yamaha dx7

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Uživatelský avatar
bassline
Příspěvky: 2739
Registrován: 22 zář 2005 16:21

...

Příspěvek od bassline »

aum generator píše:bassline: presety na synthoch (a hlavne na tych z pred 20 rokov) su vacsinou dost na nic... to bola ina doba a ludia sa novymi roznymi technologiami snazili simluovat akusticke nastroje. (dost nuda no), a aj tie presety tak vyzeraju/zneju...vseliake FM klavire a FM zvonceky a FM trumpety (: (((aj ked uz vtedy sa nasli ludia co experimentovali a programovali si na DX7 unikatne zvuky ktore sa nepodobali na nic...ale to skor v undergrounde a urcite nie medzi ludmi ktory programovali factory presety)))
JJ, takzvane bullshit piano/flute presets :P ...neznasam taketo typy zvukov, a ani by sa na synthoch nemali programovat, nevidim v tom zmysel, ako realny nastroj to na tych syntakoch zniet nikdy nebude.

Uživatelský avatar
a.tom.x
Příspěvky: 2694
Registrován: 06 zář 2002 16:55

Příspěvek od a.tom.x »

Bohuzel, vetsina FM presetu je shit a navzdory tomu, ze jich je na internetu asi sto tisic, tak pouzitelnejch jich je tak sto a vsechny uz jsem nekde slysel.

Ja mam rad z DX plochy, basy, seqencerové (krátké) zvuky, distorted efekt zvuky, aditivni varhany, e-piana (ale jenom něterá a ještě musí být na konci prohnaná přes filtr. aby to uřízlo to zvonění ve výškách).

Samozrejme je potreba vyuzivat hodne velocity a kolečka a LFO a obalky. Ten zvuk potom ozije. Jo a pozor na problem s dynamikou (stará DX7 má nestandardně nastavenou velocity 1- 100, takže z normálního master keyboardu se "přebuzuje"). Já to řeším MIDI procesorem Audio Architecture MIDI Junction Function (zařízení s nejdelším názvem co jsem kdy viděl) ten umí ofsetovat velocity data (má dokonce nastavení pro DX7).

DX7 samostatna je samozrejme dost sucha. Chce to nejakej analog efekt, kterej zvuk zakulati a harmonicky obohati. Me se osvedcilo paskove echo Roland RE501 s tim chorusem je to zradlo + Phaser EH Small Stone + Dyncord VRS23 Vertical Reverbation system + když chci ještě víc špíny tak Dynacord Echocord Mini.
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Uživatelský avatar
bassline
Příspěvky: 2739
Registrován: 22 zář 2005 16:21

Příspěvek od bassline »

a.tom.x píše: DX7 samostatna je samozrejme dost sucha. Chce to nejakej analog efekt, kterej zvuk zakulati a harmonicky obohati. Me se osvedcilo paskove echo Roland RE501 s tim chorusem je to zradlo + Phaser EH Small Stone + Dyncord VRS23 Vertical Reverbation system + když chci ještě víc špíny tak Dynacord Echocord Mini.
To si viem predstavit, nudny suchy fm zvuk moze neuveritelne ozit po pridani nejakeho efektu ktory na ten zvuk pasuje...

Uživatelský avatar
a.tom.x
Příspěvky: 2694
Registrován: 06 zář 2002 16:55

Příspěvek od a.tom.x »

On neni nudny, jenom je suchy a ty efekty z nej dokazou vytahnout ty harmonicke soucasti zvuku, ktery na analogu neziskas. Navic stejna kombinace efektu na nejake analogove plose zpusobi zvukovou kouli.
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Uživatelský avatar
a.tom.x
Příspěvky: 2694
Registrován: 06 zář 2002 16:55

Příspěvek od a.tom.x »

FM zvuk pomerne dost zije, neni to nejakej nablblej statickej PCM sample ... pokud se to ovsem umi ;)
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Uživatelský avatar
bassline
Příspěvky: 2739
Registrován: 22 zář 2005 16:21

Příspěvek od bassline »

Tak samozrejme, ze mozu byt aj zive zvuky, to som uvadzal len priklad, ze suchy nezivy fm zvuk sa da zachranit efektom :P

aqualung
Příspěvky: 6
Registrován: 17 říj 2006 17:34

Příspěvek od aqualung »

all: malo by to sluzit ako jediny klavesovy nastroj v kapele, zaroven, nakolko nemam so syntetizatormi ziadne skusenosti nemal by to byt nejaky ovladaci pult temelina ale nieco trochu jednoduchsie i ked skusaniu a dlhsej edukacii sa na tom az tak nebojim. Dalej by mal splnat parametry ceny do tych 10.tis.Kc. Nieco take univerzalnsie, vzhladom na to, ze kvoli financnej situacii s nim pocitam ako s jedinym klavesovym nastrojom co by som v strednej buducnosti vlastnil. Takze nieco kvalitne, univerzalnejsie lebo by to mal byt samostatny nastroj s nicim nepodporeny ( z klavesovych nastrojov ) a taktiez lecnesji ( do 10tis.kc) dakujem za rady a postrehy..

nunu
Příspěvky: 1614
Registrován: 23 úno 2003 18:56

Příspěvek od nunu »

10k Kč je sice dost malo,ale neodpustim si to,co tu jeste nezaznelo.Mozna by nebyl uplne marny ani K2000,je to sice taky dedecek,ale urcite je pouzitelnejsi nez DX7.Navic ma v sobe sample plaer,takze jsi schopen natahnout i nejake zvuky z externich CD.Ale chtelo by to na nej jeste malinko dosetrit.A taky pockat nez se objevi,nejsou stale.Kdybys chtel dosetrit vice,tak se mi docela i libil Korg Trinity.

Uživatelský avatar
a.tom.x
Příspěvky: 2694
Registrován: 06 zář 2002 16:55

Příspěvek od a.tom.x »

Nunu nezklamal :) taky mě to napadlo, ale neodvážil jsem se vůbec Kurzweil vyslovit. K2000 se dá sehnat od 10-15. Doporučuji!

Pokud tu DX7 chceš na to co popisuješ tak na ni rovnou zapomeň. Pro tebe by už byla lepší třeba SY77. Navíc nepíšeš jaká kapela (rock, pop jazz, ...)
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Uživatelský avatar
EXCOM
Příspěvky: 5627
Registrován: 10 črc 2005 10:43

Příspěvek od EXCOM »

ako velky rozdiel je medzi DX1 a DX7? na DX1 sa mi celkom pacil vonajsi look( ukazatel algoritmov atd. )... urcite to nie je jediny rozdiel medzi DX1 a DX7 :) ma tu vobec niekto skusenost s DX1? celkom sa mi ten stroj zapacil...


Uživatelský avatar
EXCOM
Příspěvky: 5627
Registrován: 10 črc 2005 10:43

Příspěvek od EXCOM »

dik, ale skor som myslel ci s tym nemal tu niekto osobnu skusenost. tak to vzdy padne lepsie :)

Uživatelský avatar
a.tom.x
Příspěvky: 2694
Registrován: 06 zář 2002 16:55

Příspěvek od a.tom.x »

No obávám se, že DX1 tady nikdy nebyla. Vím o jedné DX5, ale DX1 byl přece jenom dost velkej Rolls Royce ;) Viděl jsem ji a sáhnul si na ní jednu v životě, ale nebyla zapnutá a vedle CS80 to byl moc hezký kus nábytku :) zvukově nicméně literatura praví, že totožné, pouze jsou tam ty layery, spolity a spol. což umí i ta DX5
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Příspěvek od Pytkin »

v tom linku pisu ze DX1 sa vyrobilo 140 kusov .. a dnes je cena stale dost vysoka .. asi to bude skorej raritka ..

Uživatelský avatar
EXCOM
Příspěvky: 5627
Registrován: 10 črc 2005 10:43

Příspěvek od EXCOM »

a.tom.x: ja som ju vlastne objavil na tvojej stranke :) velmi pekny kusok.. skoda ze tie algoritmy nie su pristupne nejakymi kontrolermy priamo na klavese( cez SW je to velmi pohodlne na editaciu )

Odpovědět