Nove Fender Rhodes piano?

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Uživatelský avatar
a.tom.x
Příspěvky: 2694
Registrován: 06 zář 2002 16:55

Příspěvek od a.tom.x »

Jo a je to celý z la?ovky a ne z příšerný dřevotřísky jako třeba Hohner Pianet T tak je to i docela lehký. Udělám nějaký fotky mechaniky.
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Příspěvek od matucha »

to muze bejt legrace... mam takovy strojecky rad

asi to bude znit podobne jako hohner pianet


a kdyz sme u toho http://gearslutz.com/board/showthread.php3?t=50594

Uživatelský avatar
a.tom.x
Příspěvky: 2694
Registrován: 06 zář 2002 16:55

Příspěvek od a.tom.x »

Je to na podobném principu . akordeonové plátky, ale mechanika je zcela jiná. Pianet T, který jsem prodal protože mě nebavil, má gumová kladívka která mlátí do plátků a reaguje v omezené míře na dynamiku. Zvuk je poměrně hodně zastřený.

Klaviphon má mechaniku úplně jinou a i zvuk je jinde. Optimální je v dolních 2,5 oktávách - příjemný kulatý zvuk typu Wurlitzer. Směrem nahoru to ale začíná víc zvonit. Na můj vkus až moc. Ale otázka je zda po seřízení se zvuk trochu nekultivuje. Rozhodně mi to připadá zajímavější než třeba Weltmeister Claviset.

Dynamika je u Klaviphonu minimální.

Fotky a mp3 po neděli.

Uživatelský avatar
Venti
Příspěvky: 798
Registrován: 20 dub 2003 10:50

Příspěvek od Venti »

KAYKO skvely napad. Mne sa pred par rokmi podarilo stiahnut take nejake technicke manualy k rhodesu. Ak by si mal zaujem rad ich pohladam a poskytnem.

Uživatelský avatar
KAYKO
Příspěvky: 640
Registrován: 19 zář 2005 00:21

Příspěvek od KAYKO »

2Venti, diky moc, v tejto chvili uz by sme mali mat veskeru moznu aj nemoznu dokumentaciu k povodnym Rhodesom, ale predsa, keby len nieco chybalo, tak ta budem potom otravovat.

Uživatelský avatar
Venti
Příspěvky: 798
Registrován: 20 dub 2003 10:50

Příspěvek od Venti »

Kayko
jasnacka ;)

Cyril
Příspěvky: 5837
Registrován: 26 říj 2004 12:55

Příspěvek od Cyril »

Jak vas projekt pokrocil? Neplanujete i nejakou mini light verzi pro nas nemajetne? ?)

Uživatelský avatar
KAYKO
Příspěvky: 640
Registrován: 19 zář 2005 00:21

Příspěvek od KAYKO »

Sorry Cyril, zabudol som na teba.
Je to zatial v stadiu "na stole", cize v teoretickej rovine. Len registracia obchodnej znacky trva niekolko mesiacov. Po prestahovani mojho studia sa tomu zacneme venovat aj prakticky. V cas budem informirovat aj ked najradsej by som prekvapil uz s funkcnym prototypom. Mozno spravim mrtveho chrobaka a o par mesiacov to rozbalim:-)

Povodny plan je vyrabat dve verzie, jednu light a druhu nabuchanejsiu.
Mozno sa zacne s light, ktora bude podstatne lacnejsia. Ale okolnosti este ukazu.

Treba dockat casu ako bicie basu :D

Cyril
Příspěvky: 5837
Registrován: 26 říj 2004 12:55

Příspěvek od Cyril »

Kayko: na light verzi se moc tesim! ,) Tak hodne zdaru.

Uživatelský avatar
Venti
Příspěvky: 798
Registrován: 20 dub 2003 10:50

Příspěvek od Venti »

KAYKO
a mame aj nejake predbezne predbezne ceny ?

Uživatelský avatar
a.tom.x
Příspěvky: 2694
Registrován: 06 zář 2002 16:55

Příspěvek od a.tom.x »

Hele z marketingového hlediska je obvyklé začít s tou nabouchanou verzí a teprve potom light.
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Uživatelský avatar
Pierre niko
Příspěvky: 719
Registrován: 28 pro 2004 11:04

Příspěvek od Pierre niko »

Paaani, tak vy to mysiite fakt vazne. Vetsinou se zustane u silnych slov. Ja tomu neveril, a myslel sem, ze tady dlouhe mesice jen tlachate, ale ted sem opravdu zvedavy. Tesim se na nejake ukazky. Drzim palce

Uživatelský avatar
KAYKO
Příspěvky: 640
Registrován: 19 zář 2005 00:21

Příspěvek od KAYKO »

Chlapi, este raz diky.

Venti, ceny su velmi orientacne az zavadzajuce, lebo vsetko sa moze zmenit v priebehu par dni. Vela zavisi od dodavatelov jednotlivych casti.

a.tom.x, mas pravdu, ale vacsinou si to mozu dovolit zabehnute firmy, ktore nie su financne odkazane na novy produkt, ktory prave uvadzaju na trh, takze si mozu v klude budovat image svojej technickej, materialovej a.i. dokonalosti.
Pokial by to mal byt projekt samozivitel, tak treba zautocit na masy :) , ktore zaplatia potom tu chutovecku.

Ale samozrejme v reali vzniknu sucastne, alebo v kratkom odstupe obidva prototypy.

Zatial mozem prezradit, ze rozsahovo budu 76 a 88.

Uživatelský avatar
Venti
Příspěvky: 798
Registrován: 20 dub 2003 10:50

Příspěvek od Venti »

kayko.. rozumiem. len ci sa jedna o 10tis. 30tis, 50tis..100tis.. aspon nejaku hranicu nam prezrad :)).. nech vieme kolko mame setrit :)

Uživatelský avatar
a.tom.x
Příspěvky: 2694
Registrován: 06 zář 2002 16:55

Příspěvek od a.tom.x »

Problém je spíš ustát potom tu masovou výrobu levného produktu. Podívej jak dopadl Waldorf rozjel velkovýrobu MicroQ a to jim podle mě srazilo vaz. (A já si budu muset koupit ten Wave přes inzerát)
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Odpovědět