Roland FA-06 a FA-08

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
TAP

Re: Roland FA-06 a FA-08

Příspěvek od TAP »

Je třeba transponovat a pak uložit studio set. pak to bude i po restartu v daném studiosetu transponované.

MDudas

Příspěvek od MDudas »

ZFarkas píše:
03 črc 2020 09:05
Na XP30 jsou klavíry zvukově defacto stejné jako v stagepianech RDxxxx, ...
Ako by som to... tak nejako slusne... Toto predsa nemozes myslet vazne !? :shock:
ZFarkas píše:
03 črc 2020 09:05
plus v XP30 si můžeš editovat každý parametr zvuku do hloubky, i každý sampl zvlášť, tak lze udělat i výrazně lepší vlastní zvuky než v RD :-)
A toto !? :shock: Clovece CMM, ked mas pocit, ze si lepsi ako vyvojari v Roland... bud sa tam okamzite zamestnaj ... alebo by si mal obmedzit chlastanie. :roll:

kamishe

Příspěvek od kamishe »

No jistě máte pravdu a musím uznat, že po shlédnutí testů XP30 jsou zvuky daleko konkrétnější a jistě vylezou i přes kapelu ven... Problém je v tom, že jsem zvyklý na hammer mechaniku, což sice FA má velké mezery, ale trochu je to příjemnější než mrtvá klávesnice 76... Takže ted bude následovat rada, kup si FANTOM za 100.000,- Děkuji... Rád bych... :) :) :) :D :D :D

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

No nevím, jestli FA serie pojetí hammer mechanika má něco společného s klavírem, nic horšího jsem nikdy neviděl ..... zlatá Fatar synth mechanika než toto . Navíc nemůžeš porovnávat XP30 mechaniku s řadou FA. Řada FA vznikla tak, že Roland tak douho šetřil a snažil se vyrobit co nejlevněji nástroj, až z toho zbylo něco, co se už nedá používat. XP-30 má mechaniku profesionální klávesnici se závažíčkama

Na druhou stranu ale toto, z nové řady dělá velmi zajímavou věc, jen člověk musí překousnout tu mechaniku. Pochybuji že někdo bude připlácet na Fantoma
http://axial.roland.com/tag/Brass

hungry

Příspěvek od hungry »

Re: pre Petr PAN ,ak este zhanas manual ,mam ho v SK jazyku. Napis mi a poslem ti ho.

Re: pre ZFarkas , Co sa XP30 tyka,musim len suhlasit. Taktiez vlastnim xp30 uz cca 20rokov kedy som ho kupil v nemecku v hudobninach ako predvadzaci kus ked este nebol tento klaves bezne v predajniach. :-) Za tych par rokov som k nemu vystriedal takiez niekolko klavesov rady Juno D aj G,nejake Yamahy aj Korgy,a dokonca aj XP10,XP50.... A uz cca 1,5 roka pouzivam k XP30 ako druhy klaves F06 a musim len bohuzial potvrdit ,ze zvuky napr. z rovnakymi nazvami na oboch klavesoch su dost odlisne a XPtricine nesiahaju ani po paty. Niesom zieden zvukovy guru ale hlavne ,,hustotou a sirkou,, su tie zvuky o mnoho lepsie. A jasne ,samozrejme ze FA06 je na tom daleko daleko lepsie vybavena ako XP30,i ked doteraz som vobec nevyuzil sampler alebo sequencer :-) Kazdopadne som po stiahnuti zvukov z Axial-u z FA06 nad mieru spokojny a k XP30-ne mi ako second klaves uplne vystacuje.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

:mrgreen: :mrgreen: Ale já tady taky furt tvrdím, že XP-30 byla moc dobrý nástroj. Problém série FA (vyjma verze 8 ) je rychlostně citlivá klávesnice, shodná s tou která byla na XP-10 a Fantomu Xa a myslím ještě JP-8000. Kdo na to někdy hrával, ví o čem píši. Bez externí kvalitní klávesnice to je nepoužitelný nástroj.... jediná použitelná je ta 8, ale kladívka to nejsou :mrgreen: :mrgreen:

Odpovědět