Pomoc s výběrem synthu

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Pytkin
Moderátor

Re: Pomoc s výběrem synthu

Příspěvek od Pytkin » 13 dub 2015 13:37

MDudas píše: (a spava v obyvacke na gauci, pretoze v jeho posteli lezi jeho zivotna laska - XP30 :lol: :) )
tymto si si isty ? lebo podla tejto fotky lezi na stojane :

Obrázek

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 13 dub 2015 14:38

Není si jistý..

Podla tejto fotky totiž leží pod Prophetem P08 (už ho bohužel nemám..):
Obrázek

a podla tejto, raz som hrál akvabelám, dokonce až pod útesom:
Obrázek

Keyboarder

Příspěvek od Keyboarder » 13 dub 2015 14:57

countrymetalman píše:
V životě jsem na žádným fesťáku včetně těch zvučených skutečně profesionálně na nejvyšší úrovni, ani v žádné komerční kapele nehrál já ani nikdo z nás do sterea.
Po kántry festivalech nejezdím, takže je mi jedno jak se zvučíte tam, ale na akcích, kde hráváme my, se běžně do sterea klávesy zvučí - stačí si stáhnout stage plán např. Olympicu, nebo NoName a dalších... Před chvílí jsem mluvil s kamarádem zvukařem, který dělá opravdu velké akce, a ten mi říkal, že se dokonce stále častěji objevují v riderech pořadavky na 2 šavle do sterea i pro kytaristu - např Dodo Doležal.
Můj nejhezčí hudební i zvukový zážitek byl koncert Joe Cockera v Ostravě, kde jsem měl to štěstí dostat se k monitorovému pultu a viděl jsem, že leslie bedna u hammondek byla nazvučena 4 mikráky, a klavírista měl pak nějakou Yamahu (tuším S90) a nad ní Korga Tritona a ty byly zapojeny celkem do 6 vstupů (dohromady tedy 10 vstupů na troje klávesy!), tak asi těžko v monu, že?
Takže ještě jednou zopakuju to, co jsem psal na předešlé straně: pokud se někdo rozhodne hrát na klávesy v monu, je to jeho volba, ale určitě to není standard!
Naposledy upravil(a) Keyboarder dne 13 dub 2015 15:10, celkem upraveno 2 x.
Kurzweil PC3K7+KORE64, Roland Combo VR09, iPad (Sunrizer, Sampletank, Korg iPolysix, Korg Module, Yamaha Synthesizer), Yamaha PSR740, PSR-S750

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust » 13 dub 2015 15:08

Souhlas. Hraju většinou s kapelou po klubech a běžně se nabízí stereo. Netuším, jestli je výsledek "ven" zásadně lepší, ale každopádně to tak funguje.

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 13 dub 2015 15:51

No takhle, já jsem nikdy neměl a určitě ani teď nemám absolutně žádný problém s tím hrát mono nebo stereo nebo jakkoliv, kam si to zvukař posadí v rámci zvukovýho prostoru. Protože mám všechno nastavený tak, aby se to zvukově chovalo úplně stejně jak mono tak stereo, jak přes nějaký kombo, sluchátka, tak přes PA a monitory. S korekcema na nule, pokud není třeba korigovat akustiku místnosti, jako např. dřevěné obložení kolem sálu může často vytvořit rezonanci kolem 400Hz, tak v tomhle pásmu je vhodné stáhnout celý mix vč. kláves...

Problém mi dělá většina moderních kláves, které jsou víceméně založeny více než na kvalitě samplů nebo oscilátorů, DAC nebo interních analog obvodů a preampů - což bylo kdysi samozřejmostí a základem zvuku kláves, tak více na efektech a na všelijakém stereo prolínání kanálů v rámci celého akustického spektra a prostoru, proto někdy ty novější klávesy v mixu s normálníma akustickýma nástrojema ani nijak moc čitelně nehrajou, spíš dělají bordel nebo to jenom všelijak syčí bez základu - těla zvuku, zkrátka kmitočtově i položením ve stereo spektru lezou úplně do všeho ostatního. Pak se nedivím, že normální zvukař to raději stáhne, a vypíchne to, co je čitelnější a tím pádem pro celek daleko přínosnější a podstatnější. Kytaru, perkuse, jiný akustický nástroj - dech, smyčec, akordeon apod. Ale každýho věc...

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 13 dub 2015 16:04

Keyboarder píše:
countrymetalman píše:
V životě jsem na žádným fesťáku včetně těch zvučených skutečně profesionálně na nejvyšší úrovni, ani v žádné komerční kapele nehrál já ani nikdo z nás do sterea.
Po kántry festivalech nejezdím, takže je mi jedno jak se zvučíte tam, ale na akcích, kde hráváme my, se běžně do sterea klávesy zvučí - stačí si stáhnout stage plán např. Olympicu, nebo NoName a dalších... Před chvílí jsem mluvil s kamarádem zvukařem, který dělá opravdu velké akce, a ten mi říkal, že se dokonce stále častěji objevují v riderech pořadavky na 2 šavle do sterea i pro kytaristu - např Dodo Doležal.
Můj nejhezčí hudební i zvukový zážitek byl koncert Joe Cockera v Ostravě, kde jsem měl to štěstí dostat se k monitorovému pultu a viděl jsem, že leslie bedna u hammondek byla nazvučena 4 mikráky, a klavírista měl pak nějakou Yamahu (tuším S90) a nad ní Korga Tritona a ty byly zapojeny celkem do 6 vstupů (dohromady tedy 10 vstupů na troje klávesy!), tak asi těžko v monu, že?
Takže ještě jednou zopakuju to, co jsem psal na předešlé straně: pokud se někdo rozhodne hrát na klávesy v monu, je to jeho volba, ale určitě to není standard!
Nemohu to říct stoprocentně, nebyl jsem tam, ale v těchto případech - 10 mono šavlí na 3 klávesy, se zřejmě nejedná o typický stereovýstup z každých těch kláves, ale o separátní výstupy, všechny mono, které se potom různě napozicují a možná i separátně upraví korekcemi a efekty až z racku přes auxy, ale až v rámci komplexního mixu. Já třeba tímto způsobem nahrávám, že vše sejmu co nejvíc zdroji, a pak si s tím pozicováním hraju v rámci celýho mixu, jako by to bylo vždy několik separátních nástrojů. Pokud se něco vezme rovnou pouze do stereo linky, neuděláš s tím potom skoro nic, kromě toho, že to zvukař obvykle strčí v mixu do zvukově nejvzdálenějšího pozadí, aby se to nebilo s ostatním...

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust » 13 dub 2015 16:12

Stereo linkou nejspíš myslíme L a R. Doufám, že to pak nikdo nestrká do pozadí.

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 13 dub 2015 16:24

Nový příspěvekod Stardust » pon 13 dub, 2015 3:12 pm
Stereo linkou nejspíš myslíme L a R. Doufám, že to pak nikdo nestrká do pozadí.
:palec+: :palec+: :palec+:
:mrgreen:

Jo a pokud to kromě syčení i brumí, tak než to zvukař strčí do pozadí, je dobré konečky L i R obalit harmasanem.

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 13 dub 2015 16:57

.....no, ďalšie vlákno zamorené :!:

pritom názov vlákna "je pomoc pri výbere synthu"

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 13 dub 2015 17:09

petermikuláš: omlouvám se první... ale to pytkin si zase začal, tou offtopic fotkou z mýho inzerátu...

Nicméně i toto lehké odbočení by čistě teoreticky mohlo souviset s tématem a pomoci tazateli, zda má poptávat výhradně klávesy se stereo výstupem (např. takový DSI Prophet 08 třeba ani vůbec žádný mono výstup nemá, prostě pouze natvrdo jeden stereo LR out...) nebo zda by si vystačil i s klávesama co mají jen jeden mono out, např. Piano/Strings Vermona nebo Moog Prodigy...

MDudas

Příspěvek od MDudas » 13 dub 2015 21:04

@keyboarder - ak sa stereo-sound a realny priestor haly nekamaratia, moze to vyrobit pekne rozplacnuty, nedefinovany zvuk. ja som ten "mono-nazor" nepocul len z jednej strany.
ak to profici dokazu osetrit nejakymi procesormi - OK, respekt. fakt si ale nemyslim, ze to robia len s cistym stereom.

anthea_x

Příspěvek od anthea_x » 13 dub 2015 22:04

To je ale vec konkrétnej situácie, nie? Je to individuálne, dá sa o tom baviť všeobecne ?

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 13 dub 2015 22:20

myslíš o výbere syntáku ? :wink:
prišiel som si prečítat tipy na synták do kapely a miesto toho sa dozvedám kolko káblov potrebujem :)
btw: podla mna DX7 je dobrý synták do rockovej kapely

anthea_x

Příspěvek od anthea_x » 13 dub 2015 22:23

Ja som myslel to mono - stereo.

dano

Příspěvek od dano » 17 dub 2015 21:18

Motif Classic je podla mna vyborny nastroj tak na live ako aj do studia, takze v tomto s Atomixom uplne nesuhlasim.

Odpovědět