Nove Fender Rhodes piano?

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Vla-sta
Příspěvky: 941
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Nove Fender Rhodes piano?

Příspěvek od Vla-sta »

Ty rozdíly jsou tipu "pocit", to co jsem psal o analog x digitál bylo zjednodušení kvůli pochopení, ale stejně si myslím že digitál už dávno analog převálcoval, jen lidé stále hledají ze zvyku ten "pocit". Problém co vidím u digitálu je spíše unifikace, všichni dělají to stejné....kdysi měl bratr japonskou stavebnici analogového Phaseru na kytaru. Ten blb to prodal a už nikdy ten zvuk nikde nenašel...všichni modelují ideál, ale v neideálu je také krása... podobně stále vzpomínáme na pásková echa a tak.... je to i o nostalgii

Uživatelský avatar
Stardust
Příspěvky: 508
Registrován: 11 led 2007 13:21
Vybavení

Re: Nove Fender Rhodes piano?

Příspěvek od Stardust »

biscuit: Jde o docela podstatnou věc, ale "string ressonance" je dneska už docela běžná věc. Jestli je stoprocentně funkční, to nedokážu říct.
Jinak dnes se spousta výrobců softu snaží pracovat s nedokonalostí. Třeba Pianoteq. Ale tady už je to level netopýr :-)
Možná je to blbá úvaha, ale říkám si, že když je digitál dost dobrý pro Duka a Coreu, tak je dobrý i pro mě. Respektive chyba není v nástroji :-)

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Nove Fender Rhodes piano?

Příspěvek od MDudas »

biscuit píše:
24 lis 2019 00:30
jestli ti správně rozumím, tak máš na mysli to (zjednodušeně), že zahranej akord vyvolá určitou rezonanci nástroje, jinou, než jednotlivě zahraný/nahraný tóny. a tím, že je nástroj nasamplovanej po jednotlivejch tónech, není sample player schopnej autentický reprodukce těch souzvuků.
Ale vsak prave o tomto je vyvoj poslednych snad 10 rokov. :wink: Zakladne sample a vrstvenie su samozrejme davno zvladnute.
IMHO, keby to nebolo podstatne, tak sa tomu vacsina vyrobcov nevenuje. Ale oni sa tomu venuju skoro vsetci. Dokonca aj Casio uz dnes ma nejaku simulaciu rezonancie. Pozri si este raz videa o Dexibell Vivo. :palec+:

Zaujimave citanie su weby ladicov pian - tam sa docitas, ze tato problematika sa vydatne riesi aj na klasickych pianach - dobre naladeny klavir nema struny ladene len podla ladicky. Po "idealnom" naladeni prave nasleduje "rozladovanie" tak, aby struny vzajomne dobre rezonovali na presne tom danom kuse piana. To ladicka nevie zohladnit. To samozrejme vsetko vies, ale co som tym chcel povedat - ze ak to riesia na normalnom piane (nejaku akusticku obdobu tohto problemu), tak to v digitalne bude urcite vyrazne vacsia zalezitost na riesenie....

Uživatelský avatar
concord
Příspěvky: 810
Registrován: 13 bře 2016 16:45
Vybavení

Re: Nove Fender Rhodes piano?

Příspěvek od concord »

Biscuit pride doba,pocitam do 10 rokov ked simulaciu rezonancie uz nebude len simulaciou fx alebo DSP.
Ale kazda takato interakcia sa nasampluje. To by znamenalo ze sa nebude samplovat len samotny ton ale cele rozne kombinacie akordov. Ale chce to fest super speed HW + zvladnutie prechodovch stavov. FM synteze to trvalo 20 rokov kym sa dostala do ruk spotrebitela. Pritom bola na svete uz 1967. Takze mozno uz pracuju na niecom novom len si treba pockat. Na dobre sa caka.

Uživatelský avatar
sven
Příspěvky: 28
Registrován: 19 zář 2019 21:06
Vybavení

Re: Nove Fender Rhodes piano?

Příspěvek od sven »

pristalo mi tu toto zaujimave video - viscount legend '70s: je to digital, zvuky nie su samplovane, ale modelovane.. o 2 tyzdne bude na namm 2020, som zvedavy na porovnanie s originalnym rhodesom a s digitalnou konkurenciou..

Vla-sta
Příspěvky: 941
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Nove Fender Rhodes piano?

Příspěvek od Vla-sta »

Já mám s firmou Viscount jen ty nejlepší zkušenosti. Je to tedy spíše varhanářská firma, ale vždy nabízela jen top profesionální řešení. Takže za mě jim držím palce

markuc

Re: Nove Fender Rhodes piano?

Příspěvek od markuc »

concord píše:
25 lis 2019 18:58
FM synteze to trvalo 20 rokov kym sa dostala do ruk spotrebitela. Pritom bola na svete uz 1967. Takze mozno uz pracuju na niecom novom len si treba pockat. Na dobre sa caka.
To není úplně pravda, první komerční fm byl přece Synclavier v 1975 ..

Odpovědět