Kurzweil PC4

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
concord
Vybavení

Re: Kurzweil PC4

Příspěvek od concord »

MDudas píše:
23 dub 2019 15:27
PC4 je nastupca PC3K ... na 99.99%. :idea:
hm ale iba logicky. Technicka vybavenost a dizajn by mala byt top. PC3 bol dizajnovy skvost. Kovovy nastroj z novymi zvukmi.
....PC4 - plastovy nastroj zo starymi zvukmi. :!: Dat do nastupcu PC3 2 GB ako zaklad je konstrukcna chyba. :mrgreen: Min. 16 GB malo byt. :mrgreen: - tie zvuky budu fakt oproti FORTE okresane. To sa neda nikde uhrat.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Podle mě je to nástupce PC3Le, logicky nemohou udělat levného nástupce Forte, naštvali by majitele nástrojů Forte, ale přesto to bude za ty prachy moc dobrý nastroj a tím si našlapanou na nástupce PC3K, už nyní bude PC4 lepší než normální PC3

MDudas

Příspěvek od MDudas »

concord, ale plastovemu obalu sa v tejto triede tiez nevyhneme, taka je doba - pozri na konkurenciu. Ved na PC3 bol len horny a dolny plech asi tak 50% hmotnosti, dokopy s klaviaturou 97% hmotnosti.... :P O cene a montazi ani nehovorim. Je podstatne, ako ten plast vyuziju. Ja som (v inom obore) videl uz aj dost dobre plastove konstrukcie. Ovela lahsie a urcite aj pevnejsie ako tenky, ohybany plech.
Navyse nikto z realne skusajucich nespomina "katastrofalny plast". Aspon ja som to nikde nepocul. :P

O ostatnom zatial vieme iba, ze klaviatura nebude Fatar.

RAM/ROM - skaceme z 128 na 2+2GB - to je 16x viac. Na co rozumne sa vyuzije 16 Gb pamate ? Ja sa prave obavam, aby to neprinieslo "inflaciu kvality" - mam dost RAM, tak ziadne velke programovanie, vsetko len hole sample, loopy, beaty - plna spajza zvukov, ale 90% nepouzitelne.

"Prezretych zvukov" sa obavam najviac. Tych 5,5 cloveka v R&D urcite nemalo vela kapacity na novy soundware. :|

MDudas

Příspěvek od MDudas »

petermikuláš píše:
23 dub 2019 15:33
No chlapci, začínam mať vážne obavy už pomaličky. Ak to bude naozaj takáto kombinácia, že plastové telo, gumové tlačítka, plastová lacná klávesnica, nástroj strednej triedy ako SP6 a to celé vyrobené v Číne, obávam sa, že v takomto prípade to nebude nič pre mňa :(
Chystal si sa kupit kvalitny nastroj za 3800€ bez manzelkinho vedomia ??? :shock: :lol:
A co ak by to bolo plastove za 2500€, to neni dobre ? Mozno by zostalo na novy sporak Hyundai. :wink:

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

Ked chceli setrit tak na inom nastroji ale nie na PC4. Zvukova banka je fungel nova - su to nove zvuky vo FORTE na novo spravene a zaberaju 16 GB pamate./48samplerate / Tu mali presunut do PC4. V studiu sa da rozumne vyuzit. Ale 2 GB - uznaj sam. Nechapem preco to nazvali prave PC4.
MDudas porovnaj si FORTE SE-2000 eur a PC4. :D Kde je rozdiel :?: ked zabudnem na displej. Programovat kazdy nevie. A na tom malom sme zvyknuty.
Naposledy upravil(a) concord dne 23 dub 2019 19:39, celkem upraveno 1 x.

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

ps - vieme ako to bude napajane??? :mrgreen: :?:

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Napájení - externí 15V zdroj tam psali, jinak pokud na tom nástroji není luxus super mechanika, chápu že osekali trochu klavíry, protože by to nemělo smysl

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

TROCHU OSEKALI a.klaviry aj el. Rhodes, Clavinet..atd. Prave tieto chlebove zvuky zaberaju vo forte 90% miesta.
zdroj externy - to ako vazne. :?: ....zlate FORTE zlate.

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Berme to tak, že PC4 ide do konkurencie s MODX a Krome (sú to tiež plasty, nie?). Tým pádom podľa mňa je PC4 top v tejto kategórii. Viac to nedá. Preto Forte ostáva flagship.
PC3LE nabehlo na zmenený OS oproti PC3/K a pokračujú s ním na Forte aj PC4. Ja ako užívateľ LE musím povedať, že je to menej chaosné ako PC3/K. Napr. stránka Parameters v Program mode je super, premapovanie kontrolérov na hocijaký MIDI CC je topka a zjednodušuje to život pri používaní externých kontrolérov. Drumpady sú tiež super... hoci sú gumené a mám nervy, keď niekto s dlhými nechtami ponich ťuká, lebo tam vidno škrabance :evil:
Teda počtom kontrolérov LE prevyšuje PC3/K. Ale to je už vecou hardware.

Btw. prečo všetci riešia napájanie? Aj Nordy majú trápne veľký adaptér a nikomu to nevadí... (teda ak správne chápem problematiku). Vraj to tiež má vplyv na váhu nástroja.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Podle mě Kurzweil udělal víc řad stagepian, aby si připravil půdu pro následný workstationy, protože co si budeme nalhávat, dobrý mechaniky jsou drahý a klesnout v mechanikach tak nízko jako Roland, nebo dlouhodobě Korg , to by bylo proti filozofii supermasterkeybordu co má Kurzweil. Takže podle mě z SP6 bude asi PC4, z Artisu PC4a a z Forte námi vytoužená K3000

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

Takže podle mě z SP6 bude asi PC4, z Artisu PC4a a z Forte námi vytoužená K3000
Urcite nie. Seria SP je len o stage pianach, ako boli kedysi napr. Rolandy RD700/800. RD2000 je nieco medzi SP a Forte.
Seria Artis je akysi miesanec vsetkeho. Ale zbytocny.
Sucasne smerovanie KW dava celkom zmysel:
SP - stage piana pre tych, co sa nechcu vrtal vo zvukoch
PC - stredna trieda workstationov, vhodne pre live hranie
Forte - top trieda pre live aj pre produkciu (teda uvazujem dopredu, ked nova verzia Forte bude nadupane delo so vsetkymi featurkami, po ktorych slintaju chlapci na Mastering VAST aj my) 😉

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

My si nerozumíme, SP je stagepiano to je jasné , ale konstrukčně + zvuk+klávesnice+externí napájení tím bude SP-6 nejvíc podobná PC4. Jsou tam určitě změny, víc sliderů a tak, určitě tam bude i lepší mix zvuků. Ale z pohledu konstruktéra je to SP6 z kterého vyšli

Benqo
Vybavení

Příspěvek od Benqo »

To áno. Pravdepodobne chcú zjednotiť aj dizajn.

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust »

Tím se to pro mě asi řeší: Prodám LE6 a přejdu na SP6. :-) PC4 mě asi na nic extra nenaláká a na Forte jen tak nenašetřim.

petermikuláš
Vybavení

Příspěvek od petermikuláš »

Mna zas nijak nenalakalo Forte, aby som presiel z PC3K7 na Forte.

Fakt sa celkom obavam, ze z PC4 budem po pociatocnom obrovskom nadseni dost sklamany.

Odpovědět