DIY preamp + prvni zvukove ukazky klonu SSL

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
parek

Příspěvek od parek »

a neulozili jste si to od nunuho nekdo k sobe? vazne bych se na to rad mrknul :wink:

taky shanim naky pouzitelny krabice do racku, mate nekdo tip? nasel jsem samy skaredy za nekrestansky prachy, hledam neco uplne obvycejnyho, s cim by se dalo dal pracovat...
Čí to byl proboha nápad se timdle živit??

kexik

Příspěvek od kexik »

parek: gme si skusil? mavali svojho casu uplne jednoduchu 2u krabicu, ciste Fe plechy nalakovane na cierno a jednoduchy cierny panel z 2mm Al
stala tak 2litre

fova

Příspěvek od fova »

Mozna, ze i ta Tudyho verze bude na urovni a dobre pouzitelna.

Koncem roku jedu k nemu na poslechovy test SSL klonu a vezmu s sebou pro porovnani svuj SPL Goldmike 9844 a z mikrofonu asi ADK CE a Oktavu MK319MOD.
Tudy uz by mohl mit v te dobe Oktavu MK105.

Vim, ze nejake nahravky toho klonu uz tady na foru visi, ale byl bych rad, kdybychom krome poslechu na miste take nejake nahravky vytvorili a hodili je sem. Pak bude videt, zda Goldmike obstoji proti SSL.
Obavam se, ze to pro nej dopadne spatne :-)
Naposledy upravil(a) fova dne 09 říj 2007 09:37, celkem upraveno 1 x.

parek

Příspěvek od parek »

kexik: jj, ted jsem to projizdel, maj uplne debilni eshop, tak debilni, ze uz mam na sobe kabat a jdu na tramvaj, podivat se na to osobne...

kexik

Příspěvek od kexik »

parek píše:kexik: jj, ted jsem to projizdel, maj uplne debilni eshop, tak debilni, ze uz mam na sobe kabat a jdu na tramvaj, podivat se na to osobne...
a 50% toho eshopu fyzicky nemaju... tiez s tym mam len tie najhorsie skusenosti.
ale mladenci v bratislavskej predajni su fajn. no, mladenci :)

parek

Příspěvek od parek »

kexik: tak presne tudle mam ted na stole, 2U verze, rad bych do toho nacpal 4 kanaly :mrgreen:

Tudy

Příspěvek od Tudy »

Schválně to doma změřím, ale mám podezření, že kdybys je tam dával nastojato, tak do 2U krabice jich dostaneš i 8 :) (včetně zdroje).

Jinak, už jsem Ti to říkal do telefonu, ale pro jistotu: SSL preamp musí být dobře odstíněn od rušení (přecejen běžné zesílení 40dB znamená x100).
Pokud bude zdroj včetně trafa uvnitř, musí to být stíněný toroid, nebo alespoň musí být část s trafem oddělena od preampu kovou přepážkou.
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

parek

Příspěvek od parek »

wow, 8-channel, to uz by byl brutaal luxus 8)
no nic, mel bych nechat vyrobit tisky... bude taky nekdo chtit jeste?

Tudy

Příspěvek od Tudy »

Jestli je budeš nechat dělat u Bučka, tak mu hlavně napiš, z jaké strany je předloha (už se mi jednou stalo, že mi jeden tisk udělal zrcadlově - moje blbost)
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

parek

Příspěvek od parek »

mate nekdo pls tip na vyrobce plosnaku v praze? nasel jsem jich smz spoustu, ale tak osobni reference je vzdycky lepsi :wink:

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff »

nikdo?
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

kexik

Příspěvek od kexik »

carloff: ten gssl tu predsa par ludi postavilo... alebo vypresni otazku, myslis to tak, ze kto ti vyrobi take elegantne krabice, ako na tych obrazkach? creva sme tu uz riesili, nie je problem

nunu

Příspěvek od nunu »

Elegantni krabice neni dneska problem,problem je cena,protoze ta lehce presahne 5000Kč za krabici a par otvoru na NC masinach.

K tomu SSL bych jeste rad dodal,ze pokud by nekdo mel zajem,tak ten na kterem delam ja bude mit i AES/EBU vystup. To ze to bude je jiz naprosto jasne,protoze moje nynejsi karta nema zadne AD ani DA na sobe, takze to budu potrebovat pro sebe cimz je definitivne rozhodnuto. Kazdopadne bude mozno poridit jej s krabici nebo bez,jen ozivene plosne spoje.A tim ze to bude mit digitalni vystup,tak to budou dva kanaly v jednom celku o vysce 1U. Rozsah 44,1 az 192kHz ve vsech obvyklych nasobcich. Do vanoc bych chtel mit cely funkcni vzorek.

Odpovědět