Kurzweil PC3K8(A8) vs Yamaha Motif XF8

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
countrymetalman

Re: Kurzweil PC3K8(A8) vs Yamaha Motif XF8

Příspěvek od countrymetalman » 13 kvě 2015 15:49

mozek nemozek, jednou na to urcitě dojde každý, zejména jako zde poptávající, že pokud má doma normální akustický klavír nebo i pianino, tak elektronický stage piano nebo klavír v jakémkoli digitálním zmršení ve workstationu stejně nikdy nepoužije, obávám se, že možná ani studiově na nějaké své nahrávky... Já začínal v době kdy žádné debilně znějící digitální sample imitace neexistovaly, jen analogy nebo originální elektromagneticky snímané klávesové nástroje. A pouze samá poctivá práce Japan, USA, Italy atd. Pak jsem nevím proč zparchantěl na dlouhých 20 let používáním všech těch pohodlných digitálních imitací, ze kterých ale aspoň některé mají možná i stejný funfactor z dosaženého zvuku podobnýho jako z imitovaných originálů, viz některé zvuky na SY99, QS6.1 a XP30.
Dnes je mi ze všech těch nechutně digitálních imitaci na blití, zaplať pánbuh, že se začínají dělat analogy nejen se studeným, neosobním zvukem jako Elektron nebo SUB37 apod, ale i s tím měkkým příjemným ale hutnym vintage analog zvukem.. Korg M3 je stejná digitální sračka jako Kurzweil PC3K, víc nemám co bych k tomu řekl. Kdo se chce zvukově, emocionálně i muzikantsky vyřádit, tomu místo těch digitálů doporučuji mechanický Rhodes Piano nebo třeba Hohner D6 apod. Kdo potřebuje komponovat muziku a hudební spoty nebo místo hraní preferuje vrtání se v editaci a skládání layerů atd, tomu ze srdce doporučuji workstation, ale na to komponování spíše tu M3 než PC3K , zde Korg a Karma moduly jasně vedou, měl jsem oboje dost dlouho...

Ivan.ps

Příspěvek od Ivan.ps » 13 kvě 2015 16:23

CMM: Nič v zlom, ale niekedy by som chcel mať toľko času a chute, aby som si prešiel všetky tvoje príspevky, kde by som presne odcitoval všetky tvoje vyjadrenia ohľadne kvality nástrojov, aby všetci videli, koľkokrát si si už svojími vyjadreniami nasral do úst...

Jeden týždeň chváliš Norda, potom Kurzweil, potom M3-ku, potom XP-30, v zápätí zasa na všetky tieto nástroje nadávaš....

Na začiatku som ťa považoval za seriózneho človeka, ale toto sa už naozaj v poslednej dobe nedá čítať - v každom vlákne tvoje výlevy.

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 13 kvě 2015 16:43

Jaké výlevy? Myslím,že u normálnich lidí je naprosto normální proces učení a názorové evoluce v průběhu aktivní činnosti v oboru. Horší podle mne je ustrnulost nad vysněným ideálem, protože to je zcela mimo realitu. Např. celé roky se bavit o tom, jak Kurzweily jsou zvukově nepřekonatelné, když každý laik by mohl vědět, že jsou to pouze bezduché imitace, na hony vzdálené originálům. Nechci se opakovat, ale když na koncertě live naprosto jasně stará analogová Vermona zvukově strčí do kapsy všechny i expanded klavíry a desítky hodin laděné přesné imitace Polysixu a dalších analog syntů na M3, který mi po celý rok zněl stejně ´kvalitně´ jako PC3K, který letěl z domu první, protože neměl nic rozumnýho na komponování, tak co jako chcete dělat?
Ano studiově je to OK, ale i na tento účel zní o třídu lépe než samply v PC3K nebo v M3 tak analog modelingový synt typu Nord Lead A1. Inzeruju ho snad? Zatím nemůžu, nic lepšího zvukově nemám na imitace syntů všeho typu. Prodám ho ale určitě, jakmile seženu RS09 nebo Opus3 na pady a Prodigy nebo něco podobnýho na leady...

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 13 kvě 2015 17:31

countrymetalman píše:.. Korg M3 je stejná digitální sračka jako Kurzweil PC3K, víc nemám co bych k tomu řekl..
CMM došli ste sem znova okydať Kurzweil? Máte z toho nejakú špeciálnu radosť, alebo nejaké iné pôžitky? Nehovoriac o tom, že nazvať aj svoj nástroj, ktorý predávate ako "sračka" teda M3-ku, to je fakt divné, takto asi veľa záujemcov nebudete mať, keď im poviete, že predávate "sračku".

A propo téma je Kurzweil PC3K /A vs. Yamaha Motif a nie Kurzweil vs mechanický Rhodes Piano nebo třeba Hohner. takže offtopic !
P.S. A Hohner som kedysi vlastnil, presne tento: http://ep-forum.com/smf/index.php?topic=8286.0
a za seba poviem, že už nikdy viac.

anthea_x

Příspěvek od anthea_x » 13 kvě 2015 18:15

countrymetalman píše: ... jak Kurzweily jsou zvukově nepřekonatelné, když každý laik by mohl vědět, že jsou to pouze bezduché imitace, na hony vzdálené originálům ...
Jasné, to rozozná aj opitý v krčme. Nó, ale zamysli sa nad tým, aký by bol výsledok, keby originály kopírovali Kurzweil. :-)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 kvě 2015 23:22

Ivan.ps píše:CMM: Na začiatku som ťa považoval za seriózneho človeka, ale toto sa už naozaj v poslednej dobe nedá čítať - v každom vlákne tvoje výlevy.
ale ved on pise dokola to iste .. to sa NIKDY nedalo citat !!!

Ivan.ps

Příspěvek od Ivan.ps » 14 kvě 2015 10:45

Citát z Kurzweil vlákna:
countrymetalman píše:Před 2 lety jsem tady....

Ale zásadní pro mě je, že konečně jsem objevil i ze současné produkce něco, co dokáže znít v živý kapele přesně tak, aby člověk za klávesama nedělal pouze křoví, ale vyniknul, tedy zvukově v mixu kapely dostatečně vylezl i bez zesílení a přeřvání zbytku kapely, a to každým tónem i akordy, stejně jako se zvukově chovaly klasické analogy viz staré dobré Korgy Polysix nebo 61 + Moog Prodigy - s tím jsem vždy dostatečně prolezl i nad dvě kytary a jejich 100W lampových :-) Ty Kurzweily se chovají jako analog - je jedno do jakého aparátu to zapojím - hraje to přes všechno stejně dobře....

...Tak děkuji pane Kurzweil!!!
VS včerajšie vyjadrenie pána CMM:
countrymetalman píše: ...Korg M3 je stejná digitální sračka jako Kurzweil PC3K, víc nemám co bych k tomu řekl....
Myslím, že si každý domyslí serióznosť príspevkov CMM.... ...víc nemám co bych k tomu řekl...

anthea_x

Příspěvek od anthea_x » 14 kvě 2015 12:23

Niekomu takáto popularita pasuje.

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 14 kvě 2015 14:56

petermikuláš píše: A propo téma je Kurzweil PC3K /A vs. Yamaha Motif a nie Kurzweil vs mechanický Rhodes Piano nebo třeba Hohner. takže offtopic !
P.S. A Hohner som kedysi vlastnil, presne tento: http://ep-forum.com/smf/index.php?topic=8286.0
a za seba poviem, že už nikdy viac.
To je zajímavý, D6 byl jeden z mých vůbec prvních kláves, pamatuju si, že s tím D6 a s kapelou Nucleus jsme kdysi před 35 lety vyhráli v Praze celostátní finále jakýsi soutěže amatérských kapel... D6 měla pokud vím velmi dobrý jak zvuk, tak funfactor, tedy pokud se na to umělo i rytmicky správně zahrát. Mně to v tý době celkem asi šlo, nevím, ale nadávali na to všichni, co moc zrovna hudební inspirace a cítění muziky nepobrali. D6 je fakt poměrně těžký nástroj na přesnou a rychlou hru a perfektní cítění rytmu, jinak na to nic moc nezahrajete...

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 14 kvě 2015 15:54

K osobnímu napadání, urážkám apod se nevyjadřuju a ani nadále nebudu vyjadřovat - je mi spíš líto těch, co místo věcné a profesní oponentury se musí vybít osobním osočováním. Nestranní si udělají jistě nezávislý obrázek, mně je jedno s jakým výsledkem, ale pár děkovných soukromých mailů už jsem dostal, od těch co nakonec poté co se spálil, tak dali na moje názory a měli vybavení vyřešeno.. I když i ty moje zkušenosti a názory se mohou samozřejmě vyvíjet s další praxí a hlavně srovnáváním s dalšími novými ale i starými výrobky...

Dovolím si přímo k věci zakladateli tohoto vlákna: na základě všech tvých upřesnění preferencí v dalších příspěvcích moje aktuální rada je: přesměrovat volbu mezi PC3 a XF na volbu mezi PA3x a PA3le, k tomu musí být Akai Rhytm Wolf. Sequencerove a doprovodné smyčky v těch samohrajkách pustíš přes midi do toho Akai a audio výstup z Akai dáš do audio vstupu na samohrajce. Ovladačem seq-keyboard nastavuješ poměr mezi vintage analogovÝm zvukem bicích a basových linek a digitálním zvukem samohrajky, nejlépe je poměrně namíchat dohromady. Na PA3 se sekvence i rytmické smyčky programují nejsnáze, snadněji nez na workstationech, co mám vyzkoušený. A nejen v režimu songů a patternů s pevně danou harmonií a toniňou, ale co je nejví funny, v režimu accompaniment (autodoprovod), kde si potom lze měnit realtime harmonii při hraní, tohle na workstationech běžně nejde!!! Trochu to lze pouze s Karma moduly na Korgu, ale programování je složité, na PA3x/le jednoduché a účelné. Zvukově je to fuk, v samohrajce PA3X je taky sampler a stejný samply i edit parametry jako třeba v M3 nebo v sample části Kronosu... zní to všechno stejně digitálně. Nicméně ten analog Akai tomu doprovodu dodá takovou analogovou hutnost a správnou zvukovou špínu, že se vsadím, že nakonec si i na leady k tomu pořídíte nějaký vintage analog synt místo samplů v té samohrajce :wink: Ale jako řídící jednotka na harmonii, výrobu sekvencí atd je Korg PA řada asi to nejlepší co se dá pořídit, už od modelu PA600 a výše, nižší a starší modely neumí mapovat midi kanály a posílat iňicializační midi příkazy jednotlivě !!!

Ivan.ps

Příspěvek od Ivan.ps » 14 kvě 2015 16:42

Ak si si nevšimol, tak zakladateľ vlákna rieši Kurzweil, Motif, Kronos a ty mu tu píšeš basničky o samohrajkách typu PA3X (čo sú "nástroje" na úplne iné použitie). :shock:

hubert

Příspěvek od hubert » 14 kvě 2015 17:18

Prosim niekoho z adminov nech to precisti...uz tu fakt zaciname vyzerat ako banda idiotov. Nech sa tu ktokolvek na cokolvek opyta, vzdy to skonci zrovna pri tych nastrojoch, ktore momentalne CMM vlastni... Ja byt novym navstevnikom na tomto fore, asi by som sa tu dlho neohrial...

MichalS

Příspěvek od MichalS » 14 kvě 2015 19:21

...Ak to ma nejaký význam pre adminov, tak chcem povedať, že ako začínateľovi tohto vlákna mi nebude vadiť jeho navrhované prečistenie. So všetkou úctou voči cmm, viem že každý človek potrebuje zažívať prijatie, tak mu to želám.

...Takže zatiaľ vyhráva PC3K 8)
...Kronos má ten dysplay, bral by som, ale je jednak drahší a akosi ma nevie presvečiť zvukovo z tých prezentácií na youtube :| ...

...a ešte že... hudobní priatelia ktorí sa venujete scénickej hudbe, vedeli by ste ma naviesť na nejaké vlákno na tejto alebo inej stránke? Nedarí sa mi toho moc v SK alebo CZ jazyku nájsť :roll: Ďakujem vám.
michal

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 14 kvě 2015 20:08

Scénickú hudbu profesionálne robia napr. chlapi z AOSu /tuná na audiozone je to a.tom.x/.
Robia hudbu napr. pre veľké Pražské muzikály.

MichalS

Příspěvek od MichalS » 28 kvě 2015 23:47

Rád by som sa ešte opýtal Kurzweilistov :roll:

Ten PC (MAC) sound editor od soundtower obsahuje aj zobrazenie sequencera nástroja? Dá sa použiť PC prakticky ako display nástroja pri práci so sequencerom :?:
michal

Odpovědět