Roland Combo VR 09

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Uživatelský avatar
Keyboarder
Příspěvky: 229
Registrován: 04 říj 2009 10:45
Vybavení

Roland Combo VR 09

Příspěvek od Keyboarder »

Nevíte někdo, jakou klaviaturu má tento nástroj? Docela by se mi zamlouval (jako druhý nástroj), ale bojím se, že se na to nebude dát hrát... :cry: Ve Frankfurtu už to vystavovali, tak třeba jste si tam na to už někdo sáhnul...

Uživatelský avatar
gari
Příspěvky: 254
Registrován: 20 úno 2009 09:37
Vybavení

Re: Roland Combo VR 09

Příspěvek od gari »

To netusim, ale tie organy zneju fakt prekvapivo dobre.

Uživatelský avatar
gari
Příspěvky: 254
Registrován: 20 úno 2009 09:37
Vybavení

Re: Roland Combo VR 09

Příspěvek od gari »

Uz si si to niekde osahal? Ja to podla ceny odhadujem na rovnaku kvalitu aku ma Juno G...

Uživatelský avatar
Keyboarder
Příspěvky: 229
Registrován: 04 říj 2009 10:45
Vybavení

Re: Roland Combo VR 09

Příspěvek od Keyboarder »

No právě, že u nás to ještě není, takže se obávám, že ta klaviatura bude nepoužitelná :cry: ikdyž na nějaká kila a vyhrávky...

Zvukově by se mi ale tento nástroj ke Kurzweilu PC3 zamlouval. U Thomana má být skladem koncem května, tak uvidíme, jaké budou ohlasy...

hubert
Příspěvky: 1308
Registrován: 13 lis 2002 13:12

Re: Roland Combo VR 09

Příspěvek od hubert »

K nam dorazi prvy kus buduci tyzden....tiez som to este nemal pod rukami a som na to zvedavy. Vzhladom na cenu ale predpokladam ze to bude makka plastova mechanika. Vcera som skusal uz aj novy arranger z vyssej triedy BK-9 a tam je fajn mechanika. V tejto cenovej to ale nepredpokladam....

Uživatelský avatar
a.tom.x
Příspěvky: 2694
Registrován: 06 zář 2002 16:55

Re: Roland Combo VR 09

Příspěvek od a.tom.x »

Předpokládám, že v tom bude engine odvozenej z jejich VK organů a ty hrají imho lépe než cokoli co se teď jmenuje Hammond, Viscount (a bohužel i Clavia). ... na druhou stranu, proč si nekoupíš za pár korun master keyboard k PC3 a nepoužíváš varhany z PC3 na druhém kanálu, vždyť to má mega polyfonii ...
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

hubert
Příspěvky: 1308
Registrován: 13 lis 2002 13:12

Re: Roland Combo VR 09

Příspěvek od hubert »

Jo je tam kopletne VK na 3 partoch plne editovatelne cez iPad...

Uživatelský avatar
Keyboarder
Příspěvky: 229
Registrován: 04 říj 2009 10:45
Vybavení

Re: Roland Combo VR 09

Příspěvek od Keyboarder »

a.tom.x píše:Předpokládám, že v tom bude engine odvozenej z jejich VK organů a ty hrají imho lépe než cokoli co se teď jmenuje Hammond, Viscount (a bohužel i Clavia). ... na druhou stranu, proč si nekoupíš za pár korun master keyboard k PC3 a nepoužíváš varhany z PC3 na druhém kanálu, vždyť to má mega polyfonii ...
To už jsem samozřejmě taky dávno zkoušel. O polyfonii nejde, ta je vskutku dostatečná, problém je ale v efektové jednotce. V PC3 je simulace leslie složena z řetězce, který používá 15 z celkem 16 efektů, na žádný další zvuk už tedy efekt nezbyde. Takže pokud chci mít na jednom manuálu hammond a na druhém třeba nějaký analog brass a sólový zvuk s delayem, tak to už nelze. Proto bohužel k PC3 potřebuji pořád nějaký druhý nástroj - na kila, bass, vyhrávky. Momentálně je to Roland JunoStage s dvěmi SRX kartami, ale ta VR-09 by se mi asi líbila víc... Budu vděčný za postřehy všech, kteří si na ni už sáhli.

ppavel
Příspěvky: 3
Registrován: 22 říj 2009 00:34

Re: Roland Combo VR 09

Příspěvek od ppavel »

Taky bych se rád zeptal, jestli s tímto nástrojem už někdo má konkrétní zkušenosti. Podle ukázek na YT to vypadá, že klávesnice je slabota, ale varhany se mi nezdají být špatné. Díky.

Uživatelský avatar
countrymetalman
Příspěvky: 217
Registrován: 23 lis 2007 14:05

Re: Roland Combo VR 09

Příspěvek od countrymetalman »

Ahoj, vybavením a uspořádáním panelu se mi VR09 velmi líbí, proto jsem se o VR09 taky zajímal, zda by se to dalo použít jako univerzál na stage. Pro někoho asi ano, ale pro mne NE! Je to zvukově - zejména (ne)kvalitou efektové jednotky i editačními možnostmi opět jen entry-level nástroj, podobné procesory jako v FA06, akorát proti FA zde je asi jen třetina samplů a polovina editačních parametrů, takže když na FA06 jsem nebyl schopen při nejlepší vůli (a doufám i detailní znalosti všech editačních prostředků...) za 3 měsíce udělat v žádné kategorii zvuky kvalitou rovnocenné s těmi co mám udělané v M3 a staré XP30, tak VR09 rozhodně nemohu doporučit. Komu z nějakého důvodu zvukově vyhovuje FA06, Juno, GW a podobné entry-level keyboardy, tak VR09 jakožto trochu ořezaná verze uspokojí zajisté taky, a já těmto šťastlivcům přeji hodně zábavy a radosti z jejich zvuku v kapele :-)) U VR09 chybí zejména keyfollow jak pro filtr tak pro VCA a proti Korgu Krome nebo M3 i bassboost a drive pro samply, takže většina programů pokud zní použitelně v určité oktávě díky donastavení parametrickým equalizerem, tak v dalších oktávách již nepoužitelně, tence, lacině, uměle...

Jinak kolegiálně doporučuji majitelům PC3 zkusit si M3, tedy pohrát si na M3 s editací a vytvořením vlastních hammondů, epiana apod, možná byste potom byli stejně překvapeni jako já, když jsem zpočátku byl k M3 skeptický pouze proto, že se všude srovnává s Krome, M50 a podobnýma entrylevel hračkama, vlastně má i tytéž samply, ale celkový zvuk co leze z M3 do PA je kvalitativně totálně odlišný od toho co produkují ty entrylevel hračky a nakonec jsem zjistil, že M3 má více multisamplů než PC3, přitom 10x jednodušší a rychlejší ovládání a editaci zvuku a ve výsledku tedy za mně dokonalou univerzálností na snad všechny typy zvuků a kategorií nástrojů a současně při cca stejné kvalitě výstupního main soundu M3 aspoň pro mne jasně vítězí nad PC3K. Včetně imitací hammond a rhodes ;-) A tentokrát je to opravdu pouze na základě main stage zvuku a univerzálnosti typů zvuků, bez ovlivnění, že PC3K je China a M3 ještě poctivý Japan gear (i když je to taky poznat, na opravdu špičkovou klávesnici M3 se mi hraje lépe než na PC3K, pro srovnání na starou trochu už vymlácenou denním používáním po 13 let Japan XP30 klávesnici stejně jako na novou china PC3K, Fatar nefatar...)

hubert
Příspěvky: 1308
Registrován: 13 lis 2002 13:12

Re: Roland Combo VR 09

Příspěvek od hubert »

Musim poupravit tvrdenie CMM

VR09 Keyfollow na Filter ma....v sekcii zosilnovaca fakt keyfollow nie je. Tolko fakty. K subjektivym veciam co tu a aj inde CMM popisal sa uz vyjadrovat nebudem.

Kazdy by si mal ist nastroj o ktory ma zaujem niekde vyskusat a to sa netyka len tohto nastroja ale kazdeho. Da mu to urcite viacej ako citanie niektorych dristov na forach.

Uživatelský avatar
Keyboarder
Příspěvky: 229
Registrován: 04 říj 2009 10:45
Vybavení

Re: Roland Combo VR 09

Příspěvek od Keyboarder »

Pořád uvažuji o koupi tohoto nástroje, ale měl bych ještě jeden dotaz: Pokud si nějaký preset upravím v editoru v iPadu (viz. video), kam se pak upravený zvuk uloží?
https://www.youtube.com/watch?v=V6KiAKH ... w&index=32

Stáhl jsem si manuál, a tam se o uživatelských pamětích nic nepíše...

hubert
Příspěvky: 1308
Registrován: 13 lis 2002 13:12

Re: Roland Combo VR 09

Příspěvek od hubert »

Do nastroja ako Favourite...

Uživatelský avatar
Keyboarder
Příspěvky: 229
Registrován: 04 říj 2009 10:45
Vybavení

Re: Roland Combo VR 09

Příspěvek od Keyboarder »

Díky za rychlou odpověď - ale o Favourite bance není v návodu ani zmínka :x , pouze Registration, což není totéž.

hubert
Příspěvky: 1308
Registrován: 13 lis 2002 13:12

Re: Roland Combo VR 09

Příspěvek od hubert »

No v tomto pripade je to to iste, lebo nastroj nema zvlast pamat na uzivatelske zvuky a zvlast na ich rychle vyvolanie...cize ano Registration je miesto kde sa uklada aj editovany jeden zvuk ale aj kombinacia vsetkych sekcii...

Odpovědět