Nove Fender Rhodes piano?

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Uživatelský avatar
KAYKO
Příspěvky: 640
Registrován: 19 zář 2005 00:21

Nove Fender Rhodes piano?

Příspěvek od KAYKO »

Aky mate na to nazor, ze vznikaju same simulacie, ale nikto, aspon podla mojich informacii, nevyraba mechanickeho nasledovnika. Minimalne nie v mnozstvach, aby mali svoje zastupenia v euro krajinach.

Je to chranene prisnymi patentovymi ochranami?
A ked nie, je podla Vas mozne, ked mam okolo seba ludi, ktory rozumeju problematike, nieco take zacat vyrabat?

Aj nejaka investicna lova by sa nasla. Vazne nad tym uvazujem.

Dnes som mal konstruktivny obed s kamosom(Ivanom H), ktory je podobne postihnuty hardwarom a navyse ma obchodnicky nos :idea: a spolu sme usudili, ze pokial tam nie je pravny problem a podla neho nie(v zasade sa jedna o viedensku mechaniku + snimace a samozrejme este tycinky, strunky....), ze by sme sa na to aj dali.

Bude mat niekto potom zaujem o novy KayIvander piano? :D

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Příspěvek od Pytkin »

NAZOV JE DOBRY :D

Uživatelský avatar
KAYKO
Příspěvky: 640
Registrován: 19 zář 2005 00:21

Příspěvek od KAYKO »

Dik, budes mat zlavu :D

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Příspěvek od matucha »

No... myslim, ze to vyrabi majorkey nebo nekdo takovej, ale je to drahy a delaj to v malym. Jinak drzim palce, mohlo by to bejt super, mozna byste ani nemuseli delat presnou kopii, ale proste dobry elektricky piano. Druha vec je, jestli to dneska nekdo koupi, protoze na koncerty lidi tahaj raci digitaly. A zas tak popularni to neni. Ja nevim, treba podcenuju poptavku.

Uživatelský avatar
KAYKO
Příspěvky: 640
Registrován: 19 zář 2005 00:21

Příspěvek od KAYKO »

2Matucha, dik kamo za nazor. Mame taku predstavu, ze by to urcite nemala byt presna kopia, ale hlavne, ako si pisal, dobre elektricke piano.
Mozno by sa dalo experimentovat s materialmi kvoli vahe.

V kazdom pripade ma ta myslienka nadchla a budem na tom pracovat.

Mik
Příspěvky: 39
Registrován: 12 bře 2004 09:39

Příspěvek od Mik »

to je jasny, tomuz se rika marketing, ze driv nez clovek zacne neco delat, tak si zjisti realnou poptavku...

spousta lidi si treba zalozila kvetinarstvi, protoze je to desne bavilo ale jaxi si nevsimli ze ve stejnem meste je 20 jinych na ktere jsou lidi zvykli a ktere jim vyhovuji atd...a zkrachovali

clovek si asi musi rozmyslet velice vecne, jestli to, co chce delat je zabava a nebo kseft. Nekdy se to muze prekryt ale to jsou vzacne a skvele vyjimky...

proc neudelat piano, kdyz me to bavi...

ale neopatrne investice do neprodejnych veci....

bacha na vec

Cyril
Příspěvky: 5837
Registrován: 26 říj 2004 12:55

Příspěvek od Cyril »

Za par litru bych to koupil... Muze to vypadat klidne hnusne... :oops: :)

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

kayko: trufas si odhadnut cenu? z coho chcete zobrat mechaniku?

Uživatelský avatar
a.tom.x
Příspěvky: 2694
Registrován: 06 zář 2002 16:55

Příspěvek od a.tom.x »

Já bych docela uvítal, kdyby někdo dělal Wurlitzer. Ten zvuk mám raději než Fender. Navíc mi ta mechanika připadá jednodušší. Fender piano je podle mě konstrukčně hodně složitá věc.
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

ksr
Příspěvky: 155
Registrován: 25 úno 2005 12:31

Příspěvek od ksr »

a.tom.x píše:Já bych docela uvítal, kdyby někdo dělal Wurlitzer. Ten zvuk mám raději než Fender. Navíc mi ta mechanika připadá jednodušší. Fender piano je podle mě konstrukčně hodně složitá věc.
To teda je. A zvukove uslechtilejsi nez Wurlitzer. :!: :twisted:

Uživatelský avatar
a.tom.x
Příspěvky: 2694
Registrován: 06 zář 2002 16:55

Příspěvek od a.tom.x »

To je věc osobního vkusu každého soudruha. Každopádně oba nástroje jsou výborné a těžko napodobitelné (podobně jako Hohner Clavinet).
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Uživatelský avatar
KAYKO
Příspěvky: 640
Registrován: 19 zář 2005 00:21

Příspěvek od KAYKO »

Chlapi diky za pripomienky. Rozhodne sa projekt pozvolne spusta. Studuje sa literatura, kontaktuju sa ludia, pomaly sa riesi pravna stranka celej zalezitosti, vznika predbezny, orientacny marketing, vymysla sa nazov..............

Paradoxne rozpocet pride az v druhej faze, nakolko nevieme ake bude konstrukcne riesenie. Zvazujem aj vyrobu niekolkych typov, ktore budu aj cenovo rozdielne.

Je to dlhodobejsia zalezitost, ja tomu davam tak 12-18 mesiacov k funkcnemu prototypu.
Samozrejme budete jedni z prvych ktory o tom budu vediet, resp. budem o tom priebezne informirovat.
Pokial budete mat nejake napady, info, podnety, postrehy.......,nadavky, znechucovanie, vysmech........ :) budem vdacny za kazdy prispevok.

Moja vyhoda bude v tom, ako spominal Mik, ze sa mi bude prekryvat zabava a kseft.

Rad by som to urobil tak, ako som to urobil s mojim studiom........., ze s investiciou sa dopredu rozlucim. (Nie foto v mojej galerke, ale este obdobie pred tym)
Xem to rozhodne urobit tak, aby moj zivot nestal a nepadal na tomto projekte.
Ked sa to podari, v co verim, ze ano, bude to urobene v klude, v pokojnej, radostnej, povznasajucej...bla,bla,bla........atmosfere a nebude to podriadene destruktivnemu marketingu.

Absolutna priorita bude kvalita a naplnenie mojej (resp. muzikatskej verejnosti) predstavy o zvuku. A samozrejme design, aby doslo aj na radost ocnych bulv :-)

A ked to nebude licovat s marketingom,...hold, postavim si el. piano podla mojich predstav, popripade zopar hriesnikom s muzikantskeho ludu.
A za tie prachy mi tato sranda urcite bude stat. Btw. tiez sa to mu hovori splnenie dospelackeho(muzneho) sna.

Dalsia vyhoda, takeho to poloblazniveho projektu je to, ze ludia idu do toho povacsine s nadsenia. Je to aj pripad ludi, ktorych som oslovil na spolupracu, takze to zatial nepyta az tak vela jest.
Na prvu fazu to staci. A kym to pride do druhej, dufam, ze financne to budem mat prichystane tak ako som spominal.
Drzte mi palce.


2Kexik: S cenou to je zatial dost divoke, najprv musi vzniknut konstrukcny projekt, na zaklade ktoreho vznikne vykaz, vymer, potom sa dame do zhanania dodavatelov, materialov, vypocita sa cena prace, ostatnych nakladov...... tych poloziek bude pozehnane.
Samozrejme, pokial sa bude vychadzat s klasickeho marketingu.

Noooo, ale moze nastat situacia, ze hned na zaciatku sa bude dumpovat cena, kvoli predajnosti. Urcite nebude kvoli predajnej cene znizovana kvalita. To skor naopak.

Mam, ale taku predstavu, ze by boli hned na zaciatku dva typy. Jeden lacnejsi, mysleny skor ako cashflow produkt. A druhy, luxusny model s top materialov (samozrejme v ramci moznosti), s drevenou klaviaturou, s preciznejsou mechanikou, proste ten moj vysneny, na ktorom mozem s kludom Jamesa Bonda prerobit.

Mechaniku, by som zo zaciatku skusil z vlastnej tvorivej dielne.
Pokial by to neslo, tak sa poobzerame po nejakej najvhodnejsej. V tychto chvilach to je este daleko. Ale urcite, ked v tom budem mat jasno, hned sem bezim a pustam info.

Btw. jeden moj znamy, ktory je v tejto oblasti naozaj doma, okrem toho vyborny muzikant, composer, producent, majitel studia atd. (pred nedavnom na ct prezentoval svoj novy album), ale zatial nemozem povedat jeho meno ( este nevie, ze do toho ide so mnou:-) ), mi hovoril taku pikosku, ze mal tu moznost debatovat s Chick Coreom a dokonca spolocne lezat pod jeho Fenderom, kde mu Chick dovysvetlovaval, preco jeho Fender znie inak ako bezne predavane kusy............
ON ho totiz mal z vnutra kompletne prerobene podla jeho obrazu. Ziadna umela hmota, co islo tak z dreva, uplne ina mechanika, elektronika a vobec vsetko co sa dalo bolo ine.
A to iste podla jeho slov, ma urobene aj Herbie. Samozrejme zas podla seba.

Dufam, ze moj znamy si zapamatal ten upgrade:-)



Noooo a take nieco by malo byt to moje vydreamovane.




Pytkin, kamo, prosim ta, zatial nenapis kto to je, lebo sa mi zda, ze uz je na fore.
Hned zajtra idem za nim:-).
Naposledy upravil(a) KAYKO dne 29 lis 2005 01:20, celkem upraveno 2 x.

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Příspěvek od matucha »

drzim palec

Cyril
Příspěvky: 5837
Registrován: 26 říj 2004 12:55

Příspěvek od Cyril »

Taky drzim palce, a kdybyste casem shaneli grafickyho designera pro propagacni materialy/design povrchu atd., rad se prihlasim do konkurzu ,)

Cyril
Příspěvky: 5837
Registrován: 26 říj 2004 12:55

Příspěvek od Cyril »

P.S. a chce to opravdu sexy vymazlenej neodolatelnej perfektni nazev... Nic tvrdyho (treba Rhododendron :), spis neco neznyho, skoro laskyplnyho... ,) V zenskym rode? Ale to je samozrejme ciste na vas... :) Jen tak fantaziruju, protoze ten projekt me zajima...
Naposledy upravil(a) Cyril dne 29 lis 2005 01:16, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět