Nove Fender Rhodes piano?

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
_ravi_
Příspěvky: 198
Registrován: 04 čer 2002 16:17

Příspěvek od _ravi_ »

kexik: na sucho to moc nezni...
Kayko: pripojuju se k ostatnim a drzim palce! Rhodesky jsou muj nejoblibenejsi nastroj.

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Příspěvek od matucha »

spodni pasma nejsou slyset skoro vubec, jenom jejich hodne horni harmonicky a to je spis legracni

stred celkem zni, ale je to zvonkohra

mechanika je dost nahlas

vejsky znej ale taky nuda

bez repraku to fakt nema smysl

Uživatelský avatar
KAYKO
Příspěvky: 640
Registrován: 19 zář 2005 00:21

Příspěvek od KAYKO »

Kexik , zvuk to vydava a budes sa cudovat, velmi podobny ako ked ho mas prisnurovany k aparatu. Teda aspon moj. Je to tiche, ale pocutelne. Dokonca podla toho ladim gitaru, ked sa mi nexe nic zapinat.

Ale samozrejme, to je nepouzitelne. A pocutelny je z toho hlavne ten stred.



_Ravi_, dikesz.

_ravi_
Příspěvky: 198
Registrován: 04 čer 2002 16:17

Příspěvek od _ravi_ »

zvonkohra je myslim docela dobry prirovnani.. akorat mnohem tissi a min zvoni.

Uživatelský avatar
KAYKO
Příspěvky: 640
Registrován: 19 zář 2005 00:21

Příspěvek od KAYKO »

Samoska, ked pojdeme do detailu tak to tak je. Ale pre bezny pocuv, cloveka ktory nepracuje priamo s Fenderovskym zvukom sa to zda podobne, teda aspon moj a to mi vravelo uz niekolko ludi, ktory do toho busili a jeden(gitarista), ma dokonca este poprosil aby som mu to dal hlasnejsie, ani si neuvedomil, ze zvuk mu vychadza priamo z piana.

Ale neviem ci to nebude aj kusom.
Ale samozrejme som si az teraz uvedomil, ze asi vsetci co su tu maju skusenost s tym zvukom. Tak sa ospravedlnujem a priklanam sa k nazoru zvonkohry bez vrchnych harmonickych, resp. xylofonu.
Od kovovej tycky sa asi neda cakat nic ine aj ked rezonancia kasne urobi svoje.

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

takze nejake nabratie mikrofonom nema zmysel? koli inej farbe zvuku trebars... keby sa otvoril poklop a pouzila sada mikrofonov nablizko?

_ravi_
Příspěvky: 198
Registrován: 04 čer 2002 16:17

Příspěvek od _ravi_ »

kexik: to je tak pouzit do jedny pisnicky pro srandu a dost.. ten zvuk neni takhle na sucho nijak zazracnej. Ale mam takovej pocit, ze jsem to takhle sejmuty uz nekde slysel.
Na zivym hrani bys to asi ale nesejmul - prerval by ti to celkem s prehledem zbytek kapely.

Cyril
Příspěvky: 5837
Registrován: 26 říj 2004 12:55

Příspěvek od Cyril »

:oops: muzu se zeptat, jakej je ehm ve zkratce princip Rhodes piana? Ja jsem netusil, ze tam jsou kovovy tycky jak v detskym pianku... (jedno jsem mimochodem nedavno dostal od svy psychoterapeutky, je to kouzelnej, krasnej, rozladenej kousek ,) Smilovala se, kdyz videla, jak na to v cekarne "hraju" tak zanicene, ze jsem si malem nevsiml jejiho prichodu :)

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

princip je ten samy jak u elektrickej gitary. kladivko bacha po kovovych prutoch a na nich su snimace

Cyril
Příspěvky: 5837
Registrován: 26 říj 2004 12:55

Příspěvek od Cyril »

Ahaaaa.... diky :oops: Takze to asi vlastne nemusi bejt tak drahy na vyrobu, jak jsem myslel...

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

hmm...mas predstavu, cyril, kolko dnes stoji najsmejdovejsie piano?

Cyril
Příspěvky: 5837
Registrován: 26 říj 2004 12:55

Příspěvek od Cyril »

Nejsmejdovejsi ti vyrobim i ja z par hrebiku zatlucenych do fosny... no spis to bude neco jako cimbal... :twisted:

Uživatelský avatar
a.tom.x
Příspěvky: 2694
Registrován: 06 zář 2002 16:55

Příspěvek od a.tom.x »

No já bych sledoval hlavně ceny Fender Pian, Eurlitzerů, Clabinetů a spol. a ty teda poslední dobou letí dost nahoru. Až ke 2.000 EUR za pěknej Fender.

Jinak pro pobavení co jsem koupil nedávno přes Aukro - ČHN Krnov Klaviphon - zábavný elektrický piano, údajně z konce 50. let. Mechanika komplet ve dřevě, akordeonový plátky, ve slušném velmi hratelném stavu. Potřeboval bych někoho kdo by to uměl trochu seřídit.
Přílohy
70507492(1).jpg

Cyril
Příspěvky: 5837
Registrován: 26 říj 2004 12:55

Příspěvek od Cyril »

Kolik takova sranda stoji? Ten zlutej flek je odraz svetla, nebo neco jinyho? ,)

Uživatelský avatar
a.tom.x
Příspěvky: 2694
Registrován: 06 zář 2002 16:55

Příspěvek od a.tom.x »

450 Kč :) žlutej flek je ve skutečnosti jenom lehce zažloutlá skvrna netuším čím je způsobená. Ještě jsem to nezkoušel vyčistit.
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Odpovědět