyka ergonomie pouzivania, tak to je este vacsi pruser - japonci podla mna dodnes nepochopili, ze kratky CC ovladac nema mat linearny, ale logaritmicky alebo parabolicky priebeh. Presne ako ked gitarista/huslista taha strunu - cim viac "moduluje", tym tazsie to ide. IMHO k tomuto sa najviac priblizuje Nord s ich "stickom" - tam sa snazia toto napodobit mechanicky.
Ak nie je k dispozicii takato mechanika, tak aspon treba tu synteticku linearitu korigovat pomocou nejakej krivky.
Dobre to ma (v ramci moznosti) Kurzweil - v Setupe si vies nastavit krivky reakcie. :palec+:

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Podla mojho skromneho nazoru, je idealna kombinacia rucnych CC ovladacov toto:

a/ linerany ovladac s dlhou drahou ..... prevazne na pitch bending/glissando alebo presnu pomalu modulaciu.
Keby mal Kurzweil ribbon trosku lepsiu odozvu na prsty, tak je skoro dokonaly -1/3 zony, relativna /absolutna poloha,
znacky pre presnu orientaciu. Idea mega-dobra, ale to pouzitie (vdaka slabej odozve) nie uplne prijemne.
(v slabsich chvilkach som rozmyslal, ci to neskusim zhora naolejovat :D :D :D )

b/ linearny ovladac so stredne dlhou drahou a prepinanim krivky odozvy (lin/log) ..... prevazne na pomalsiu modulaciu.
V podstate vsetky kolecka, 1/2-osove joysticky s vracanim ci bez, trackpady, D-beam a pod.

c/ log/exp- ovladac s minimalnou drahou a tvrdou mechanickou odozvou .... na rychlu modulaciu a pitch bend s navratom na nulu.
A na toto by mohli v celku dobre sluzit tie mini-joysticky, co sa tu bavime. Ak si pamatas starsie notebooky, Toshiba, IBM to mali.
Volalo sa to trackpoint. Ludia, co mali jemnejsie prsty, to mali radi - bolo to citlivejsie nez trackpady. Neviem, ci sa to este
pouziva, ale zjavne to celkom nevymrelo. https://en.wikipedia.org/wiki/Pointing_stick

48cube

Příspěvek od 48cube »

Jo jo, starý "ajbíemácký" trackpointy, a.k.a. "kliťáky" byly nejlepší.

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Vsak som napisal, ze to chcelo jemnejsie prsty... :oops: :lol:

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Paci sa. Kod najdete vo facebukovej grupe Kurzweil Forte :mrgreen:
Přílohy
Rib2Mid_circuit.png

MDudas

Příspěvek od MDudas »

No nech sa paci ! :palec+:

Mna by zaujimali tie rozsahy odporov v segmentoch. Doma som to meral, ale som z toho uplny jelen. :shock: :(

Dva segmenty sa daju merat, treti nereaguje vobec. Ani prd. (skusal som vsetky kombinacie vodicov ...)
A k tomu - v tych dvoch meratelnych segmentoch - odpor namiesto plynuleho prechodu lieta raz hore, potom dole.
A k tomu este - v kazdom z tych dvoch segmentov rozne. Uplny gulas. :shock: :shock:
A pritom ribbon funguje bezchybne.

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Na tej jednej webke, čo som spomenul vyššie, to chlapík tiež meral a nejaké hodnoty dostal. Len stredný segment má prehodenú polaritu.

markuc
Vybavení

Příspěvek od markuc »

Ahoj Kurzweilisti, odešlo mi na mé PC3k právě to k, takže flash ram board. Údajně odcházejí celkem běžně, v karlínském divadle taky na jednom Kurzweilu nefunguje. Servis Kytary.cz se tváří, že ho dokáže objednat, ale už jim to prý trvá rok ... máte někdo podobnou zkušenost, případně radu, kde ho sehnat ? Díky za příspěvky.

MDudas

Příspěvek od MDudas »

To bude tazke. Skus mail sem -
https://www.instrumentalparts.com/128mb ... 3k7-pc3k8/

Ako novorocny bonus Ti pridam toto: :wink: 8) (nasiel som nahodou pred nejakym casom)

https://www.kevinchant.com/uploads/7/1/ ... -part1.pdf
https://www.kevinchant.com/uploads/7/1/ ... -part2.pdf

markuc
Vybavení

Příspěvek od markuc »

No děkuju moc a hezký nový rok !

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Takhle, jedná se o tu část paměti, kdy si koupíš German D Grand Exp Overview a vyměníš to za paměť_? Tam by možná byla možnost se domluvit s někým kdo si koupil klavír a nebo si tam dát aspoň ten German D Grand Exp Overview. Jinak tyhle věci se shání přes ebay. Zkus třeba opraváře, co tam má jméno synthplus, třeba ti poradí

Odpovědět