Roland Aplha Juno 2

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 04 pro 2002 14:37

Pruser je, ze treba Korg Polysix, Micro Preset nebo polyfonni Crumary, Siely a spol. nemaji ani to CV. El. varhany, Rhodes piana, Clavinety a spol. ani nezminuju.

nigol

Příspěvek od nigol » 04 pro 2002 14:42

Tam pak nezbyvanez samplovat a samplovat a ... :D

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 04 pro 2002 15:12

No já analogy hraju zásadně live do HDRka. Lehká časová neostrost skladby jenom obohatí. Jasně i HDR je sampling... ale trochu jinak:-)

Možná je to tím, že mám rád ten původní zvuk, sedmdesátý, osmdesátý léta... když k nim přidám pak něco z aditivní syntézy nebo VA nástrojů, posunu to do současnosti, ovšem kořeny jsou naprosto jednoznačný. Taková se mi líbí muzika, takový zvuky můžu. Třeba takový MAM ADX1... kam se hrabou všechny samplery nebo Jomoxy.

Neuvažovali jste o vmontování MIDI tam, kde cv trig nejde (polyfonní nástroje)? Mě to pořád vrtá hlavou u ARPa Omni 2, pohodovýho stařečka... doepfer dělá prima modul MTC64, s tím by to určitě šlo.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 04 pro 2002 16:01

U Omni bude problém protože je to polyfonní.

Pro monofonní nástroje je nejlevnější varianta Synhouse MIDIJack. Pak existujou různý kity třeba pro ten Polysix je úplně geniální (a brutálně drahý 400 EUR) kit, kterej vysílá a příjímá všechny čudly do MIDI, rozšiřuje pamě?, synchronizuje do MIDI hodin atd.

Doepfer patří mezi dražší, ale vysoce funkční varianty.

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 04 pro 2002 16:26

Midi modifikace se dnes delaji uplne pro vse ! Od polyfonniho Jupitera-4 az po Oberheim 4voice. Staci napr v googlu zadat co chci a je tam toho tuna - ale problem je spis v tom ze to stoji tezky prachy - napr pro toho Polysixe jak pise AtomX - je Tome AtomX vypada jako JoMoX :D

bodyia - ADX-1 je supr ale nesrovnavat z JoMoXem, je to neporovnatelny +JoMox MILUJU!
Sampler je podle me nejuniverzalnejsi a nejlepsi Drummachine co muze byt, ale z toho co pises o tvem obdivu k 70/80'' zvukum tak ADX je opravdu pro tebe to pravy! Supr analog DrumSynth dela i Vermona!
Ty ten ADX-1 mas ? Jak to hraje? ja slysel na keys cd jen kratce nejakej demac a moc mi to nereklo, s Vermonou jsem se hral v nemecku a byla supr! i kdyz pure analog bicich ala TR-808 jsem uz trochu prejezenej 8)

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 04 pro 2002 17:05

No právě, MIDI retrokity jsou šíleně drahý a ARP je polyfonní... Proto je MTC64 super řešení, je to OEM kit, stojí 99Euro a je to vlastně 64násobnej převodník MIDI > gate, takže k jeho výstupům stačí přidělat nějaký spínací prvky na spínaní klávesnice (třeba i jen tranzistor, stačí spínat -15V), tlačítka přemostit třeba optikou a je to... Neumí to ovládat potenciometry, ale to už by bylo asi moc:-) I když filtr by bylo dobrý řídit > pro to je tam CV in, takže no problem. Samozřejmě, že jsem na netu hledal leckde a lepší řešení jsem nenašel. Navíc za pár korun.

Jo, ADX1 mám, je to senzační drum modulek, hraje moc příjemně, slyšitelně analogově a přitom není moc podobnej TR808:-) Ovšem jako pamě? pro zvuky musíš používat digitální fo?ák, jinak to prostě není možný.
Trochu mě překvapila nelogičnost výstupů - je tam stereo out a out pro každej instrument (5). Jenomže když chceš BD efektovat zvláš?, musíš buď mít na pultu pět volnejch šavlí pro každej nástroj zvláš? (haha:-) nebo se do něj vloupat a přerušit plošnej spoj (můj případ:-), jinak bude BD na sólu i ve stereu. Člověk by si řekl, že se logicky ze sterea odpojí, když zasuneš jack do sólo výstupu. Ale to asi jediná věc, která mi na něm vadila.

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 04 pro 2002 17:20

Fotografujes ADX1 ? :D tak to o tobe vim !!! - koupil jsi ho od Petra Drozdy z Promedie zejo? :D on mi vypravel jak jednu ADX prodal nekomu kdo foti nastaveni na panylku - jinak vtipny reseni :D

k tomu out - to je fakt nelogicky - tak funguje tr808 i XBase09 - kdzy mas stereo out a das jack do nar Snd tak ve stereo neni.

Ja slysel Vermonu drumsynth a ta byla ve stylu tr808, ADX bude asi jinej - k cemu bys to prirovnal ?
Jo a reaguje tech 5 nastroju na midi dynamiku? j

nigol

Příspěvek od nigol » 05 pro 2002 06:38

Ty jo to foceni je opravdu dobrej napad :) Priznam se, ze by mne to absolutne nenapadlo, ale zase jsem o trosku chytrejsi :D

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 05 pro 2002 08:27

Jasně, Promedia:-) A ja jsem zase o tobě věděl, že sampluješ analogy...:-)

Já fotím lecos, takže i nastavení pultu, analogů... sice to pak udělám vždycky trochu jinak, ale je aspoň nějaká nápověd.

Jak hraje ADX1... Jestli znáš poslední desky SvenVaita, tak přesně tak. Řekl bych, že právě předposlední desku udělal celou na tomhle. Nebo na předchůdci ADX1, to byly sólo racky pro každej nástroj a stálo to hrozně moc peněz. Jinak dynamiku přijímá a ještě můžeš vždycky jeden kontroler (pevně dáno, třeba ladění na BD, cutoff filtru na snare atd) ovládat přes MIDI. Nebo nemusíš a on se pak podle nastavený intenzity náhodně nastavuje. Což je výborný třeba na hi-hat. Takhle jsem si programoval bicí už na k2000, tady je to vestavěný:-)

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 05 pro 2002 10:02

Jo tu Svan desku mam Je to ta s ruzovym designem, zejo:)
Ty bici jsou na 1000% udelany na ty 8 kanalovy Vermone DRM-1 ,zvuk je v duchu CR78 / TR-808. Svan tam ma fantasticky kopaky a jinak docela ortodoxne jen ty suchy analogovy bici je to docela uchylny album syntakove i hudebne, ale bavi me :)

Ty separatni drum instrument racky byly supr, pokud vim delali HHTs, HandClap a SynthDrum, ale nenasel jsem u nich BassDrum (asi to umi ten SynthDrum. Jinak tohle dela i Doepfer, jen to montuje do formatu suplicku do modularu. Maji v nabidce celou TR-808! dokonce i 303 segmenty, nebo moog a pod, zaujaly me u nich hlavne veci ako wave shaper multimod filtry rezonancni formantovy filtry a podobny lahudky, rikal jsem si ze radej nez koupit Shermana tak se vyplati koupit treba 3 tyhle moduly a pouzivat je jako excelentni FX pro vystupy ze sampleru to by se mi libilo ,nemci proste umi ! :D

Mimochodem v prospektu ADX-1 si pamatuju ze bylo napsano Real HHTs, ale ony jsou stejne nereal neakusticky (nesampl) ale analog, zejo?

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 05 pro 2002 10:48

No já ti nevím, jestli se ta Vermona dělala už před dvouma rokama, kdy to album vyšlo... skoro se mi zná, že ne. Možná že na poslední desce (fire) je, ale tam bych čekla něco staršího (zrejmě ty separátní moduly nebo čert ví co:-). btw: mám doma předchůdce týhle Vermony, Vermonu DRM, takovej automat s analogovejma bicíma, docela sranda, ale fixní zvuky, nelze editovat.

No, real HHT... moc teda ne:-) Samply tam žádný nejsou, všechno je dělaný hezky klasicky - tranzistory, operáky, CMOS jenom na řízení a MIDI.

Jestli chceš slyšet ADX v reálu ve skladbě, tady je třeba jeden song: http://bodyia.cz/bb-h-mp3/malovani_maximized.mp3 (pozor, asi 4MB)

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 05 pro 2002 12:33

Stah jsem si na MAM mp3 demo ADX1 tak uz mam jasnou predstavu jak to hraje 8)
- analogovy bici se spoustou editaci / hezka vec! ..jen mi to demo trochu"vzdalene pripomelo Quasimidi Raveolution 309 :wink:
Teda ale ten kdo pripravuje ta predvadeci "DEMA" toje husty, ty nastroje vubec ten clovek nepredstavil, ADX +- neco malo ale pak mp3 k MB-33 II, docela me to mrzi takova pekna masinka.
U Vermony to samy, DRM-1 bylo samy kunkani a bublani pritom to nabizi tolik moznosti prace se zvukem.
Nejzabavnejsi a nejilustrativnejsi demo co jsem slysel ma Nordlead2 je vtipny a zabavny a fakt jsem koukal co z toho vymackli (i kdyz ta druha pulka tvarici se jako techno je pekne slaba:)

+ ta vermona uz nejakej patek na svete je, delala se asi ve 4 design variantach, tak jako mb33 tech bylo snad 5 :)
---

Mrknu jeste na ten tvuj link.

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 05 pro 2002 13:06

Mě kdysi úplně dostalo demo na SuperBassStation a DrumStation, bylo to v Keysu někdy v 98´... super, super, super, muzika, která šlape a přitom ještě něco předvede. Naopak nejšílenější byla prezentace OB12ky, taky v Keysu, tam se tváří jako levnej softsynth, zvuk bez š?ávy... a přitom je to ve skutečnosti úplně jinak.

a.tom.x

Focení

Příspěvek od a.tom.x » 05 pro 2002 13:11

Taky jsem uvažoval fotit nastavení u Korga MS-10. Nakonec to řeším šablonou nakreslenou v powerpointu. Mám jich vytisklej balík a čmárám do toho fixou jak jsou zrovna nastavený čudly a patch kabely.

Ta Vermona je fakt v pohodě (až na to že nemá paměti to by byla úplná bomba). Docela by mě bavilo mít ji rozšířenou o trigger vstupy, které by snad měly jít koupit jako option a programovat si bicí přes pady. Akorát nevím jestli to propustí z trigger in data do MIDI out.

Vermonám zdar!

P.S. mám doma Vermona Synthesizer a toužím po Tiracon 6V - fotografii pro pobavení přikládám

Obrázek[/url]

Marthen

Příspěvek od Marthen » 05 pro 2002 13:37

a co takle Oberheim Matrix 6 ? :-)

Odpovědět