Jaký mikrofon a preamp do malého studia

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
fova

Příspěvek od fova » 07 pro 2007 22:53

Matucho, CMV 563 jsem tam nedal, protoze o nich vubec nic nevim, ani z doslechu ;-) VIm jen, ze jsou dost dobre.

pc.masters

Příspěvek od pc.masters » 08 pro 2007 13:35

kexik píše:fova: pri paskacoch si preskocil bayery... tie su cenovo pomerne dostupne a urcite predstavuju strednu triedu medzi tbone a royermi
a rb100 by som kludne spomenul medzi spevovymi mikrofonmi, jednak ma svinsky velke SPL, cim sa vyrovna dynamikam, jednak vazne dobre riesi vyrazne sykavky.
Kexiku a jakou bys vymenil v mic100 lampu?Nej kaou, je tam jedna ale za jakou? (Pocitam ze to same plati pro VTB-1 .. je tam taky ta 12AX7 nebo jak to je...Diky
... ...Core 2 Quad Q6600 (3,0Ghz), 2x2Gb DDR2 Vitesta 800+, GB-P35-DS3, MSI R2600XT ... ... E-MU 1212M, Alctron HAT800, Samson C-Valve, ESI nEar 06, AKG K66, AKG K240S, M-Audio Axiom 49 ... ...

kexik

Příspěvek od kexik » 08 pro 2007 22:30

pc.masters: nikdy som nenavrhoval menit lampu..; z mic100 by bolo najlepsie lampu dat prec, podla mna. 12AX7 aka ECC83 su v pohode a menit to nema zmysel. medzi jednotlivymi vyrobcami su sice odchylky v kvalite zvuku, ale pri mc100 je to uplne jedno.

Brúdr

Příspěvek od Brúdr » 09 pro 2007 10:42

Kexiku, podle toho co říkáš, by mně docela zajímalo, jak je to obvodově řešeno. Řekl bych, že máš schéma té MIC100. Nemohl bys mi ho poslat, do mailu? Díky.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 09 pro 2007 11:51

fova píše:Pokud chcete kvalitní tranzistorové řešení střední třídy, tak zde stojí za úvahu DAV BG1. Podle mě je ale jako britský, podomácku vyráběný produkt, poněkud předražený.

Za špičkové produkty v této oblasti považuji americké API předzesilovače (na vokály např. 512C) a výrobky firem Apogee, Great River, Millenia, Avalon, Manley a dalších.
Do high-endu v předzesilovačích jsem zatím ještě nepronikl, takže nemohu sloužit postřehy. Také nemám zkušenosti s více než dvoukanálovými předzesilovači.
Pekny clanecek. Ale asi by bylo lepsi byt v konstatovanich opatrnejsi, zvlast pokud clovek nema s hodnocenymi pristroji zadnou osobni zkusenost. Psat o DAV BG-1 jako o "domacku vyrabenem predrazenem preampu stredni tridy" je trosinku ujete. Autorem DAV preampu je Mick Hinton, vedouci zvukovy technik Decca Recording studios poslednich 20 let (nez je zrusili) a jeho design vychazi z preampu, ktere se na decca nahravkach bezne pouzivaly. Rada spickovych nahravacich studii pouziva DAV preampy jako sve nejoblibenejsi - loni treba ziskala Grammy nahravka klasickych pisni za pouziti DAV preampu (Chicago). DAV BG-8 pouziva David Gilmour, Mark Knopfler a rada dalsich a ti zrovna by si asi mohli bez problemu koupit jakykoliv preamp. DAV BG-1 pouziva mimochodem i Richard Krajco.
A predrazeny ?? 2ch za cca 17k ? Zni to podstatne lepe nez Millennia (coz je mimochodem jeden z neprecenovanejsich preampu vubec) a o ligu lepe nez treba Goldmike.
Samozrejme jsou jeste lepsi preampy, ale to je jina vec. Ale co jsem zkousel treba API nebo Great River, moc me to neoslovilo (mezi "barevnymi" preampy). Telefunken V76 mi zni podstatne zajimaveji.

To jen co me tak na prvni pohled zaujalo ... Zbytek si prectu pozdeji, za chvili odjizdim do Betlema :)

fova

Příspěvek od fova » 09 pro 2007 12:21

Ivo, k tem vyrazum, ktere jsem pouzil:

"podomacku vyrabeny"

Tahle fotka me vede k zaveru, ze to dela doma na kolene:

Obrázek

Nic na tom nemeni skutecnost, ze ten clovek ma za sebou excelentni profesni zkusenost.

"predrazeny"

Myslim si, ze formou DIY projektu ziskas podobne zarizeni minimalne za polovicni cenu. Take je diskutabilni, jestli DAV je opravdu nekolikanasobne zvukove lepsi nez seriove vyrabeny DMP3 (soude podle ceny). Kdyby se DAV delal seriove, byl by levnejsi.

Vubec neresim adekvatnost ceny Millenia

"stredni trida"

Znam par lidi, kteri z DAVu zase tak nadseni nebyli a radsi sli do neceho jineho.
Kdyz uz zminujes Great River, tak jsou lide, kteri po povazuji za jeden z nejlepsich preampu vubec.

Martin

Příspěvek od Martin » 09 pro 2007 12:49

Tohle je zbytečné a nesmyslné řešit.

Mám teď vedle sebe SPL Goldmike a DAV 1U (na ten jsem musel pro velký zájem čekat dva měsíce, než mi ho udělali a poslali) a jsem teď jsem rád, že mám oba.
Jednou je lépe použít SPL jindy DAV, oba zní odlišně, oba zní výborně.
Záleží, co za materiál Ti přijde do studia.

Oba jsou zcela jiná kvalitativní třída než například Focusrite Octopre, RME Quadmic, preamp z Konnekt 24D, Presonus Firepod.

Myslím, že Goldmike je v poměru výkon/cena o dost lepší kauf než DAV.
Za 10.500Kč není o čem diskutovat.
Další podobný výrobek, který by se Goldmiku kvalitou/cenově mohl postavit prostě neznám.

fova

Příspěvek od fova » 09 pro 2007 12:58

Ty subjektivni formulace muzu trochu poopravit. Jak pise, Martin, je zbytecne se kvuli tomu hadat.

Jinak budu, Ivo, rad, kdyz napises pojednani o high end preampech ty ;-)
Prece jen jsi jich par mel doma.

matucha

Příspěvek od matucha » 09 pro 2007 13:14

Srovnavat DMP3 a DAV je podle me hodne mimo. Co ti prosimte na tom obrazku DAVu vadi? schazi ti vic ICek? Nemas rad diskretni soucastky? Je spousta opravdu hodne drahejch kusu, ktery maj vnitrky pospojovany bez tistenejch spoju a je to nejlepsi metoda. Ze to dokaze kutil udelat taky? Urcite jo. Ja bych byl moc rad taky takovej kutil a vyrabel si tyhle veci sam. Ale kutil pres elektroniku nejsem a tak si takovou vec raci koupim. Ono kdyz si sectes cenu za soucastky a pak za dobu, kterou si nad takovou veci stravil, tak vetsinou dojdes k tomu, ze bylo lepsi raci vydelavat a tu vec si koupit original.

DMP3 je vyrabena v cine a urcite levnejc nez DAV, ale celkove je to udelany jako levnej preamp z co nejlevnejsich soucastek. Lepsi nez Uli, ale v zadnym pripade stredni trida.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 09 pro 2007 13:15

Na podrobne pojednani ted asi nebudu mit bohuzel dlouho cas ... DAV muze vypadat "na kolene", ale zvukove je to docela "exot" ... Skoro jediny, ktery ho zvukove prekonal, z tech ktere jsem zkousel (a to o hodne) je Forssell SMP-2. Ja jsem za Goldmike platil 25k bez dph pred nejakym rokem. To od te doby tak zlevnily ?

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 09 pro 2007 13:33

Ivo: no, ja Goldmike kupoval pred dvema az tremi roky za priblizne 12k novy u Thomanna ;) Jestli jsi za nej dal 25k pred rokem, tak sis osklive nabehl.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 09 pro 2007 13:37

Kermitak píše:Ivo: no, ja Goldmike kupoval pred dvema az tremi roky za priblizne 12k novy u Thomanna ;) Jestli jsi za nej dal 25k pred rokem, tak sis osklive nabehl.
Pred rokem ne ... "pred nejakym rokem" jsem myslel tak pred 5-6 lety ... :) u datamusic cz

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 09 pro 2007 13:41

OK, tak to pak jo ;) Kdyz jsem ho kupoval u Thomanna, dal se koupit u Audioteku jeste asi za 30k.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 09 pro 2007 14:53

Ked to tu tak citam .. Myslim ze seriozny clanok by sa mal stranit subjektivnych hodnoteni .. teda co je dobre a co zle , co treba vymenit atd .. najrozumnejsie by bolo zhrnut fakty a moznosti .. tak by s tym potom mohol suhlasit kazdy ..

nunu

Příspěvek od nunu » 09 pro 2007 15:30

matucha píše: Je spousta opravdu hodne drahejch kusu, ktery maj vnitrky pospojovany bez tistenejch spoju a je to nejlepsi metoda.
Nejlepsi metoda to v zadnem pripade neni.V dnesni dobe pri pouziti tech nejlepsich soucastek by sis hooodne nabehl kdybys to poskladal jen tak hala-bala jak se to delalo v sedesatych letech.

Zvuková karta a efekty jsou prvky nejméně ovlivňující výsledný zvuk. Jejích podíl na celkovém výsledku určitě není v řádu desítek procent. Bavíme se zamozřejmě o zvukové kartě určené pro tvorbu hudby, jako je minimálně M-Audio Audiophile 2496, nikoliv o multimediálních kartách.

Ocenuju snahu,ale fakt takove blaboly mne dokazou nasrat.I kdyz v necem to pravda je,na monitorech za desitku tomu daji vsichni za pravdu, ale na slusnem aparatu toto tvrzeni se zborti jak domecek z karet.

Na demo to je urcite dostacujici,na dobrou desku NEEEEEE !!!!

Odpovědět