"Nové" analogové syntezátory

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
countrymetalman

Re: "Nové" analogové syntezátory

Příspěvek od countrymetalman » 22 kvě 2015 09:19

Pokud tedy vaše Pulse2 nebo MIDIMini mají poslechově tak dobrý filtry jako ty vintage lo-fi, tak někdo už konečně místo toho okecávání a OT osobních urážek předložte nahrávku, ze který budu mít stejně dobrý pocit jako ze zvuku MiniD třeba tady:

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 22 kvě 2015 11:00

Ještě k Pulse 2 - mně se fakt nelíbí zvukově ani provedením, mám raději jeden ovladač pro jednu funkci, jinak je to pro mne více preset synth než klasika s max funfactorem... A zvukově - myslet si, že když to má 3 oscilátory a všechny funkce jako Mini D, že to tak drsně a syrově bude i znít, to je podle mne naprostý omyl. Něco jsem pohledal, že podobný názor nemám sám: https://www.amazona.de/leser-artikel/waldorf-pulse-2/

Nicméně opravuji se trochu, že Pulse 2 má pro mne moc uměle znějící filtry - zde evidentně fundovaný autor testu pro amazona.de píše doslova, že "VCF zní velmi dobře, ale bohužel toho může málo předvést z důvodu chybějících vyšších harmonických u základních oscilátorů"... Taky se tak dá říct, ale nevidím v tom rozdíl, jestli zní blbě filtr nebo jen slabě reaguje, protože nemá moc co filtrovat, když do něj jde spíše jen základní harmonická frekvence bez těch "Obertones" :-) viz:
VCF:
das filter klingt sehr gut (hat nur leider aufgrund der fehlenden obertöne der grundwellenformen wenig zum zupacken)

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 22 kvě 2015 14:08

A k Midimini: pokud zní ta rack verze od SE jako třeba v následující ukázce úplně stejně jako Minimoog, jakože mně se zdá přes troje různý sluchátka i JBL boxy, že ano, tak to určitě taky leccos vysvětluje, zejména když si to pustíte na stránce youtube, tak první 3 komentáře u toho naprosto žeru, naprosto se ztotožňuji :palec+: No, jak vidno, někde to je celé i úplně naopak, než etalony zde u toho "zdravého jádra", pro které jsem já a jak se mi zdá evidentně i hodně těch na západ od SK "z jiné planety" :wink:

anthea_x

Příspěvek od anthea_x » 22 kvě 2015 14:46

Vie, že ak sa chce človek venovať syntezátorom, tak musí byť tak trochu fanatik, čo druhý veľmi nechápu, ale sami sa vieme pochopiť. No pri čítaní tu určitých konkrétnych príspevkov sám rozmýšľam kedy mám cúvnuť. Cieľ, čo som chcel dosiahnuť sa u mňa trochu mení skúsenosťami od prvej PSR-ky, ale po určitých "koncoch tejto cesty poznania" netúžim.

m4x

Příspěvek od m4x » 22 kvě 2015 20:13

cmm, jedna věc je schopnost číst a druhá schopnost chápat psaný text. Než začneš s těmi svými mimozemskými útoky vůči atomixovi prostřednictvím kilometr dlouhých příspěvků, které nikoho nezajímají, zkus tomu nejdřív dát den, dva čas, znovu si přečti, co atomix psal, a pak teprve odpovídej na to, co Tom zmiňoval. Zatím jsi zcela mimo, a to včetně vlákna. Založ si prosím vlastní vlákno zaměřené třeba na to, jak zní vintage analogy oproti samohrajkám přes PA.

Já tě sice v diskusi ban for cmm bráním, to mi ale nebrání říct, že ti malinko "hrabe". To, že se tu s tebou nikdo nedohaduje neznamená, že máš pravdu, ale že se většina z nás už poučila, že odporovat bláznům je ztráta času, který lze využít lépe.

dendy

Příspěvek od dendy » 23 kvě 2015 10:11

:shock: :shock: :shock:

tak toto je fakt plodne co tu ten poloblazon vygeneroval... dal som si tu namahu a precital tie grafomanie.. viem ze robim chybu ale dovolim si par reakcii na vjeho eci .. viem ze by som nemal ale co.. kaslat na to .. ked uz to tu zmenil na zumpu, tak tiez pridam par hovien :D
countrymetalman píše: při všech osobních testech na prodejnách i poslechu se mi zdají zvukově téměř všechny obddobné moduly cca stejně zvukově posazené
:palec+: toto je pre mna osobne suverenne najvacsia hlupost aku si kedy na electrozone alebo midi.cz napisal, ci uz pod menom countrymentalman alebo momentbrno :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: si zabil :!: :idea:
countrymetalman píše:Pokud tedy vaše Pulse2 nebo MIDIMini mají poslechově tak dobrý filtry jako ty vintage lo-fi, tak někdo už konečně místo toho okecávání a OT osobních urážek předložte nahrávku, ze který budu mít stejně dobrý pocit jako ze zvuku MiniD třeba tady:
ty ale nechapes ze tu nikoho nezaujima aky mas ty pocit z nejakeho syntaku ?? kazdy kto syntakom trochu rozumie sa z tvojich bludov co tu vypisujes len smeje (alebo kruti hlavou)..

prosim ak je tu niekto kto si coutrymentalmanove nazory vazi a maju pre neho prinos nech ma opravi
countrymetalman píše:Ještě k Pulse 2 - mně se fakt nelíbí zvukově ani provedením, mám raději jeden ovladač pro jednu funkci, jinak je to pro mne více preset synth než klasika s max funfactorem...
nieje chyba syntaku ze ty si neschopny na nom tvorit nove zvuky ale len prechadzas presety (ktore pri pulse2 naozaj za vela nestoja, az na par vinimiek)

ja na pulse2 vzdy dam rovno patch init a zvuk si ladim od nuly.. editacia na pulse ma bavi, pride mi intuitivna, tento system ma bavil aj na microq.. aj na dsi evolver..

dendy

Příspěvek od dendy » 14 led 2016 09:23

akoze fakt mazec.. a za tu cenu totalny kick-ass ... odpadavam tu z toho :) davam v "must have" liste na 1 miesto :)

Sabiani

Příspěvek od Sabiani » 14 led 2016 09:43

Skoda ze nemam v studijku miesto a ani zvysnych 500,- EUR :-D

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 14 led 2016 10:20

Ja by som povedal , ze skoda ze KORG nerobi daco aj do racku ..

dendy

Příspěvek od dendy » 14 led 2016 11:13

pytkin to podpisem aj u notara !!!! respektive desktop, ja by som strasne uvital henten minilogua ako desktop

klingáč

Příspěvek od klingáč » 14 led 2016 11:27

Vyzerá to zaujímavo. Ešteže som zbŕklo nenakúpil iné.. hádam to finančná kondícia znesie.. :D

invisible_E

Příspěvek od invisible_E » 14 led 2016 14:45

skoda ze roland neni KORG - ti keby sa takto rozumne chopili svojho dedicstva a preniesli ho do pritomnosti pri takto rozumne nastavenych cenach to by bola supa. Ale aspon vdaka za korg!

DENDY: must have urcite - ale ten Novation uz predas tazsie ked si mu tak nepekne nalozil v teme co nove v studiu za 2015 :) ;)

dendy

Příspěvek od dendy » 14 led 2016 18:21

invisible_E píše:DENDY: must have urcite - ale ten Novation uz predas tazsie ked si mu tak nepekne nalozil v teme co nove v studiu za 2015
ta ono zase zato ze to pre mna ako soundesignovo narocneho cloveka neni moc dobre neznamena ze inemu neposluzi.. ma aj svoje plusy - hrba fakt dobre spravenych presetov, sikovne ovladanie - pre niekoho kto nehlada top level sounddizajn chce proste nastroj na ktory moze hrat to je urcite pouzitelna vec .. este stastie ze plati kolko ludi tolko chuti, verim ze ked sa ju rozhodnem predat najde si niekoho komu dobre posluzi ...

demsky

Příspěvek od demsky » 15 led 2016 13:20

http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

Odpovědět