Poradí mi nekdo zorientovat se?

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
petermikuláš

Poradí mi nekdo zorientovat se?

Příspěvek od petermikuláš » 05 led 2014 21:10

Prosím o názor a pomoc zorientovat se /starí "hardcovníci v syntakach, at se prosím nezlobí nad mou prosbou, nejsem už léta v obrazu/.
Mám Korg N364, je fajn, sem s ním v pohode, jen je už lehounce zastaralý, ale zvuky má fajn. Jenomže na neho už nic není /žádné zvuky podpora a pod./. Korgovské zvuky mi vyhovují. Máme ho už dluho tak sem si řekl, že by si k nemu porídil ješte neco novejšího /pripojení cez usb, novejší displej atd./.

Priznám se, nejdriv sem /po letech nesledování novinek v klávesech/ mrknul co mají nového v Korgu. Musím se priznat, ze fakt sem to posledních deset let nesledoval. A musím priznat, ze kdyz sem videl Korg Kronos tak to me dostalo.

Pak sem pokracoval v pátrání. Mrknul sem Kurzweily, Yamahy i Rolandy. V Rolandech sem se nikdy nevyznal a povím pravdu /snad me neukamenujete/ "trochu sem vzdy hledel na ne cez prsty". Pak sem ale videl pár videi na youtube s V -Synt a tak sem zpozornel. To se mi hodne líbilo. A tak sem na Rolandy zmenil názor. Jenže včera sem se dozvedel, že maji problemy pri prenosu souboru primo z pocitace a taky ze nekomunikují s Win 7, tak to me celkem zastavilo, protože bych tu mašinu chtel provozovat nekdy i primo s pocitacem. Tak proto sem se ptal jestli existuje nejaky nástupce. /Jestli mám za to utratit nemálo penez, tak at to slape bezproblémove i s pocítacem/.

Tak ted sleduji vsechny mozné masiny a sem z toho trochu jelen. Cele dny ctu ruzne diskusni fora a tak, abych se trochu dostal do obrazu, ale moc se mi nedari. Vetsinou se zhodujou diskutujici v nazoru, ze nove masiny uz ani zdaleka nejsou to co ty stary, ale to mi moc nepomuze pri rozhodováni. Ale fakt je ten, ze v techto novych se nevyznám. Sem trochu z te strední generaci a znal sem Rolandy D5, D10, D 20, Yamahy DX 7, pak i SY 77 a SY 99, Kawai K1, K2, K4, Korgy T3, M1, Poly 800, Kurzweily K2000, Emax 1,2 a pod. /meli je ruzni znami, kteri se tim zivili. Pak sem trochu znal Korg Trinity, mel ho kamarát. A my sme v te dobe koupili Korg N364. Takze tak je to se mnou.

Ted mám takovy "comeback" do muziky, tak proto.
V podstate resim dve verze:
jednu finance narocnou: /tu se nachází v mém výberu: Korg Kronos, Yamaha Motif, Roland Jupiter 80, 50?
/moc se mi do této drahé verze nechce abych pravdu rekl/
druhá verze je finance nenárocnejsí a tam mám zatím: Korg Krome, Roland Juno Gi a Roland Juno Stage, Yamaho MOX F6. Tedy z toho, co se dá ted koupit jako nový stroj. Podmínka je 5 oktav /nechci méne/. Melo by to mít i synti zvuky a nemusí to mít dokonalá piana. Kdybych totiž chtel super piano, tak si nebudu kupovat synťák, ale koupím si el. piáno. Takže tak.

Poklop

Re: Poradí mi nekdo zorientovat se?

Příspěvek od Poklop » 05 led 2014 23:33

Jak to tak čtu tak bude lepší když zajedeš třeba k Thomannovi pěkně si to tam ošaháš a rozhodneš se.
Musíš si dát všechny pro a proti k sobě a vybrat dejme tomu dvě varianty.
Pokud ti jde o to jak to hraje, tak to musíš slyšet sám třeba u Thomanna, každej ti bude říkat něco jinýho.
Pokud ti jde o funkce tak to už můžeš řešit hned.
No a pokud nevíš o co ti jde víc, tak nejdřív zjisti všechno info, tzn. zajed k Thomannovi, poslechni synthy a dopln si rébus co koupit. To už budeš mít všechny informace pohromadě.

Jinak co se týče toho jako že už nejsou to co bejvaly, tak já to vidím jinak.
Musíš srovnávat jabka s jabkama. Např. DX 7 je specifickej synth, kterej je prakticky nenahraditelnej a všechny ostatní s DX syntézou se mu jakoby jen přibližují. Ale neumí nic víc než to na co byl stavěnej. Co se digitálních workstations týče, tak tam je posun zcela kupředu a určitě jsou lepší než dřív. Digitální svět postoupil dál a ceny jsou dole, takže to co dělá Kronos by bylo v roce 2000 nemyslitelný.
Ale jsou to all in one krabičky, který uměj strašně moc ale pořád je to emulace. Oproti tomu například MS 20 mini bude hrát vyznamně líp než ta digitální verze co je uvnitř Kronosu.
A než se naučíš ovládat Kronos, bude ti 90 let (předpokládám, že ti je míň :-)

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 06 led 2014 00:45

"...A než se naučíš ovládat Kronos, bude ti 90 let (předpokládám, že ti je míň ".
Poklop moc dík. No presne si pojmenoval muj pocit, ktery se mne v posledni dobe zmocnuje. Jenom sem ho nedovedl pojmenovat. Jo, k devadesátce mi ješte neco chybí a asi máš pravdu, že než to naštuduju nebude to už aktuální, protože doba bude nekde jinde. Fakt si to vystihl. Díky moc.
A taky si nemyslím, že všechno nový je automaticky méne hodnotný. Proto se ohlížím medzi novýma mašinama.
A k tým cenám...totálne sem si spomnel, jak známý mal Korg T3 a delali na tom v kapele všechni vesnické zábavy a my sme jenom slintali a tiše závideli protože tá T3ka tehdy stála myslím 150 000 Kčs a to si fakt málokto mohl dovolit v porovnání k platum které byli tehdy.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 06 led 2014 01:36

Poklop píše:A než se naučíš ovládat Kronos, bude ti 90 let
proc myslis, ze se to tak jmenuje? :-D

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 06 led 2014 02:00

petermikulas : no ono trosku zavisi co chces .. ked si muzikant a chces si navolit zvuka hrat , tak na to je dobry trebars ten Jupiter .. To je peresne stavany nastroj na performance .. Ked chces vela editovat a nahravat songy , na to je urcite super tek KROME alebo MOFX .. Ale aj tieto urcite jendoducho vedia volit zvuky a hrat .. Takze by som sa toho az tak nebal .. S hociktorym z tychto nastrojov nestupis vedla .. Je to skorej o preferenciach , co komu vyhovuje .

dalen

Příspěvek od dalen » 06 led 2014 10:17

petermikuláš
Len doplním čo tu načrtli iní diskutujúci. Najprv musíš mať úplne jasno v tom, čo chceš kúpiť. Obvzlášť ak uvažuješ nad nástrojmi ako je Kronos alebo Motif. To sú veľmi drahé profi synťáky. Nechceš predsa zaplatiť kopu peňazí za niečo, z čoho budeš neskôr sklamaný, že?
Pozri si na webstránkach výrobcov špecifikácie jednotlivých nástrojov. Ak ťa niečo zaujme, nájdi si na youtube propagačné videá. Až budeš mať aspoň základný prehľad o tom, čo je k dispozícii na trhu, zájdi do obchodu a vyskúšaj si tam nástroje, ktoré ťa zaujímajú. Keď zúžiš výber na 2-3 konkrétne modely, môžeš porovnávať, ktorý z nich je pre teba výhodnejší. V konečnom dôsledku aj tak záleží hlavne na emócii, ktorú ten nástroj v tebe vyvoláva.
Nesnaž sa hneď na začiatku hľadať informácie v diskusných fórach! Nikdy nevieš kto tam píše a aké má skúsenosti.
Prajem ti hodne zdaru pri výbere. :-)

jackies

Příspěvek od jackies » 06 led 2014 10:43

Za mě :
já jsem stará struktura, a nevidím nějaký zvláštní přínos vyhazování takových peněz oknem.
U mě je důležitý pocit ze hry ( fyzický pocit).
Dobrá klaviatura, dobrý hmatník, rychlé, pohodlné ovládání bez píčovin ...
Velmi slušné zvuky nakroutíš (existují mraky) i na takových "dinosaurech" co jsi vyjmenoval a dnes za pár šušňů.
Asi si dokážu představit v jakých hudebních vodách se pohybuješ.
Ostatní je podle mě jen taková trochu zbytečná snobárna.

Na takové to domácí žvýkání vždy můžeš použít vstsynthy.

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 06 led 2014 21:22

Takže správne chápu: performance = viac menej prehrávač vložených zvukov? To sú Rolandy Jupiter 50 a 80? Nebo taky Juno Gi, A Juno Stage?
Jinak mimo využívaní daných zvuku, mám zájem rozhodne zvuky vytváŕet, editovat, nahrávat songy i pres PC /s využitím sekvenceru na PC atd./.
Jeste k "Jackies": taky se mi nechce vyhodit kopu penez za neco z čeho možná vetsina mi bude k ničemu, proto zvazuji i tu strdní trídu a nehrnu se bezhlave do tech "supr masin" jako Kronos, Motif Jupiter 80. Prosím tuhle tvou vetu "Velmi slušné zvuky nakroutíš (existují mraky) i na takových "dinosaurech" co jsi vyjmenoval a dnes za pár šušňů." jsem nepochopil, muzes prosím vysvětlit? Dle tebe - kdyz dobre chápu - dinosaury, myslíš kombajny tedy Kronos, Motif a pod.? To znamená v čem, dle tebe nejsou nutné? Ptám se opravdu se záujmu i ekonomického. Jestli v tom není tak obrovský rozdíl, tak se neoplatí koupit, nebo?

jackies

Příspěvek od jackies » 06 led 2014 22:22

Dinosuary jsem myslel ty staré mašiny.

Pokud chceš dělat muziku na PC , skládat, nahrávat, hrabat se ve zvucích, "hrát" si a hrát,
Tak nepotřebuješ vůbec takové drahé mašiny. A dá se říct že ti k tomu stačí pouze ten Korg co máš jako klaviatura.
Všechno tohle řeší mraky kvalitních VSTi ( i zcela zdarma)

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 06 led 2014 22:30

Dík za vysvětlení, právěže nepatřím medzi těch, ktreřím stačí práce na PC jen s VSTi. Ale rád si i zahraju. Skrátka sem z tech, kterí potrebují i "normální" hardw kláves, proti scháním min. 5 oktav.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 06 led 2014 22:33

petermikulas : Performance je nastroj , na ktory hralvne hrajes .. ze to neni primarne workstation , ktory sa pouziva na komponovanie .. Samozrejme dnes vacsina nastrojov je jedno aj druhe ..ale niektore su viac stavane na jednu cinnost , a druhe na druhu .. peformance ma viac tlacitiek a realtime ovladanie .. Workstation ma vacsi displej vacsinou a podobne ..

co sa tyka vytvarania zvukov a nahravania songov cez PC , na to su vhodne vsetky nastroje ..
Inak trebars Yamah MOFX ma rovnake zvuky ako Motif .. okrem sampleru .. a stoji polovicu .. a podobne je to aj u ostatnych .. cize kludne by som siel do tej strednej kategorie ..

jackies

Příspěvek od jackies » 06 led 2014 22:48

petermikuláš píše:Dík za vysvětlení, právěže nepatřím medzi těch, ktreřím stačí práce na PC jen s VSTi. Ale rád si i zahraju. Skrátka sem z tech, kterí potrebují i "normální" hardw kláves, proti scháním min. 5 oktav.

Jasný, ale k tomu nepotřebuješ ( podle mě ) KRONOS.
Tu službu ti kvalitně udělá třeba i stařičká Yamaha W7 nebo Korg M1 :wink:
Pokud bude ale publikum z osazenstva tohoto portálu, tak samozřejmě bys měl mít něco "pořádného".
A to je ještě velká otázka zdali to vůbec někdo pozná že nehraješ tajně z TG100 :wink:
(přeháním, tak mě nechytejte za slovíčka)

Střední třída (jak radí Pytkin) je maximum co bych osobně obětoval.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 06 led 2014 23:11

jackies : suhlasim ze aj s dinosaurami sa da spravit kopa muziky .. ale neda sa to porovnavat so sucasnymi nastrojmi , ktore fakt maju zvuky uplne inde .. Trebars ten MOFX , to je fakt dobry nastroj radovo za 1000 eur , s nevycerpatelnymi moznostami bez bezneho muzikanta ..
http://www.muziker.sk/klavesy/syntetiza ... aha-MOX-F6
pripadne by stacil aj starsi MOX6 o nejaku stovku lacnejsi ..
http://www.muziker.sk/klavesy/syntetiza ... aha-MO-X-6

jackies

Příspěvek od jackies » 06 led 2014 23:41

JJ, souhlasím. Nejsme ve-při :wink:
Nová hračka a něco nového pro potěchu je potřeba.

Jen jsem chtěl trochu zchladit to nadšení a upozornit na zbytečnosti :)
Takových "comebacků" do muziky jsem zažil hromadu a nejen mých,
Znám dobře to pozadí a jak to z většiny dopadá.

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 06 led 2014 23:51

Jackies, Pytkin moc dík za Vaše názory. Vážim si to. Jdu zatím asi trochu "studovat" tu strední třídu.
Chlapi dík za názory zatím. Kdyby Vás cokoli napadlo, sem s tím.

Odpovědět