Roland Combo VR 09

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Uživatelský avatar
Keyboarder
Příspěvky: 229
Registrován: 04 říj 2009 10:45
Vybavení

Re: Roland Combo VR 09

Příspěvek od Keyboarder »

Mi by taky kombinace pouze dvou zvuků na celý repertoár nestačila, takže chápu, že se chceš podívat po něčem jiném, ale Krome bylo pro mne asi to největší zklamání. Zvukově mne neoslovil vůbec (to je ovšem věc vkusu), ale jeho provedení je spolu s Krossem asi to nejhorší, co se dá koupit, a klaviatura je ještě horší, než u Yamahy MOX - a to je co říct.
Teď se ale na MIDI znovu objevila Yamaha CS6X: http://www.midi.cz/inzerat/167332/yamaha-cs6x/
Je to poctivě vyrobený nástroj s velmi slušnou klaviaturou s aftertouchem(!) a zvukově horší než Krome není (má dokonce i možnost rozšíření o PLG karty, což už ani Motif XF nemá) a její konstrukce přežije Krome o desítky let. Než koupit použitého Kroma, tak to bych raději šel do tohoto - za méně peněz více muziky

vasek
Příspěvky: 2264
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Re: Roland Combo VR 09

Příspěvek od vasek »

Tyto stížnosti na Kroma jsem už zaznamenal a samozřejmě to řeším... Do té Yamahy bych nešel minimálně kvůli tomu klavíru, ten se mi hodně nelíbí. Celkově má ta Yamaha na můj vkus takovej syntetickej zvuk, to není můj cup of tea. Ale díky za tip.

hubert
Příspěvky: 1308
Registrován: 13 lis 2002 13:12

Re: Roland Combo VR 09

Příspěvek od hubert »

Vasek: Na VR09 vies kombinovat dva zvuky do layer a plus dalsi jeden alebo dva party zo syntakovej sekcie do splitu resp hrany z inej klaviatury na inom MIDI kanale...

vasek
Příspěvky: 2264
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Re: Roland Combo VR 09

Příspěvek od vasek »

To by bylo bezva, ale prostudoval jsem manuál a nevypadá to, že by to šlo... :-(

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Roland Combo VR 09

Příspěvek od Pytkin »

Vasek : to co povie Hubert , tomu ver ..

vasek
Příspěvky: 2264
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Re: Roland Combo VR 09

Příspěvek od vasek »

No právě, takže jsem z toho v rozpacích :-)

Uživatelský avatar
Keyboarder
Příspěvky: 229
Registrován: 04 říj 2009 10:45
Vybavení

Re: Roland Combo VR 09

Příspěvek od Keyboarder »

Mi se na klaviaturu nástroje nepodařilo dostat více než dva zvuky současně (ale to mi pro "druhý nástroj" stačí).
S externí klaviaturou jsme však někde jinde. Jak jsem psal dříve, tak ve VR09 jsou 2 nezávislé zvukové moduly, takže externí klaviturou lze hrát i zvuky ze sekcí, které momentálně na klaviatuře nemám. K dispozici jsou 3 MIDI kanály pro hammond, 2 pro sekci piano, 2 pro sekci synth a 1 pro bicí. A druhá možnost je ta, že pokud si zvolím, že příchozí MIDI data půjdou do druhého modulu, mám k dispozici všech 16 MIDI kanálů a kompletní banku GM2, takže pokud to ta master klaviatura umí, můžu si navrstvit či jinak zkombinovat až různých 16 zvuků! S polyfonií 128 hlasů lze zcela jistě dosáhnout nadstandardních zvukových kombinací.
Naposledy upravil(a) Keyboarder dne 18 kvě 2016 10:55, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Keyboarder
Příspěvky: 229
Registrován: 04 říj 2009 10:45
Vybavení

Re: Roland Combo VR 09

Příspěvek od Keyboarder »

Dodatek:
Teď jsem si ještě vyzkoušel, že pokud pracuji v tom prvním popsaném režimu (3 MIDI kanály hammond, 2 piána, 2 synthy a 1 bicí, tak zbývající MIDI kanály jsou nasměrovány do toho GM2 modulu, takže i tady je k dispozici všech 16 MIDI kanálů. :D Architekturu tohoto nástroje nevymýšlel žádný trouba! :D :D :D

vasek
Příspěvky: 2264
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Re: Roland Combo VR 09

Příspěvek od vasek »

A není to tak, že dostat víc než 2 zvuky na jednu klaviaturu naráz lze pouze pomocí IPad editoru?
Fakt googlím jak ďas a nikde nic...

hubert
Příspěvky: 1308
Registrován: 13 lis 2002 13:12

Re: Roland Combo VR 09

Příspěvek od hubert »

Sorry, len telegraficky lebo odbieham, ale v principe ide na VR09 urobit v nutri kazdej sekcie dual a medzi sekciami split...uz je to davnejesie co som nemal pod rukami VR09 ale v ramci kazdej sekcie sa da vrstvit dva zvuky a split medzi sekciami je k dispozicii potom tiez. Ale pokial sa navrstvi zvuk piano z jednej sekcie a strigs z inej sekcie tak uz na solovy zvuk zostava len iny MIDI kanal a extra MIDI keyboard...

vasek
Příspěvky: 2264
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Re: Roland Combo VR 09

Příspěvek od vasek »

Aha, děkuji, hubert.

Uživatelský avatar
giom
Příspěvky: 124
Registrován: 28 říj 2008 14:58

Re: Roland Combo VR 09

Příspěvek od giom »

Vie mi prosím vás niekto poradiť , kde nájdem na VR 09 nastavenie RX MIDI channel? Chcem prepínať zvuky a registre iným masterom ( Kurzweil PC 3 k ) a neviem akým spôsobom to na tomto Rolande funguje. Ďakujem

klingáč
Příspěvky: 495
Registrován: 08 pro 2010 11:36

Re: Roland Combo VR 09

Příspěvek od klingáč »

Keyboarder píše: Pokud by tě ještě zajímalo něco dalšího, klidně mi napiš e-mail: l.sipula(zavináč)seznam.cz
Pekný deň prajem. Oživujem tému - rád by som sa spýtal na postrehy po cca roku.. Aj čo sa týka "opotrebenia". Ako sú na tom knoflíky, tlačítka a pod.?
Prišli ste ešte na nejaké vychytávky? Combo síce ešte nemám, ale svrbia ma prsty. :mrgreen:

Ďakuje.

Uživatelský avatar
Keyboarder
Příspěvky: 229
Registrován: 04 říj 2009 10:45
Vybavení

Re: Roland Combo VR 09

Příspěvek od Keyboarder »

Nástroj mám už více než rok a používám ho pravidelně 3x - 4x týdně. Žádné známky opotřebení nevidím. Všechny ovládací prvky fungují bezchybně. Na nějaké další "vychytávky" jsem nepřišel, ale žádné jsem už ani nehledal! :lol:
VR09 zkrátka spolehlivě pokryje vše, co od ní požaduji, takže veškeré mé předchozí komentáře mohu i s odstupem času znovu s čistým svědomím podepsat. V této cenové kategorii pořád neexistuje konkurent.

Uživatelský avatar
giom
Příspěvky: 124
Registrován: 28 říj 2008 14:58

Re: Roland Combo VR 09

Příspěvek od giom »

Môžem len potvrdiť Liborové slová. Tento kláves používam ako druhý nástroj ku Kurzweil PC3 K8 a som s ním maximálne spokojný . Jediné čo by som mu vytkol, je , že sa setupy- banky - nedajú prepínať - riadiť iným MIDI controlerom. Nikde som nenašiel Rec.Mod. Ak by náhodou niekto vedel spôsob ako na to, podeľte sa prosím o svoje skúsenosti . Ďakujem .

Odpovědět