"Nové" analogové syntezátory

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
countrymetalman

Re: "Nové" analogové syntezátory

Příspěvek od countrymetalman » 19 kvě 2015 15:21

Další novinka 2015, tentokrát made in Athens, Greece:
http://www.dreadbox-fx.com/erebus/
a ty analog semi-modular efekty k tomu.
Erebus si kupuju, napevno zleva spojím s iRig Keys a použiju na sóla na live akce, dám vědět jak to zní přes velký PA.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 20 kvě 2015 12:01

Erebus mam uz dlhsie v potencialnom 'buy liste' :-) ako hra na "velkom PA" mi je uplne ukradnute, ale rozhodne je to podla ukazok syntak s velmi zaujimavym charakterom a hlavne moznostami ... viem si predstavit spriahnut ho dokopy s Doepfer Dark Energy :-) Tieto semimodularne male krabicky sa mi pacia, ich kombinaciou clovek dostane dost slusny pomer cena/vykon co sa tyka moznosti ...

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 20 kvě 2015 12:40

... tak jako nehraje to blbě, alespoň co jsem v tom kraválu na Frankfurtu měl možnost vyzkoušet, ale za 500€ bych asi šel do Pulse2
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 20 kvě 2015 15:28

Možná bych mohl říct, proč jsem odolával koupi ostatních podobných analog modulů až do modelu Dreadbox Erebus - při všech osobních testech na prodejnách i poslechu se mi zdají zvukově téměř všechny obddobné moduly cca stejně zvukově posazené, pro mne se liší "pouze" výbavou ovládacích prvků a periferií a technickými parametry, které neřeším, páč je mi jedno, zda v tom hraje dobře Curtis filtr 12dB/oct nebo stejně dobře ale možná trošku jinak Moogovský 24dB. Bohužel 3-oscilátorový Waldorf mě nijak nenadchl zejména na mě až tak nějak moc hifi kvalitou filtru, starej MiniD nebo Prodigy tím nenapodobím ani náhodou, stejně tak jako ničím jiným :-)

Dreadbox má jako první z těchto malých analog modulů integrovaný analog delay, je jako jeden z prvních nových pure analogů duofonní, resp. paraphonic mod a do třetice, má midi IN i THROUGH. A za 4. - údajně to není SMD skládačka china aj IC polotovarů a modulů, ale hole to hole klasika. Toto jsou pro mne podstatné užitné prvky. Toto mohu použít s 3-oktávovou midi klávesnicí jako lead synt (na což analog echo i dvojhlasý sólo je určitě lepší než bez toho, dříve bych to musel řešit složitě dvěma moduly + ext efektem) a díky midi tam i ven nepotřebuju midi splitter. Ze samohrajky rovnou do Erebusu a z něj do Akai analog rhytmeru a basssyntu. A ten má taky midi tam i ven, takže z AKAI do dalších modulů...

humusgen

Příspěvek od humusgen » 20 kvě 2015 15:37

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 20 kvě 2015 16:25

Wow to jsou krásný fotky! Inside vypadá skoro jako nějaký starý dobrý vintage analogy, klasický součástky, ideál na modifikace, zejména když mi zbylo ještě dost těch plných zelených starých Japan polštářkových kondíků a klasických keramických 0,25W odporů :-) no už ho mám na cestě z Německa...

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 21 kvě 2015 10:44

.. hifi kvalita filtru ... ach jo ...

m4x

Příspěvek od m4x » 21 kvě 2015 12:42

Mimochodem, překvapila mě kvalita oscilátorů u Korg MS-20m. MS-20 filtry mě osobně moc neberou, ale je to výborný doplněk pro Eurorack. Doporučuju vyzkoušet všem zájemcům, kteří zvažují MS-20 mini nebo full size verze.

PS: cmm, koukal jsem, že prodáváš Vermona Piano Strings. Netušíš, kolik Ampér má její vypínač?

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 21 kvě 2015 13:48

m4x: tu Vermonu PS nutně potřebuju na live, ale plně funkční, ta moje bohužel trvale aktivuje sustain na jedné klávese (F4) v sekci Strings. Piano je plně OK. V primáru trafa je síťový spínač s pojistkou 100mA, takže 22W. Sekundár je 2x25V bez pojistky a bez spínání.
Možná si to opravím sám, pak bych inzerát zrušil, myslím, že je to elektrolyt C2 v sekci Strings-Sustain, přes který se vybíjí signál v obvodu s T a usměrňovacíma D u předmětné klávesy F4 při spojení kontaktu na lištu pro Strings-Sustain. Pro piano je u každé klávesy samostatná kontaktní lišta, pro smyčce čisté a pro sustain taky samostatně, zvláštní způsob zapojení...

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 21 kvě 2015 13:58

a.tom.x píše:.. hifi kvalita filtru ... ach jo ...
Zvuk Waldorf filtru mi připadne poslechově frekvenčně příliš vysoko naladěný, nevím, takový nepřirozený, zkrátka se mi prostě nelíbí, na rozdíl od daleko měkčího, syrovějšího více vintage analog zvuku filtru třeba u Prodigy, Rogue, MS10 nebo i všelijakých těch lepších semimodular analogsyntů. Tak tomu říkám, že to zní až moc moderně, zkrátka hi-fi. Ty starý dobrý zněly spíš lo-fi, ale v tom dobrým slova smyslu, to je pro mne pure analog. Dneska nijak extra neslyším ani rozdíl mezi současnou analog vs analog modeling sférou, někdy i naopak, digitál modeling Nord Lead A1 má podle mýho sluchu lépe znějící filtry než třeba analogový DSI Mopho nebo SubPhatty. Ale třeba někdo to slyší opačně, resp. má ty hodnoty co je lepší a co horší obráceně, nelíbí se mu ten příliš syrový a zemitě drsn zvuk těch dobrých vintage VCF a preferuje ten highend zvuk těch nových, to je věc vkusu. Ale můj vkus tě a.tom.x myslím zajímat nemusí nebo proč jako to ach jo? Aha, chápu, když preferuješ imitace těch vintage analog syntů na digitálech jako třeba Kurzweil, nad zvukem těch originálů, tak to leccos vysvětluje... Jinak začal sis ty...

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 21 kvě 2015 16:13

... ach jo, protože mám vedle sebe na stole MIDIMini a Pulse 2 (a nějakou dobu i Pulse 1) a nějakou hifi vysoko naladěnou charakteristiku filtru opravdu nepozoruji (i když si popravdě neumím úplně srovnat v hlavě co to je hifi vysoko vyladěný filtr) ...

... že preferuji Kurzweil imitace jsi zase odvodil z čeho? Pokud vím tak jsem tady jinde psal, že Kurzweil umí v současné nabídce na trhu být nejblíž k analog nástrojům, a to paradoxně zvládá lépe než třeba ta tvoje vychvalovaná A1 (kteroužto po měsící litanií jak je to nejlepší na světě zase obratem prodáváš) ... nic víc, nic míň.

... v porovnání s opravdovými vintage analogy Pulse 2 obstojí velmi dobře (což jaksi mohu oprávněně konstatovat neb jich větší množství vlastním ...)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 21 kvě 2015 16:34

a.tom.x. píše:... ach jo, protože mám vedle sebe na stole MIDIMini a Pulse 2 (a nějakou dobu i Pulse 1) a nějakou hifi vysoko naladěnou charakteristiku filtru opravdu nepozoruji (i když si popravdě neumím úplně srovnat v hlavě co to je hifi vysoko vyladěný filtr) ...
no to je taky ten moderny zvyk co neznie dobre na velkom PA, vies taky ako napriklad z Akai Rhythm Wolf :-D :-D :-D lol

nie vazne.. ze sa vobec nad tymi countrymentalmanovymi drystami pozastavujes :-)) toje ako divit sa ked nejay blazon povie povie nieco co nedava zniadny zmysel...

ako hluposti typu "Dneska nijak extra neslyším ani rozdíl mezi současnou analog vs analog modeling sférou, někdy i naopak, digitál modeling Nord Lead A1 má podle mýho sluchu lépe znějící filtry než třeba analogový DSI Mopho nebo SubPhatty" .. na tom sa da uz len smiat (alebo krutit hlavou)

W.Cable

Příspěvek od W.Cable » 21 kvě 2015 16:51

a.tom.x píše:(i když si popravdě neumím úplně srovnat v hlavě co to je hifi vysoko vyladěný filtr)
Ja bych si to predstavil takhle nejak. :)
Obrázek

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 21 kvě 2015 20:10

:-D :-D

otazka je .. ci taky filter prelezie mixom.. najma pri live produkcii na velkom PA, ked sa hra mono :!:

judik
Vybavení

Příspěvek od judik » 22 kvě 2015 08:06

Dendy, je vidět, že jsi jedním z největších znalců příspěvků od CMM :) ... Sorry za OT.

Odpovědět