Kurzweil PC3K8(A8) vs Yamaha Motif XF8

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
countrymetalman

Re: Kurzweil PC3K8(A8) vs Yamaha Motif XF8

Příspěvek od countrymetalman » 11 kvě 2015 10:38

Obávám se, že jakýkoliv digitální sampler / rompler zní obvykle poněkud více hifi nebo naopak poddekově nebo prostě jednoduše nikdy ne tak přirozeně, jako skutečný akustický nebo analogový nástroj. Hodnotit který z digitálů Kurzweil, Yamaha nebo Korg je lepší? No nevím, když jsem měl PC3K, tak mi M3 přišel zvukově úplně stejně "kvalitní", ale aspoň měl proti Kurzu i solidní sekvencery a do studia, kam by tyhle workstationy měly výhradně patřit, byl proto M3 na komponování scénické, filmové apod. muziky jednoznačně lepší. Tudíž se domnívám, že Kronos, který má ještě Xx více možností a virtuálních enginů než M3, bude i dnes v tomto ohledu jasně lepší než Kurzweil. Yamaha MX a Fantom G ale opravdu znějí tak nějak až moc digitálně divně celkově, proti Kurzweilu, resp. se mi tak subjektivně jeví.. V každém případě do kapely naživo už to netahám, bo mi došla trpělivost. No co chcete ještě řešit, když debilní stará Vermona byla všemi kolegy muzikanty i posluchači laiky označena za zvukově lepší z podia než M3 včetně EXP klavírních samplů, které se mi vždy jevily naprosto stejně "dokonalé" jako ty nejlepší ac.piana na PC3K ...

hubert

Příspěvek od hubert » 11 kvě 2015 12:55

Napriek tomu ze ma Motif strasne kvantum paternov, popravde povedane, na mna posobia dost umelo a strnulo ako priemerna samohrajka. Karma na Kronose je jednoznacne neporovnatelne zivsi element.Ale je pravda ze praca s Karmou je nieco velmi podobne programovaniu VAST-u. Samotny sequencer na Motife sice nie je uplne pruser, ale nerobi sa s nim ani z polovice tak dobre ako s Kronosom. To sa tazko vysvetluje, to si treba skratka skusit. Plus Motif ma sice pomerne slusne velky farebny display, ale jeho rozlisenie je tak ubohe, ze po chvilke prace na nom mi to dost unavilo oci a potom mi ta praca uz skor liezla na nervy. To je samozrejme ale tiez subjektivna vec, ja mam uz ale trochu horsi zrak, takze mne to vadi.

demsky

Příspěvek od demsky » 12 kvě 2015 06:59

No ved ked Kronos je nastupca Oasysu, tak jasne ze integracia je podobna, narvali tam "notablok", v pozadi fici Linux. Ten kto nema na Kronos sekvencuje cez notebook a nejaky daw. :-)
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

hubert

Příspěvek od hubert » 12 kvě 2015 07:36

No ved to je jasne, ale v tomto pripade padla poziadavka na pouzivanie interneho seq...takze som sa vyjadroval k tomu...

MichalS

Příspěvek od MichalS » 12 kvě 2015 11:01

naozaj dakujem vsetkym...

...ano, slo mi o to zeby som sa trochu odbremenil od pocitaca a preinvestovat do vybavenia, tak uvidim co sa podari... na Motif to nevyzera... Kronos je pre mna drahy a napokon... zvukovo ma aj tak najviac oslovil Kurzweil... trochu ma vsak hubert "vystrasil" tym ovladanim, co som pochopil, ze ako sequencer je ho pouzivat moc moc komplikovane :arrow: Je to tak? potom by som asi naozaj musel uvazovat ze kupim dobru midi-klaviaturu a upgradnem virtualnu zvukovu banku :roll: , lebo zase sporit 1500€, kupit Kronos a aj tak nemat "dokonaly" zvuk, tak to nie...

...takze zatial vyhrava Kurzweil 8)
michal

hubert

Příspěvek od hubert » 12 kvě 2015 11:09

Dve veci;
Nechcel som.ta vystrasit, napisal som len svoj nazor ale aj to ze treba nastroj pred kupou vyskusat...

Nemyslim si ze Kurzweil ma dokonaly zvuk a Kronos len nejaky priemerny...to je blud....Kronos ma.mnoho zvukov podla mna lepsich.nez Kurzweil. Kurzweil je len vyrazne charakterovo.iny nez japonske nastroje....ale.nemyslim si ani nahodou ze.je vyrazne vo vsetkom lepsi nez Kronos...
Ale aj posudzovanie zvukov je individualne....Nic.menej pouzit slovo dokonaly pri oznacovani zvuku akehokolvek digi nastroja vratane Kurzweilu je trochu prehnane...

MichalS

Příspěvek od MichalS » 12 kvě 2015 11:28

nie nie, slovko 'dokonaly' nepatrilo Kurzweilu ale virtualnym nastrojom a okrem toho, dal som ho este do uvodzoviek, co bolo myslene tak, ze som si vedomi toho ze najlepsi zvuk by som dosiahol keby som si zozbieral co najlepsie VSTi-čka :)
michal

MDudas

Příspěvek od MDudas » 12 kvě 2015 13:46

MichalS píše:...trochu ma vsak hubert "vystrasil" tym ovladanim, co som pochopil, ze ako sequencer je ho pouzivat moc moc komplikovane :arrow: Je to tak?.....
Kurzweil stale frci na vlastnych chipoch, vlastnom OS a neda sa porovnavat s niecim, co ma third-party OS vyvijany stovkami/tisicmi ludi (Kronos-Linux). Display 240x64 bodov tomu stavu zodpoveda - je to ako by si sa vratil o 20 rokov dozadu... na telefon Ericsson. 8) Cize ani tak nejde o sekvencer (ten ma okrem Sysexov vsetky zakladne funkcie v sebe), ale o ten maly monochromaticky textovy (negraficky) display... Tam sa proste nieco ako graficky notator/sekvencer NEDA natlacit ani omylom... Ale vies nahravat na viac pokusov, pokusy prepisovat, kopirovat, filtrovat, spajat, dohravat k nim kontrolery, atd. Vsetky potrebne tam je, akurat pri tych moznostiach a zlozitosti by sa uzivili 2 velke obrazovky
Ale ked si pozries NORD, tak tam je to podobne retro. :D

MDudas

Příspěvek od MDudas » 12 kvě 2015 13:52

Este mala poznamka - ak sa budes rozhodovat medzi PC3K8 a PC3A8: :!:

PC3K8 ma v 128MB slote flash RAM a teda podporuje user-sample (a spatnu kompatibilitu so starou seriou K2xxx). ROM slot ma prazdny.
PC3A8 ma v 128MB slote strcene nove German Grand a v ROM slote Kore64 - cize ziadna RAM :!:

RAM zatial nie je dostupna ani ako option. Naopak, German Grand aj Kore64 sa daju dokupit, ale obzvlast German Grand je drahe ako prasa.
Cize dost tazke rozhodovanie :(
- - -
Edit: Clovece, teraz som si vsimol - Ty predavas RD700? No tak to bude ku Kurzweilu poriadny skok :shock: Zopar tyzdnov sa Ti bude zvuk Kurzweilu javit ako vyzuvany (po tych japonskych EQ super treble ultra natural crispy + wide stereo) :?

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 12 kvě 2015 14:08

U tých spomínaných Nord-ov je ten displej akoby si sa vrátil o 35 rokov v čase :shock: :) :) :) :shock:
Síce to nie sú workstations, ale aj tak, v dnešnej dobe také displeje....to už aj taká D50-ka malá super displej oproti tomu.
A pritom jak dobre sa Clavia Nord predáva....ha.

demsky

Příspěvek od demsky » 12 kvě 2015 17:20

Obrázek

no co uz, externy sekvencer aj repraky, neni to ziadna Yamaha PSR :)
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

MichalS

Příspěvek od MichalS » 12 kvě 2015 23:06

Áno predávam... keby RD-700 ale RD-700NX 8) , výborný nástroj, ale absolútne nevyužitý, mám k dispozícii akustický klavír... a chcem tvoriť, potrebujem zmeniť spôsob, priniesť do toho niečo nové, prehrabávať sa v kope zvukov, vytvárať ich (nikdy som nemal syntetizátor), čiastočne sa odbremeniť od počítača (no uvidíme či sa bude dať s Kurzom) mať pred sebou len klaviatúru, počuť zvuky, dotvárať ich, doťahovať celkový zvuk podľa hudobnej predstavi :oops: :) ...ach ten Kronos, má dysplay, ale je proste iný a drahý :? :D

:arrow: a plánoval som sa spýtať aj na výber Kurzweilu, či PC3K alebo PC3A dakujem za popis MDudas
...znamená to že PC3A nemá RAM?, že do neho už nič iné nedostanem? napr. spomenuté zvukové banky AOS, Barb a pod.?

PS: pekný obrázok mdemsky :wink:
michal

dalen

Příspěvek od dalen » 12 kvě 2015 23:15

MichalS,
do PC3A nahráš iba zvuky, ktoré nevyžadujú dodatočné sample.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 kvě 2015 00:28

Michal : A co Korg M3 ? ten si neskusal ? Centralni mozek muziky tu jeden predava ..

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 13 kvě 2015 12:23

ja som to áčko, /PC3A/ podnes nepochopil, teda pokiaľ sa súčasne predáva aj káčko /PC3K/, ešte k tomu je áčko aj o 100 eur drahší, jedine áčko má ten german grand piano board, ale piana v káčku sú podľa mńa úplne super

Odpovědět