"Nové" analogové syntezátory

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
a.tom.x

Re: "Nové" analogové syntezátory

Příspěvek od a.tom.x » 15 lis 2016 15:53

dendy píše:CMM: mne je to jedno koho minilogue sklamal a kto co zo sebou taha .. velmi ma Minilogue bavil ked som ho mal doma pozicany, v cenovej relaci do 600EUR podla mna ani lepsi poly analog nieje mozne kupit ... stale si nechavam otvorene dvierka ze ked sa najdu nejake volne peniaze tak ho kupim .. modulacne moznosti viac nez slusne (rychle LFO na oscilator waveshape da velmi zaujimave a nie uplne obvykle charaktery zvukov pri stanardnych analogoch, ktore nic take ako waveshape nema a ma iba zakladne saw/square/triangle priebehy..

super boli rozne rezimy alokacie hlasov, okrem standardnych mono / poly / unison tie dalsie co to vie (subosc a podobne)

podla mna minilogue je velmi podareny synth ..

a.tom.x: ale mne sa nezdalo to clikanie obalok ako problem.. na perkusivne zvuky je to naopak super .. a pri padoch a leadoch kde to vadilo stacilo posunut attack trosku a klikanie bolo prec .. takze mne ten click ako podpora transientu pri perkusiach prave prisiel super :)
- já myslím, že 600 EUR za polyfonní nástroj vysvětluje všechno a v téhle cenové asi nelze očekávat zázraky a za ty prachy spousta srandy.
- ad klikání: no tak jasně, že to jde obejít, ale je to fakt blbě a ona celkově mi ta obálka přišla zvláštní (rve se tam analogová část a digitální ne zcela doladěné obálky trochu). Perkusivního zvuku docílíš i bez téhle chyby, i když i chyby jdou samozřejmě využít ... konec konců nic nemám raději než bordel omylem uloženej v ROM paměti K4 nebo ESQ1... geniální zdroj pro Amplitudovou Modulaci.
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

ZFarkas

Příspěvek od ZFarkas » 20 lis 2016 20:26

Minilogue jsem si ještě nechal, solidně se doplňuje s Novation Launchpad, což je sice sample digital záležitost, nicméně na nějaké elektronické zvuky a dohrávky si to asi spolu rozumí, postnul jsem demo na soundcloud: Tak poopravuji předchozí pohled na Minilogue, na domácí blbnutí je asi OK, cena určitě odpovídá tomu, co to umí, zvukově je to sice spíše tak na úrovni Poly 800, v žádném případě Minilogue nedá ani vintage "teplé, měkké" pady a synt smyčce ani průrazná sytá sóla, ale dokážu si ho představit v domácím studiu jako ideálního společníka k nějakému sampleru nebo grooveboxu. Určitě ale ne jako synt na podium. Hlavní slabina kromě zašuměného interního echa a mizerného EG je i filtr, zřejmě vysoko nastavený preemphasis, a divné reakce panelových ovladačů, a taky chybějící modulační kolečko pro levou ruku a nastavení delay pro modulaci.

lavender

Příspěvek od lavender » 20 lis 2016 21:02

@CMM - boa, predsalen ta cinski iluminati dostali a ani polysixp30 ta nespasi a nedostane z ich sparov :D

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 21 lis 2016 08:34

"polysixp30" :-D odpadol som :-D :-D :-D

Ta ukazka, to je nejaky jazztechno-disharmonic-experimental ? Inak povedane, to je tak naschval ?

Som sa tiez chvilku hral s Novation Launchpad ale aj ked som uplne najvaic na nahodu triggeroval loopy co tam su takyto chaos sa mi z toho dostat nedarilo, vzdy to malo pekne hlavu a patu, respekt, riadny experimental :mrgreen:

Zial, vypovedna honota o Minilogue z toho sa limitne blizi nule, to by sa mohlo klune povedat ze tam hra aj Moog Prodigy, pokazena ruska balalajka a deravy heligon - a nikto nema sancu to v tej spleti navzajom sa bijucich loopov identifikovat co je co :mrgreen: :mrgreen: Ked chces spravit demo na syntak, mal by tam hrat LEN ten syntak s minimom externych efektov aby to malo nejaky zmysel - ber to ako dobre mienenu radu, uz som "zopar" dem na syntaky robil :)

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 21 lis 2016 11:36

:) Dendy to asi bude chyba mezi klaviaturou/kontrolerem a židlí ...

hubert

Příspěvek od hubert » 21 lis 2016 12:37

Nechápem ako môže niekto, kto má ako sám o sebe tvrdí odohraté roky v kapele live na všemožné nástroje, všetko videl, všetko počul všetko skúsil a hlavne mu je všetko jasné....vypustiť takúto chobotinu do sveta ako ukážku čohokoľvek...Lebo táto ukážka podľa mňa ukazuje len na jedno...

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust » 21 lis 2016 12:57

Náhodou. Si to pouštím podruhý a ačkoliv je to jako demo nepoužitelné, jako track nějaké obskurní devadesátkové elektroniky by to obstálo v pohodě.

bassline

Příspěvek od bassline » 21 lis 2016 13:28

Od polovice je to v pohode (cca 1:50). Je to celkom zaujimava zvukova kolaz (aj ked skoda ze disharmonicka, ale v kontexte dema mi to nevadi), pacia sa mi tam niektore zvuky najma ten filtrovany synth co hraje nalavo...

ZFarkas

Příspěvek od ZFarkas » 21 lis 2016 13:32

Pravdu máte v zásadě všichni :wink:
Tato "chobotina" nejspíš připomínající extravagandní pokusy electronica and world music '90 je tak asi jediné, k čemu mne Minilogue "inspiroval" po pár dnech intenzivního testování a používání. I přes 5 tracků z Minilogue a jen 1 z Novation (a ještě k tomu verze pro iPad), zvuk těch průměrně zdigitalizovaných sample smyček asi leze i víc do popředí než analogový Minilogue. To už o něčem taky svědčí, pouze tohle jsem chtěl demonstrovat, proto označení "demo". Skladby jako takové si nemusíte všímat, resp. sám budu vděčný každému za každou hezkou písničku, co by složil a nahrál výhradně na Minilogue :mrgreen:

anthea_x

Příspěvek od anthea_x » 21 lis 2016 17:23

Tak toto obhájiť je dar !!

lavender

Příspěvek od lavender » 21 lis 2016 19:03

dobry stujot :D cmm uz ta maju!

charonme

Příspěvek od charonme » 22 lis 2016 10:50

nechcete to presunut radsej do nejakeho vedlajsieho threadu o minilogue aby tu tato tema nebola zavalena desiatkami stran diskusie o zfarkasovej ukazke minilogue?

inak nechapem celkom ako s tym suvisi novation launchpad, ved to je len usb kontroler k PCcku (a dajakemu softwaru na PC), nie nahodou? alebo mi nieco unika?

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 22 lis 2016 15:34

ono by nebolo uplne zle zalozit na smetisku 1 vlakno nazvane "Momentbrno/Countrymetalman/ZFarkas" a tam presuvat uplne vsetky jeho prispevky zo vsetkych vlakien :)

nech to je pekne pokope na 1 mieste a nezanasa to ezone ... :-D zaroven by to nebola ziadna cenzura, prispevky by tu ostali, aj s moznostou diskusie, len by nezanasali zmysluplne thready ....

admini zvazte to :-)

ZFarkas

Příspěvek od ZFarkas » 23 lis 2016 10:22

a.tom.x píše:No ty dema teda nic moc. Kick vyloženě blbej, snare taky nic moc a hajtky dost agresivně nakřáplo hnusný ... individuální outs fajn, filtr taky dobrý, ale jako celek zatím palec dolů
a.tom.x - dovolím si pochybovat, zda by bylo možné jakkoliv obhájit citovaný názor na DrumBrute. Již ho mám a mohu říct jen tolik, že je zvukově i možnostmi o velký kus před Volca nebo Akai analog i současnými Boss, Roland, Akai, Alesis digital rhytmery.

Svůj názor na Korg Minilogue si před muzikanty obhájím vždy, navzdory dendyho tendenční recenzi Minilogue v odborném tisku, která je sice velmi dobře napsána, ale pravdivá by byla spíše v případě, kdyby v nadpisu recenze místo Minilogue stálo Polysix nebo Mono/Poly. Na Minilogue se podle mne příliš chvály nehodí použít, spíše naopak. Je to po všech stránkách až dost odfláknutý nástroj, od knoflíků bez rysek přes klávesnici po veškeré el. obvody co tvoří a zpracovávají zvuk.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 23 lis 2016 10:58

CMM - reagoval jsem na video, které bylo jako prezentace DrumBrute a které je zvukově opravdu mizerné, za tím si stojím. V době, kdy jsem psal svou reakci nebylo nic jiného k dispozici a to co se objevilo potom mě v názoru utvrzuje.

To že je něco o velký kus před analogovou produkcí Akai (která je opravdu tragicky směšná), low-budget Volca řadou nebo Airou není úplně argument. Já to srovnávám s produkty stejné cenové hladiny (aktuálně TR klony Yocto, Nava nebo i VA LXR třeba), i můj neoblíbený Jomox Xbase09 je na tom lépe. Tempest k tomu asi přirovnávat nebudu, ten nehraje vůbec špatně, ale má idiotský operační systém a špatně se ovládá. Prostě se mi to zvukově nelíbí a to je celé.

Odpovědět