Roland FA-06 a FA-08

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
petermikuláš

Re: Roland FA-06 a FA-08

Příspěvek od petermikuláš » 04 pro 2014 21:52

Do kelu, ja už by som konečne chcel počuť tú slávnu XP-30. Už som o nej toľko čítal, ale ešte furt som ju nepočul.

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 04 pro 2014 23:54

countrymetalman píše:OK, zanechávám tedy rozboru zvukových kvalit na základě poslechových testů, a doporučuji tak, jak tady od některých už taky zaznělo, kupte si nějaký entrylevel, to je jedno, co se komu líbí nejvíc, MOXF, Krome, FA06, nebo podobné starší jako M50, MOX, MO, Juno, TR atd, důkladně se s nima seznamte, naprogramujte si vlastní zvuky, vemte do kapely na placenou produkci, na zkoušku, nahrejte na to ve studiu něco. Pak to prodejte nebo nechte, ale přikupte si při první příležitosti za stejnou nebo dokonce menší cenu než co jste vyhodili za ten čínský entrylevel krám, nějaký top model od téže firmy, tj kdo měl M50 nebo Krome, kupte M3, kdo měl FA nebo Juno tak si kupte plný Fantom, kdo měl MO-X-F tak si sežeňte starší plný Motif. Chvíli si na tom pohrajete s výrobou speciálních zvuků co použvíváte, pak si to vezmete do kapely, do studia a pak tady prosím napište, jak se to jevilo vám a spoluhráčům. Jinak o zvukaři to být nesmí, solidní nástroj včetně kláves by měl znít přijatelně přes cokoliv, od komba přes monitory a aktivní boxy po array festivalové megasestavy, resp. mně se takhle slušné nástroje chovají zvukově, šmejdy nehrajou dobře přes nic :lol:
Udělal jsem to, co doporučuješ. Ne kvůli tobě CMM, ale chtěl jsem ušetřit za MotifXF.
1.
Mám Motif XF a k tomu jsem si půjčil MOXF. Za sebe říkám: zvukově stejné. Dokonce i převodníky mají stejný charakter i úroveň šumu. Nahráno a na grafickém analyzéru porovnáno. Zvukově stejné. Dynamický rozsah také stejný. Nahrál jsem několik presetů z MotifXF a stejné z MOXF (klávesa C3) na velocity 50 a pak na velocity 127. Měřák změřil stejné hodnoty, EQ analyzér nakreslil stejnou křivku. Tedy to co tvrdíš v mnoha příspěvcích není pravda.
Kdyby MOXF nebyla tak příšerně slisovaná a měla lepší klaviaturu, pak bych MotifXF prodal.

2.
Mám rád moduly od Rolandu JV2080, XV5080, Integra7. Pracovat s těmito nástroje je radost!
JV2080 hraje stejně jako XP60,80,30. Ty nástroje mají "svůj" charakter. Někomu se to snad i líbilo.
Když se objevila XV5080 a uslyšel jsem zvuk oblíbených JV presetů přes nové převodníky - okamžitě jsem přestoupil. Nebylo co řešit. Basy pevné, výšky konečně jasné, průzračné, od drsných kovových až po sametově hladké a jemné.
Takovou zvukovou paletu, hloubku řada JV/XV nemá možnost nabídnout.
Basy jsou na JV v porovnání s XV řadou mnohem méně čitelné, méně pevné, nekonkrétní, výšky jakoby lezly přes nějaký levný filtr. Celkový zvuk JV/XP série je oproti XV tak trochu "pod dekou".
Integru7 jsem koupil teprve letos a nahradila po 11 letech XV5080 se 4xSRX. Dynamický rozsah se trošku vylepšil, zvukový charakter je podle mě velmi podobný s XV. Rozhodně se nejedná o dramatický skok - tak jako byl rozdíl ve zvuku u JV2080 a XV5080. Vylepšení Integra doznala hlavně v rozšířeném efektovém procesoru a celé paletě všech SRX boardů.
Než jsem koupil Integru7, tak jsem ji ještě porovnával s FA06. Zvukově mi FA nepřišla horší.
A rozhodně není horší než top modul (ve své době) XV5080.
Integru místo FA jsem nakonec vybral kvůli plné palbě SRX boardů, které jsou pro mě to nejlepší od Rolandu a Spectrasonics - co kdy vytvořili.
Naposledy upravil(a) SoundsFine dne 05 pro 2014 10:31, celkem upraveno 1 x.

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 05 pro 2014 00:05

Klobúk dolu SoundsFine - ďakujem Ti za Tvoje porovnania, za námahu, ktorú si si s tým dal a za to, že si nám to sem napísal. Díky.

gari
Vybavení

Příspěvek od gari » 05 pro 2014 16:28

OK tak dam sem aj moj postreh: Mal som Krome a teraz mam Kronosa. Pri Krome som bol pri vytvarani kombinacii/setupov obmedzeny funkcne, efektovo a aj polyfonia bola mensia, a tak dalej. Charakterisitka tzv. "smradu" v kapele ci inde je u oboch pripadov rovnaka. Presne tak, ako SoundsFine pise o Rolandoch. Dokonca ani nulovy zvukovy rozdiel medzi Motif XF a MOXF ma teda nijak neprekvapuje. Koniec koncov, tak je to aj vyrobcami prezentovane a som rad, ze citam toto od SoundFine. Hrat by to malo rovnako alebo velmi podobne aj ked ide o "odlahcene" verzie vlajkovych lodi. Dramaticky rozdiel prichadza predsa vo funkciach. Tu nie je co riesit. Krome mal napr. prisernu klaviaturu, ktora mi absolutne nevyhovovala a nemala aftertouch. Po prepojeni cez MIDI na Nord Stage alebo Kurzweil som si Kromacke zvuky vyuzivajuce aftertouch mohol kludne vychutnat. Tot moje postrehy. Suma sumarum, ak sa jedna len o tu zvukovu stranku, kaslal by som na nejake superdrahe masiny. Nasiel by som tu, ktora zvukovo vyhovuje a dalej neriesil. Tot moj nazor.

petermikuláš

Příspěvek od petermikuláš » 05 pro 2014 17:11

Ďakujem gari aj Tebe za Tvoje porovnania Krome a Kronosa. Toto sú podľa mňa tie cenné skúsenosti, ktoré by mali byť na takomto fóre /aspoň teda podľa mňa/. Díky za názor.

anthea_x

Příspěvek od anthea_x » 06 pro 2014 08:27

Niektorí si musia hlavu rozbiť o absolútny technický strop, kým pochopia, že problém je v ich nich, nie v technike. Týka sa to síce aj mňa.

Odpovědět