Poradí mi nekdo zorientovat se?

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
MDudas

Re: Poradí mi nekdo zorientovat se?

Příspěvek od MDudas » 27 led 2014 16:50

Potom je este velmi dobra investicia kupit si do Kurzweila dalsie zvuky. Doslova za par supov (50-100€) sa z toho da vyrobit "nova masina". VAST spolu s KDFX dokazu nenormalne veci...

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 05 úno 2014 11:11

Nazdar páni,
tak sa po čase hlásim /ako sa sluší a patrí - a samozrejme všetkým ďakujem za cenné rady a osobné skúsenosti a názory/, aby som Vám dal vedieť ako dopadlo moje rozhodovanie.
Nakoniec som po dlhom zvažovaní vypísal objednávku /u Thomanna/ na Kurzweil.
Takže zvíťazil Kurzweil. Včera som si na ňom už aj zahral /dodávka už aj dorazila/ a môžem Vám povedať, že tá klávesnica je podľa mňa neskutočná. Fantastická. Ja osobne som ešte na lepšej klávesnici nehral. A samozrejme, je to kus poriadneho nástroja /žiaden plast a pod./
Včera som si stihol ešte len prejsť továrenské zvuky, takže neskôr napíšem aj podrobnejšie dojmy.
Takže ešte raz všetkým z Vás ďakujem za pomoc pri zorientovaní sa v nástrojoch a ja sa už /ako čerstvý nový vlastník Kurzweilu/ z tohoto vlákna presúvam na vlákno Kurzweil PC3.

dalen

Příspěvek od dalen » 05 úno 2014 22:26

Blahoželám k dobrému rozhodnutiu. :)

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 19 úno 2014 22:18

Dík Dalen, za tvoje názory a postrehy v tomto vlákne.....dosť si mi pomohol s napísaním tvojich postrehov.

dalen

Příspěvek od dalen » 20 úno 2014 09:30

Verím, že budeš spokojný. Vlastním PC3K7 už 2,5 roka a doteraz som na trhu neobjavil žiadny iný keyboard, ktorý by mi vyhovoval viac. Možno iba PC3K8, ale to len v prípade že by som ho nemusel nikam prenášať :)

MDudas

Příspěvek od MDudas » 20 úno 2014 23:49

OT:
dalen, nerozmyslal si nad vymenou klaviatury za vyvazenu? (to, co sa riesilo na MastVAST)
ja nad tym rozmyslam uz vyse roka, ale zatial som nenasiel inzerat s vhodnym keyboardom- darcom klaviatury.

dalen

Příspěvek od dalen » 21 úno 2014 09:55

Videl som to vlákno, ale nečítal som ho celé. Každopádne si nemyslím, že meniť klaviatúru je dobrý nápad. Za prvé, vyvážená klaviatúra zvýši hmotnosť. Toto mi nevyhovuje, keďže často keyboard prenášam. Za druhé, na Fatar TP8 sa mi veľmi dobre hrá všetko možné od klavírov cez hammondy, sláčiky až po analógové zvuky. Vyvážená klaviatúra má klávesy širšie a s väčším odporom. To je dobré pre akustický klavír, ale pre ostatné zvuky už moc nie. Skôr mi chýba ten 88-klávesový rozsah, lebo používam setupy kde je veľa zón a niekedy by sa mi hodilo ešte pár kláves navyše.

Odpovědět