Kurzweil PC3K8(A8) vs Yamaha Motif XF8

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
countrymetalman

Re: Kurzweil PC3K8(A8) vs Yamaha Motif XF8

Příspěvek od countrymetalman » 07 kvě 2015 15:04

ježíšmarjá, vy jste tak tupý tady nebo navedený?!?!? kytary.cz je pokud ne přímo největší, tak prodejní plochou i množstvím sortimentu na skladě (nikoli jen na internetu na dodání jako u vás v SK) jedna z největších hudebních prodejen v čechách!!!! To že se to jmenuje kytary.cz neznamená, že tam prodávají jenom nebo hlavně kytary!!!! Pitomci, koukněte se na eshop a vyfiltrujte si "prodejna Brno" a skladem a uvidíte. Než takhle plandat kraviny dle vašich laciných dedukcí, asi hodně z psytrance vymydlených mozků...
OK, tak jsem se podíval na web kytary.cz a právě teď tam mají, tedy na prodejně v Brně, 13 různých modelů Kurzweilu a prakticky všechny modely od Norda, kdo by si rád srovnal mezi sebou zvukově, má taky možnost.

hubert

Příspěvek od hubert » 07 kvě 2015 16:47

Ked uz sa tu pise od veci.....CMM: ako to ze si tu najprv zavalil cele forum informaciami o tom ako si spokojny s A1 a ze to je najlepsia volba pre teba....a zrazu vidim ze ho tu ponukas.

MichalS

Příspěvek od MichalS » 07 kvě 2015 23:18

:lol: dúfam že bude ešte niekto reagovať na moje otázky, ale predsa ďakujem najmä Keyboarder-ovi, judik-ovi a petermikuláš-ovi :palec+: Uvažoval som aj nad Kronosom, ale to je na mňa už veľa €, vedeli by ste definovať výhody Kronosu pred PC3K pre ktoré by sa oplatilo zaplatiť o 1500€ viac?, podobne je to aj s Motifom, ale Motif mi prišiel ospevovanejší, taký osvečený a tiež predpokladám že je v teréne vo väčších množstvách, teda by sa asi dal skôr kúpiť lacnejšie (z druhej ruky) ako Kronos, aj keď, radšej som za nový nástroj. Zahajujem teda návrat k pôvodnej téme 8)

zatiaľ vďaka hudobní priatelia :wink:
Naposledy upravil(a) MichalS dne 08 kvě 2015 02:33, celkem upraveno 1 x.
michal

hubert

Příspěvek od hubert » 07 kvě 2015 23:32

Kronos je podla mna z tych troch najprepracovanejsi ako workstation, kde je podla mna klucove slovo sekvencer. Nebudem tu pisat veci ze co ma aky zvuk. Kurzweil je zvukovo velmi zaujimavy nastroj. S velmi prepracovanou ale aj velmi zlozitou syntezou. Zial jeho menu a vobec celkovo ovladanie je na zaplakanie. Naproti tomu Kronos ma ovladanie prehladne a logicke. A k tomu fakt logicky urobeny sekvencer. V tomto je ale Korg dobry uz davno. Takze moja hitparada by bola Korg, Kurzweil, Yamaha....ale to som ti asi moc nepomohol. Nuz rozhodnut sa musis aj tak sam...nic nie je lepsie ako si vsetky nastroje vyskusat a vybrat si ten co tvojim poziadavkam najviac vyhovuje, bez ohladu na to co tu napise ktokolvek z nas...

MDudas

Příspěvek od MDudas » 08 kvě 2015 02:00

MichalS píše: :?: Vedeli by ste mi povedať v čom spočívajú hlavné rozdiely medzi Kurzweilom PC3K8(A8) a Yamahou Motif XF8, keď je medzi nimi rozdiel 32000Kč (1200€)?`
Kurzweil je viac syntezator, Motif viac sendvicovac/prehravac samplov, Kurz ma menej ROM/RAM, preto nema tak ostre/jasne 44kHz zvuky ako Motif. Jeho sample su akoby "gulatejsie" (vynimajuc cistu syntezu). Motif ma sample "modernejsie", ostrejsie, ale rozhodne aj viac gycove. Pretoze ma viac RAM, ma asi sirsiu paletu samplovanych zvukov. Kurzweil vie mnoho dobehnut/predbehnut VA syntezou.
MichalS píše: :?: Ktorý má podľa vás lepšie akustické zvuky (orchester, klavír, bicie, spevácky ansámb, basa, bicie, chrámový organ, gitara, atď.)? ,
Netrufol by som si povedat- to si fakt musis vyskusat sam. Vyrobcovia su z opacnych stran zemegule a ich vkus je velmi rozny. Kurzweil ma vyborne hratelne piana, ale az tak sa nehodia na "romanticku a filmovu hudbu". Verzia PC3A8 ma German Grand vyrazne vylepsene - TOP na trhu !!! :palec+: Podla mna su vsetky piana presvedcivejsie a realnejsie nez Motif... Orchester na Kurzweile - TOP ! (ak neratam oblubeny "Orchestra Hit" :)) Sekcie, kombinacie, rozne vyrazy, mnozstvo modulacie - vela vela moznosti, ale ...."gulaty" zvuk (nie ten nalesteny japonsky) a solove slaky slabe... Bicie - vyborne, uplne TOP na rozsireni Kore64. Zbory - slabucke ako caj. Basa - da sa najst zopar velmi slusnych. Chramovy organ -TOP TOP. Skladany z registrov - moznost real-time prepinania... Velmi realisticky -lepsi som nepocul. :palec+: Gitary - zopar slusnych, najlepsie opat na rozsireni Kore64. Dokonca velmi velmi dobre simulacie elektrickych gitar ! :palec+:
MichalS píše: :arrow: ktorý má lepšie zvuky elektronické (leady, pady,rôzne syntetizátorom generované, alternatívne a experimentálne)? ,
tu bude v oblasti samplov vitazit Motif, lebo ma velku RAM. Kurzweil ma ale mimoriadne mocnu VAST syntezu - t.j. dokaze strasne vela veci vyrobit "hratelne" a s modulaciou (nie iba trapny LP/HP filter alebo staticke sample) Samplovane vzdusne pady a ostre leady typu Roland/Korg su na Kurze pomenej.
MichalS píše: :arrow: ktorý má autentickéejšie zvuky známych elektrické pián a elektrických organov?
Urcite a jednoznacne Kurzweil !!! :palec+: Elektricke piana - velmi dobre! Elektricke organy - TOP - vlastna KB3 synteza jedna z naj na trhu ! :palec+: (hardware-synth sektor)
MichalS píše: :?: Je podľa vás možné bez compu a virtuálnych nástrojov urobiť kvalitnú scénickú hudbu?
Ci sa da bez auta dojst do Tatier? Ci sa da namalovat obraz bez airbrush pistole ? :lol: Da. Ale je to zdlhavejsie a musis viac rozmylat. Je to len otazka, ako vies vyuzit 1000 moznosti, alebo ci Ti treba dalsich 5000 moznosti. :lol:
MichalS píše:A ak nie, z ktorej mašinky vyjde komplexnejší (lepší) midi súbor pre ďalšie alebo úplne iné zvukové spracovanie virtuálnymi nástrojmi v počítači a aký DAW software je na takéto sekundárne spracovanie midi súborov najlepší.
Komplexnejsi MIDI subor... :lol: Ak si myslel komplexnejsi zvuk, tak to je rozhodne vec pouzivatela. Ja vyuzivam Kurz tak na 20%, ale uz som narazil na zvuky, ktore spotrebovali vsetky FX units, takze sa v plnej kvalite nedal dostat uz ziadny dalsi zvuk. To je ale problem vsetkych hardware masin. Jedine Kronos je v tomto asi o krok vpredu.
MichalS píše: :?: Napokon a prosto, ktorú mašinku odporúčate na domácu tvorbu viac a prečo?

Korg Kronos. Je to najkomplexnejsi workstation sucasnosti. 8) Korg ma mimoriadne rozsiahnu banku zvukov a ako pisal hubert, oproti Kurzweilu je jednoduchy na ovladanie.
Kurzweil je asi najkomplexnejsi synth a live MIDI ovladac na trhu. Praca s RAM je velmi pomala.
Motif poznam len z rychlika, ale urcite je tiez velmi fajn. Akurat mne tie japonske zvuky vadia.

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 08 kvě 2015 09:31

Pred nedávnom som mal možnosť vyskúšať si nový Kronos. Porovnával som to s mojim Kurzweilom PC3K. Záver bol, že sú to dva úplne, ale úplne rozdielne klávesy. Jeden vymakaný aj druhý vymakaný, zvuková nádhera, ale podľa mńa úplne rozdielne. Jak čo sa týka ovládania, tak zvukovo. Normálne som až nechápal tej rozdielnosti. Kronos je vymakaný hlavne jako worstation a ovládaním /totožným s obrazovkou PC/ množstvom parádnych samplov /Kronos 2015 má tuším 32 GB !!! v základe, neviem presne , hubert ma keď tak opraví/, avšak je zvukovo dosť odlišný ako Kurzweil. Japonské zvuky sú skrátka zvukovo iné. Kurzweil je zas taký totálny chameleón, ťažší na ovládanie, ale po rozšírení o sady zvukov od profi firiem, ktoré tie zvuky programujú /a jedného jednotlivca - tuná Keyoboardera, ktorý naprogramoval najlepší B3/ je to neskutočný nástroj zvukovo. Kvôli špecifickej kvalite zvukov Kurzweilov som si práve pred chvíľou prikúpil aj K2661.

Skrátka Kronos a Kurzweil sú podľa mňa úplne odlišné nástroje. A tak by to malo byť. Takže ťažká voľba :)
Určite odporúčam pred kúpou si ísť osobne vyskúšať a vypočuť tieto drahé supernástroje, pretože každému vyhovuje niečo iné.
Prajem šťastnú voľbu.

Hammond

Příspěvek od Hammond » 08 kvě 2015 12:13

Petermikulas: Ty mas PC3K8, alebo nieco mensie? A odkial si?

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 08 kvě 2015 12:58

Ja mám PC3K7, lebo som chcel polovyváženú klaviaturu nie kladivkovú. Na piano je kladivková super, ale na synthi, hammondy, leady a všetko ostatné mám radšej polovyváženú. Tak preto. Som z Trnavy.

Hammond

Příspěvek od Hammond » 08 kvě 2015 20:50

Petermikulas: Vdaka. Ked tak napisem PM. Zaujimam sa ale hlavne o typ s hammermechanikou.

MichalS

Příspěvek od MichalS » 09 kvě 2015 13:03

Ďakujem ti MDudas za obsiahlu reakciu, naozaj som si ju užil. Výborný názor na to či sa dá urobiť scénická hudba na workstatione :palec+:, ďakujem tiež za úplne podrobný popis zvukov, až mi je ľúto že som neuviedol viac konkrétnych nástrojov :D .

Z midisúborom mi ide o to, aby v ňom bolo čo najviac informácii ohľadom všetkého čo keyboard zaznamená pri nahrávaní a ktoré následne najlepšie rozozná aký DAW sequencer...že ak sa tá scéna nebude dať dobre zhudobniť na workstatione, tak aby mi zostalo čo najviac údajov v midi-čku z nahrávania pre iné zvukové spracovanie. ale asi píšeš, že midi súbory nemajú byť prečo rozdielne z akéhokoľvek keybordu, správne som to pochopil? :arrow: A aké dawko? tiež sa v tomto nelíšia? Ja používam Renoise.

Vďaka tiež hubertovi za praktické negatívum Kurzweilu, ale vidím že sa napriek tomu ku Motifu nepriklánaš :roll:

...aj petermikulášovi za zaujímavé porovnanie zvukov Kronosu a PC3K, úplne z toho ide vášeň pre zvuk (Pán doktor, dajte mi nejaké tabletky na chamtivosť, ale velááá veláááá.) :lol: A K2661 je zvukovo úplne inde ako PC3K že si si to musel až zaobstarať?
:arrow: Ešte musím spomenúť že si zareagoval na jednu otázku ktorú som ani neuviedol. Kladivková mechanika vs polovyvážená. Túto dilemu riešim, lebo nechcem prísť o kontakt s ťažkou mechanikou pri hodinách sedenia pri polovyváženej, zároveň presne čo píšeš, či nieje kladivková na elektronické zvuky a el.organy moc lenivá. V tomto sa chcem tiež ešte správne rozhodnúť, budem rád ak niekto zareaguje.

... a obom za to že ma naštrbili pre Kronos, ale nevidím to ružovo, nebudem mať na to. A ten Kurzweil mi príde doť dobrý fenomén a slušný syntezátorový základ do života a už by sa aj patrilo 8)

nech sa vám darí
michal

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 09 kvě 2015 15:12

re: MichalS: "...aj petermikulášovi za zaujímavé porovnanie zvukov Kronosu a PC3K, úplne z toho ide vášeň pre zvuk (1. Pán doktor, dajte mi nejaké tabletky na chamtivosť, ale velááá veláááá.) :lol: 2. A K2661 je zvukovo úplne inde ako PC3K že si si to musel až zaobstarať?
:arrow: Ešte musím spomenúť že si zareagoval na jednu otázku ktorú som ani neuviedol. 3. Kladivková mechanika vs polovyvážená. Túto dilemu riešim, lebo nechcem prísť o kontakt s ťažkou mechanikou pri hodinách sedenia pri polovyváženej, zároveň presne čo píšeš, či nieje kladivková na elektronické zvuky a el.organy moc lenivá. V tomto sa chcem tiež ešte správne rozhodnúť..."

1. no, pán doktor veru takéto tabletky naozaj nemá :) :) :)

2. k2661 a celá predošlá k séria, teda Kxxx, využíva v rámci VASTu niektoré iné algoritmy ako nové PC3K či PC3A, ale tieto majú zas kopu iných predností ako nahrávanie či ukladanie zvukov priamo na USB, midi prostredníctvom USB, polyfónia 128 hlasov a pod.

3. kladivková mechanika vs polovyvážená: veru toto si musíš rozhodnúť sám, ale pravdou fakt je, že kladivková je na mnohé synthi zvuky, či hammondy, či leady naozaj trochu lenivá a dosť ťažká. Ale každému vyhovuje niečo iné, takže si treba vybrať.
/inak zaujímavé pre mňa je, že na nové Kronosy 2015 dávajú aj na 73 klávesové verzie kladivkovú mechaniku RH3/

P.S. Píšem Ti za seba len môj pohľad na vec, takže to ber čiste subjektívne. Motifa som Ti ja osobne nespomínal a to len z toho dôvodu, že mňa osobne pred rokom moc nezaujal. Preto Ti ja píšem len o Kurzweiloch a Kronose. Niekomu inému sa môže páčiť zas práve Motif.

Keyboarder

Příspěvek od Keyboarder » 09 kvě 2015 15:39

Stejně jako názor na zvuk, tak i názor na klaviaturu je vždy velmi subjektivní a závisí na konkrétních požadavcích každého hráče. Protože často nástroje transportuju, rozhodl jsem se kdysi z důvodu váhy pro Kurzweil PC3 (76 kláves) s polovyváženou klaviaturou Fatar TP8, která je zcela jiná a pro mne výrazně lepší, než u ostatních nástrojů s polovyváženými klaviaturami, včetně dodnes vychvalované klaviatury v DX7/SY99 apod. Před 2 měsíci jsem upgradoval na PC3K - opět s toutéž klaviaturou, protože je to pro mne ideální kompromis mezi kladívky a synťáky.

Jak jsem psal na předchozí stránce, Kronos se mi líbí víc než Motif, ale podle mne je jeho cena přemrštěná. Jelikož mám ještě iPad se spoustou virtuálních nástrojů a notebook s Cubase a různými VST instrumenty, jsem přesvědčen o tom, že spolu s Kurzem PC3K jsem na tom po všech stránkách lépe, než bych byl jen s Kronosem, který mne zvukově v porovnání s mým plně rozšířeným Kurzweilem nijak zvlášť nepřesvědčil.

Ale kdybych Kurze neměl, byl by pak pro mne Kronos asi jediná možná volba.
Kurzweil PC3K7+KORE64, Roland Combo VR09, iPad (Sunrizer, Sampletank, Korg iPolysix, Korg Module, Yamaha Synthesizer), Yamaha PSR740, PSR-S750

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 09 kvě 2015 16:19

Jo, presne jak píše Keyboarder. Zabudol som avšak dodať jednu dôležitú poznámku a to tú, že je obrovský rozdiel medzi Kurzweilom len s továrenskými zvukmi v základnej výbave / hoci i tie sú parádne/ a plne rozšíreným Kurzweilom jak o Kore64, tak o sady zvukov od profesionálnych programátorov napr. AOS, Barb a pod. To je potom ešte len mašina ten Kurzweil !

MDudas

Příspěvek od MDudas » 09 kvě 2015 22:09

MichalS píše:Z midisúborom mi ide o to, aby v ňom bolo čo najviac informácii ohľadom všetkého čo keyboard zaznamená pri nahrávaní a ktoré následne najlepšie rozozná aký DAW sequencer...že ak sa tá scéna nebude dať dobre zhudobniť na workstatione, tak aby mi zostalo čo najviac údajov v midi-čku z nahrávania pre iné zvukové spracovanie. ale asi píšeš, že midi súbory nemajú byť prečo rozdielne z akéhokoľvek keybordu, správne som to pochopil?
Do MIDI das tolko udajov, kolko si schopny zahrat a kolko vies doaranzovat. :lol:
Ak sa zaujimas o moznosti ovladania (kontrolery), tak na PC3 sa da zapojit: 3x switch pedal, 2x continuous pedal, 1x ribbon, 1x breath controller
a k tomu mas internych 9 sliderov a 8+1 programovatelnych tlacitok. Taktiez modulation a pitch wheel sa daju vyuzivat na lubovolne ucely...
Kurzweil je v tejto oblasti vybaveny nadstandardne...

Keyboarder

Příspěvek od Keyboarder » 10 kvě 2015 12:24

Jen na doplnění předchozího komentáře: největší rozdíly ve výsledných midifajlech budou v případě využití interních arpeggiátorů, rytmických paternů a riffů. V případě arpeggiatorů je na tom asi nejlépe Motif, který má už v základu 7881 vzorků + 256 uživatelských. Kronos zase disponuje KARMA funkcemi, které mohou fungovat i jako generátor automatických doprovodů. U Kurzweilu je to možné také pomocí riffů, ale jejich nabídka v základu moc bohatá není. Ovšem co se týká výsledného zvuku, tak tam zase Motif i Kronos se svým "chemickým" HI-FI zvukem Kurzweilu moc konkurovat nemohou.
Kurzweil PC3K7+KORE64, Roland Combo VR09, iPad (Sunrizer, Sampletank, Korg iPolysix, Korg Module, Yamaha Synthesizer), Yamaha PSR740, PSR-S750

Odpovědět