"Nové" analogové syntezátory

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Pytkin
Moderátor

Re: "Nové" analogové syntezátory

Příspěvek od Pytkin » 17 led 2016 13:48

anthea : Ked digitalny syntak spravis v analogovej forme , stale to bude digitalny syntak ..

anthea_x

Příspěvek od anthea_x » 17 led 2016 14:25

dendy píše:analgovy fajnsmekri ti aj tak povedia ze filter na chipe nieje to prave orechove, ze to proste musi byt poctivy tranzistor, odpory, kondenzatory :) su ludia co tokonca analogy co nemaju diskretne suciastky ale nejaku cast obcodu ingerovanu na chipe (VCA, VCF, atd) ze to nieje pravy analog :)))
Ha ha. :-) Sú takí. Podľa nich v čipoch odpory asi inak odporujú a tranzistory inak tranzistorujú. :-D

biscuit

Příspěvek od biscuit » 17 led 2016 16:34

odpory v cipech? :-) nevim, kam az dnesni polovodice a jejich integrace dospely, ale ze by uz zastavaly i role odporu, kapacit a indukcnosti, o tom jsem nic neslysel :-)

anthea_x

Příspěvek od anthea_x » 17 led 2016 18:13

Prečo by tam nemali byť ? Odpory evidentne a už v 88. sme sa na technológii (ešte za bývalého režimu) učili, že sa riešia , čím ďalej väčšie kapacity. Indukčnosti sa dajú riešiť náhradnými obvodmi. Aj vytiahnuť von. a.t.ď. A myslím, že za 28 rokov to "trošku" pokročilo. :-)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 17 led 2016 19:33

bisquit : Ja som studoval mikroelektroniku na prelome socializmu a revolucie a uz vtedy sme sa ucili ako robit odpory priamo na chipe ..

Anthea : Aaaa kolega :)

anthea_x

Příspěvek od anthea_x » 17 led 2016 21:07

Škoda, že sa vtedy ( aj v Nižnej) neučili aj syntezátory. :-)

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 18 led 2016 07:57

2dendy: to je fakt, ze potrebujes pak vystup vest taky 2x tzn. vic obvodu a vyssi cena. Mam pocit, ze Dsi prophet to umi, ale ta cena je 2x tolik.

dendy

Příspěvek od dendy » 18 led 2016 08:03

dsi prophet je skoro 5x tak drahy (teda desktop, klavesova verzia je skoro 6x tak draha :)) (za predpokladu ze minilgue bude stat okolo 500 EUR) :-)

inak este si treba uvedomit ze pri polyfonnom analogu to znamena - kolko hlasov tolko fyzickych filter a VCA obvodov - cize ak mas poly 4 mas vnutri defakto fyzicky 4 filter obvody - prave v tom sa od realneho polyfonneho nastroja lisia tazvane "parafonne" - napriklad Moog Sub 37 je parafonny co znamena ze 2 oscilatore vie pouzit tak ze 1 oscilator hra 1 ton a druhy oscilator hra druhy ton - ale potm to ide len cez 1 filer.. alebo napriklad Pulse2 - ktore sice vie v niektorom rezime hrat az 8 hlasov poly (alebo 8 hlasov unison) - ale opat nasledne to ide len cez 1 filter .. (pri pulse2 este navyse nikto nevie ako realne robia tych viac hlasov pretoze dost tazko si predstavit ez by v tej malej krabicke bolo realne napratanych 8 oscilatorov :))

ak chces spravit stereo, a chces aby islo naozaj o realnu polyfoniu plnohodnotu - namiesto 4 filtrov musis mat 8 :-) to uz celom zasadne moze predrazit cely nastroj ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 18 led 2016 08:15

to je hlupost .. sak kazdy hlas je mono .. cize idu oscilatory , filter , zosilovac .. a az potom ich umiestnujes do panoramy .. naco by si robil streo filtre a zosilovace ?

lavender

Příspěvek od lavender » 18 led 2016 09:14

tak jak pise pytkin som si to zapajal aj ja.

dendy

Příspěvek od dendy » 18 led 2016 09:54

Pytkin píše:to je hlupost .. sak kazdy hlas je mono .. cize idu oscilatory , filter , zosilovac .. a az potom ich umiestnujes do panoramy .. naco by si robil streo filtre a zosilovace ?
pytkin je to tak .. v kazdom normalne realnom polyfonnom analogu mas na celu vetvu (osc -> vcf -> vca, vratane obalok) zjednodusene povedane samostatny "plosak" .. ved naprikla unison funguje zvojovanim uz OSCILATOROV pred filtrov, to sa nerobi na vyslednom zvuku za VCA .. kazdy hlas ma vlastnu VCF / VCA obalku .. ved si zober ze mas spravene obalky, ahras ton, drzis stlacene - cize ti hra VCA aj VCF obalka na sustaine, zahras dalsi ton - a tam ti opat zahra celu obalku .. cize proste vsetko musis mat zdvojene .. osc, vcf, vca a aj ich obalky .. ako by ti ina fyzicky 1 obalka hrala ton 1 na sustane a zaroven zahrala pre ton 2 opat attack - decay :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 18 led 2016 10:01

dendy : plosak na jeden hlas je OK .. ale na kazdom hlase nie su dva filtre a dva zosilvoace .. ale jeden iba .. a stereo je az za nimi .. cize ked mas 4 hlasy , mam 4x VCO , 4x VCF , 4xVCA .. nie 8x VCF a 8x VCA , ako si napisal ..

lavender

Příspěvek od lavender » 18 led 2016 10:04

hej a jak to je v minilogue? kazdy hlas ma 2oscilatory, jeden filter a spolocnu obalku?
edit: lebo sa mi zmesti na stol sviniar jeden, tak slim phatty pojde do sveta a pride minilogue.

charonme

Příspěvek od charonme » 18 led 2016 10:23

dendy píše:analgovy fajnsmekri ti aj tak povedia ze filter na chipe nieje to prave orechove, ze to proste musi byt poctivy tranzistor, odpory, kondenzatory :) su ludia co tokonca analogy co nemaju diskretne suciastky ale nejaku cast obcodu ingerovanu na chipe (VCA, VCF, atd) ze to nieje pravy analog :)))
urcite su aj taki ale asi ich bude uz len miziva mensina v dnesnych casoch. Inak by mohol existovat aj upgrade tohto fanatika, keby odmietal aj polovodicove suciastky a vsetko by muselo byt z elektroniek :)

inak aj doepfer modular ma integrace prakticky vsade, podla mna integrace v aj tych najanalogovejsich analogoch nie su nic kontroverzne

skor by som cakal ze krivym okom sa budu pozerat na DCO
biscuit píše:odpory v cipech? :-) nevim, kam az dnesni polovodice a jejich integrace dospely, ale ze by uz zastavaly i role odporu, kapacit a indukcnosti, o tom jsem nic neslysel :-)
no tak pozri toto je jeden z najpouzivanejsich integracov v syntakoch: operacny zosilnovac TL071
Obrázek
hla su tam odpory, dokonca aj kondenzator

haha inak nahodou som natrafil na diskretne vyhotovenie, dokonca kompatibilne s povodnou peticou:
Obrázek

lavender

Příspěvek od lavender » 18 led 2016 12:08

jak by to bolo - korg bez bugu? :D velebnosti, jdu blejt...
edit: cena v thomann je 713e, akciova cena 599e. za obalku co sa neda nastavit.

Odpovědět