Kurzweil PC3K8(A8) vs Yamaha Motif XF8

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
MichalS

Kurzweil PC3K8(A8) vs Yamaha Motif XF8

Příspěvek od MichalS » 07 kvě 2015 01:55

Plánujem sa pri tvorbe trochu odbremeniť od počítača. :shock: ... mať pred sebou len klaviatúru, potenciometre, šable a funkčné tlačítka. :idea: Aj preto si plánujem zaobstarať syntetizátor a pracovnú stanicu v jednom.

:?: Vedeli by ste mi povedať v čom spočívajú hlavné rozdiely medzi Kurzweilom PC3K8(A8) a Yamahou Motif XF8, keď je medzi nimi rozdiel 32000Kč (1200€) ?

:?: :arrow: Ktorý má podľa vás lepšie akustické zvuky (orchester, klavír, bicie, spevácky ansámb, basa, bicie, chrámový organ, gitara, atď.)? ,
:arrow: ktorý má lepšie zvuky elektronické (leady, pady,rôzne syntetizátorom generované, alternatívne a experimentálne)? ,
:arrow: ktorý má autentickéejšie zvuky známych elektrické pián a elektrických organov?

:?: Je podľa vás možné bez compu a virtuálnych nástrojov urobiť kvalitnú scénickú hudbu? :roll: A ak nie, z ktorej mašinky vyjde komplexnejší (lepší) midi súbor pre ďalšie alebo úplne iné zvukové spracovanie virtuálnymi nástrojmi v počítači a aký DAW software je na takéto sekundárne spracovanie midi súborov najlepší.

:?: Napokon a prosto, ktorú mašinku odporúčate na domácu tvorbu viac a prečo?

Vopred vám ďakujem za vaše vedomosti a názory, na odpovede ku akejkoľvek z mojich otázok. 8)
michal

Keyboarder

Re: Kurzweil PC3K8(A8) vs Yamaha Motif XF8

Příspěvek od Keyboarder » 07 kvě 2015 07:58

Oba nástroje patří k tomu nejlepšímu, co se dnes dá pořídit, takže ani s jedním chybu určitě neuděláš.
Pokud by se mělo jednat o využití nástroje výhradně jako produkční stanice, tak tady je asi na tom Motif lépe: už v základu nabízí více zvuků (jejich kvalita je ale otázkou osobních preferencí – pořád je to jen přehrávač vzorků) a paternů arpeggiatoru, má větší display, což asi ulehčí orientaci při práci se sequencerem, a po rozšíření umožňuje naládovat až 2GB nových samplů.
Pokud by však „hrozila“ možnost používat nástroj i live – tak jednoznačně KURZWEIL! Důvodů je milión: klavesy/kurzweil-pc3-t7821.html
Na otázku, z kterého nástroje dostaneš lepší a kompaktnější MIDI soubour, se dá odpovědět jen tak, že MIDI soubor jsou pouze informace o spuštění a uvolnění klávesy a hodnotách jednotlivých kontrolerů, takže co do nástroje nahraješ, to z něj také jako MIDI file dostaneš.

Také ses ptal, jestli se dá udělat kvalitní muzika jen na workstationu? Samozřejmě ano, ale pokud máš i vybavený počítač, nevidím jediný důvod jej také nezapojit. Programů k tomu je celá řada (k Motifu určitě dostaneš i nějaký Cubase)

A poznámka nakonec: jestli uvažuješ investovat do nástroje 4.000,- Euro, tak rozhodně zvaž i Korg Kronos – mi osobně se líbí víc než Motif
Kurzweil PC3K7+KORE64, Roland Combo VR09, iPad (Sunrizer, Sampletank, Korg iPolysix, Korg Module, Yamaha Synthesizer), Yamaha PSR740, PSR-S750

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 07 kvě 2015 08:49

Naprosto varuji investovat do nových digitálních workstationů, dokud v nich nebudou standardně implementovány alespoň analogové bicí a analog synth moduly!!!

Pokud chcete univerzál pouze do studia na imitaci orchestra, epiana apod, včetně pokročilých sequencerů, např. pro komponování filmové muziky atd, nechcete náhodou Korg M3, co zrovna prodávám? Zvukově i možnostmi pro studiové účely se mi jeví v každém směru lepší než Kurzweil PC3K nebo Roland Fantom G nebo Motif XF. I když je to stále jen digitál a imitace, takže na živý hraní bych volil raději čisté analogy a skutečné nástroje. Třeba Rhodes nebo B3/C3 na podiu samozřejmě žádný workstation zcela zvukově nenahradí, pouze lehce nebo jak slyším nejčastěji v našich končinách, spíše trapně napodobí. A ušetřil byste tím i na slušný VA synťák do studia. Mohu vám nabídnout Nord Lead A1, na kterém všechny typy lead, analog i FM syntezátorů při studiovém zpracování zní bez diskuze o třídu lépe než podobné imitace na workstationech se samply, včetně M3 a všech Kurzweilů. A to jak při studiovém použití, tak live s kapelou. Ale analog to prostě není. Podobně jako kytaristi taky mají raději na koncerty vintage analog krabičky ala TS808 apod a nepoužívají digitální multiefekty, co jim zmrší původní zvuk. Ve studiu spíše naopak, spousta špičkových kytarových partů je nahrána přes digitální multiefekty...

Přeji dobrou volbu.

judik
Vybavení

Příspěvek od judik » 07 kvě 2015 09:00

Pročítám si požadavky, které by měl nástroj splňovat a hlasuji všema deseti pro Kurzweil. Navíc scénická resp. filmová hudba - tam už je Kurzweil legendou. V poslední době hraji již výhradně na Kurzweily, Yamaha mi zvukově nesedí. Výjimkou je Chick Corea, který má ovšem ve svém Motifu nahrány svoje vysamplované Rhodesky! :)

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 07 kvě 2015 09:57

Co se týče ambience a scénické studiové muziky, měl jsem víc než rok Kurzweily (bohužel až ty nové China) a souběžně s M3, dle mého subjektivního slyšení, na Korgu M3 jsou zvuky v těchto oblastech expresivnější, takové jakoby zvukově bohatší a přirozenější a tím pádem i inspirativnější. Doporučuji před koupí přijít si ten Korg ke mně poslechnout. Tři megaprodejny hudebnin, kde mají všechny Kurzweily vystavené, jsou za rohem, možno srovnat. Pro studiové účely stačí porovnání přes masteringové sluchátka. Možná by byl leckterý dosud šťastný majitel PC3K nebo i Motifu XF nebo Fantomu G překvapený... ;-) Resp. pokud neřešíte finance, tak jak tu zaznělo, na studiové účely bych také doporučil Kronos. Po stránce celkové kvality zvuku je na tom stejně dobře jako předchůdci M3 nebo Oasys, ale má daleko víc typů digitálních syntéz i multisamplů, seq smyček atd...

Hammond

Příspěvek od Hammond » 07 kvě 2015 10:05

Kde je v Brne predajna, v ktorej maju vystavene vsetky Kurzweily? Mozes hodit linky? Hned sa tam vypravim..

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 07 kvě 2015 10:48

v Brně v centru: www.kytary.cz , www.audiotek.cz, www.a-znastroje.cz , www.kubamusic.cz , Lídl a spousta bazarů a zastaváren, kde lze koupit různé staré Casia, Yamahy vč. DX (kromě 7) a jiné krámy. Stav na prodejnách se mění denně, nutno ověřit předem.

demsky

Příspěvek od demsky » 07 kvě 2015 10:49

http://kurzweilkeyboards.cz/prodejci.html

asi Audiotek Brno, podla fotiek z predajne tam maju trilion syntakov :)
(Dodání na dotaz
Informujte se telefonicky, mailem)
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 07 kvě 2015 10:57

V Audioteku mají pouze imitace klavírů značky Kurzweil. Synty spíše na Lidické v Kytary.cz, ale soudit dle kdovíjak starých fotografií co tam aktuálně mají, to si děláš prdel nebo co?

Hammond

Příspěvek od Hammond » 07 kvě 2015 12:40

Aha :) Tak z troch megapredajni kde maju vsetky Kurzweily vystavene je nakoniec jedna minipredajna, kde maju z tych vysokych serii vystaveny iba jeden jediny model (PC3A7) ktory ma s touto klaviaturou ajtak vobec nezaujima :)

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 07 kvě 2015 13:00

no ja za seba odpovedám zadávateľovi témy takto:
ak štúdio a scénická hudba tak potom by som volil Kurzweil alebo Kronos

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 07 kvě 2015 13:41

Já mohu potvrdit, že Kurzweil je samozřejmě také naprosto špičková záležitost na tento druh muziky a rozdíl mezi orchestra v PC3K a M3 je, dá se objektivně říct, spíše subjektivní záležitost :-) Kdysi jsem také nechtěl Juno 60, protože Polysix mi subjektivně přišel zvukově zajímavější a nechtěl jsem ho ani nikdy poté vyměnit za Juno 60. A pokud Korg a není 100 tisíc na Kronos, tak já za méně než čtvrtinu nabízím M3, co jsem testoval, tak zrovna v oblasti Orchestra nemá Kronos o nic lepší multisamply než co jsou na to v M3, DAC a audio zpracování i efekty jsou podle mne v M3 a Kronos naprosto shodné, tedy zvukově ano, nevím jak elektronicky.

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 07 kvě 2015 14:06

Hammond píše:Aha :) Tak z troch megapredajni kde maju vsetky Kurzweily vystavene je nakoniec jedna minipredajna, kde maju z tych vysokych serii vystaveny iba jeden jediny model (PC3A7) ktory ma s touto klaviaturou ajtak vobec nezaujima :)
Pokud je u tebe prodejna kytary.cz na Lidické v Brně minipredajna, tak ty si slušno povedané kokot... Já taky u vás na slovensku nebyl a verím, že tam máte velké hory... Nechcete se vykašlat na to neustál rejpání a bavit se k věci?

Jinak samozřejmě znám Kurzweil akustický koncertní křídla, ale víte jak jsem to myslel ne? Bavíme se tu myslím zrovna o syntech a keyboardech...

Hammond

Příspěvek od Hammond » 07 kvě 2015 14:27

CMM: Vidim, ze sa nezvladas :) Ja som tu nemal v umysle do nikoho rypat... Kurzweily v nasich koncinach vo vseobecnosti nieje kde vyskusat, pretoze ich proste nikde nemaju vystavene, iba sem tam sa obcas nieco niekde zjavi... sirsi sortiment nema dokonca ani Klangfarbe vo Viedni... ...asi najblizsie mozne miesto, kde by sa teda na ne dalo zahrat je zrejme Trappendorf, ale to je pre mna uz hodne daleko... ...preto som hned zareagoval, ked si napisal ze mate v Brne tri predajne, kde su vystavene vsetky Kurzweily a fakt by som sa tam vybral. Zaujima ma PC3K8, PC3A8 a Forte... ...ale skutocnost je taka, ze ziadne predajne v Brne ich vystavene nemaju, akurat Ty mas vystavenu M3 (na ktoru sa tu mimochodom nikto nepytal) a zufalo tu agitujes jej predaj...
Naposledy upravil(a) Hammond dne 07 kvě 2015 14:41, celkem upraveno 1 x.

demsky

Příspěvek od demsky » 07 kvě 2015 14:37

cmm preboha uz prestan, jednak mas nejake vlastne terminologicke muzikulum a navazas sa tu do ludi, ktori su tu na rozdiel od teba respektovani...

ked sa nieco vola gitary.cz, tak sa to nevola klavesy.cz, tym padom je tam asi viac gitar ako klavesov, vid "streetview" (klasicky klavesovy roh, ja tam vidim jeden Kurzweil SP (respektive 2 tie iste), ale asi to je tiez stary snapshot)
https://www.google.sk/maps/@49.20268,16 ... nw!2e0!3e2
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

Odpovědět